HWSW Informatikai Kerekasztal: Path of Exile - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Path of Exile F2P ARPG

#1 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 28. 19:36

Előre is elnézést a kurta topiknyitóért, de nem akartam a D3-at tovább offolni, a játék viszont megérdemli a saját témát (igen, láttam a másikat, de itt otthonosabb :-D). Csak tőmondatokban írok, mivel mindössze pár órát játszottam. Szóljatok, ha bármi tévest írok.

Stílus: akció-rpg, a.k.a "hack&slash", "diabló-klón" és más elnevezések.

Ár: ingyenes (free to play). Extra stash-fülekért, egyedi kinézetű skill-effektekért, petekért lehet fizetni.

Megjelenés: nem tudom, de a nyílt béta 23-án kezdődött, szóval máris játszható.

Letöltés: Path of Exile honlapja (szerk.: direkt link az installerhez). Esetleg készüljetek az extrém letöltési és előfeldolgozási időre, a szerverek túlterheltsége miatt, ami ráadásul minden patchnél megismétlődhet.

Hatféle karakterből választhatunk, a fő attribútumok (strength, dexterity, intelligence) alapján három tisztából, és az ezek párosításából létrejött három hibridből.

Az aktív skilleket gemek hordozzák, amiket küldetések jutalmaként lehet kapni, vagy találni, vagy egymástól venni. A gemek socketekben hordva használat közben lépnek szintet, illetve kombinálni is lehet őket, módosítva az alap skill viselkedését.

A passzív skillfa kolosszális, nézzétek meg a honlapon (vagy a Diablo3 topikban... ide inkább nem szúrnám be :Đ), szintlépéskor itt lehet pontokat osztogatni.

Klasszikus értelemben pénz (gold) nincs, vannak összetevők, amelyek betöltik ezt a funkciót.

A sztori engem nem érdekel különösebben, így nincs mit írnom róla.

Szerkesztette: Piter 2013. 01. 28. 19:46 -kor


#2 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 28. 20:33

class tapasztalatok, jellemző tulajdonságok? bejárható terület mekkora? küldetések mennyire bonyolultak? party, raid van/lesz, "elite" mobok vannak? milyen a crafting? follower van?

loot epox? :)

#3 Felhasználó inaktív   Piter 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 28. 21:41

Nincs sok class tapasztalat, Duelisttel (dex/str) indítottam, most lvl 23, nem próbáltam még mást. Act I sima ügy volt, Act II-ben jól haladok. Asszem végignyomom vele a béta pályáit az alap nehézségen, mielőtt újat indítok.

Bejárható terület? Itt több (fel nem tett) kérdésre is válaszolok. Az egész dizájn emlékeztet a Diablo 2-re, a mapok mérete, felépítése, a minimap, az UI, csak felturbózott grafikával. Kb. amilyennek a Diablo 3-nak kellett volna lennie mondjuk 2007-ben. :-D Egy 19 fős (ennyit olvastam valahol) csapattól szép munka.

Party/coop van, közös a loot, néhány másodperces időzítővel. PvP van, nem próbáltam, talán TDM is. Raid azmiaz, ez valami wow szakkif.? :-)

Elitekbe sűrűn lehet botlani, fénylő aura forog a talpuk alatt. Follower eddig nem vót.

Crafting... hát fogós kérdés. Van egy csomófajta, számomra egyelőre áttekinthetetlenül sok (mindegyik cserélhető x darab valami másra) consumable, amivel mindenféle érdekes dolgot lehet csinálni. Van ami új random tulajdonságot, van ami socketet ad meglévő tárgyba, van ami átszínezi a socketet, van ami linket csinál a socketek közé, és sok egyéb. A link fontos, ha support skillt akarsz használni. Pl. double strike nevű skillem mellé betettem egy ilyen linkelt socketbe life on hit (nem pont ez a neve) gemet, innentől minden double strike csapásom életet is tölt. A skillek gemjeinek saját exp csíkja van, hordás közben ezek is erősödnek.

Loot megfelelő, érdemes összehasonlítani meglévőkkel, fegyvert pl. sűrűn cserélek dps növekedés miatt. Már a játék elején találtam uniqe (barna) kesztyűt, azóta sajnos nem esett másik, mindenesetre bíztató kezdés. Fehér/kék tárgyak is használhatók, nem minden alapból szemét, azonban a socketek színére fokozottan figyelni kell, legalábbis az elején. Később több socket is lesz a tárgyakban (akár hat), és gondolom elég alapanyag, hogy testre szabd fenti bekezdésben említett módon.

Küldetések egyszerűk, eddig mindet megcsináltam elolvasás nélkül :Đ, egyébiránt a játék nyelvezete többnyire meghaladja az én angoltudásomat (szótárazni nem állok neki). Egyes küldetések különböző befejezésének végleges a kihatása a karaktered további fejlődésére. Eddig egy ilyennel találkoztam, valami banditavezért kellett megölni (megtettem), de ha futni hagyom, kaptam volna 40 manát véglegesen. Talán jobb lett volna azt választani. :think:

Zene állat, hangulat megfogott.

Ami még van:
- szerver oldali stabilitási problémák (gyakran kidobál a játék, belépni nehézkes);
- csúcsidőben epic várakozási sor, szerencsére "gyorsan" csökken a számláló (mellékelt kép szombat esti, kb. negyed óra után bejutottam).

Csatolt kicsinyítések:

  • Csatolt kép: PoE_full.jpg

Szerkesztette: Piter 2013. 01. 28. 21:42 -kor


#4 Felhasználó inaktív   ssanyesz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 28. 23:48

Idézet

Az egész dizájn emlékeztet a Diablo 2-re, a mapok mérete, felépítése, a minimap, az UI, csak felturbózott grafikával.


A mapek randomok, nem D3 randomok, hanem szerencsére D2 randomok :Đ Bár még csak az 1. actban járok, úgyhogy nem tudom milyen hosszúak az actok, de a térképen mintha elég gyorsan fogynának a helyek amerre menni lehet. Viszont állítólag sokkal jobbak az endgame térképek, feljeszthetők mint az itemek amiket találunk, és az alapján változik ahova megyünk.

Amikor a börönben voltam, tisztára olyan volt mintha a Silent Hill 2-3-mal játszottam volna, hangulatos, sötét és parás.
MB: Asrock H67M, CPU: Intel Core i5-3550S + Xigmatek Gaia, RAM: 2x4GB Kingmax Hercules DDR3 1600 MHz, VGA: Sapphire HD7850 2GB, Sound: Creative SB X-Fi XtremeMusic, SSD: Samsung 830 128GB, HDD: Samsung F1 320GB, Seagate 7200.12 500GB, WD Caviar Red 2000GB, WD Caviar Green 500GB, Optical: Optiarc AD-7260S, PS: Corsair VX450, Case: GIGABYTE GZ-X1, Scythe Kama Bay, TFT: Dell U2312HM, Speakers: Edifier R1900TII, Input: Lenovo Enhanced Performance USB Keyboard, Logitech MX 310, Logitech M505, PC Remote

BattleTag: ssanyesz#2866, Diablo3 Profil

#5 Felhasználó inaktív   LightBringer 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 01. 29. 13:59

En is elkezdtem par napja, egyelore kicsit mergelodok, mert nagyon gyakran kivag a szerver tulterheltsegre vagy varatlan hibara hivatkozva, de majd begyogyitjak. :) Szerencsere folyamatosan es gyorsan dolgoznak a jatekon.
"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan
Kép

#6 Felhasználó inaktív   acu 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.572
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 01. 18:21

3 igazán zavaró technikai problémája van jelenleg a játéknak:
- server crash, esti csúcsidőben. Leginkább abból adódik hogy az újzélandi srácoknak nem nagyon van több pénzük szerverekre.
- de-sync, időnként ide-oda ugráló mobok, karakterek. Bizonyos skillek használatakor elég gyakori. Lehet ez is a szervegondokkal függ össze.
- kicsit béna hitbox, gyakran a (melee) karakter csak a levegőt püföli nem a mobot. Ill tömegben lehetetlen kiválasztani bármit is.

Persze rengeteg a bug és néhány alapfunkció is hiányzik még, de ez a 3 dolog ami gamebreaking jelenleg.

Üzenet megtekintéseIdézet: DOOMER - Dátum: 2013. 01. 28. 20:33

class tapasztalatok, jellemző tulajdonságok?


Alapjában véve kasztok nincsenek. Az egyetlen igazi különbség hogy a passzív skill fa melyik részéről indul a karakter. Például witch "kezdőterületén" nagyrészt int, spell, mana, stb cuccok vannak többségben, de kb 10-15 pont beálldozásával el lehet jutni a Marauder legtávolabbi str, extra life, physical dmg pontjaihoz is. Nyílván a leghatékonyabb buildek amikhez kevesebb pontot kell elpazarolni hogy eljuss a fontosabb keystone-okhoz (azok a nagy bizbaszok a fa legszélén körben, ill 4 van középen is). Lényegében egy-egy keystone ami 90% meghatározza a karaktert és teljesen megváltoztathatja azt. Pláne ha 4-5-6 keystone-t is felvesz valaki.

aki először kezd bele úgyis el fog veszni a passzív útvesztőben és 100x áttervezi a karaktert mielőtt eljut lvl40-ig is akár.

Szerkesztette: acu 2013. 02. 01. 18:22 -kor

8 állat utazik egy kisbuszban. De csak 7 ülés van. A nyolcadik utas, a hal áll.

#7 Felhasználó inaktív   TNTmax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 02. 22:55

Üzenet megtekintéseIdézet: acu - Dátum: 2013. 02. 01. 18:21

3 igazán zavaró technikai problémája van jelenleg a játéknak:
- server crash, esti csúcsidőben. Leginkább abból adódik hogy az újzélandi srácoknak nem nagyon van több pénzük szerverekre.
- de-sync, időnként ide-oda ugráló mobok, karakterek. Bizonyos skillek használatakor elég gyakori. Lehet ez is a szervegondokkal függ össze.
- kicsit béna hitbox, gyakran a (melee) karakter csak a levegőt püföli nem a mobot. Ill tömegben lehetetlen kiválasztani bármit is.
...
aki először kezd bele úgyis el fog veszni a passzív útvesztőben és 100x áttervezi a karaktert mielőtt eljut lvl40-ig is akár.

Ezek bizony tényleg így vannak... engem leginkább a "desync" és a "rubberbanding" zavar meg nagyon közelharci kalandorként, jópárszor haltam is miatta. De majd javítják..


Ma kiesett az első legendarym (lvl44 voltam), egy klassz kis íj.. kár hogy Marauder vagyok., sebaj jó lesz az még később! :-)
If your mind can conceive it, you will achieve it.

#8 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 03. 09:51

vajon lesz hozzá offline single patch is vagy ez is online only mint D3?

#9 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 03. 10:25

nézegettem a skilltreet és valamit nem értek még tisztán:

- sima crit és spell crit külön van? mert a treen kb egy helyen látok kifejezetten spell critnövelő pontot. vagy a crit meelere és spellre is hat és a spelles meg csak utóbbira?
- a crit multiplier az a critek sebzését növeli?
- accuracy csak melee és rangedre vonatkozik vagy spellekre is?
- mi a power charge?

így elsőre :)

#10 Felhasználó inaktív   acu 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.572
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 03. 13:33

kizártnak tartom hogy lesz offline patch. Különösen mivel sok időt öltek különféle league-ek, eventek létrehozásával.

lvl53 a mace/shield tank-wannabe templarom, már csak a legutolsó boss van hátra cruel fokozaton... úgy érzem nem lesz egyszerű.

Üzenet megtekintéseIdézet: DOOMER - Dátum: 2013. 02. 03. 10:25

nézegettem a skilltreet és valamit nem értek még tisztán:

- sima crit és spell crit külön van? mert a treen kb egy helyen látok kifejezetten spell critnövelő pontot. vagy a crit meelere és spellre is hat és a spelles meg csak utóbbira?
- a crit multiplier az a critek sebzését növeli?
- accuracy csak melee és rangedre vonatkozik vagy spellekre is?
- mi a power charge?

így elsőre :)

- igen, mindig figyelni kell pontosan mit ír. Van ami hat spell és melee critre is, van ami csak egyikre, van ami csak bizonyos fegyverrel.
- igen
- spell mindig 100% találat.
- egyfajta buff amit bizonyos spellek generálnak, ill bizonyos spellek ezután használ(hat)nak.
PoEwiki Power Charge


ill az official forumon van egy használható összefoglaló az alap dolgokról: Mechanics
8 állat utazik egy kisbuszban. De csak 7 ülés van. A nyolcadik utas, a hal áll.

#11 Felhasználó inaktív   TNTmax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 03. 17:14

Halkan jegyzem meg hogy közelharci builddel a játék már Cruel fokozaton is _nagyon_ nehéz a desync miatt ezért kezdő játékosoknak mindenképpen távolsági build javasolt.
HC liga pedig egyenesen felejtős amíg a desyncet nem orvosolják... de ha valaki mégis belevág, készüljön fel hogy a sima trash mobokat is egyesével fogja ölni.
If your mind can conceive it, you will achieve it.

#12 Felhasználó inaktív   TNTmax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 03. 17:51

Kép

Mondjuk a közel 200-as konstans latency is nagyon gáz... emlékszem fél évvel ezelött zárt bétában még 20-25ms volt, mellette volt desync is igaz jóval kevesebb mint most... remélem sikerül mihamarabb javítani a helyzeten, erről egybként írnak is itt, hogy ezek a problémák főleg az EU szervereket érintik.

Jelenleg csúcsidőben játszhatatlan.... :s

szerk.: Majd írok részletesebb és pozitívabb beszámolót is egyszercsak... mert amúgy nagyon elvarázsolt a játék, fél éve játszogatok vele, de megunhatatlan... egyelőre. :D

Szerkesztette: TNTmax 2013. 02. 03. 18:09 -kor

If your mind can conceive it, you will achieve it.

#13 Felhasználó inaktív   vinnieshuda 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 04. 11:03

Először is sziasztok!

Pár tapasztalatot megosztanék

Haverral mi is toljuk amióta open beta lett..
Szerény véleményem az, hogy eléggé eltalálták magát a játék rendszerét..
Gyakorlatilag azzá alakítod a karit amivé csak akarod (a saját határain belül persze)
Jómagam witchel darálom most cruel szinten a játékot… Eléggé „necromanta" szerű lesz belőle, jelenleg 8 zombi 10 skeleton és 2 szellem csapja a mobokat, eléggé intenzíven :D
Az esetek nagytöbbségében én csak lootolok, illetve néha aoe-zok egyet..

Skill tree-re tényleg érdemes odafigyelni, sőt szerintem a legjobb, ha eltervezed már a legelején, hogy merre, hogyan mész, illetve milyen fegyvereket akarsz használni. Ehhez az oldalon van egy nagyon jó skill tree tervező.. Mutatja az utat az adott skill ponthoz, illetve a hasonló skillt is highlightolja..
Nagyon drága újra talentolni, van egy templarom is amit élből elrontottam… már egy ideje farmolom neki az orb of regretet, hogy orvosoljam a problémákat :D

Pvp az mókás, 1v1 és 3v3 is van, mind a kettő 5 pontig megy… szép, de nem túl nagy aréna, bőven elég futkosásra, gyilkolásra.. Egy-egy körre limitált idő áll rendelkezésre…

Ez a desync tényleg elég idegesítő, bár mintha javulni látszódna a helyzet..

Kérdés, ki milyen gépen futtatja?

Én egy dualcore 3ghz + 8500gt és egyszerűen, ha sok spell repked katasztrofálisan leesik az fps…
Másnál is van ilyen probléma, vagy cseréljek gépet? :D

#14 Felhasználó inaktív   TNTmax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 04. 13:37

Csúcsidőn kívül azért sokkal jobb a latency, csakhát kinek van ideje játszani munkaidőben.. :-(

Kép

Üzenet megtekintéseIdézet: vinnieshuda - Dátum: 2013. 02. 04. 11:03

Én egy dualcore 3ghz + 8500gt és egyszerűen, ha sok spell repked katasztrofálisan leesik az fps…
Másnál is van ilyen probléma, vagy cseréljek gépet? :D


Nem írtad milyen beállítások mellett.
Nálam max grafikán van 2560x1600-ban, természetesen AA nélkül mert annak semmi értelme ilyen felbontásnál, és így átlag 120 fps-t bír, nagy akció közben 60-100 között ingadozik.
Elég erős gépen futtatom mondjuk:
- Core i5 2500K (nincs húzva, 3.3GHz)
- 8GB DD3
- GTX 670 2GB
- Intel X-25M 80GB SSD-re telepítve

Az erős konfigot leszámítva az SSD az ami úgy általánosságban nagyon meg tudja dobni a felhasználói élményt, főleg ilyen játékoknál mint PoE, D3, WoW, ahol gyakran rengeteg kis fájlt olvasgat be a diszkről.. ez HDD esetén zavaró akadásokkal járhat, mivel egy átlagos HDD elérési ideje 12-20ms, izmosabb 10k rpm-es HDD 6-8ms, míg egy SSD 0,02 - 0,10ms között mozog, azaz 100-500 szoros különbség van. Itt a diszk szekvenciális olvasási sebessége lényegtelen. Mindegy hogy 50MB/s vagy 500MB/s mert általában csak pár megányi adatokat olvas be a diszkről menet közben a játék, viszont az a pár mega többszáz kis fájlt is jelenthet.

Gyakran szoktam tanácsolni ismerősöknek akiknek gyenge vagy középkategóriás gépük van, hogy először fontolják meg egy SSD beszerzését.. 120GB-os SSD br 24000 Ft körül mozog és arra bőven elfér a rendszer, a leggyakrabban használt programok, illetve az aktuális játéknak is marad hely. Hatalmasat javít az összképen és a mindennapi felhasználói élményen.
If your mind can conceive it, you will achieve it.

#15 Felhasználó inaktív   vinnieshuda 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 04. 13:47

ja igaz tenyleg nem irtam, teljesen nulla grafikan. se arnyek, se high texturak, se semmi mindez kb. 1380 as felbontasban.
Tervezem már egy ideje a gép felújítást, de még várat magára... azt hiszem.. :)

Este megnézem én is a latencyt, nekem eddig nagyon nem tünt fel ez a desynces/lagolos dolog amúgy... nagyon ritkán fordult elő, hogy nem ott volt a mob ahova mutatta, illetve az itemért nem oda futott a karakter ahol jelölte :D




#16 Felhasználó inaktív   TNTmax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 04. 13:57

PoE Skill Tree tervező, import / export funkciókkal. (Nyílt forrású, de azért ellenőriztem, nem vírusos, de mindenki tesztelje le legalább https://www.virustotal.com/ online ellenőrzővel)

Nagyon hasznos progi, tud importálni URL-ből, vagy bárki aktuális buildjét, csak a karakter nevét kell megadni.
Statisztikát is gyárt meg miegymás.

A hétvégén összeállítottam egy Marauder buildet cirka 3 órát pöcsöltem vele, szerintem egész jó kezdő build, véleményeket szívesen fogadok.
Ez működik 1 illetve 2 kezes fegyverrel is, viszont Mace típusra van kihegyezve. Ground Slam skillt használom leginkább, ahoz igazítottam.
Íme: Tntmaxy Beast Marauder Mace Build

Ilyen irányban érdemes elkezdeni:

Kép

Teljes buildből kapott értékek:

Kép

Egyéb hasznos cuccok:
- Gems Quality Effects
- Vendor Rewardok különféle módon kombinálva beváltott tárgyak esetén

Szerkesztette: TNTmax 2013. 02. 04. 14:21 -kor

If your mind can conceive it, you will achieve it.

#17 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 04. 16:33

ennyire nem vagyok megszállottja az adathalmazoknak de egyre jobban kezd megtetszeni, nehogy felrakjam a végén :)

elsőre skilltree alapján egy nekró jellegű summoner és egy shadow mage jellegű dark caster kari tetszene. gondolom mindkettőt witchből lehet kikalapálni.

#18 Felhasználó inaktív   vinnieshuda 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 04. 17:09

Üzenet megtekintéseIdézet: DOOMER - Dátum: 2013. 02. 04. 16:33

ennyire nem vagyok megszállottja az adathalmazoknak de egyre jobban kezd megtetszeni, nehogy felrakjam a végén :)

elsőre skilltree alapján egy nekró jellegű summoner és egy shadow mage jellegű dark caster kari tetszene. gondolom mindkettőt witchből lehet kikalapálni.


Nekro jellegű summonerhez, mindenképp witch. Dark caster lehet witchből és akár shadowból "kalapálni" :)

TNTmax, jó talentnek tűnik, csak az a resolution technique megéri? Mármint oké, hogy így biztos eltalálod, de a crit... nyami.
Meg az a blood magic, elég félelmetes talent.. Főleg, hogy kiraktad a Zealot's Oath-ot (life regen -> energy shield)
Na most akkor csak a life leech fogja tolteni a hpdat?

Bár ez mind elmélet, az a jó ebben, hogy ha ott vagy tudod, meg hogy használható-e ez, aztán ha nem farmolhatod az orb of regretet..


ui. ja valamiért lecrashel a progi :s kéne már egy új win úgy érzem

Szerkesztette: vinnieshuda 2013. 02. 04. 17:12 -kor


#19 Felhasználó inaktív   TNTmax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 04. 17:56

vinnieshuda:
Resolution Technique nekem nagyon bejön, és hogy miért voksoltam mellette annak több oka van.
1.) Saját tapasztalatok alapján hatékonyabb a stabil egyenletes DPS, mintha hol talál hol nem, hol critel hol nem, valamint a Life on Hit / Mana on Hit / Life Leech / Mana Leech tulajdonságokból nem profitálsz ha az ütésed célt téveszt. Ez a játék elején nem jön elő, de Cruel nehézségi fokozaton már nagyon érződik a különbség.
2.) Nem kell Accuracy és Accuracy Ratinggal foglalkozni.
3.) Mivel Blood Magicet is tervezek használni, ezért különösen fontos számomra, hogy a HP töltés stabil legyen.

Blood Magic és Zealoth's Oath
BM nekem a zárt béta alatt hatékonyabb volt, mint a nélkül, mert nem kell külön manával és annak töltésével külön foglalkozni, valamint betárazhatok 5 HP flaskot a nehezebb kihívásokra (pl Boss harcok).
Ha elég nagy a HP pool, akkor nem sokat számít a Ground Slam spamelése.
ZO-ban még nem vagyok 100% biztos, de ha jól gondolom, akkor mire kirakom ezt a skillt, addigra szép nagy lesz az Energy Shieldem is.. ehez persze az is kell hogy lehetőleg Chainmail típusú armorokat hordjak, azok ugyanis Armor + Energy Shield alapúak. A terv az hogy a HP-m fog mana poolként funkcionálni, az Energy Shield pedig HPként.
Ezért is raktam ki a lehető legtöbb +Life passzívot.

Ez a build az egyszerűség nevében született, a lehető legkevesebb megkötéssel. Egy 80-as szintű karakter ezzel a builddel és átlagos felszerelésben 4000 körüli HP és 4000 körüli Energy Shielddel és közel maximális Fire / Frost / Lightning ellenállással fog rendelkezni.

Szerkesztette: TNTmax 2013. 02. 04. 18:02 -kor

If your mind can conceive it, you will achieve it.

#20 Felhasználó inaktív   acu 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.572
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 04. 19:37

sikerült befejezni cruel-en, végülis csak egyszer ölt meg az act3 end boss mikor ice formba változott nem tudtam időben befutni egy oszlop mögé és ice-resem csak 57% volt. Kellemetlen hiba.
(Mindegy, legalább nem felejtettem egy portált nyitni még harc előtt, így legalább nem kellet 2 teljes szintet végifutni a teleporttól újraéledés után. Mondjuk azt igazából nem bánnám ha boss resetelne, kicsit több kihívás nem baj. A felesleges futkosás és/vagy újra kitakarítani az utat jobban zavar, de az sem lenne jó ha közvetlen teleport lenne a boss előtt mert csak farmolás lenne belőle.)

A grafikai design az Act3 végén (Lunaris temple) valami nagyon beteg, de iszonyat hangulatos is egyben.

Lekvar, lvl54 mace/shield templar
Passzív tree valami ilyesmi jelenleg
(úgy látom eléggé hasonlít TNTMax-éhoz :D) kivéve én nem mentem el teljesen Blood Magic felé ill én pajzsot használok több paszív ponttal is megtámogatva. ill ugye skillek gondolom.
- Resolute technique tényleg nagyon kellemes specializáció ha stabilitás a lényeg.
- Blood magicen gondolkoztam, de inkább nem. Legnagyobb hátránya hogy nem nagyon lehet aurákat használni. Ugye a legtöbb aura (+ armor, + mana regen, etc) ilyen 30-40% mana-reserved típusú. BM viszont a HP-ból veszi le azt a 30-40 százalékot, és mana-reduce support-gemmel vagy extra paszzív pontokkal se nagyon megy 25% alá. Egy ilyen aurát folyamatason használni majdnem lehetetlen ha elvész a HP 1/4-e azonnal.

jelenleg skillek amiket használok:
- Infernal Blow, ezt használom mint single target melee spam, emellett a mob produkál egy corpse explosion szerű dolgot mikor meghal kisebb-nagyobb AOE fire dmg produkálva. (mellesleg iszonyat praktikus a nyomorék nekromanták nem tudják feltámasztani lévén nem marad tetem). Van egy kék chest armorom amin 5 piros socket van összekötve jelenleg, 4 support gemmel elég jól lehet növelni a dpst. Vagy... én raktam mellé egy blood magic support-gemet. Ez lényegében ugyanaz mint ami a passzív fán található, kivéve hogy csak erre az egy skillre hat, ill nem 1:1 arányú a mana:HP váltás. A gem 250%-kal (ha a gem szintet lép ez csökken egészen 200%-ig) növeli a manaköltséget, szóval ez a skill most 19mana helyet 42hp-t fogyaszt. Mivel a hp regenem kb 40/sec körül van, ez teljesen használható.
Főleg ha azt nézem hogy gazdálkodhatok max 1600hp-ból vagy 150manából (összesen van 380mana, de két aura miatt kb 60% reserved).
- molten shell, ideiglenes armor buff, de bizonyos mennyiségű dmg elnyelése esetén egyszerűen felrobban elég komoly AOE fire dmg okozva.
- shield charge: speciális helyzetekben elég jól jön. Ami fontos, egy +lighting damage support-gemmel van párosítva.
- enduring cry: enudrance charge-ot termelő aoe taunt. Minden egyes charge gömb +5% damage reduction, plusz def sosem árt.
- rejenuvation totem: hp töltés neccesebb helyzetekben, figyelemelterelésként is működik.
- curse: enfeeble. Dmg, accuracy, critical debuff a mobokra.
- aura: determination, +30-50% armor, 40% reserved mana.
- aura: tempest shield: +4% shield block, lightning dmg okoz minden egyes sikeres blocknál legyen az ranged vagy melee. 25% reserved mana.

Elemental Equilibrium passzív.
jól kiegészíti a jelenlegi skilljeimet. Legtöbb mob első ütésként vagy egy shield charge-ot (+lightning dmg) vagy egy tempest shield blockot kap (lightning dmg), ekkor az EE azonnal ad -50% fire és cold rest a mobnak. Az infernal blow és molten shell így máris sokkal jobban aprít. Kb ennyi a taktikám.

Persze lehet hogy lépek 10 szintet és teljesen másképp néz majd ki. Na meg legnagyobb szenvedés az itemekkel van, és hogy milyen socket/link van rajtuk, ez is nagyban befolyásolja a taktikát.

Szerkesztette: acu 2013. 02. 04. 19:44 -kor

8 állat utazik egy kisbuszban. De csak 7 ülés van. A nyolcadik utas, a hal áll.

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó