HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows 8 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows 8 Értékeld a témát: -----

#101 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 01. 08:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 05. 01. 07:03

Akkor majd szépen megveszi, oszt felhívja a supportot, nem tolvajkodik :)

Lehet warezolni, csak akkor legyen hozzá az embernek egy minimális sütnivalója. MSDN-es telepítőt kell tölteni (a weben ellenőrizni lehet, hogy az ellenőrzőösszeg tényleg MSDN-es lemezképhez tartozik-e), olyat, aminél sok a megosztó, és nem panaszkodnak róla a hsz-ekben. Ha nem fontosak a mélyebb hálózati dolgok, akkor sima Win 8.1-et (ez a korábbi Home-oknak felel meg), ha meg az nem elég, akkor Prót. Az Enterprise-t nem hinném, hogy valaki is kihasználja otthon.

Aztán használni kell hozzá szerzett kulcsot, ha az nincs, akkor normális aktivátort, mondjuk Win8.x-et nem aktiváltam még soha, úgyhogy nem tudom, hogy mit érdemes, működik-e a DAZ Loader. Akkor lesznek frissítések is.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#102 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 01. 09:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 05. 01. 09:41

Lehet warezolni, csak akkor legyen hozzá az embernek egy minimális sütnivalója. MSDN-es telepítőt kell tölteni (a weben ellenőrizni lehet, hogy az ellenőrzőösszeg tényleg MSDN-es lemezképhez tartozik-e), olyat, aminél sok a megosztó, és nem panaszkodnak róla a hsz-ekben. Ha nem fontosak a mélyebb hálózati dolgok, akkor sima Win 8.1-et (ez a korábbi Home-oknak felel meg), ha meg az nem elég, akkor Prót. Az Enterprise-t nem hinném, hogy valaki is kihasználja otthon.

Aztán használni kell hozzá szerzett kulcsot, ha az nincs, akkor normális aktivátort, mondjuk Win8.x-et nem aktiváltam még soha, úgyhogy nem tudom, hogy mit érdemes, működik-e a DAZ Loader. Akkor lesznek frissítések is.

Hát, lehet warezolni, jó, itt hagyománya van, mondjuk.
De ha már warezol:

Miért hirdeti hogy tolvaj?
Miért nem elég neki ha valami home-ot lop?
Miért warezolnak fotosoppokat az emberek, amikor pl egy paint vagy egy gimp is elég lenne nekik?
Stb
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#103 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 31. 22:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 05. 01. 10:10

Hát, lehet warezolni, jó, itt hagyománya van, mondjuk.
De ha már warezol:

Miért hirdeti hogy tolvaj?
Miért nem elég neki ha valami home-ot lop?
Miért warezolnak fotosoppokat az emberek, amikor pl egy paint vagy egy gimp is elég lenne nekik?
Stb


Mer' a pógár akar Hyper-V faszkodást, és ahhoz köll a Pro. Pont ma derült ki :) Isten áldja a MS-t (vagy bassza meg, vagy csináljon vele valamit)
Meg izémicsoda, és mercsak.
Amúgymeg 30 napig nem kell aktiválni, addig lehet bohóckodni vele ingyen, legálisan.
Otthon úgyis lopott, üffélnél úgyis legális, oszoljanak kérem, nincs itt semmi látnivaló.

Pl. nem érdemes úgy nekiugrani egy domain migrációnak 2 szerverrel meg exchange megmiazmás hogy előtte nem teszteli ki az ember.

Aktiválni meg lehet legális kulccsal. Vagy KMSpico. Mindkettőt próbáltam :) Amúgy meg 180 napos free Evaluation.

Szép is a virtualizált 2-szerveres AD, DNS és DHCP failover, mindez Essentialssal, meglévő 2000 level domain migrálásával (ami a harmadik vm-en fut), WDS-el és WSUS-el megfejelve. Szerverileg ok mert van 180 napos eval, de kliens...
Egyszerűbb nCore-ről kattkatt, mint MSDN Open License-ről összebogarászni. Meg a MAK-ot se bacca el.

ps: (Gabibácsi kedvéért): ti mind buzik vagytok! :D
ps2: tegye fel a kezét aki az otthoni sz@rján legális oprendszert használ!
ps3: berúgtam vala
ps4: az hagyján, mérnem tudom okosítani-bigyulálni az AutoCAD hogyishívják mempatchelt verziójában a Classic AutoCAD cuixet, merhogy mérnemmegy abban a lopott szarban a régimenü az XP-n?! :)

#104 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 05. 31. 22:51

Üzenet megtekintéseIdézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2014. 05. 31. 23:15

ps2: tegye fel a kezét aki az otthoni sz@rján legális oprendszert használ!
ps3: berúgtam vala


Én. De még az Office meg sok más szirszar is.

Ps: én is alakulok, mert volt sör, dupla fekete Sétáló János, fröccs, ribizlibor.
Make love not Wor.

#105 Felhasználó inaktív   StSanya 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 01. 13:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2014. 05. 31. 23:51

Én. De még az Office meg sok más szirszar is.

Ps: én is alakulok, mert volt sör, dupla fekete Sétáló János, fröccs, ribizlibor.


PS1: Buzi aki mondja! :laugh:

PS2: Feltettem a kezem, oridzsi dobozos Win7 Ultimate-em van, baj-e? :p

PS3: Én sajnos nem, este nyolctól meló... :(

PS4: Ahhoz nem értek sajnos...


Szerk: Bocs Jahno, természetesen Bástya elvtársnak akartam volna válaszolni.

Szerkesztette: StSanya 2014. 06. 01. 13:47 -kor

"Mindörökké! Enter."
Konfig: MSI 790GX-G65, AMD Phenom II X3 720 @X4 @3000MHz, Crucial Ballistix Tactical LP DDR3 1333MHz CL7 8GB kit, MSI Radeon HD 7770 OC 1GB, Intel X-25M 160GB, Western Digital Caviar Red 1TB, Pioneer DVR-216D, Corsair HX-450 Modular, Cooler Master Hyper TX2 @Chieftec AF-0925PWM, Cooler Master Centurion 534 Black, Dell P2414H, APC Back-UPS ES 700VA, D-Link DSL-321B @DChard, Asus RT-N66U @Shibby, Creative GigaWorks T20 Series II, SteelSeries 4H, Genius KB-G265, Logitech G100s

#106 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 10. 18:32

Magyarországon dolgoztok, magyar cégnek, magyar átlagbérért?

(nekem is van itt a polcon dobozos Vista Home Premium, szerettem)

#107 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 11. 08:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2014. 05. 31. 23:15

ps2: tegye fel a kezét aki az otthoni sz@rján legális oprendszert használ!
Jelen (Linux Mint). Mondom, én nem vagy ellen a wareznek sem, ha valaki okosan csinálja, nem bénázik vele.

Üzenet megtekintéseIdézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2014. 05. 31. 23:15

ps4: az hagyján, mérnem tudom okosítani-bigyulálni az AutoCAD hogyishívják mempatchelt verziójában a Classic AutoCAD cuixet, merhogy mérnemmegy abban a lopott szarban a régimenü az XP-n?! :)
Azt én sem értem, hogy otthoni usernek minek AutoCAD meg HyperV. Ha meg kell neki, akkor meg nem otthoni. Photoshop helyett is elég legtöbbször a GIMP otthonra. Vagy a LibreOffice az MS Office helyett.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#108 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 12. 17:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 06. 11. 09:25

Jelen (Linux Mint). Mondom, én nem vagy ellen a wareznek sem, ha valaki okosan csinálja, nem bénázik vele.

Azt én sem értem, hogy otthoni usernek minek AutoCAD meg HyperV. Ha meg kell neki, akkor meg nem otthoni. Photoshop helyett is elég legtöbbször a GIMP otthonra. Vagy a LibreOffice az MS Office helyett.


Nem otthoni.
Céges.

Káejrópa :)
Win meg Offisz azért legális, szerencsére.

ps5: mérnemmegy a WinXP-n az AutoCAD 2013. Én meg fogom a fejem :)

Szerkesztette: Bástya elvtárs 2014. 06. 12. 17:22 -kor


#109 Felhasználó inaktív   StSanya 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 06. 12. 18:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2014. 06. 12. 18:20


ps5: mérnemmegy a WinXP-n az AutoCAD 2013. Én meg fogom a fejem :)



.NET Framework Version 4.0, Update 1 :idea:
"Mindörökké! Enter."
Konfig: MSI 790GX-G65, AMD Phenom II X3 720 @X4 @3000MHz, Crucial Ballistix Tactical LP DDR3 1333MHz CL7 8GB kit, MSI Radeon HD 7770 OC 1GB, Intel X-25M 160GB, Western Digital Caviar Red 1TB, Pioneer DVR-216D, Corsair HX-450 Modular, Cooler Master Hyper TX2 @Chieftec AF-0925PWM, Cooler Master Centurion 534 Black, Dell P2414H, APC Back-UPS ES 700VA, D-Link DSL-321B @DChard, Asus RT-N66U @Shibby, Creative GigaWorks T20 Series II, SteelSeries 4H, Genius KB-G265, Logitech G100s

#110 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 18. 14:32

Feltettem egy legál win8.1-et a gépemre, regisztráltam egy outlook.com-os emailcímet, majd ezzel a fiókkal bejelentkeztem a rendszerbe.
Ezután az áruházból szerettem volna ingyenes programot telepíteni, de az istennek sem akar telepedni.
Azt írja, hogy folyamatban van.
Kért az elején a telepítés előtt kártyaadatokat, de mivel ingyenes szoftvert választottam, ezért gondoltam nem kell és volt is rá lehetőségem, hogy skippeljem, mellyel éltem is.
Rosszul gondoltam? :think:

Illetve ha ez így nem jó és mindenképp kell, hogy kártyaadatokat adjak neki, akkor miért nem szól és miért azt írja, hogy a telepítés folyamatban.
(ja és persze nem akkora progiról van szó, ami órákig kéne települjön. Kb. 2megás a telepítője..)

#111 Felhasználó inaktív   kisatis 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 07. 22:13

Sziasztok!

Segítsetek légyszi!
Egy régebbi gépre toltam fel win8.1et!
Minden működik, szép és jó, fullra frissítettem, már be is laktam, dolgozós programok telepítve, oszt egyszer csak bekapcsolásnál látom, hogy kék halál szerűen kiírja, hogy 'attempt switch from dpc'. Ez valami ismertebb gond lehet, mert gugli kiutalt nekem pár találatot, deee Nem beszélni angol... Nem tudom minek a telepítése után lett ilyen, biztos nem vettem észre, de valszeg már korábban is csinálhatta ezt, de ugye a hibánál elszámol 100ig és újra indul és a legközelebbi indításnál már jó.
Köszönöm az ötleteket vagy a megoldást!

#112 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 07. 23:22

Üzenet megtekintéseIdézet: kisatis - Dátum: 2014. 09. 07. 23:13

Sziasztok!

Segítsetek légyszi!
Egy régebbi gépre toltam fel win8.1et!
Minden működik, szép és jó, fullra frissítettem, már be is laktam, dolgozós programok telepítve, oszt egyszer csak bekapcsolásnál látom, hogy kék halál szerűen kiírja, hogy 'attempt switch from dpc'. Ez valami ismertebb gond lehet, mert gugli kiutalt nekem pár találatot, deee Nem beszélni angol... Nem tudom minek a telepítése után lett ilyen, biztos nem vettem észre, de valszeg már korábban is csinálhatta ezt, de ugye a hibánál elszámol 100ig és újra indul és a legközelebbi indításnál már jó.
Köszönöm az ötleteket vagy a megoldást!

Itt kártyaolvasó driver problémának látják a legtöbb kommentben.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#113 Felhasználó inaktív   kisatis 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 08. 05:17

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2014. 09. 08. 00:22

Itt kártyaolvasó driver problémának látják a legtöbb kommentben.


Azt már letíltottam, meg egyéb haszálaton kívüli eszközt is...

#114 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 08. 10:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2014. 05. 31. 23:15

ps2: tegye fel a kezét aki az otthoni sz@rján legális oprendszert használ!


Távárís ucsítyelnyicá vot etá ócsiny krászívájá gyévocská Bástya eltársnőnek tisztelettel jelentem, nyikto nye ácúsztvújet,

az osztály létszáma voszem... használni ubuntu linux teljesen IL LEGÁL (is) ...

Icike-pícike láptoppon futni 900 Mhzes zabra masíná ócsiny szép gyorsacskán

ámelyen vindóz szem meg voszem meg se móccánni :] :pokeas::reszeg::banghead::pokeas2:

Szerkesztette: Euro Glass 2014. 09. 08. 10:59 -kor


#115 Felhasználó inaktív   KBoti 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 22:14

Sziasztok

Feltettem a Win8.1-et és az a gondom, hogy a film könyvtáramban van néhány film, amit egyszerűen nem enged törölni. Ezt már akkor elkezdte, amikor a 7-est újra raktam... gondoltam az új (Win8) rendszer megoldja, de nem. Azt mondja nincs engedélyem. Adminként lépek be és próbáltam minden féle felhatalmazást adni magamnak a jobb klikk Properties--Sekcity fül alatt, de nem sok sikerrel. Valaki tudna segíteni, abban hogy mit szúrok el vagy mikén törölhetem ezeket a könyvtárakat.

Előre is köszönöm.

#116 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 14. 12:27

Hi

Általános jogú felhasználói fiók esetén lehet olyan kitételt tenni, ha steam telepít valamit az sikerüljön? Ne akadjon fel a fiók nem rendszergazda?

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#117 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 07. 16:17

Üzenet megtekintéseIdézet: KBoti - Dátum: 2014. 11. 17. 23:14

Sziasztok

Feltettem a Win8.1-et és az a gondom, hogy a film könyvtáramban van néhány film, amit egyszerűen nem enged törölni. Ezt már akkor elkezdte, amikor a 7-est újra raktam... gondoltam az új (Win8) rendszer megoldja, de nem. Azt mondja nincs engedélyem. Adminként lépek be és próbáltam minden féle felhatalmazást adni magamnak a jobb klikk Properties--Sekcity fül alatt, de nem sok sikerrel. Valaki tudna segíteni, abban hogy mit szúrok el vagy mikén törölhetem ezeket a könyvtárakat.

Előre is köszönöm.

Nekem Tixati csinált ilyen sparse attribos fájlokat.

fsutil sparse queryflag %1
pause
fsutil sparse setflag %1 0
fsutil sparse queryflag %1
pause

#118 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 07. 16:19

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2015. 03. 14. 13:27

Hi

Általános jogú felhasználói fiók esetén lehet olyan kitételt tenni, ha steam telepít valamit az sikerüljön? Ne akadjon fel a fiók nem rendszergazda?

üdv
szabi


Adminként futtatni a Steamet?

3 Input: runas /profile /user:AAA “C:\programs\BBB.exe” and press “Enter”
4 Input the password of administrator AAA

#119 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 13. 18:52

Nem tudtam megoldani.
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#120 Felhasználó inaktív   saxy7299 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 07. 16. 19:58

Sziasztok,

Új vagyok, lehet, hogy nem itt kellene megkérdeznem, de hirtelen ezt a fórumot találtam.

Adott egy laptop, vidéken., win 8.1 hun-nal
Eddig elvileg simán működött, belépegetett a jelszavával (4 karakter, számok. Elvileg jól van megadva.)
Ma reggel még normálisan működött, majd a frissítések után a gép microsoft accounttal akar bejelentkezni, aminek persze nem ugyanaz a jelszava (?), és természetesen a júzer nem tudja mi az.

Itt jönne az új jelszó kérése de:
a microsoft accountjához használt Gmail-es emailcímet soha sem használta, jelszavát nem tudja, jelszó emlékeztető, új jelszó kérő nem működik. (A címet a gépet telepítő 14 éves kis srác hozta létre, 2 éve. Esélytelen megkérdezni)

Elvileg a microsoft accountból is lehetne jelszó emlékeztetőt és új jelszót kérni, de ehhez olyan adatok kellenek, amik nincsenek kitöltve az adatlapon így a rendszernek nincs mivel összehasonlítani. Természetesen telefonszám, alternatív email sincs megadva, hogy az egyszeri belépés jelszavát elküldhessék legalább sms-ben.


Kérdések:
- miért állt át a belépési mód microsoft accra, vagy miért nem fogadja el az eddig jelszót?
- hogy lehet visszaállítani?

Éppen készül egy w8.1 usb telepítő...

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó