HWSW Informatikai Kerekasztal: Szerver hosting - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Szerver hosting avagy magyarország hosting világa Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Gabor^^ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 129
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 12. 21. 20:26

Üdv!
Általában minden szolgáltatóval van valami probléma. De ha igazán színvonalas szolgáltatást szeretnénk, akkor igen mélyre kell nyúlni a pénztárcánkba(de persze ez nem mindíg igaz). Gondolok itt a 24/7 ügyfélszolgálatra, valóban működő áramgenerátorokra. Kíváncsi vagyok, hogy kinek milyen észrevételei/tapasztalatai vannak ezen a téren. Melyik a legolcsóbb és legdrágább? Kivel biztosan nem érdemes szóba állni? stb.
10Mbit-től a csillagos égig.

Kizárólag "szerveremet el szeretném helyezni jó net mellé, de hova?" kategóriába tartozó hozzászólásokat várok 1u magas kiszolgálótól a salgo polcos megoldásokon át a "NAGY" szekrényekig.

Ha esetleg már van hasonló téma, egy halk topikzárástól nem sértődöm meg.  :smoker:
Respect! G@bor

<a href='http://ctek.hu' target='_blank'>[Ctek]</a>

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 22. 00:16

Szerintem domainos topikba is belefér, de ahol az én vasam van, ott nincs 24/7 ügyfélszolgálat, viszont ha valamit akarsz, akkor bemennek persze éjjel is, meg van telefonszám. Igazából már 400 napja megy reboot nélkül a vas, aztán az elmúlt évben odébbköltözést is megcsináltak úgy, hogy a vas odébbkerült, de nem lett leállítva, meg a hálózati forgalmon sem vettük észre, csak írtak levélben egy időpontot, hogy akkor kihúzhatják-e az UTP-t. Én leokéztam, oszt gondolom kihúzták. Adtam ki jelszót is, meghegesztették a vasat, vagy éppen reseteltek. Teljesen jól működik, amire kell. Persze aki 2 naponta éjjel akar bemászkálni, annak nem gazdaságos a felár, de ez ilyen ne is üzemeltessen vasat :-)

Ennél kisebb helyre semmmiképpen nem megyek, ott azért lehet szopni rendesen, de itt 14 rugóért 100 megabit, aztán szevasz, 6 éve működik, kb. évente 1-1 bővítésnyire megyek a szoba felé, meg egyik bővítés után kigyulladt egy mellettünk lévő Acorp kotvadék, az levágta az áramot, azóta felárasan lehet külön kismegszakítóra is kerülni. Cég meg csak fejlődik, padlóban redundáns klíma, ami kell. Integrity.

Interware-nek fullos a diszpécserszobája, de kicsit szögletesek a srácok, meg vasat kihozatni sem egyszerű, nekem túl rideg, és masszívan vérprofizmusnak tűnő, de inkább dolgom nehezítős.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   adam.k 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 779
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 13:02

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. dec. 22., péntek - 0:16

Interware-nek fullos a diszpécserszobája, de kicsit szögletesek a srácok, meg vasat kihozatni sem egyszerű, nekem túl rideg, és masszívan vérprofizmusnak tűnő, de inkább dolgom nehezítős.

IW nekem sem szimpi, mert lenyegeben csak a hosting ugyfelszolgalattal lehet kapcsolatba kerulni, de hat... hogy is mondjam, szoval egyszeru emberek egyszeru feladatokra.  Ami jobban zavar, az azok a cegek, mint peldaul enternet, euroweb, akiknek regen volt sajat hosting szolgaltatasuk de atkoltoztek a VH-ba, es nem tartanak fenn semmit.  Berelik a helyet es az embert a helyszini hozzaferesre, de ok maguk nem foglalkoznak semmivel.  Ez azert gaz, mert nem az IW-vel vagy szerzodve, tehat +1 hop az informacio aramlasban, es nekem tobbszor volt, hogy masik gepet reseteltek mint amit kellett volna.

Az kulon sajnalatos, hogy regen pont azert valasztottam a fenti ket E-betus szolgaltatot, mert nem a VH-ban volt a szerverterem, es igy osszesen budapest harom pontjan volt elszorva a szolgaltatas.  Amiota mindenki a VH-ba megy, sajnos ilyen redundanciam nincs.

Az adatparkot regen nem komaltam, mert burokratikus banda, peldaul egy pixet nem tudtam elhozni onnan, mert elkavartak a faxot amit par nappal elotte kuldtem.  Ellenben az utobbi idoben szepen fejlodott a nyujtott szolgaltatas.  Kicsit tobbe kerulnek, mint a VH-ban barki mas, ellenben egy-egy hajmeresztobb halozati megoldastol egyatalan nem idegenkednek.  Ezek koze tartozik az is, hogy peldaul kulon lehet valasztani a szerver elhelyezest es a halozati hozzaferest - mert a ketto nem biztos, hogy kotodik egymashoz.

#4 Felhasználó inaktív   Gabor^^ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 129
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 19:40

Igen, az IWnél velem is előfordult, h másik szervert sikerült újraindítani az enyém helyett. Biztos ment a(z)  :reklamacio:
Hozzáértőbb embereket kéne a pult mögé állítani, nem a 8elemit végzett Pistikét és barátait akinek a kedvenc tantárgya az infó szakkör volt. A kiábrándult ügyféltől tudom(akinek a vasán követték el a resit, ugye az enyém helyett), h nem az első eset. De hogy ne csak rosszat említsek: a sávszéllel semmi problémám nem volt és még éjjel 2kor is fogadták a hívásom resi ügyben.  :up:
Respect! G@bor

<a href='http://ctek.hu' target='_blank'>[Ctek]</a>

#5 Felhasználó inaktív   adam.k 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 779
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 22. 21:51

Idézet: Gabor^^ - Dátum: 2006. dec. 22., péntek - 19:40

De hogy ne csak rosszat említsek: a sávszéllel semmi problémám nem volt és még éjjel 2kor is fogadták a hívásom resi ügyben.  :up:

Havi X penzert az a minimum, hogy rendesen karbantartott halozat legyen, meg N darab ember aki hivast fogad.  Jo persze, ejjel kettokor nem varom el, hogy mernok legyen ugyeletben.  De az szerintem egy ilyen szolgaltatasnal nem plusz, hogy van kit felhivni.  A tobbinel minusz az, ha nincs.

#6 Felhasználó inaktív   localnet 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 23. 03:08

Tényleg elköltözött az Enternet s VH-ba? :(
Pedig januárban beakartam adni megint egy szervert hozzájuk, mert jó volt a support. Akár éjfélkor is hívhattad őket, segítőkészek voltak, megpróbálták rendbepakolni a gépeket, ha ez nem ment nyugodtan beállíthattál bármikor.

#7 Felhasználó inaktív   adam.k 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 779
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 23. 21:27

Idézet: localnet - Dátum: 2006. dec. 23., szombat - 3:08

Tényleg elköltözött az Enternet s VH-ba? :(
Pedig januárban beakartam adni megint egy szervert hozzájuk, mert jó volt a support. Akár éjfélkor is hívhattad őket, segítőkészek voltak, megpróbálták rendbepakolni a gépeket, ha ez nem ment nyugodtan beállíthattál bármikor.

Nem az enternet, csak a hosting.  Regebben a XIII. keruletben voltak a vaci ut valamelyik keresztutcajaban, a nevere mar nem emlekszem, a dozsa es a hungaria kozott.  Egy kis hatso udvarbol lehetett felmenni az emeletre.

Aztan egyszer csak jott az ertesito (biztos, hogy regen, mert kb 2 honapja volt 497+370 napos az uptime) hogy menetelni kell a VH-ba.  Ott nekik emberuk nincs, az IW-nek kuldenek ok ticketet es az IW ugyfelszolgalat szolgal ki Teged.

Kisse szajbaragosan irtam, mert igazabol a sok E betus szolgaltatot mindig keverem (enternet, euroweb, externet stbstb) de most raadasul a whois rekordomat is megneztem, es stimmel.

netname:      ENTERNET
descr:        Servers hosted by Enternet

Foldrajzilag nem tudom hanyadik emelet, mert a gephez nem engednek, azt tudom, hogy a euroweb van az alagsorban, az IW a negyediken (?) a szerver asszem az otodiken raktam le, aztan ki tudja hova kerult.

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 25. 14:30

Idézet: adam.k - Dátum: 2006. dec. 23., szombat - 21:27

Foldrajzilag nem tudom hanyadik emelet, mert a gephez nem engednek, azt tudom, hogy a euroweb van az alagsorban, az IW a negyediken (?) a szerver asszem az otodiken raktam le, aztan ki tudja hova kerult.

Ívvan. Én általában segítek leszedni a gépet a polcról, mert nem szokott annyi ember ügyeletben lenni, akik el is bírják. IW kihozza szükség esetén a gépet, aztán jó kis pöcsölés, hogy akkor éppen nem látom a képernyőt, gyerek meg motyog valamit a raidekről, közben nem is raides volt a gép...

Konzolt ad, akkor hozd ki a gépet. Ez újabb 5 perc pöcsölés, amit ilyenkor nem szeretek, ekkor már inkább haladni kellene, ha mégis véletlenül baj lenne.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 27. 13:53

Melóhelyemnek van pár szervere adatparkban, ott az újraindítást távolról szokták megoldani. Egy plusz kártya van a gépbe rakva, saját ip-vel, kábellal, amivel teljesen elérhető ugyanaz, mint a gép előtt ülve. Akár op.rendszert is lehet távolról telepíteni :) Egy a negatívuma van: 6-800e a kártya. Viszont megéri az ennyivel gyorsabb reagálás mintha ott bemenne valaki resetet nyomkodni.

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 27. 14:03

Idézet: Sipi- - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 13:53

Egy a negatívuma van: 6-800e a kártya. Viszont megéri az ennyivel gyorsabb reagálás mintha ott bemenne valaki resetet nyomkodni.

Ezt bárhol meg lehet oldani occsóbban is, kérdés mik az igények.

IP alapon át lehet vinni teljesen a konzolt, de Intel alaplapi managementje ezt a mellette lévő gépen keresztül is tudja alapban, világ túlvégén látom a képernyőt, meg resetet lehet nyomkodni. Ha alaplap nem műxik, akkor meg már úgyis mindegy :-D

Én ezeket sajna elég lazán szoktam venni, egyszer lehet rácseszek, de míg nagyvasam most 400 napja megy reboot nélkül, addig sokat nem aggódok, másik 3 gép is hasonló rendelkezésreállással tolja.

Inkább nem kell azonnalos éjjeles ügyfélszolga, mert júzer úgysem fizeti ki, az egész gép meg 800 küvecsbe fájt, de az legalább már megüt egy szintet, ha meg eseti újraindítani kell, akkor 5ezer pénzt meg 1 órás várakozást megér. Azért LogMeIngyár kicsit más dolog már...
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 27. 18:38

Idézet: Sipi- - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 14:53

Egy a negatívuma van: 6-800e a kártya.

Na ne hülyéskedj velem! Miféle remote kártya az ami ennyi pénzbe kerül? Néhány száz dollár igen, de néhány ezer??

#12 Felhasználó inaktív   adam.k 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 779
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 27. 19:16

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 14:03

IP alapon át lehet vinni teljesen a konzolt, de Intel alaplapi managementje ezt a mellette lévő gépen keresztül is tudja alapban, világ túlvégén látom a képernyőt, meg resetet lehet nyomkodni. Ha alaplap nem műxik, akkor meg már úgyis mindegy :-D

Inkább nem kell azonnalos éjjeles ügyfélszolga, mert júzer úgysem fizeti ki, az egész gép meg 800 küvecsbe fájt, de az legalább már megüt egy szintet, ha meg eseti újraindítani kell, akkor 5ezer pénzt meg 1 órás várakozást megér. Azért LogMeIngyár kicsit más dolog már...

Nem tudom az intel alaplapi managementj-e cimszo alatt arra gondolsz-e, ami kb 2-3 eve bios szinten megvan: konzol atiranyitas.  Ezt peldaul minicommal mellette levo gepen tudnam hasznalni - bar meg sosem tettem, szoval nem tudom.

IP alapon a teljes konzol atvitele a vilag tulvegere egy erdekes kerdes.  Nem ketlem a letezeset, de a biztonsagat igen.  Hacsak nem a hordozo halozat is sajat :)  Volt szerencsem ilyen kornyezetben dolgozni, hp blade szerverek, csodas kis ilo-val, otthonrol tudtam cd-t betenni meg ilyenek.  Fincsi.  De fizetni nem fizetnek erte :)

600-800k nekem is tul soknak tunik ahhoz, hogy evente-ketevente 1x szukseg legyen ra.  De azert a lo tulso oldalara sem esnek at, az 1x 5e penz es az 1 ora varakozas nekem a lo masik oldalanak tunik.

Kozeputas fel megoldas a kernel patch, ami a ping pattern-re coldresetel.  Volt regebben olyan gepem aminel rendszeres volt, hogy load felmegy az egekbe (tenyleg az egekbe, 350-380 fole) es pingen kivul semmit nem tudok tenni tavolrol.  Ez ilyenkor nagyon jol jott, es ingyen volt.  En, a szolgaltatoi hibakat minimalizalva most azt probalom elerni, hogy egy 2950-es switch legyen a szerverek elott, es layer2-ben ra tudjak nezni a gepekre, hogy hova lett a halozat, valamint ennek a tulajdonsagnak kellemes mellekhatasa lenne egy etherchannel, ami kis redundanciat adna.  De mar annyi ideje nem sikerult ezt megvalositanom, hogy egyre kevesbe bizom benne.

#13 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 27. 20:12

Idézet: bean - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 19:38

Na ne hülyéskedj velem! Miféle remote kártya az ami ennyi pénzbe kerül? Néhány száz dollár igen, de néhány ezer??

Megnéztem neked, egy Dell DRAC 4 600 dollár körül van és az már keservesen drága... tényleg érdekel mit találtál te ami ennél ötször-hétszer drágább...

#14 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 27. 20:43

Idézet: bean - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 20:12

Megnéztem neked, egy Dell DRAC 4 600 dollár körül van és az már keservesen drága... tényleg érdekel mit találtál te ami ennél ötször-hétszer drágább...

HP szerverek vannak, azokban valami "rilo" (vagy ilyesmi névű) kártya. A rendszergazda mondta az árat, hogy ekörül volt amikor vették a gépeket pár éve. Azért van rá szükség mert az egyik szerver időnként lefagy és nem tudjuk, hogy miért.  :reklamacio: Hp meg a vállát vonogatja.

#15 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 27. 20:49

Aha. Akkor valaki keresett néhány forintot arrafelé, idepislogjál: http://www.pcandserverstore.com/servlet/th...PC-board/Detail

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 27. 21:10

Idézet: bean - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 20:12

Megnéztem neked, egy Dell DRAC 4 600 dollár körül van és az már keservesen drága... tényleg érdekel mit találtál te ami ennél ötször-hétszer drágább...

Valaki megleste a céget, oszt úgy döntött a sales, hogy fog egy balekot, aztán eladja. Ezek meg benyelték. Csak kérdés, hogy ilyenkor miért nem én fogtam a balekot  :Đ

Mondjuk csoda időket élünk, egyiknek drága, másik viszont megvette mástól 10x áron ugyanazt a cuccost, ugyanúgy disztribútortól, mondván nem hiszi el, hogy ezt ilyen occsón is meg lehet oldani. Vagy csak le volt zsírozva valami.

Sosem fogjuk megtudni, de látok én ritkán durvásul elkefélt üzeleteket  :think:
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 27. 21:12

Idézet: Sipi- - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 20:43

Azért van rá szükség mert az egyik szerver időnként lefagy és nem tudjuk, hogy miért.  :reklamacio: Hp meg a vállát vonogatja.

Ezek ha nagyvasak, akkor elég korrekt management SW is jár hozzá, ott sok vita nincs azton, hogy lefagy az szoftveres-e, avagy mi a fene van.

Volt rá példa, hogy a SCSI raid írt egyet, hogy a diszk az kicsit lassul, meg figyeljünk oda. Semmi critical hiba, meg smart error, meg raid szétesés, de HP szó nélkül jött, helyszínen cserélte. De itthon ugye Gyafi ML-150-es kálváriájából kiindulva, hát nemtom. Én most a Dell-t veszem, az még műxik is  :D
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 27. 21:14

Idézet: adam.k - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 19:16

IP alapon a teljes konzol atvitele a vilag tulvegere egy erdekes kerdes.  Nem ketlem a letezeset, de a biztonsagat igen.  Hacsak nem a hordozo halozat is sajat :)

Biztonságos, elvégre van két doboz, oszt kb. rsa, meg vpn, meg közötte amit csak akarsz.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 27. 21:36

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 22:12

Én most a Dell-t veszem, az még műxik is  :D

A Dell nem rossz, nem rossz, de idén én Opteronos Sun szervereket vetettem és eddig mind működik.

Komolyan ki kéne próbálni egy ilyen T2000-es dobozkát, de fázom piszkosul, nem Linux...

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 27. 22:12

Idézet: bean - Dátum: 2006. dec. 27., szerda - 21:36

A Dell nem rossz, nem rossz, de idén én Opteronos Sun szervereket vetettem és eddig mind működik.

Egyik cégemnél az opteronos nagyvasak HP-k, azok mennek rendesen odabaszósan. Dell vasban az 1millióig bezárólagos meg a lowcost 200-400ezres kisvasairól beszélek. Bár ahogy nézem desktopban is veszem, csak nem éppen occsó, így néha maradnék az összehajított Chieftec ház+Intel lap kombónál, az is megy örökké és tovább.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó