HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows 8 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows 8 Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 14:52

Legyen ilyen is.

Kéretik a "mérnincsstarmenü/szaracsempe/hogykellaktiválni" kérdéseket nem itt feltenni.

Szerkesztette: VKP 2012. 09. 03. 14:55 -kor

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 09. 03. 15:06

Szar a csempe.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 15:11

Igyál egy sört.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#4 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 15:15

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2012. 09. 03. 16:11

Igyál egy sört.

Azzal lehet aktiválni?
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#5 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 15:25

Van hozzá krekk?

Amúgy hétvége óta nyomkodom, eddig fajin, nem nagyon vágyok vissza a hetesre. Desktop van ugyanúgy, mint eddig, start képernyő fasza, de azért jó lenne, ha az egérrel húzgálni is lehetne, nem csak alul a tekerősávval meg a képernyő két szélére egerezéssel lehetne görgetni. A sarkokba rángatott egérmutatóra nyíló ilyenolyan menük megszokhatók. A szoffereim látszólag mind kompatibilisek, egyedüli nagy bánatom, hogy a váltható GPU-t a Windows 8-as AMD driver még nem támogatja, a Windows 7-hez való ugyan működik, de ide-oda váltáskor néha úgy felakad a pillája, hogy csak reset segít, illetve USB3 mintha nem működne (USB2 kábellel megy a külső vinyóm, USB3 kábellel csak a LED világít rajta, biztos megoldja majd driverfrissítés.)

Egyébként Windows 7 Pro-ra telepítettem, úgy kb. fél óra a telepítés, viszont zavaró, hogy a folyamat nagy részében csak teker a logó alatt a pöttyökből álló karika, semmi visszajelzés nincs, hogy bármi is történne. Aztán egyszer csak megjelenik egy felirat, a mögötte levő counter tragikus hirtelenséggel felszalad 0-ról 100 százalékra, és ismét megindul a tekerészés.

Ezektől eltekintve nagyjából minden a your friendly neighborhood Windows, nincs sok bonyolultság a használatában. Van pár fajin metrós app benne, érdemes nézegetni azokat is, bár mondjuk az Aknakereső száz megás lett és idióta xbox achievementeket ad, a Travel app meg még mindig nem tudom, hogy micsoda, mert azonnal frissülni akart, azóta meg öosszeomlik minden megnyitáskor. :-)

Szerkesztette: debaj 2012. 09. 03. 15:28 -kor


#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2012. 09. 03. 15:33

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 09. 03. 16:25

nem nagyon vágyok vissza a hetesre


Ez beteg.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 15:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 09. 03. 16:33

Ez beteg.

Miért, mi végett vágynék vissza rá? Átszervezték a Start menüt, ráadásul úgy, ami _nekem_ ugyanolyan használható, mint eddig, ezen kívül meg felhasználói szemszögből nézve közel teljesen ugyanaz, a szoffereimet ugyanúgy futtatja, a beállításaimat meg áthúzta a hetesből.

Ja, és végre nem kell hozzá segédprogram, hogy úgy kereshessek, mint OSX alatt a Silverlight-tal :-)

Szerkesztette: debaj 2012. 09. 03. 15:42 -kor


#8 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 18:09

Beépített naptár program, tökjö, hogy kezeli a gmail naptárat, az már kevésbé, hogy csak a default megy neki, nekem meg van még másik kettő, így nem tudom használni.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#9 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 18:13

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2012. 09. 03. 19:09

tökjö, hogy kezeli a gmail naptárat, az már kevésbé, hogy csak a default megy neki, nekem meg van még másik kettő, így nem tudom használni.

Nekem tegnap óta azt írja, hogy xy@gmail.com is unavailable. Ahogy keresgélek, a hiba másnál is megvan, megoldás még nincs. viszont jó lenne, mert így Outlookba is szinkronizálja külső app nélkül.

#10 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 18:24

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 09. 03. 19:13

Nekem tegnap óta azt írja, hogy xy@gmail.com is unavailable. Ahogy keresgélek, a hiba másnál is megvan, megoldás még nincs. viszont jó lenne, mert így Outlookba is szinkronizálja külső app nélkül.

Annak biztos örülnek a vállalati adminok :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#11 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 20:51

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2012. 09. 03. 19:24

Annak biztos örülnek a vállalati adminok :D

Szerintem attól, hogy megjelenik, még Exchange-be nem kerül be :-)

#12 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 03. 21:27

Igazából nem érzem úgy, hogy itthonra fel kellene raknom elsődleges oprendszernek.

Lehet cégnél felrakom, ott nem annyira érdekes, hogy működjön minden :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#13 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 06:58

mérnincsstar(t?)menü? szaracsempe. Ráadásul ez nem kérdés, hanem tény.

Az egész egy jó nagy szartalicska, ilyen formán az aktiválása nem érdekel. A hagyományos koncepció mentén, és testreszabhatóság terén egy csomó mindent tudtak volna fejleszteni a májkrémszaftnál, erre egy unatkozó öltönyösnyakkendős, trenddiktátor faszparaszt most behozta ezeket a kikapcsolhatatlan csempéket és leszedte a Start Menüt, mert az okozta a gazdasági válságot :omg: Használhatatlan ilyen formában, de legalább jó ronda, EGA-grafika szintű valami. Ettől tényleg bármilyen linux normálisabb jelenleg, még Unity-vel is, pedig utóbbi is elég nagy fos.

Ha majd publikálják, hogyan kell kikapcsolni a csempéket, meg lesz valami alternatíva a star(t?)menüre, akkor majd komolyabban kipróbálom.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#14 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 10:53

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2012. 09. 03. 22:27

Igazából nem érzem úgy, hogy itthonra fel kellene raknom elsődleges oprendszernek.

Lehet cégnél felrakom, ott nem annyira érdekes, hogy működjön minden :D

Eh, nálam pont fordítva van :Đ

#15 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 11:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 09. 04. 07:58

mérnincsstar(t?)menü? szaracsempe. Ráadásul ez nem kérdés, hanem tény.

Az egész egy jó nagy szartalicska, ilyen formán az aktiválása nem érdekel. A hagyományos koncepció mentén, és testreszabhatóság terén egy csomó mindent tudtak volna fejleszteni a májkrémszaftnál, erre egy unatkozó öltönyösnyakkendős, trenddiktátor faszparaszt most behozta ezeket a kikapcsolhatatlan csempéket és leszedte a Start Menüt, mert az okozta a gazdasági válságot :omg: Használhatatlan ilyen formában, de legalább jó ronda, EGA-grafika szintű valami. Ettől tényleg bármilyen linux normálisabb jelenleg, még Unity-vel is, pedig utóbbi is elég nagy fos.

Ha majd publikálják, hogyan kell kikapcsolni a csempéket, meg lesz valami alternatíva a star(t?)menüre, akkor majd komolyabban kipróbálom.

Majd megszokod.
Anno az XP se tetszett sok embernek, hogy milyen csicsás.
Vagy volt ismerős, aki a Win95-ben a tálcától mászott falra, mer' az azelőtt nem volt, és különben is szar.
Vagy titkárnő ismerős, aki az új Office kinézettől rohant a falnak, aztán ma meg vidáman használja.

#16 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 11:51

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 09. 04. 07:58

Használhatatlan ilyen formában

Ezt mennyi használat után írod? Én is úgy álltam neki, hogy hőőj foscsempe, majdkikapcsolom, aztán elkezdtem használni, és megmaradt. De persze tudom, én öltönyösnyakkendős trenddiktátor faszparaszt vagyok. :-)

Szerkesztette: debaj 2012. 09. 04. 11:52 -kor


#17 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 13:25

Végülis cégnél felrakom, van 3 monitor, abból 1-en elfér a csempés szar :D
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#18 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 15:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2012. 09. 04. 12:42

Majd megszokod.
Anno az XP se tetszett sok embernek, hogy milyen csicsás.
Vagy volt ismerős, aki a Win95-ben a tálcától mászott falra, mer' az azelőtt nem volt, és különben is szar.
Vagy titkárnő ismerős, aki az új Office kinézettől rohant a falnak, aztán ma meg vidáman használja.

Ezt a szart nem vagyok hajlandó megszokni, legfeljebb csak ha sokat fizetnek érte. XP-ben vissza lehet tenni a skint klasszikus (9x-es) Windowsra. Win95-ben ki lehetett kapcsolni a tálcát. A szalagos Office-menü viszont tényleg okádmány, mai napig keseríti az életem, hála istennek nem sokat használom, mert amit lehet hotkeyvel nyomok.

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 09. 04. 12:51

Ezt mennyi használat után írod?

Elég rövidet ültem előtte, de az is sok volt belőle. Lehet van, akinek bejön, de az nem jelent semmit, a legyeknek a szar is bejön. Ezzel az M$ tuti bukni fog, ha itt IT fórumokon fujjolnak rá az emberek, gondold el, hogy a kék e-betűhöz szokott, "magabiztos" felhasználói "tudású" ecédéeles, műszakilag és informatikailag idióta mancikáknak mennyire fog kézre állni, mikor nekik az is érvágás, ha egy ikon elkerül 50 pixelre odébb, meg sötétebb lesz az IE ikonja.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#19 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 15:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 09. 04. 16:41

gondold el, hogy a kék e-betűhöz szokott, "magabiztos" felhasználói "tudású" ecédéeles, műszakilag és informatikailag idióta mancikáknak mennyire fog kézre állni, mikor nekik az is érvágás, ha egy ikon elkerül 50 pixelre odébb, meg sötétebb lesz az IE ikonja.

Informatikailag idióta mancika ezelőtt is kirakta az ikonjait az asztalra (vagy kirakták neki), ezután is ki fogja (vagy ki fogják neki, illetve hetesről frissítve minden marad épp ugyanott, ahol volt), itt szerintem pont nem érv az informatikailag idióta mancika igénye, mert eddig eleve el se jutott a start menü közelébe, nemhogy hiányozzon neki. Legfeljebb megtanulja, hogy a csempés baszon rá kell még böknie a Desktop-ra, ha meg még azt is megmutatják neki, hogyan tudja szép rózsaszínre tenni, akkor még vidáman tapsikolni is fog.

Idézet

ha itt IT fórumokon fujjolnak rá az emberek

Mondj EGYETLEN dolgot, amire IT fórumokon nem fujjoltak az emberek, mielőtt megszokták, és kerestek helyette más fujjolnivalót. :-)

#20 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 16:44

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 09. 04. 16:52

Mondj EGYETLEN dolgot, amire IT fórumokon nem fujjoltak az emberek, mielőtt megszokták, és kerestek helyette más fujjolnivalót. :-)

Azért a legtöbb újítás nem ilyen meredek, és nem szokott lenni sok fujjolás. Olyan alapon meg, hogy mancikáknak kiteszik az ikonokat, akár linuxot is feltehetnének, aztán a LibreOffice menürendszerét meg átszabnák. Mancika meg különben is sírógörcsöt kap, hogy véletlenül mellényom az Asztal csempének, és nem fog tudni visszajönni, nem jut majd eszébe az egérkurzort a képernyő jobb szélén lebegtetni, és ha véletlen elő is jön neki, még akkor sem biztos, hogy rájön a dolgok menetére.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó