HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Leépít, de nem adja fel az állami mobilcég - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Leépít, de nem adja fel az állami mobilcég Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 04. 22. 09:22

Költséget racionalizál, melynek részeként dolgozóinak jelentős részétől megválik az MPVI Mobil Zrt. A cég éppen egy éve tartott sajtótájékoztatót ambiciózus terveiről, melyekből végül a tavaly lezáruló frekvenciaaukciót kísérő jogi eljárás miatt semmi sem valósult meg.
https://www.hwsw.hu/hirek/50143/nemzeti-fejlesztesi-miniszterium-mpvi-mobil-mobilszolgaltato-aukcio-nmhh.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 09:22

Jesszum pepi, még el se indultak, de máris reorg van :D
Ha nagyon rosszindulatú akarnék lenni azt gondolnám, hogy most spórolnak kicsit a következő körig a mutyibajnokságban, aminek összel lesz a selejtezője a voda frekijeivel. De mivel nem vagyok rosszindulatú, én ilyet nem mondok. Hátha itt kukkol lézerjancsika :D

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   whyd 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 09:25

Ha az új pályázaton megint nyernek, akkor majd megint felveszik az embereket, nincs ezen semmi különös. A frekvenciapályázattal nem kellene őszig várni, minél előbb kiírják, annál hamarabb befolyik a pénz.

#4 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 09:30

@whyd: na csak úgy nyerjenek, mint legutóbb! Az utolsó pillanaban húúúúúss kizárjuk a többieket, mert szarfos pályázatot adtak be.
Egyébként a voda jelenlegi, már régóta használt frekijére gondoltam. Nem az ominózus elkaszált tender tárgyára.

Szerkesztette: map 2013. 04. 22. 09:37 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#5 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 09:35

Azt lehet tudni, hogy miből fizetik az alkalmazottakat?

#6 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 09:37

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2013. 04. 22. 10:35

Azt lehet tudni, hogy miből fizetik az alkalmazottakat?

Nyertek a lottón.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#7 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 09:38

@kockulat: Lehet tudni, adobol.

#8 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 09:56

@gsar: szerintem a fenti nyereseges cegek piaci szereplok (zrt). Tokebol fizethetik. Az allam csak reszvenyes, nyereseges ceg eseten nincs befizetes.
Persze nem latom a ceg merleget csak spekulalok:)


#9 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 10:01

Üzenet megtekintéseIdézet: gsar - Dátum: 2013. 04. 22. 09:38

@kockulat: Lehet tudni, adobol.

Reméljük nem, mert ezek nem állami alkalmazottak.

#10 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 10:03

@Leni: Nem tehetek rola, de ilyenkor mindig nagyon gyanakvo vagyok :) ...

#11 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 10:04

@kockulat: A BKV alkalmazottak sem azok, de megis onnan kapjak a beruket.

#12 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 10:06

@kockulat: Persze en csak spekulalok, meg az is lehet hogy az allami tulajdonu cegek alltal tulajdonolt ceghez egy filler allami penz sem jut el, de nehezemre esik elhinni...

#13 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 10:10

Üzenet megtekintéseIdézet: gsar - Dátum: 2013. 04. 22. 10:06

@kockulat: Persze en csak spekulalok, meg az is lehet hogy az allami tulajdonu cegek alltal tulajdonolt ceghez egy filler allami penz sem jut el, de nehezemre esik elhinni...

De jut(hat) pénz, csak ebből kisebb-nagyobb problémák kerekedhetnek. BKV esetében (ami még csak nem is állami, hanem fővárosi tulajdon) se épp normális dolog, de egy 0 hasznot hajtó, ráadásul vegetáló (értsd, kvázi semmivel se foglalkozó) cég esetében minimum aggályos lenne.

szerk: valaki tudja, hogy itt is felmerülhet-e ami a Malév esetében (nevezetesen hogy költségvetési pénzből tilos ilyen jellegű céget pénzelni)?

Szerkesztette: kockulat 2013. 04. 22. 10:15 -kor


#14 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 10:15

@kockulat: Ellenben lattunk mar ilyet, aggodtunk is, es megis forog a fold. :) Tudom hogy eloiteletes vagyok, de a hazai vezetok belatasar / jozen eszere nem merek hagyatkozni... :) Amugy meg ahogy a "csunyamultik" is ki tudjak vinni a penzt ugy hogy elvileg meg se mozgatjak, ugy a honatyak is be tudjak tolni a penzt a haverok fizujara.

#15 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 10:57

@kockulat: tulajdonképpen mindent lehet csak akarni kell. A Malévba is lehetett volna pénzt pumpálni, csak olyanra kellett volna "mosni"(na nem a hagyományos értelemben, de tulajdonképpen ugyanaz) amilyen pénzt már lehet adni. Persze ehhez az akart is kellett volna, meg ahhoz is, hogy ne egyik napról a másikra kommunikálják,h bezár a bazár.

Ez pénzelés az érdekes dolog, mert az alatt szerintem lehet sokmindent érteni. Részt vásárolni a cégben, vagy csak úgy egy tőkeinjekció, hogy legyen, mondjuk veszteségek fedezetére etc. megint más helyzet. Szóval szerintem ez a költségvetési pénz dolog erősen helyzet függő, De az is érdekes kérdés, hogy az MVM a meglévőkkel, talán a telenorral van szerződésben, és most saját telkóba fogna, ez érzésre megint támadási felület. Persze az ördög a részletekben...
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#16 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 12:49

@Leni: "szerintem a fenti nyereseges cegek piaci szereplok (zrt). Tokebol fizethetik. Az allam csak reszvenyes, nyereseges ceg eseten nincs befizetes."

2 verzió van, már feltéve hogy az állam nem a kiadási oldalon fogja meg az itt eljátszott pénzt:
1. állam beszedi az adót és odaadja nekik a pénzt elszórni
2. állami cég odaadja nekik a pénzt elszórni, viszont ezt a pénzt az állam nem kapja meg, hanem beszedi adóból.

Túl nagy különbséget nem látok a kettő között, mindkettő közpénzpazarlás...

#17 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 12:51

@map: "A Malévba is lehetett volna pénzt pumpálni, csak olyanra kellett volna "mosni"(na nem a hagyományos értelemben, de tulajdonképpen ugyanaz) amilyen pénzt már lehet adni. Persze ehhez az akart is kellett volna, meg ahhoz is, hogy ne egyik napról a másikra kommunikálják,h bezár a bazár."

A malév reorganizálásába tolhatott volna pénzt az állam, mint ahogy a csehek is csinálják.
Persze ehhez reorg is kellett volna, bemondásra nem hiszik el. Így meg kidobtunk 100 milliárdot a semmire...

#18 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 13:56

@kockulat: Mondjuk olyan sok alkalmazottjuk nem volt, 30 fővel maximum ügyvezetőség lehetett, más nem nagyon. De ha az ember végignézi a tetejét és hogy kiket lát, Dr dr, stb. szóval ez leginkább papíron cég.

#19 Felhasználó inaktív   ledi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 98
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 14:25

Elküldenek 30 embert? Én eddig azt hittem, hogy az igazgatóságon kívül más nem dolgozik a cégnél. Minek kell ennyi aktatologató ember, ha úgy sem csinálnak semmit? Talán ez volt a második sajtótájékoztatójuk. Felveszik a milliós pénzeket a semmiért.

#20 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 04. 22. 15:56

Ez gittegylet még létezik? Majdnem azt írtam, hogy működik, de működni eddig se működött.
Ez az a cég, aminek nem sikerült brand nevet találni az évek során?

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó