HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Az utolsó lehúzós éve jön az európai roamingnak - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Az utolsó lehúzós éve jön az európai roamingnak Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 05. 09. 10:58

Idén nyártól ismét csökkenni fog a külföldi mobilhasználat használati díja az Európai Unió tagországain belül, különösen a külföldi mobilnet-használat válhat olcsóbbá. Mindez részben az európai szabályozásnak, részben a szolgáltatók körében a roaming kapcsán felélénkült versenynek köszönhető.
https://www.hwsw.hu/hirek/50240/roaming-eu-europai-unio-mobilszolgaltato-tarifa-barangolas-szetvalasztas.html

#2 Felhasználó inaktív   whyd 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 10:58

1 MB adat 172 Ft. Akkor 10GB az 1.720.000,- Ft! Amit belföldön kb. 5eFt-ért adnak és amin már tisztességes haszon van. Magyarországon, ahol állítólag drága a mobilnet. Ez 344x mértékű díj a belföldihez képest! Elmegy az EU a p..csába, ha csak erre képes! Nem lehetne ez a szorző 10x mértéknél nagyobb és még akkor is drága lenne, de nem elviselhetetlenül!

#3 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 11:33

De legalább a pénztárgépekben lévő külföldi SIM-ek miatt is kevesebbet kell majd fizetniük az üzlettulajoknak. :)

#4 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 11:47

@whyd: a nem EU meg még jobban mennyen a p..ba, mindenki mennyen ergo...

#5 Felhasználó inaktív   wonderdog 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 12:22

@mebefog: USA-ban van ilyen, természetesen a hot-spot-okat is a távközlési cégek üzemeltetik. (Például: http://www.att.com/maps/wifi.html#fbid=hT2GK0rzTK8) De vannak ilyen jellegű társadalmi kezdeményezések is. (http://en.wikipedia.org/wiki/FON)

#6 Felhasználó inaktív   Kukipapa_(R) 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 115
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 12:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Watt - Dátum: 2013. 05. 09. 11:33

De legalább a pénztárgépekben lévő külföldi SIM-ek miatt is kevesebbet kell majd fizetniük az üzlettulajoknak. :)


Ezt a pénztárgép-roamingolást valami nagyon hozzáértő, idióta találta ki.

Természetesen a valóság köszönőviszonyban sincs ezzel, azok nagyker áras belföldi tarifákat fognak használni (a legutóbbi hírek szerint).

#7 Felhasználó inaktív   auth.gabor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 12:30

"Végül egy megabájtnyi adatforgalomért a szolgáltatók július 1-től bruttó 259 forint helyett körülbelül 172 forintot kérhetnek már csupán."

A héten voltam Zágrábban, 0,1MB volt 255Ft... nem kapcsoltam be az adat-roaming-ot... :)


#8 Felhasználó inaktív   erdeklodo 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 599
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 12:43

Üzenet megtekintéseIdézet: auth.gabor - Dátum: 2013. 05. 09. 12:30

"Végül egy megabájtnyi adatforgalomért a szolgáltatók július 1-től bruttó 259 forint helyett körülbelül 172 forintot kérhetnek már csupán."

A héten voltam Zágrábban, 0,1MB volt 255Ft... nem kapcsoltam be az adat-roaming-ot... :)


Adatroaming kikapcsolása mellett is forgalmazott a telefon?

#9 Felhasználó inaktív   Sztbeni 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 12:47

Fölösleges csökkenteni. Hülye aki roamingol, helyi kártyát kell venni.

#10 Felhasználó inaktív   csifkin 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 12:59

Az én megoldásom a meglepetések elkerülésére! SIM bele egy csodálatos N5110-be. Na az forgalmazzon akár egy bitet is! Az okostelefonon meg minden más megy kártya nélkül is! Aki nyaralni megy nem dolgozni, hagyjon otthon minden kütyüt fényképezőn kívül és PIHENJEN.

#11 Felhasználó inaktív   Gabbesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 307
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 13:01

@Sztbeni: Ja, majd egy kétnapos hétvégére veszek egy kártyát.

#12 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2013. 05. 09. 13:07

@Sztbeni: akkor elég sok ilyen hülye van, tekintve hogy aki mobilszolgáltatónál veszi a telefonját (kábé a vásárlók 90-95 százaléka), az szolgáltatófüggő telefont vesz, úgyhogy a SIM-varázslatra esély sincs.
Can you hear me, major Tom?

#13 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 13:22

@Koi Tamás: ez igaz, arra viszont megoldás lehet, ha talál olyan boltot, ahol valami olyan gagyi olcsó nem túl okos telefont lehet kapni, amely szolgáltató független és bármilyen adatsimet beletolhat, oszt" helyi tarifával böngészhet. De ennél még jobb, hogy vesz egy apró független mobil hotspot kütyüt és abba vesz az adott célországban egy adatsimet.

#14 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2013. 05. 09. 13:29

@Koxminator: pont ezt küszöböli ki elvileg jövőre a szabad roamingszolgáltató-választás, amiről a cikk is szól részben. Persze egyelőre nem látni előre, ez milyen árcsökkentéshez vezet, de a hosszú távú cél, hogy ne legyen különbség a belföldi tarifák és a roamingtarifák közt.
Can you hear me, major Tom?

#15 Felhasználó inaktív   Sztbeni 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 14:42

@Gabbesz: Kétnapos hétvégére nem is kell, de 3-4 napra már nem árt.

#16 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 15:07

@mebefog: "Le kellene fedni a városokat olcsó wifi-vel aztán"

Ez tök jó, csak azt ki üzemelteti, és mennyiért ésatöbbi kérdés...no meg akkor már a strandokat, sípályákat stb..nem lenne olcsóbb...

#17 Felhasználó inaktív   Loui 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 15:11

Nagyon pozitiv, az EU-nak mar csak azt kene elinteznie, hogy a belfoldrol inditott nemzetkozi hivasok se legyenek dragabbak, mint a roaming-olas. Engem elegge felhaborit, hogy sajat halozatbol a nemzetkozi hivasok tobbe kerulnek, mint mikor kulfoldrol hivok barkit. (Ugyan nekem a sajat halozat nem magyarorszagi, de ahogy elnezem a Telenor is hasonloan szamlaz, a tobbit nem neztem.)

#18 Felhasználó inaktív   simcax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 637
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 16:08

Üzenet megtekintéseIdézet: csifkin - Dátum: 2013. 05. 09. 12:59

Az én megoldásom a meglepetések elkerülésére! SIM bele egy csodálatos N5110-be. Na az forgalmazzon akár egy bitet is! Az okostelefonon meg minden más megy kártya nélkül is! Aki nyaralni megy nem dolgozni, hagyjon otthon minden kütyüt fényképezőn kívül és PIHENJEN.


Pl google maps? wikipedia? étterem, vagy benzinkút kereső? fordítóprogram? Ne kelljen már sim kártyákkal meg telefonokkal meg hotspotokkal zsonglőrködni 2013-ban.
"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect. "
-- Linus Torvalds

#19 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 16:32

Üzenet megtekintéseIdézet: Loui - Dátum: 2013. 05. 09. 15:11

Nagyon pozitiv, az EU-nak mar csak azt kene elinteznie, hogy a belfoldrol inditott nemzetkozi hivasok se legyenek dragabbak, mint a roaming-olas. Engem elegge felhaborit, hogy sajat halozatbol a nemzetkozi hivasok tobbe kerulnek, mint mikor kulfoldrol hivok barkit. (Ugyan nekem a sajat halozat nem magyarorszagi, de ahogy elnezem a Telenor is hasonloan szamlaz, a tobbit nem neztem.)

Ja, ezt is kéne, de ez szerintem magyar specialitás. Valszeg az EU-s fejesek el se tudnak ilyet képzelni, szólni kéne nekik, hogy van itt egy ilyen ország is...

#20 Felhasználó inaktív   Sztbeni 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 09. 16:39

@csifkin: ezen tudom még felhúzni magam... Pihenjen... Asszem mobilnettel sokkal egyszerűbb minden. Másik kedvencem az volt, amikor valaki azt mondta, hogy minek Sim-et venni nyaraláskor, ki lehet bírni telefon nélkül. Hát igen, ki lehet bírni, de nem kibírni akarom a dolgokat nyaraláskor. Akkor nyaraláson éljünk kenyéren és vizen, azt is ki lehet bírni!

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó