HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nincs több magányos játék: jön a PlayStation 4 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nincs több magányos játék: jön a PlayStation 4

#141 Felhasználó inaktív   Zsmester 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 22. 15:55

:) Végigolvastam a kommenteket. A fejlesztős dologba nem szólnék bele, felhasználóként engem annyira fog érinteni, hogy több játék lesz, olcsóbb a gyártás, ergo nekem is kevesebbet kell fizetnem a vasért.

A Ps3 játékok (egy részének) futtatását felhőn keresztül fogják megoldani.

Olvastam, hogy dobálóztok itt olyan számítógépest hardverekkel, amik alapból többszörösébe kerülnek, mint maga a konzol fog. Nappaliban tv-re kötve tökéletes játékra, multimédiára s ha ezért elkérnek 100e ft-ot, akkor is jobban megéri a többségnek, mint 300e-ért összerakni egy számítógépet, ami az idő múlásával mint a konzol, elavul. Ilyenkor jönnek a "Én kicserélem benne, aztán már megint toppon van" hozzászólások, akkor meg lehet nézni, hogy a slim ps3-am simán el tudnám adni 50e ft-ért, amit 2 éve 65-ért vettem. Ezt kipótolom ugyan annyival s van egy új generációs konzolom, amivel jó pár évig le van a gond a hardverrel.

A játékokról meg annyit, aki a stratégiát szereti, marad pc-nél, a többinek pedig jó a konzol. (Fps-hez hozzá kell szokni, nem lehetetlen)

A végére pedig annyit, hogy az árak/szolgáltatások/teljesítmény alapján fogok dönteni, hogy milyen legyen a következő konzolom.

--- átlag felhasználó szemszögéből ennyi ---

#142 Felhasználó inaktív   Véleményvezér 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 24. 18:22

@vers: A konzolokba soha nem a legdrágább csúcstech kerül. De ez a PS4 valóban elég ramatyul néz ki. Ezzel a PC-re váltással beismerik, hogy a Cell egy zsákutca volt és feleslegesen tolták bele a pénzt.

#143 Felhasználó inaktív   Véleményvezér 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 24. 18:25

@bogdan: "az hagyjan, de ha belegondol valaki, hogy melyik operacios rendszer a leginkabb alkalmas a hardware legjobb kihasznalasara, akkor rajohet arra is, hogy az xbox kivetelevel (es az is csak politikai dontes..) mit fog futtatni.."

Szerintem nem Linux lesz a PS4 operációs rendszere. Maradnak az eddig használt saját konzol os-nél, XrossMediaBar helyett lesz valami újabb gui, ennyi. A hardver ugyanaz lesz mindegyik PS4-nél ezért nincs szükség a Linux széles körű hardvertámogatására.

#144 Felhasználó inaktív   Véleményvezér 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 24. 18:35

@Bizó Dániel: "en ertem mire gondolsz, de ettol az allitasom nem valtozik. a ps3 100 milliore lesz teheto az eletciklusa soran."

Egyelőre csak 77 millió az a 100 millió PS3. http://www.gamesindustry.biz/articles/2013-01-09-idc-game-consoles-discs-to-remain-revenue-mainstays-for-years-to-come
Abban nem vagyok biztos, hogy olyan sokáig a piacon marad majd a PS3 is a PS4 megjelenése után mint a PS2 az új generáció után. A BluRay lejátszó továbbra is drágítja a PS3-at márpedig a PS2 eladásokat már csak az alacsony ár tartotta és tartja a szegényebb országokban.

#145 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 24. 18:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Véleményvezér - Dátum: 2013. 02. 24. 18:22

A konzolokba soha nem a legdrágább csúcstech kerül.
??? Blu-Ray? Cell?

Idézet

Szerintem nem Linux lesz a PS4 operációs rendszere.
lehet. amit irtam ertelemszeruen csak egy tipp.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#146 Felhasználó inaktív   Véleményvezér 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 24. 18:47

@Samott: "Jut eszembe: az xbox azert powerpc, mert az elso generacional megszivtak az x86-al: mindamellett hogy konnyen torheto volt, minden proci utan licenszdijat kellett fizetni az intelnek. Ez nem lesz hasonlo szivas a Sonynak? Az AMD-nek x86-ra korlatozott licensze van, ok gyarthatnak ilyet de nem adhatjak tovabb a licenszet, tehat a sony nem veheti meg a dizajnt ugy, ahogy a MS tette az X360 procijaval."

De vehet a Sony AMD részvényeket. Amilyen alacsonyan állnak, innen már csak felfele mehetnek :) És a PS4 csak meg fogja lökni az AMD szekerét és ezáltal a részvényeit.
Más. Az AMD már fabless gyártó, ha a Globalfoundries gyárthat AMD x86-ot akkor talán a Sony favorizált fabja is gyárthat, ha úgy érné meg.

#147 Felhasználó inaktív   Véleményvezér 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 24. 18:54

@bogdan: Azért volt jó az egzotikus architcetura mert nem lehetett összevetni az aktuális PC-kel. Az Xbox 1 hardvere PC volt, mint ahogy most a PS4 is pc lesz. Az akkor Xbox 1 bár nem számított gyenge hardvernek, de voltak bőven 733 Mhz-es Pentium III processzornál erősebb PC-k is 2001-ben, és a chipsetbe integrált Nvidia GPU-nál is voltak gyorsabb különálló vga kártyák erősebb GPU-val.
A Blu-Ray nagy újdonság volt, folyt a formátumháború a HD DVD-vel a Sony pedig mindent megtett a Blu-Ray győzelem érdekében. Fel is áldozta a PS3 sikerét a Sony, a Blu-Ray miatt késett egy évet, ami jelentős időveszteség volt.

#148 Felhasználó inaktív   Jakuza 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 25. 09:44

Egy valamit nem szabad nem elfelejteni.
Meg egy ev kell a PS4 kiadasaig,(legoptimalisabb esetben, de elofordulhat ugyanaz mint a ps3-nal, hogy csusznak) a hardware ami benne lesz az kozben meg avul.

My name is penis.
1. Ha leesnél az EGOd-ról, szörnyet halnál az IQd-on.
2. A szó fegyver, de neked még egy csúzlid sincs.

#149 Felhasználó inaktív   Véleményvezér 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 239
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 25. 11:00

@Jakuza: Nem volt nagyon elavult a ps3 még egy évvel később sem. Inkább az volt a probléma, hogy teljesen másként kell programozni, hogy ki lehessen használni a Cell képességeit. Cell optimalizált middlewarek kellettek volna a Sony-tól, ezt mondhatjuk utólag.
A késés azért volt káros mert sokan már megvették a wii-t vagy xbox-ot. A családbarát játékokat kedvelőknek jó, sőt jobb volt a wii mint a ps3, az általános konzoljátékok ugyanazok xbox 360-on mint ps3-on. Minek akkor egy ps3 xbox 360 mellé? Ugyanazokhoz a játékokhoz vannak mindkettőre. Egyetlen nyomós érv a bluray maradt a ps3 mellett.

Szerkesztette: Véleményvezér 2013. 02. 25. 11:02 -kor


#150 Felhasználó inaktív   Jakuza 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 25. 11:30

Véleményvezér felrebeszelsz.
Most egy PCs hardwarerol beszelek, amikor megjegyzem, hogy a PS4 (PC-s) hardver avul, kozel egy evet.
A Cellrol meg ne fantazialj, mar akkor megmondtam, hogy bukas lesz, mikor meg meg sem jelent, csak a Bizo felek fantazialtak a szemellenzosseguk miatt itt a nagy kanaanrol, ami a PS3 kiadasaval bekoszon.
Mikozben mindenki latja, aki nem hord szemellenzot, hogy az elavulasi rata egyre gyorsabb mereteket olt.
Szukulnie kell a genereciovaltasok kozotti idoszakoknak.
Tehat egy minusz egy eves elavulasi mutato, az tovabb rovoditti ezt a folyamatot illetve erositti a konkurens termekek sebesseg es konstrukcios elonyeit.
My name is penis.
1. Ha leesnél az EGOd-ról, szörnyet halnál az IQd-on.
2. A szó fegyver, de neked még egy csúzlid sincs.

#151 Felhasználó inaktív   Balázs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 02. 28. 13:18

@Zsmester: Nekem az tetszett mikor PS3-hoz kijött az első fejlesztői kit. Bennem az a kérdés fogalmazódott, hogy mi ez gyerekek gőzgép? :) Ráadásul nem is volt olcsó.

#152 Felhasználó inaktív   SFIJ 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.145
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 23. 20:18

Csupán a múltba révedve... :D
Egyfejű magánjáték. Ha vagytok egyed és nincs játszó, önmagatokból is összerakni és az nyer, aki előbb.
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν

What do stars do? They shine.(Yvaine)

#153 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 03. 26. 17:39

Üzenet megtekintéseIdézet: SFIJ - Dátum: 2013. 03. 23. 20:18

Csupán a múltba révedve... :D
Egyfejű magánjáték. Ha vagytok egyed és nincs játszó, önmagatokból is összerakni és az nyer, aki előbb.

Téged is elég rég láttunk már itt a hwsw-n. Hová tűntél?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó