HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows 8 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows 8 Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 16:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 09. 04. 17:44

Azért a legtöbb újítás nem ilyen meredek, és nem szokott lenni sok fujjolás.

Á, ugyan. :-)

#22 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 16:55

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 09. 04. 17:52

Á, ugyan. :-)

Nem. Komolyan. Nem is emlékszem a csempézéshez fogható hasonló barmolásra, a szalagmenü és az Unity esetein kívül. A legtöbb cég, azért ésszel újít, kis lépésekben, és akkor is meghagyják egy ideig a régi beállítási lehetőségeket.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#23 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 04. 17:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 09. 04. 17:55

Nem is emlékszem a csempézéshez fogható hasonló barmolásra, a szalagmenü és az Unity esetein kívül.

Na látod. Ezzel szemben még azt is ugyanekkora szarvihar szokta fogadni, amikor a gémélben oldalról felülre kerül egy gomb. :-) Ha valakinek annyira hiányzik, ott van egy kazal 3rd party tool, a Samsung gyárilag ad a gépeihez, de kis guglizással bárki találhat start menüt magának, de kis testreszabással a mostanin is elérheted ugyanazt a funkcionalitást. Vagy akár az is elég, ha rászánsz öt perc helyett tíz percet, aztán tadamm, már át is szoktál. :-) Az "elég rövidet ültem előtte, de az is elég volt" típusú érvelés éppen ugyanaz, mint ahogy az asszonyt is egy év volt rávenni, hogy kóstolja meg a spenótot, mert fujj, aztán kiderült, hogy mégse fujj, csak bemesélte magának.

Ha még a Windows 26 is ugyanúgy nézne ki, mint a vindóz hét, akkor meg az lenne a baj, hogy "hőőjminekvegyekújatamikorugyanúgynézki". :-)

Szerkesztette: debaj 2012. 09. 04. 17:16 -kor


#24 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 23. 11:10

Tapasztalt valaki olyat hogy a Windows 8 (Ent. X64) sleep után egyszerűen használhatatlan?
Este elmegy sleepbe, reggel dolgozni szeretnék vele, 15-20 percig ültem előtte mire hajlandó volt bármit is csinálni.

GYorsabb ha kinyomom teljesen és teljes ujraindítást csinálok. (Csak azért az esti munkámat ott szeretném folytatni ahol abbahagytam...)

Dell E6420 8GB RAM/500GB WD Caviar Black/NVidia 4200 Quadro és dokkolón van két monitorral.
Probalta ugy is hogy leveszem a dokkoóról, de nem segitett rajta semmit. A HDD teker eszeveszettül, de a Task Managerben nem látszik hogy mi az ami 100%on tekerné a lemezt. System servicek pár százalékot mutatnak csak.
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

#25 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 23. 20:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Bird-Of-Prey - Dátum: 2012. 09. 23. 12:10

Tapasztalt valaki olyat hogy a Windows 8 (Ent. X64) sleep után egyszerűen használhatatlan?
Este elmegy sleepbe, reggel dolgozni szeretnék vele, 15-20 percig ültem előtte mire hajlandó volt bármit is csinálni.

Én szinte mindig sleepbe küldöm kikapcsolás helyett, ébresztés után másodpercekkel már az asztalon vagyok (Enterprise x64, i5-2430M, 8G RAM, 500GB WD Scorpion Black). Nekem ilyen ökörségeket néha az USB3 porton lógó külső vinyó okoz indítás/ébresztés közben, de az Windows 7 alatt is megvolt. Nálad nem lehet, hogy valami hasonló probléma lehet?

#26 Felhasználó inaktív   Bird-Of-Prey 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 23. 20:42

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 09. 23. 21:20

Én szinte mindig sleepbe küldöm kikapcsolás helyett, ébresztés után másodpercekkel már az asztalon vagyok (Enterprise x64, i5-2430M, 8G RAM, 500GB WD Scorpion Black). Nekem ilyen ökörségeket néha az USB3 porton lógó külső vinyó okoz indítás/ébresztés közben, de az Windows 7 alatt is megvolt. Nálad nem lehet, hogy valami hasonló probléma lehet?


USB-n nem lóg semmi, csak az egér/bill. vezérlője még pendrive se. Egyszerűen nem tudom mi lehet.
Az a furcsa hogy a task kezelő nem mutat kiugróan semmi különöset igy nem tudom megállapitani milyen process foghatja meg. Ugyanaz a virusirtó szoftver van feltéve, mint a Win7-en.
Nem állhatunk meg, ez denevérország....

#27 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 24. 07:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Bird-Of-Prey - Dátum: 2012. 09. 23. 21:42

Egyszerűen nem tudom mi lehet.

Egyébként biztosan sleepben van a gép, nincs valami olyan beállításod, hogy x idő után hibernáljon? Ebben az esetben az a tippem, hogy rá kéne nézni a vinyó töredezettségére, illetve úgy általában az állapotára.

#28 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 24. 08:02

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 09. 04. 18:11

gémélben

Nem dzsíméjlt akartál írni? A gémélnél még a gémail is jobb. A JVC meg persze nem dzsívíszí, hanem dzséjví szí.

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2012. 09. 04. 18:11

Ha még a Windows 26 is ugyanúgy nézne ki, mint a vindóz hét, akkor meg az lenne a baj, hogy "hőőjminekvegyekújatamikorugyanúgynézki". :-)

Ez igaz, de nem indok a teljes barmolásra. Én a Win8 komolyabb kipróbálásával addig fogok várni, míg közzé nem tesznek működő módszert a Metro letiltására, meg a Start menü pótlására (bár ahelyett lehet nyitni a képernyő sarkába egy saját mappát, benne indítóikonokkal). Esetleg még egy SP1 lenne jó, de addig még sokat kell alunni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#29 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 24. 08:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 09. 24. 09:02

Én a Win8 komolyabb kipróbálásával addig fogok várni, míg közzé nem tesznek működő módszert a Metro letiltására

Lelked rajta. :-)

#30 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 24. 10:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 09. 24. 09:02

Nem dzsíméjlt akartál írni? A gémélnél még a gémail is jobb. A JVC meg persze nem dzsívíszí, hanem dzséjví szí.


Én a Win8 komolyabb kipróbálásával addig fogok várni, míg közzé nem tesznek működő módszert a Metro letiltására, meg a Start menü pótlására (bár ahelyett lehet nyitni a képernyő sarkába egy saját mappát, benne indítóikonokkal). Esetleg még egy SP1 lenne jó, de addig még sokat kell alunni.


Bár ha jól sejtem ez valami startupnál induló progi, de esetleg ki lehet próbálni:
http://www.addictive...ddictiveTips%29

Amúgy jó mókának ígérkezne áthaxxolni a win8-at is, csak nincs kedvem még. (Meg minek, amikor elég az, amim most van.) Pedig biztos "belülről" is vannak lehetőségek kihaxxolni belőle a nem kívánt elemeket.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

#31 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 17. 09:52

Azzal mit lehet kezdeni, hogy ha újraindításnál simán mindig befagy? A windows 7 is csinálta valamilyen szoftver telepítés mizéria után, de ez a nyomorék egy hetet sem bírt ki.

#32 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 17. 09:57

Üzenet megtekintéseIdézet: mzso - Dátum: 2012. 10. 17. 10:52

Azzal mit lehet kezdeni, hogy ha újraindításnál simán mindig befagy? A windows 7 is csinálta valamilyen szoftver telepítés mizéria után, de ez a nyomorék egy hetet sem bírt ki.

Én már egy hónapja használom, semmi ilyet nem tapasztaltam. Talán meg kéne keresni a bugos programot ami megfogja.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#33 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 17. 10:49

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2012. 10. 17. 10:57

Én már egy hónapja használom, semmi ilyet nem tapasztaltam. Talán meg kéne keresni a bugos programot ami megfogja.

Most nincs bugos program, max a windows maga... Elindítottam a frissítést a windows update-ben. Gondoltam leállítom az utorrentet, hogy gyorsabb legyen. Erre abban a pillanatban megáll a letöltés... Akkor leállítottam a frissítést a frissítést és újraindítottam, de baszott elindulni a letöltés. Úgyhogy gondoltam, hogy újraindítom az oprendszert, ami ugye már nem ment.

Ja amúgy most nézem, de valószínüleg nem volt egyértelmű amit írtam. Nem konkrétan a desktopban akad meg a dolog mint amikkor egy program megfogja, hanem rendesen megjelenik, hogy újraindítás utána kikapcsol a monitor és annyi onnantól baszik bármit csinálni, ki kell nyomni a gépet. Valami a windowsban kattant meg...

Egyéb: A művelet központot, hogy lehet kikapcsolni? A win7-ben még simán ki lehetett de ebben már nincs rá opció.

#34 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 02. 22:14

Amíg erre vársz, addig légy szíves elindulni egy föld-mars-föld túrára.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#35 Felhasználó inaktív   emphyteuta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 677
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 03. 20:13

Elmesélem eddigi élményeimet a windows 8-cal. Adott egy némileg fejlesztett Lenovo R400 laptop (Core2 Duo 2.27, 4 GB DDR3, 120GB SSD), amihez annó Windows Vista business OEM COA járt. Ezt gondoltam megfrissíteni Win8-ra. Okt.27.-én meg is vásároltam neten annak rendje és módja szerint 30 euróért a frissítést. PayPallal fizettem ki az árát, azonnal le is kapták a folyószámlámról.

Használat közbeni tapasztalatok:
1. negatívumok:
- a beépített modemhez és Ricoh 5in1 kártyaolvasóhoz nincs driver,
- codec problémák: első nekifutásra k-lite-tal próbáltam, nem volt hang bizonyos mkv fájlok esetén, azután k-lite leszed, AC3Filter és ffdshow feltesz, ugyanaz. Némi guglizás után találtam valami win8 codec pack csodát, azzal megoldódott,
- az alkalmazásbolt elég szegényes. Bezzeg gyorshajtásbüntetéskalkulátor program már van fenn,
- nem jöttem rá, hogyan kell kilépni a programokból, maradt az alt+F4. Olyan érzésem volt, mint az iPad-nél, ahol ha visszalépsz, a programok "tovább futnak", nem szabadul fel (a teljes) memória.

2. pozitívumok:
- gyors. nagyon. Érzésre a programok gyorsabban reagálnak, mint korábban (előtte volt a gépen windows 7 is)
- a wifi driver (Intel 5100N) nagyon jól meg van írva, a routertől 2 szobára, ahol korábban max 11Mbps-re állt be, stabilan 54Mbps, pedig a környezeti kritériumok ugyanazok,
- nekem tetszik a csempe, amúgyis max 10 dologra használom a gépet, azok meg kipakolhatók, kb mint az ikonok korábban, csak idővel (ha megírják win8ra a programozók) ezek "nem megnyitott állapotban" is közölnek információkat

Na mindezek után a feketeleves:
Tegnap (nov.2) délután a PayPal mégegyszer lekapta a számlámról a szoftver árát. WTF?
USA customer forumon olvasgatva nem vagyok egyedül, elég sokaknál előfordul, hogy az átutalás megtörténik, de telepítőkódot nem kapnak, vagy ahogy nekem, 2x vonják le az összeget.
Természetesen a bankomnál bejelentettem, hogy visszautalási kérésem lesz, PayPal-nál webformon kezdeményeztem egy kivizsgálást. Microsoft telefonos ügyfélszolgálat hosszú hétvége miatt csak hétfőn lesz.

Nagyon remélem, hogy megoldódik, mert az ilyen szarakodással csak azt érik el, hogy inkább Mac-et vagy Linuxot fognak választani az emberek, esetleg újabb érvet kapnak a warezolás mellett.
A pokoli operátor

WoW: Lelkész - Human Priest - Arathor PvE

#36 Felhasználó inaktív   sadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.739
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 04. 11:36

Felraktam végre szerdán a windows 8-at. 1-2 napot tudtam használni eddig, de első ránézésre brutál gyors még a windows 7-hez képest. Első indítás gombnyomástól->asztalig 18 sec (win7: 24s), minden általam használt cuccot felrakva után: 24 sec (win7:30s).

Start menüt Vista óta nem használom kb., szóval nekem tökmindegy az új metros felület, nincs is kirakva rá semmi. (Windows search -> 2 karakter beír -> program indít.)
- 1. kérdésem ezzel kapcsolatos: Windows indexelést akarom kilőni SSD miatt, de nem találom a szokásos helyén, hol találom ezt? Létezik még egyáltalán?
- 2. Egeret szeretném 500hz-en használni, de a Win7-en használt módszer nem igazán működik. Sikerült valakinek megoldani?

Egyébként ezeken kívül minden működik, nem sikerült kompatibilitási problémákba ütköznöm.
[Asus P5KC] [Intel Core 2 Quad Q6600 @ 3000Mhz / 333FSB] [2 x 2048MB Kingmax DDR3 @ 1333Mhz] [Gigabyte HD7850 OC 1024MB GDDR5 @ 900/4800Mhz] [Samsung SyncMaster T220] [Kingston SSDNow V+100 96GB + Seagate Barracuda 7200.12 2000GB] [FSP Raider 550W]

#37 Felhasználó inaktív   Zsivaagoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 26. 15:12

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2012. 09. 03. 14:52

Legyen ilyen is.

Kéretik a "mérnincsstarmenü/szaracsempe/hogykellaktiválni" kérdéseket nem itt feltenni.

DE!

Nem kell aktiválni! :p Megkellkrekkerelni és rakni rá klasszikus XP szkínt Start menüvel! :-D :p :nevet:
Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.
Ha visszakérdezek, akkor az azért van, mert nem értettem, hogy mit kérdeztél. Heeeee?

#38 Felhasználó inaktív   Dr. Szöszi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 11. 26. 20:11

Üzenet megtekintéseIdézet: HajráLinuxx - Dátum: 2012. 11. 26. 16:54

Még jobbat tudok ! Le kell húzni a klotyón , és rátenni egy ubuntut ami az égvilágon mindenféle szempont szerint FOSSÁ alázza ezt a szart. :banghead:


hazucc

Szerkesztette: Dr. Szöszi 2012. 11. 26. 20:13 -kor

És igen, mivel a fórum nem hoz pénzt, így nem csoportosítunk át kellő erőforrást ahhoz, hogy az itt felmerült igényeket, bugokat miazmást megfelelően kezelni tudjuk.

#39 Felhasználó inaktív   bigsee 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 04. 12:40

Üzenet megtekintéseIdézet: sadam - Dátum: 2012. 11. 04. 11:36

Felraktam végre szerdán a windows 8-at. 1-2 napot tudtam használni eddig, de első ránézésre brutál gyors még a windows 7-hez képest. Első indítás gombnyomástól->asztalig 18 sec (win7: 24s), minden általam használt cuccot felrakva után: 24 sec (win7:30s).

Na ilyesmikért raktam fel próbaképp...

Idézet

- 1. kérdésem ezzel kapcsolatos: Windows indexelést akarom kilőni SSD miatt, de nem találom a szokásos helyén, hol találom ezt? Létezik még egyáltalán?
- 2. Egeret szeretném 500hz-en használni, de a Win7-en használt módszer nem igazán működik. Sikerült valakinek megoldani?


...és ilyenek miatt (meg mások miatt is) szedtem le a gépről...
GA-990FXA-UD3*FX4100*HD6950 2 GiB*Vengeance DDD3-1866 8GiB kit*X-FI ExtremeMusic*L22W-6SA*HyperX 120*5000AAKS*10EACS*GSA-H62N*DeathAdder3,5*ip4200*A800 X-Touch*X-530*VA8000BWS*BQ DP Pro10 550 W

#40 Felhasználó inaktív   mzso 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.184
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 08. 11:45

Üzenet megtekintéseIdézet: HajráLinuxx - Dátum: 2012. 11. 26. 17:54

Még jobbat tudok ! Le kell húzni a klotyón , és rátenni egy ubuntut ami az égvilágon mindenféle szempont szerint FOSSÁ alázza ezt a szart. :banghead:

Üzenet megtekintéseIdézet: HajráLinuxx - Dátum: 2012. 12. 08. 12:31



Nem unod még? Linkeled folyton a videókat hasztalan csili-vili faszságokról. Viszont a tény az tény. A programok úgy 90%-ára vagy csak gyengébb alternatíva van, vagy egyáltalán nincs linux alatt. Driverek-nél talán még rosszabb a helyzet.

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó