HWSW Informatikai Kerekasztal: Kingdoms of Amalur: Reckoning - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kingdoms of Amalur: Reckoning

#1 Felhasználó inaktív   SWBF2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 31. 02:22

Mivel nem találtam ilyen topikot, gondoltam nyitok egyet.
Játszik valaki más a játékkal? Benyomások? Nekem hihetetlen módon bejön, pedig szkeptikusan álltam neki a demónak. Tulajdonképpen visszadta a játszáshoz való kedvemet.
Spoilereket mellőzzétek, mivel még csak 10 órám van a cuccban :happy:
Amúgy Varani nőt indítottam. Pár küldetést már megcsináltam, de nagyobbrészt gyűjtöm őket, mint leadom. Leginkább csak úgy barangolok egyelőre.
Ami a legjobban megfogott, az a harc. Roppant jó a harcrendszer. Nem sóhajtozok és forgatom a szemem, ha jön egy ellenfél már megint, hanem rohanok harcolni. Korábban ez nálam elképzelhetetlen volt, szóval ez nagyon szó. A fegyverek is változatosak - a legjobban a Twinned Souls tetszik (chakramokkal élmény tolni itt, már értem, Xena miért ragaszkodott hozzá annyira :laugh: ), csak sajnos találtam erősebb másodfegyvert, ami egy íj, így eladtam.
A küldetések is változatosak, a dialógusok is remekek, végig szoktam olvasni őket, mert egész jó történetek, vélemények, poénok vannak bennük.
A sztorival meg vagyok elégedve eddig, habár sok reviewban olvastam, így az a legnagyobb gyengesége a játéknak. Ez nekem is fontos, de nem fogja elvenni a kedvem a játéktól, akármi is lesz benne.
A karakterfejlődés is nagy erősség - nagy szabadságot kapsz, és 1 500 aranyért resetelheted a képességeidet. Bár még nem éltem vele, de örülök, hogy egy végigjátszáson belül ki lehet próbálni a Warrior-Rogue-Mage hármas bármelyikét/bármilyen vegyes változatát is akár.
PS-en játszok, így képeket nem tudok berakni sajnos, pedig szeretnék.
Apropó PS - hogy tudom letölteni a DLC-ket a játékhoz? Itt a Teeth of Narosra és a The Legend of Dead Kel-re gondolok. A Store-ban nem találom őket, míg a Downloadable Contents menüben, a játékon belül csak kisebb DLC-k vannak (fegyvercsomag, kasztcsomagok).

Szerkesztette: SWBF2 2012. 10. 31. 02:24 -kor


#2 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 31. 07:36

Egyszer végigjátszottam (PC-n), a végére pont meglett a lvl cap (lvl 40), de megcsináltam mindent amit lehetett...eleinte nagyon tetszett, aztán egyre jobban kezdett laposodni, tudom h MMOnak indult, de a mellékküldetések ne abból álljanak már h öljél meg 10 szörnyet meg hasonlók...ezt lehetett volna kompenzálni egy erős fősztoryval, de ez sem jött össze (még Salvatoréval sem)...pár hónapja kezdtem egy új karaktert (az első egy mágus volt, a craftingnak hála nagyon zúzós lett), egy rogue-t, főként íjászattal, hogy kipróbáljam a két DLC-t, belekezdtem az elsőbe, kb játszottam vele 1-2 órát aztán azóta valahogy úgy maradt a dolog, nem köt le. Ugyanakkor az első végigjátszásomat (ekkor még nem voltak hozzá DLC-k sem) nagyrészt élveztem, szinte csak a végén buggyant ki belőlem, hogy "ennyi?" (és itt nem az eltöltött órákra gondolok, mert azokból volt bőven :)

- PS-hez nem értek, a letölthető tárgyak meg egy ideig jól jönnek, de hamar lesznek ennél sokkal jobbak, illetve a legjobb cuccokat Te tudod magadnak összekalapálni (ami azért nem annyira jó húzás a készítőktől, mert van egy csomó unique (lila) cumó is, amik sokszor marha jól néznek ki, de jobbakat kovácsolok (amik meg kb 5 féle képpen nézhetnek ki))

Szerkesztette: Drat 2012. 10. 31. 07:37 -kor

"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

#3 Felhasználó inaktív   SWBF2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 31. 09:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Drat - Dátum: 2012. 10. 31. 07:36

Egyszer végigjátszottam (PC-n), a végére pont meglett a lvl cap (lvl 40), de megcsináltam mindent amit lehetett...eleinte nagyon tetszett, aztán egyre jobban kezdett laposodni, tudom h MMOnak indult, de a mellékküldetések ne abból álljanak már h öljél meg 10 szörnyet meg hasonlók...ezt lehetett volna kompenzálni egy erős fősztoryval, de ez sem jött össze (még Salvatoréval sem)...pár hónapja kezdtem egy új karaktert (az első egy mágus volt, a craftingnak hála nagyon zúzós lett), egy rogue-t, főként íjászattal, hogy kipróbáljam a két DLC-t, belekezdtem az elsőbe, kb játszottam vele 1-2 órát aztán azóta valahogy úgy maradt a dolog, nem köt le. Ugyanakkor az első végigjátszásomat (ekkor még nem voltak hozzá DLC-k sem) nagyrészt élveztem, szinte csak a végén buggyant ki belőlem, hogy "ennyi?" (és itt nem az eltöltött órákra gondolok, mert azokból volt bőven :)



Hány óra alatt vitted végig?
Az én karakterem elsősorban warrior, másodsorban mage, a rogue képességekre nem igazán költöttem eddig.
Most elképzelhetetlennek találom, hogy megunjam, nagyon remélem, nem is fogom. :)

#4 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 31. 11:14

Üzenet megtekintéseIdézet: SWBF2 - Dátum: 2012. 10. 31. 09:45

Hány óra alatt vitted végig?
Az én karakterem elsősorban warrior, másodsorban mage, a rogue képességekre nem igazán költöttem eddig.
Most elképzelhetetlennek találom, hogy megunjam, nagyon remélem, nem is fogom. :)

Nem emlékszem hány óra volt, de kb egy hétig tartott, úgy hogy napi akár 6 órát is lehúztam vele, attól függ hogy mennyi küldetést csinálsz, kb 20-60 órára becsülöm...és igen, engem is sokáig lekötött :) (mágussal a Mark of Flame-et használtam, és olyan 12 ezer sebzésem volt a vége felé (ráadásul azt egyszerre több ellenfélre is rányomhatod :))

- szerintem egyébként érdemes 1 kasztra tolni, mert erősebb Destiny kártyákat tudsz unlockolni (meg a felszerelések is inkább 1 kasztra vannak belőve) - ja meg egyedül a mágus tudja magát gyógyítani, de egy mage/warrior keresztezés se lehet rossz) jó hogy van respec, így sok mindent ki tudsz próbálni :)

Szerkesztette: Drat 2012. 10. 31. 11:18 -kor

"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

#5 Felhasználó inaktív   SWBF2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 31. 14:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Drat - Dátum: 2012. 10. 31. 11:14

Nem emlékszem hány óra volt, de kb egy hétig tartott, úgy hogy napi akár 6 órát is lehúztam vele, attól függ hogy mennyi küldetést csinálsz, kb 20-60 órára becsülöm...és igen, engem is sokáig lekötött :) (mágussal a Mark of Flame-et használtam, és olyan 12 ezer sebzésem volt a vége felé (ráadásul azt egyszerre több ellenfélre is rányomhatod :))


60 óra? Nekem tuti hosszabb lesz, Dalentarth 50-60%-át barangoltam be 10 óra alatt. :mellow:
Amúgy végre megtaláltam a Store-ban a DLC-ket. Ez az új brit Store egy óriási káosz. Egy kalap kaki a régihez képest.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó