HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A navigáción veszett össze a Google és az Apple - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A navigáción veszett össze a Google és az Apple

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 09. 28. 14:21

Nem tudott megegyezni az Apple és a Google a Maps alkalmazás fejlesztésének irányáról. Az Apple szerette volna megkapni a navigáció funkciót, a keresőóriás által megszabott feltételeknek azonban nem volt hajlandó eleget tenni. Inkább vett saját szolgáltatást, ennek eredménye az iOS 6 térképe.
https://www.hwsw.hu/hirek/49127/apple-google-maps-latitude-terkep-turn-by-turn-navigacio-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   fluffysajt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 14:21

Ezt a vezetői sarkítást.
"Tim Cook sajnálkozását fejezte ki amiatt, hogy nem tudtak megfelelni a felhasználók elvárásainak az új térképes szoftverrel. A nyílt levél szerint a Maps alapoktól történő újraírására a fejlett funkciók miatt volt szükség"

A valóságban inkább, sajnáljuk, hogy ekkora tőkével nem költöttünk eleget a tesztelésre, és a ti károtokra kísérleteztünk. A pénzt nem adjuk vissza, ha bevettétek volna a marketing szöveget, amire többet költöttünk, mint a problémák feltárására, és időben történő kijavítására. Erre azért volt szükség, mert nyálkásodik otthon a medencém, és nehogy már a googlnek fizetnem kelljen licencedíjat, vagy bármi ilyesmi. Jó helyen van a pénz házon belül is.

#3 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 14:27

@fluffysajt: Sőt a levélben egyenesen az van, hogy minél többen használják, annál jobbá lesz, mintha egy közösségi navigációs eszköz lenne... ehh

#4 Felhasználó inaktív   fluffysajt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 14:30

@floatr: :D Remélem reklám nincs benne, mert akkor még arra is kattintani kéne, hogy pénzt is termeljen saját fejlesztésére.

#5 Felhasználó inaktív   Before 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 772
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 15:04

@fluffysajt: szerintem gigakurvasokat költöttek rá, de egyszerűen képtelenség ennyi idő alatt normálisan tető alá hozni. Faszság volt bevezetni.
Tuningőrült vagyok: monitor 17''@18,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérről meg a többiről már nem is beszélek...

#6 Felhasználó inaktív   fluffysajt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 15:20

@Before: Valószínűleg sokat költöttek rá, ilyenkor csak azon gondolkozom el, hogy ha felhasználók kb pár óra alatt észrevették a hibát, akkor miért érte meg nekik ezt betenni?

Bár nekem ami különösen felháborítóan jött át, az a nyilatkozat volt.
Nem az volt a baj, hogy nem tudtak megfelelni az elvárásoknak. A legjobb térkép nem a nép elvárása volt, hanem az ő ígéretük. A népnek kb annyi elvárása lehetett, hogy rendesen működjön. De hogy Berlint kiteszi az Antarktiszra, az nem azért gond, mert nem szép ikonnal csinálta, ahogy elvárták. Hanem egyszerűen hibásan. Nem is lett volna semmi gond ezzel, ha ígérnek egy frissítést, vagy minimális kártérítést, és beismerik, hogy igen, sajnos lett pár hiba, amire nem számítottak. Elnézést.
Nem pedig ez a bullshit, hogy "hogy nem tudtak megfelelni a felhasználók elvárásainak"
Mint ha a felhasználók elvárása lett volna túl nagy.

A sirinél is negatív visszhangot keltett, hogy béta sw került bele.
Erre nem az a megoldás, hogy kitörlik minden elől a bétát, majd feltüntetik kész sw ként. Egyszerűen várják ki, amíg elkészül, és utána adják ki. Értem én a befektetői nyomást, meg egyéb üzleti szemlélet erejét is. De egyre többször csinálják ezt, hogy a maguk által keltett hypenak nem felelnek meg azért, mert a szintén maguk által megszabott határidő lejárt.
Azt nem értem ,hogy a fanok biztosítéka meddig bírja még ezt.

#7 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 15:38

Örüljetek hogy van térkép mobilon és nem papír atlaszt kell lapozgatnotok :))))

#8 Felhasználó inaktív   Yv@n 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 15:47

Üzenet megtekintéseIdézet: fluffysajt - Dátum: 2012. 09. 28. 16:20

Valószínűleg sokat költöttek rá, ilyenkor csak azon gondolkozom el, hogy ha felhasználók kb pár óra alatt észrevették a hibát, akkor miért érte meg nekik ezt betenni?

Az egészről süt, hogy full automatizált megoldással próbálták a több forrásból származó adatot összefésülni, ugyanezt a domborzati adatokkal. Elég lett volna megnézniük pár gmaps fejlesztői előadást a témában, hogy tudják, hogy ez nem működik. :) Gugli évekkel ezelőtt belefutott abba, hogy az automatizált megoldás az alapokhoz jó, de nem váltható ki a folyamatból az emberi munkaerő, iszonyat energiát ölnek abba, hogy az alap térképet helyrepofozzák. Jó lett volna ha más kárán tanulnak.

Az ár amúgy egy dolog. Állítólag 2013ig használhatták volna a google megoldását, mert addig volt érvényes szerződésük. A hirtelen váltás arról szólt, hogy iOS6-ba kellett valami vakulj paraszt megoldás, mert a másik nagy csodát a facebook integrációt egymagában kevésnek ítélték.

#9 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 16:50

@mebefog: basszus akkor már értem, hogy miért hallom az összes apple usertől, hogy "csak működik" :D bevették :D

#10 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 16:51

mert más szoftver nem működik
vagy ebben nincsenek bugok
oh, wait...

#11 Felhasználó inaktív   Okostojás 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 18:14

Nevetséges bohócmutatvány az új iPhone (is)! Kész kabaré, hogy egy közel 200 ezres készülékbe nincs normális navigáció gyárilag, közröhej az NFC hiánya és nonszensz kategória, hogy ennek ellenére a legjobb iPhone-ak és a legjobb navigációnak van pofájuk nevezni ezt a rakás aluminiumot. Megvezették - ismét - a fél világot és beszopták sokan azt, hogy ez a legjobb. Ugyan mitől lenne ez a legjobb? Egyetlen ember kéz alkotta cucc sem lehet hibátlan. Nokia symbian cuccok gyerekek a mai napig, a mai napig kifogástalanul működnek. Navigáció és a többi. 4-5 éves telefonok és semmi gond, igaz, nem is ígértek annál többet, amire való. Ha legközelebb lesz ilyen iPhone bohóckodás a következő generációnál, én is sorba állok és az elsőként a T-be érkező ügyfelekként veszek egy Lumia 920-at lealázva az egész galerit!

#12 Felhasználó inaktív   XZoli 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 18:35

Jók a nokiák ma nézegetem, pedig androidos vagyok.
Szia Zoli

#13 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 20:47

Régi szifon használóként 3 reakcióm van:

- teljesen igaza van a google-nak hogy szeretett volna valami pluszt a plusszért
- nyalja már meg az apple a hátsó felem, hogy ezen múlott hogy nem került bele
- TC levele azért korrekt, így kell kezelni egy bakit és nem úgy hogy rosszul tartod

#14 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 20:48

@Okostojás: "Ha legközelebb lesz ilyen iPhone bohóckodás a következő generációnál, én is sorba állok és az elsőként a T-be érkező ügyfelekként veszek egy Lumia 920-at"

Én támogatom az ötleted mert tök unalmas lehet ott sorbaállni és legalább lesz nekik kin röhögni. :D

#15 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 28. 21:24

az apple hibat hibara halmoz, a microsoft ugyis erre palyazik

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#16 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 29. 06:21

Látszik Steve hiánya. Ő képes lett volna letárgyalni a Googleval ezt a dolgot, lehet még ingyen is megkapta volna az Apple a licenceket. Ránézett volna az új térképre: "Ez egy szar!" és már ugrott volna az egész project a levesbe. Sajnos nincs már ilyen MEO a cég irányításában és így egyre több bakit fognak elkövetni. Ha nem csinálnak gyorsan valamit, egyre jobban hasonlítnak majd a konkurenciákra és visszasüllyednek a többi gyártó szintjére.

#17 Felhasználó inaktív   Before 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 772
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 29. 07:36

@lugosi: :)))
Tuningőrült vagyok: monitor 17''@18,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérről meg a többiről már nem is beszélek...

#18 Felhasználó inaktív   Before 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 772
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 29. 07:39

@Murek: ha nem is pont így, de nagyjából én is biztos vagyok benne, hogy Jobs keze alatt nem jött volna ki ez a térkép. Inkább maradt volna benne még egy évig a gmaps, navi nélkül, az is kisebb blama lett volna, mint ez így.
Mondjuk tény, hogy nem egyszerű egy ekkora adatbázist leellenőrizni, ha eddig ezer ember foglalkozott vele (ami nem kevés), most több millió, szóval nem csoda, hogy előjöttek a hibák mindenfelől...
Tuningőrült vagyok: monitor 17''@18,5''; vinyó 7200rpm@9546rpm; ház: 6 hely@7,4 hely; bill 101@142 gomb, egérről meg a többiről már nem is beszélek...

#19 Felhasználó inaktív   asola 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 311
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 29. 15:06

Nincs mese, ezt elk..rták az almások.

Amatőr módon mérték fel a problémát és garasoskodtak, amikor arról volt szó, hogy a normális megoldás menjen a luxuskategóriás termékükön. Egy olyan luxustermék mint a szifon, mindenből a legjobbat kell tudja, a gagyi megoldás szimplán nem oksa. Erre belerakták a félig/negyedig kitesztelt, épp hogy csak működő cuccost. Brávó.

Ehhez képest már az is előrelépés, hogy nem a szokásos aroganciájukat vették elő és mondták, hogy "rosszul tartod".

Őszintén szólva engem már az is meglepett a cikkből, hogy eddig az szifonon nem volt navigáció. Ez ma egy kiemelkedő szempont egy okostelefon vásárlásánál, hiszen üzleti funkciókban mind az Android, mind az iOS még mindig kilométeres távolságban van még az ezeréves PalmOS-től és a BlackBerry-től is (értsd normálisan működő Contact, Calendar és Task alkalmazások). Ha még ez se menne az S2-esen, akkor azért nagyon megfontoltam volna a BlackBerry leváltását vele.


#20 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 09. 29. 16:20

@asola: a map problema csak az egyik gond, van meg ezer millio masik, karcolodas wifi, stb

amugy rajottem mar teljesen felesleges az iphone-al foglalkozni, a nokia fullosan lenyomta, persze a hypetenger meg hullamzik, de hamarosan lecsillapodik, eddig tartott az apple birodalma
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó