HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Hadat üzen a konzoloknak a Valve? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Hadat üzen a konzoloknak a Valve?

#81 Felhasználó inaktív   Charun 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 22. 06:01

@AnonymousX: " Xbox 360-at vehetsz, 256 Mb rammal " Persze megpróbálhatsz ilyet venni, de ha sikerül akkor kifizetem helyetted.
"A következő Xbox-ban ha majd valamikor megjelenik AMD APU lesz a mostani tervek szerint." Az utolsó hírek szerint AMD APU a Sony "csodálatos" cell processzorát váltja az MS szerint pedig marad az IBM cpu+AMD gpu párosításnál. Persze ez még egyáltalán nem biztos hiszen SEMMI valamenyire hitelesnek mondható hír sem szivárgott még ki.

#82 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 22. 09:09

@vers: A konzolokat csak az életciklusuk elején adják durván ár alatt. Az aktuális konzolverzió általában az aktuális PC verzió környékén van, vagy a felett egy picivel. Aztán a konzol hardverét szépen utoléri a low-end PC is, onnantól kezdve PC oldalról van a folyamatos sírás egy-egy rosszul sikerült átirat esetén, hogy a szar konzolos grafikát hozza a PC-s változat is.

#83 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 22. 09:11

@HajráLinuxx: Ha egy hangyányit is értenél a dologhoz, tudnád hogy egy ilyen megfigyelőrendszer _semmit_ nem lassít a működésen.

#84 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 22. 09:13

@xclusiv: Mivel ma már alapvetően nem közvetlenül programozza senki a vasat, hanem különféle könyvtárakon keresztül (Pl. OpenGL) így nem hiszem, hogy ez akkora gond lenne. Ez már nem a DOS kora amikor minden grafikus kártyára, hangkártyára külön programot kellett írni mert még egységes driver modell sem volt.

#85 Felhasználó inaktív   AnonymousX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 22. 09:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Charun - Dátum: 2012. 12. 22. 07:01

@AnonymousX: " Xbox 360-at vehetsz, 256 Mb rammal " Persze megpróbálhatsz ilyet venni, de ha sikerül akkor kifizetem helyetted.
"A következő Xbox-ban ha majd valamikor megjelenik AMD APU lesz a mostani tervek szerint." Az utolsó hírek szerint AMD APU a Sony "csodálatos" cell processzorát váltja az MS szerint pedig marad az IBM cpu+AMD gpu párosításnál. Persze ez még egyáltalán nem biztos hiszen SEMMI valamenyire hitelesnek mondható hír sem szivárgott még ki.

Igazad van, semmi nem biztos még az Xbox 8 vagy Xbox 720 neve sem. :)


Kép

Az AMD APU-t már mindkét következő konzollal kapcsolatban olvastam mint lehetséges rendszerchipet de lehet, hogy végül egyikbe sem az kerül. Nagyon kezdetleges státuszban van még az következő Xbox.

Hiánycikk az Xbox 360 most karácsonykor? :)


#86 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 22. 11:14

tuti nem fogja beszüntetni a vindóz támogatást, csak más irányba akar terelni. Az a pletykás gép meg marhaság. Annyira nem lehetnek hülyék hogy egy játékgéphez egy i7-et akarnának rakni (ami tökéletesen értelmetlen játékra (nem azért mert olyan jó, hanem mert annyira használhatatlanok játékok által az extra funkciói)), ami mellesleg pofátlanul túlárazott is.
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#87 Felhasználó inaktív   sls 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 22. 21:41

OMG Kép

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2012. 12. 11. 15:13

@dark100: a sony mar 10 eve linuxot hasznal a konzoljainal , csak nem verte nagydobra



Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 12. 11. 20:30

a sony BSD-t használ a konzoljain, nem linuxot


Vak vezet világtalant!

#88 Felhasználó inaktív   sls 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 22. 21:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Balázs - Dátum: 2012. 12. 11. 16:30

@LyCC: Nem is világos, hogy miért a PC-s játékokat hasonlítod összes a Valve lehetséges konzoljával. Szerinted az Ubuntud mennyire támogatja, ha te rajta Left 2 Dead-et játszol? Amit te írsz arra van az MS-nek is megoldása Xbox személyében.

Left 4 Dead lesz az nem 2 Dead. De ha már pont ezt a játékot említed, a Left 4 Dead Linuxos változata durván ráver a Windowsosra teljesítményben: http://blogs.valveso...faster-zombies/

#89 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 22. 21:52

Üzenet megtekintéseIdézet: LCoder - Dátum: 2012. 12. 22. 09:13

@xclusiv: Mivel ma már alapvetően nem közvetlenül programozza senki a vasat, hanem különféle könyvtárakon keresztül (Pl. OpenGL) így nem hiszem, hogy ez akkora gond lenne. Ez már nem a DOS kora amikor minden grafikus kártyára, hangkártyára külön programot kellett írni mert még egységes driver modell sem volt.

Nem a driver-ről beszélek, hanem hogy faszkodni kell a különböző hardverek különböző képességeit kihasználó különböző kódokkal, és azokat egyenként meg kell írni. Az egyik képes x millió poligon kirajzolására, a másik y millió poligonéra, ezt mind meg kell írni, szopó.

#90 Felhasználó inaktív   hanischz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 23. 00:16

Azt meg kell emlitenem h Angliaban az MS ezerrel nyomatja a Win 8-as laptopokat, egyik orszagos elektronikai uzletlancban mast nem is kapni. 2 honappal ezelott gyorsan learazta a Win 7-es notikat, most pedig arengedmenyt kapsz nem is keves szazalekot ha becserelsz egy "regi" de mukodokepes Win7-es notit. Gondolom sokat fog ez dobni a statisztikakon...
(Csak azert irtam mert korabban szo volt hogy mennyira fogynak a Win8-as gepek.)

#91 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 23. 03:42

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2012. 12. 22. 21:52

Nem a driver-ről beszélek, hanem hogy faszkodni kell a különböző hardverek különböző képességeit kihasználó különböző kódokkal, és azokat egyenként meg kell írni. Az egyik képes x millió poligon kirajzolására, a másik y millió poligonéra, ezt mind meg kell írni, szopó.


a kommentedből azt következtetem, hogy nem írtál 3d enginet

#92 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 23. 03:42

Üzenet megtekintéseIdézet: sls - Dátum: 2012. 12. 22. 21:41

Vak vezet világtalant!


ez esetben világosíts fel minket

#93 Felhasználó inaktív   BoGab 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.399
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 23. 15:37

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2012. 12. 22. 21:52

Nem a driver-ről beszélek, hanem hogy faszkodni kell a különböző hardverek különböző képességeit kihasználó különböző kódokkal, és azokat egyenként meg kell írni. Az egyik képes x millió poligon kirajzolására, a másik y millió poligonéra, ezt mind meg kell írni, szopó.


Ami miatt nem hülyeség amit írsz az az, hogy az elmúlt években párszor bebizonyosodott, hogy valahogy mindig kiderül, hogy valamelyik hw gyártónak egy adott specifikációt nem sikerült maradéktalanul kielégítenie és ilyenkor jön a workaround. A poligonos példát nem kommentálnám, sok valóságalapja nincs. A Crytek pl a Crysis3ra azt mondta dx11 vga kell PONT. Szóval a szopási rátát lehet csökkenteni apró trükkökkel.

De azért arról, hogy mennyire nem szopás az egy hw megkérdeznék én előtte egy fejlesztőt, aki aktívan foglalkozik ezzel, mert személy szerint amit én boxon észrevettem, hogy tudom is én hanyadik dashboardot nyúzzuk és valahogy a vége mindig az mindenhez jön egy patch...

Amúgy meg szopás mindig van, mindig lesz amíg több féle konzol lesz. Mert szeretem ezt az egy hw hülyeséget, de azért lássuk már be végre, exkluzív cím egyféleképp marad életben éspedig úgy, hogy a konzolgyártó pénzeli. Nem sok cég maradna ám életben olyan húzásokkal, mint az epic games vagy a naugthy dog, saját erőből indított exkluzivitás esetén a legtöbben cégestől mennek a kukába. Megoldás AAA cím jelenjen meg szépen minden platformra. Aztán gondolod ott nem megy majd a furuja ezerrel, amikor összetákolnak egy enginet ami pöpecül megy boxon aztán megy a pislogás, hogy ps3on meg szar az egész, mert kifutottunk a ramból (lásd ue3 kezdeti botrányok), aztán jön a technikázás, hogy akkor ezt hogy tákoljuk meg és akkor jöhet még egy wii implementáció, hogy az eladásokhoz még pumpáljunk hozzá egy kis zsetont... A PC egy igásló ott megmondod, hogy én ezeket a hweket támogatom meg ezt az oprendszert és APIt a többi meg le van szarva. Ha megfelelő lovak vannak befogva, akkor jó, ha nem akkor menj a boltba.

Amúgy direkt szoktam figyelni a reviewkban, hogy sokszor kibukik ám, amikor az elsődleges platform kivételével a többin megy a szarakodás és ez bizony nem ám az, hogy pcn szarul megy, hanem tud az bugzani konzolon is, mintha ki se nagyon próbálták volna. Pont ma láttam egy reviewt amiben konkrétan elhangzott, hogy texture flickering bizony csak ps3on van, vagy ott van a skyrim, amiből sikerült pcre a debug kódot releaselni, ps3as frame droppokat meg sztem a mai napig nem sikerült megoldani...

Röviden sztem lehet konzolfanboyoskodni, meg habzó szájjal hangoztatni, hogy egy hw és milyen egyszerű, persze, de ha csak 1 hw és nem áll mögötted a sony vagy a ms akkor halott vagy, amúgy meg multiplatform és akkor nem lesz a végén idő tesztelésre vagy 5-10 évig írkálod a sok platformos kitesztelt enginet játékostól, mint a valve meg az id...
Khef: ebből az lesz, hogy nem lesz semmi értelmes...

We are the swarm. But we are becoming ... much... much more. For the final metamorphosis, has only just begun.

Nem őszinteségre, meg bizalomra kell alapozni egy kapcsolatot, hanem tcp/ip-re!

#94 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 23. 20:29

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2012. 12. 23. 03:42

a kommentedből azt következtetem, hogy nem írtál 3d enginet

Hja, helyes meglátás. A világ azon 99,999%-ába tartozom, amelyik nem írt 3d engine-t :)

#95 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 23. 20:35

Üzenet megtekintéseIdézet: BoGab - Dátum: 2012. 12. 23. 15:37

A poligonos példát nem kommentálnám, sok valóságalapja nincs.

Simán elhiszem, se a játék se a 3d nem izgat.

Idézet

Röviden sztem lehet konzolfanboyoskodni, meg habzó szájjal hangoztatni, hogy egy hw és milyen egyszerű, persze, de ha csak 1 hw és nem áll mögötted a sony vagy a ms akkor halott vagy, amúgy meg multiplatform és akkor nem lesz a végén idő tesztelésre vagy 5-10 évig írkálod a sok platformos kitesztelt enginet játékostól, mint a valve meg az id...

Ez nyilván így van, de előállni egy "PC-s konzollal" egy dolog, akár még működhet is a dolog, de előállni néhány ilyen variációval szerintem tuti bukó. De meglássuk, nagy a homály a témában.

#96 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 24. 15:43

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2012. 12. 12. 23:01

Szóval van fejlődés, de ez az átlag júzert nem hatja meg, mert nincs rá szüksége. Ha játszik akkor még csak-csak (bár ezt Te cáfolod), de a youtube-facebook-böngészés kategóriában észrevehetetlen a különbség. Egy 20k-s SSD többet "tol", mintha lecseréled az 5 éves vasat a legújabb state of the art gépre.



Vicces módon éppen ott észrevehető a különbség, mert a játékfejlesztők kénytelenek optimalizálni a konzolok miatt, de ilyen flash megoldások meg html5 olyan szinten kinyírja a gépeket, hogy öröm nézni. Minden egyes flash player frissítés után szinte észrevehető a lassulás. Ha egy oldalra több youtube video van embeddelve valami fórumon már az én gépem is szenved. Miközben a legújabb játékok max grafikán terhelik a processzort 30-40%-on max.

#97 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 26. 19:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Mumia - Dátum: 2012. 12. 24. 15:43

ilyen flash megoldások meg html5 olyan szinten kinyírja a gépeket, hogy öröm nézni. Minden egyes flash player frissítés után szinte észrevehető a lassulás. Ha egy oldalra több youtube video van embeddelve valami fórumon már az én gépem is szenved. Miközben a legújabb játékok max grafikán terhelik a processzort 30-40%-on max.

És ezen mi segítene? Már a flashblock és stb. dolgokon kívül? Mert hw oldalról lehetetlen kivédeni, ha sw oldalon nem (vagy szarul) optimálnak...

#98 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 27. 13:48

Off. Mumia, Te probaltad boxon Resident evil 6-ot igaz? Jott mar valami patch, hogy ne legyen framedropp box360on? Ezt is be akartam volna rakni a fa ala`, de nem mertem. Igy lett helyette darksiders 2.:)
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó