HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows 8 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows 8 Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 11. 20:42

Üzenet megtekintéseIdézet: desiderius - Dátum: 2012. 12. 11. 20:24

Csak néhány példa: Complex jogtár és iratmintakitöltő. Konica 7222 rendes driver, ami finishert is meghajtja, ahogy kell. E-szingo vagy más, elektronikis eljárásban teljes körűen használható cucc. Egyáltalán: amennyire ismerem a dolgot, a ma Magyarországon jogi szolgáltatásban használt elektronikus aláírások gyakorlatilag nem mennek linuxon.

Ebben igazad van, de most _átlag felhasználókról_ volt szó, akik még nem írnak alá elektronikusan, kell még ahhoz jó pár év. Amiket te írtál, azok jogászoknak fontos dolgok.

Szerkesztette: Raynes 2012. 12. 11. 20:44 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#62 Felhasználó inaktív   desiderius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 11. 23:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 12. 11. 20:42

Ebben igazad van, de most _átlag felhasználókról_ volt szó, akik még nem írnak alá elektronikusan, kell még ahhoz jó pár év. Amiket te írtál, azok jogászoknak fontos dolgok.


Biztos van ezen kívül még néhány szakma, ahol van hasonló probléma, én olyat írtam, amit ismerek. De ne hidd, hogy csak a jogászoknak van ehhez közük. Az egész közigazgatás ebbe az irányba halad, a teljes igazságszoltáltatás, úgyhogy már ma is elmondható, hogy lassan százezres nagyságrendben érint felhasználókat. Úgyhogy nem érzem, hogy a felvetett probléma ne férne bele az átlag felhasználók gondjaiba...

#63 Felhasználó inaktív   desiderius 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 11. 23:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2012. 12. 11. 20:33

Te meg ilyen hülyével észérvekkel leállsz vitatkozni :-D Nagy megrögzött Linuxos haverok is mindig emlegették, hogy mert a TVrtuner is de jó. Én meg hülyét kaptam a parancssortól, majd szép lassan ilyenek miatt, vagy éppen egyik nagy haver a számlázóprogram mniatt is befogta a Wint, majd hirtelen sok másra nekiállt használni, mert... Előfordul, egy időben elég szarul állt számlázó/ügyviteli szoftverekkel.


OK, de megrögzött linuxos haverok max. elolvassák a windows8 topicot, csendben mosolyognak, aztán leírják a tutit a linuxról a linuxos topicba. Mondjuk úgy, hogy abból esetleg használható információt is lehet szerezni.

#64 Felhasználó inaktív   szokolof 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 12. 16:30

Van egy Lenovo R400-as notebookom Windows 8-al. Felettébb idegesít, ha az asztalon dolgozom és a tapipad jobb széléről húzom balra az ujjam, mindig megjelenik a METRO sávja jobboldalon és alul az óra. Nem lehet ezt a funkciót kikapcsolni valahogyan? Megpróbáltam a vezérlőpad->egér beállításai alatt, de nem találtam ilyen funkciót. Valami ötlet?

#65 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 20. 09:21

Kuncsaft megvette az új gépet, most migrálni kéne az XP + DOS dolgokat a 8-ra.
Lehet, hogy felkerül a startmenü hekkelés, mert az ablakváltó baszik feladni az asztalt, amin az ikonok vannak.
Ha a jobbról becsorgó menüből, vagy a csempékből megnyitok valamit, az egyelőre nyitva is marad a háttérben, bezárási lehetőséget nem találtam eddig.
De lehet, hogy csak nem ittam még elég kávét. és azért nem találom a módját.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#66 Felhasználó inaktív   KoLaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 20. 10:07

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2013. 01. 20. 09:21

Kuncsaft megvette az új gépet, most migrálni kéne az XP + DOS dolgokat a 8-ra.
Lehet, hogy felkerül a startmenü hekkelés, mert az ablakváltó baszik feladni az asztalt, amin az ikonok vannak.
Ha a jobbról becsorgó menüből, vagy a csempékből megnyitok valamit, az egyelőre nyitva is marad a háttérben, bezárási lehetőséget nem találtam eddig.
De lehet, hogy csak nem ittam még elég kávét. és azért nem találom a módját.


Alt-F4?
Amúgy meg felül "megfogva" az ablakot az egérrel és az alulra húzva is becsukódik.
A jobb felső "x", vagy - ne adj isten - egy "close" felirat-ikon már nem menő (túl egyszerű?).
Ez van.

#67 Felhasználó inaktív   KoLaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 20. 10:13

Ja, és a kezdőképernyőn kell lennie egy "asztal"(desktop) mozaiknak, az visz az asztalra.
Első váltás után, már a WIN billentyűvel válthatsz oda-vissza.

#68 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 20. 11:41

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2013. 01. 20. 10:07

Alt-F4?
Amúgy meg felül "megfogva" az ablakot az egérrel és az alulra húzva is becsukódik.

Kösz, nem gondoltam volna, hogy a szutyok android telefonos "kikukázós" módszer van ide is kitalálva.

Idézet

A jobb felső "x", vagy - ne adj isten - egy "close" felirat-ikon már nem menő (túl egyszerű?).

Néhány ablakon ott van, de a rendszerbeállítási, teljesképernyős lapokon nincs, ott a fenti módszerek üzemelnek.
Ez egy touchpados laptopon nem buli.

Az viszont magas, hogy ha egy Hiren's boot cd win xp-ben megoldható volt a munkacsoportváltás újraindítás nélkül, akkor itt a szép új 8-asban miért kell még mindig?
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#69 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 21. 10:32

Van pár file-om, amiket a win8 random kitöröl, kedve szerint.
Csak pár file, de azokat mindig, és kezd elég bántó lenni.

(Metatrader4-hez generált .fxt fileok)

Mitől lehet? Hogy lehet letiltani?
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#70 Felhasználó inaktív   Messzer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 10:52

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.

Véleményetek szerint egy Dell Studio 1535 laptopomra telepíthető lenne a Windows 8 ?

( Nem tudtam végigolvasni az összes hozzászólást)

Lefuttattam az ellenőrző programját, de nem lettem sokkal okosabb.

Azt tudom, hogy a legnagyobb felbontásom (1280x800) kisebb, mint az ajánlott, de ennek ellenére működne a dokkolás nélkül normálisan?

Jelenleg Windows Vista van rajta, amit nagyon nem szeretek és most amíg még 9000 Ft-ért megvehető a win 8 addig, elgondolkodnék a váltáson.



A gép adatai:

CPU típusa Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5750, 2000 MHz (12 x 167)

Rendszermemória 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Videokártya ATI Mobility Radeon HD 3400 Series (256 MB)

Monitor: 15.4IN WIDESCREEN WXGA WITH TR



Segítséget előre is köszönöm.

#71 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 11:16

Telepíthető rá. A máékröszaftos marketingbullshit ajánlásoknak ne dőlj be, jól megy a Win8 1280x800-as felbontáson, nem a Blikkben olvastam, hanem próbáltam. Azon a C2D gépen 2GB RAM-mal elfogadhatóan kéne mennie. Mondjuk memót még tolj bele, ha tudsz, a plusz memó már a Win7-nek is nagyon jót tett. Sőt, egy aktuálisan felfrissített XP SP3-nak sem elég sok esetben az 1GB RAM, ha vírusirtó meg minden megy. Manapság a 2 giga annál is minimum.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#72 Felhasználó inaktív   Messzer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 22. 23:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2013. 01. 22. 11:16

Telepíthető rá. A máékröszaftos marketingbullshit ajánlásoknak ne dőlj be, jól megy a Win8 1280x800-as felbontáson, nem a Blikkben olvastam, hanem próbáltam. Azon a C2D gépen 2GB RAM-mal elfogadhatóan kéne mennie. Mondjuk memót még tolj bele, ha tudsz, a plusz memó már a Win7-nek is nagyon jót tett. Sőt, egy aktuálisan felfrissített XP SP3-nak sem elég sok esetben az 1GB RAM, ha vírusirtó meg minden megy. Manapság a 2 giga annál is minimum.


Szia!

Köszönöm a gyors választ.

Drivereket ha nem találok a Dell honlapján , annak ellenére fel tudja ismerni valami általános hardwernek vagy inkább keressek a gyártók honlapján ?

#73 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 23. 08:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Messzer - Dátum: 2013. 01. 22. 23:35

Drivereket ha nem találok a Dell honlapján , annak ellenére fel tudja ismerni valami általános hardwernek vagy inkább keressek a gyártók honlapján ?

Ha nincs hozzá Win8-as driver, akkor elvileg Win7-es vagy Vistás driver is jó. Esetleg, ha a Dellnél nincs, akkor igen, nézd meg az egyes hardverelemek gyártóinak oldalán.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#74 Felhasználó inaktív   Messzer 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 24. 17:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2013. 01. 23. 08:59

Ha nincs hozzá Win8-as driver, akkor elvileg Win7-es vagy Vistás driver is jó. Esetleg, ha a Dellnél nincs, akkor igen, nézd meg az egyes hardverelemek gyártóinak oldalán.


Szia!

Köszönöm a legutóbbi segítséget is. Más forumon nem kérdezősködtem.

Itt, pedig ""csak"" te válaszoltál, így aztán nagyon bízok a tapasztalatodban.

Remélhetőleg nem a máékröszaftos marketingese vagy :D :D :D

#75 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 24. 17:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Messzer - Dátum: 2013. 01. 24. 17:12

Remélhetőleg nem a máékröszaftos marketingese vagy :D :D :D

Szia, az én lennék... ő viszont meleg, gondoltam szólok. ;-)
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#76 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 24. 22:23

Üzenet megtekintéseIdézet: Messzer - Dátum: 2013. 01. 24. 17:12

Köszönöm a legutóbbi segítséget is.

Szívesen. Az az igazi köszönet, ha majd megírod a fejleményeket a Win8 feltelepítése után, hátha másnak is lesz a jövőben hasonló problémája, és látja a végleges megoldást, annak kivitelezhetőségét is.

Üzenet megtekintéseIdézet: Messzer - Dátum: 2013. 01. 24. 17:12

Más forumon nem kérdezősködtem.

Azt rosszul teszed. Kérdezd meg, regisztrálni egy perc, bemásolod a kivágott hozzászólást, hátha más fórumon valaki Win8-azik pont ilyen géppel és konkrétumokkal, linkekkel tud szolgálni. Ingyen van, vesztenivalód nincs egy kis plusz időn kívül.

Még annyit hozzátennék, hogy a drivereknél figyelj oda, hogy 32 bitesek legyenek, ha a Win8-ad is 32bites, és fordítva. Egyeznie kell, a 64 bites rendszer NEM fogja megenni a 32-es drivereket, ezen a téren nincs visszafelé kompatibilitás, mint a programoknál. Közismert tény, többeknek evidencia, mégis sokan reménykednek, megpróbálják hátha alapon, aztán pofára esnek. Mondjuk ezt megpróbálni is ingyen van, rendszert nem vágod haza, ha mégis megpróbálod, csak feleslegesen csalódni fogsz.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#77 Felhasználó inaktív   Chabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 28. 09:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Tofóka2 - Dátum: 2013. 05. 27. 23:19

Tud valaki 14 másodperc alatt bútoló Win8ról ? :] :banghead: :pokeas2:

Hát ez a nicket honnét kapartad elő?
Az igazi mazochista az, aki közúti ellenőrzésnél leáll mögéd, pedig le se intették!
Nem jött össze neki, továbbküldték...

#78 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 28. 13:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Tofóka2 - Dátum: 2013. 05. 28. 10:53

Tofóka = Toszóka :] ... viszont ez semmit nem változtat azon a tényen, hogy az ubuntu minden irányból szénné alázza ezt a gyökér "OS"-t :banghead: :taps:

Ebben igazad van. A Win8 olyasmi méretű katasztrófa, ami mellett már egy Ubuntu is labdába rúg, de még az Unity is. Már a Win7-nek sem voltam nagy barátja, de az még szódával elment, és a driverek, alkalmazások, kompatibilitás miatt megérte használni. A Win8-cal nem ez a helyzet, egyszerűen használhatatlan. Esetleg majd ránézek a 8.1-re, ha kijön, de ha az is ilyen kötelezően Metrós szar, akkor reszeltek neki, és teljesen kihagyom a 8.X-es vonalat. Amíg lehet, addig XP-t/Win7-et használok géperősség függvényében, ha meg XP-ről váltanom kell, az 64 bites linux lesz. Már csak a OpenType fontkezelést, és 1-2 driverproblémát kell megoldanom hozzá, a többi dolgot meg tudom oldani linux alatt is.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#79 Felhasználó inaktív   konyvt01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 86
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 22. 17:08

Üdv!


Hogyan csináljak olyan parancsikont az asztalra ami a wifi kártyát tiltja / engedélyezi kattintásra?
Ezt eddig úgy csináltam, hogy Control Panel Device Manager Network Devices és ott enable / disable.
De ez hosszú út.
(Win8)

#80 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 22. 17:48

netsh interface set interface name ="wifi" admin=enable/disable
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó