HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itt a Nokia új operációs rendszere - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itt a Nokia új operációs rendszere

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 05. 10. 09:26

A hosszú ideje haldokló S40-es platformot válthatja az új, immár csak Asha néven emlegetett új operációs rendszer. A Nokia a szoftverfejlesztőket is igyekszik elcsábítani, az Asha ugyanis rendelkezik alkalmazásbolttal és képes külső appokat futtatni.
https://www.hwsw.hu/hirek/50242/nokia-asha-501-platform-olcso-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 09:26

"Ezt az árszintet az androidos eszközök csak komoly kompromisszumok árán képesek elérni"
cöcöcö....
Na persze... ebben a készülékben sincs szinte semmi, akkor milyen kompromisszum kell egy androidos készülékbe? Ilyen felszereltséggel, még olcsóbb androidos készülékeket is lehet készíteni és árulni. Ebben a Nokia-ban alapból nincs semmi (GPS, NFC stb), ezt már nem nehéz felül überelni. Gyenge a kijelző felbontása, kicsi a kamera teljesítménye és még lehetne sorolni...
Azért a nettó 100 dollár nem kevés, hogy nincs benne semmi...

#3 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 09:31

@antyg: szerintem először talán meg kéne nézni élőben, nekem a leírás alapján tetszett.

Másrészt a Nokia szerencsére látja, hogy igenis szükség van saját oprendszerre, nem lehet mindent Windows Phone vonalon megoldani.

#4 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 09:37

@UnA: Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem tetszik, csak a kijelentés volt túlzás (véleményem szerint), hiszen azért lehet kapni 20-25 ezer Ft körül Androidos készülékeket is... azért nettó 100 dollár nem olyan olcsó...

#5 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 09:52

Üzenet megtekintéseIdézet: antyg - Dátum: 2013. 05. 10. 09:37

@UnA: Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem tetszik, csak a kijelentés volt túlzás (véleményem szerint), hiszen azért lehet kapni 20-25 ezer Ft körül Androidos készülékeket is... azért nettó 100 dollár nem olyan olcsó...

Így van, ott a Nokiának a fasza térképalkalmazása, de GPS nélkül nem sokat ér. 20-25 ezer körül pedig teljes értékű Androidos telefont kapsz már egy-két éve, amivel ha nincsenek nagy igényeid, bőven el lehet lenni.

#6 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 10:04

Nem értem minek beleölni egy valag pénzt egy új mobil oprendszerbe, azt hiszem a Nokia következő buktájának szemtanúi lehetünk,

#7 Felhasználó inaktív   Balázs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 10:07

@antyg: Volt már szerencséd egy 20-25E Ft-os Android készülékhez? Én teszteltem pár ilyen telefont és pl. sokukon még az Angry Birds is szaggatott.

#8 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 10:08

@patikaatika: Ha jobbat csinalnak mint amit most lehet kapni akkor miert ne?

#9 Felhasználó inaktív   zZsOlTi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.821
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 10:14

"A telefon nagy vonzereje az ára lehet, az Asha 501 nettó 100 dolláros áron kerül majd forgalomba. Ezt az árszintet az androidos eszközök csak komoly kompromisszumok árán képesek elérni.."

Miért, ennél a telefonnál mégis mivel érték el az alacsony árszintet, ha nem kompromisszumokkal? Más telefonokhoz képest kicsi, viccesen kis felbontású és gyenge minőségű kijelző, olcsó anyagok, minden porcikájában olcsó hardver, kispórolt funkciók, stb. Ez mind kompromisszum. Mi ezen a nagy csoda? Mondhatnám úgy is, hogy szart nem nehéz olcsón gyártani.
-ZsOlTi-

#10 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 10:18

@Balázs: Volt nem is egyhez, de szerinted ezen a gyengusz Nika-n nem szaggatna? Akkor miről beszélünk... a 25 ropis Nokia-ban sincs 1 GHz Dual kore, meg ilyen-olyan grafikai proci... ezen a nokian szerintem még csak el sem indulna... Ha így hasonlítgatod össze a telókat már régen rossz... amúgy más olcsó androidos készülékeken még GPS vevő és egyéb dolgok is vannak, és az most lényegtelen, hogy mi am árka... ha olcsó készüléket akarnak a felzárkózó államokba, akkor mindegy, hogy mi a neve, de én előbb megvennék pl. egy ZTE-t 25-ért amibe van GPS, mint egy fapados Nokia-t, szintén ennyiért.


#11 Felhasználó inaktív   Captain Caveman 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 10:36

@Balázs: Én konkrétan 1,5 éve egy Samsung Galaxy Y-t ütök. Angry Birds-dzel semmi gondja (bár már rég nincs rajta, mert nagyon gyorsan meguntam), egyetlen komoly problémája a normális belső tárhely hiánya. Van rendes WiFi, GPS, használható prociteljesítmény, szóval alaptelefonnak teljesen jó

Természetesen nem tud versenyezni egy felső kategóriás telefonnal, de a maga helyén rendben van. Ha ezt a szintet, ugyanennyiért hozza a Nokia, akkor még csak maximum pariban vannak, de nagyon komoly szolgáltatást kell mögé állítania, hogy az Androiddal versenyben legyen. Ez pedig komoly buktató, mert a szolgáltatást vkinek ki kell fizetnie, az pedig nehezen fog menni nettó 100 dodóból...

#12 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 11:19

@Balázs: nekem volt szerencsém, és nem szaggatott rajta az engri bördsz, de amúgy ki nem szarja le az engribörct.
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#13 Felhasználó inaktív   aszokpeter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 11:23

A két éve megjelent Galaxy Mini, az őskorban került _bruttó_ 100 dollárba. Ilyen felbontással, kamerával, GPS-szel, Edge helyett HSDPA-val, n-es wifivel, tehát ezzel szemben valódi okostelefon volt. Az Angry birds akadt rajta, meg nem volt ilyen tüncibünci cserélhető hátlapja.

Úgy látszik, hogy a Nokia abból indul ki, hogy a fejlődő országokban élők nem csak csórók, de hülyék is.

#14 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 11:53

@aszokpeter: ja igen, nagyon fasza az olcsósított android, minden szar rajta van, épp csak használni nem lehet őket. Mennyivel értelmesebb döntés ez, valóban.

#15 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 12:04

@bviktor: Mert? szerinted ezt a 100dolláros Nokiát lehet??? Amúgy képzeld, lehet minden részét használni, még az ilyen készülékeket a GPS is rendesen működik... jó játszani nem lehet ezeken, de szerinted ezen a szaros Nokián lehet? Na ugye...

#16 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 12:22

haha, most fogja atemelni az evi 200 millio butatelefont okossa, aztan megint elso lesz a piacon, 2-3 ev mulva meg megint lecsereli winphonra, mivel az alkatreszarak lejjebb esnek

a sok kis nokia hater most megtapasztalja hogy mekkora lamer :D

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#17 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 12:34

@vers: https://www.youtube....h?v=MDtSf9pseOw

#18 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 12:43

@vers: Tudjuk tudjuk, majd jon a Lumia 10csillio es mindenki meglatja hogy vegig neked volt igazad!! ;)

#19 Felhasználó inaktív   zlutor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 572
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 12:47

Az a sokat emlegetett 100$-os Androidos telo tud 48 nap keszenletet sracok?
Ez oda keszult, ahol nem egyertelmu, hogy minden nap feltoltod a telefonodat...

Ez egy csalad elso tagja, jonnek majd a nagytesok, (majdnem) minden okostelo funkcio elerhato rajta.
Siman lehet neki celkozonsege...

Ami nekem inkabb erdekes, hogy akkora nagy oromoda van, hogy ez hu mennyire okstelefon, meg alkalmazasokat is lehet ra tolteni - na de eddig nem lehetett minden sz@rra az Ovi Storebol? Mit tud ez a keszulek - a fancy UI-n kivul - amit az S40 nem tudott?

Kulonosen a full touch ashak. Azokat meg senki nem akarta okostelonak nezni, ezek meg hirtelen azok lesznek...



#20 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 10. 12:57

@zlutor: Az androidnak az a lenyege hogy tud(hat) olyat is, csak megfelelo hardverre kell tenni a gyari puritan verziot gyartoi/szolgaltatoi hulladek extrak nelkul. Ha a gyartok azt latjak hogy az kell a nepnek, mert mondjuk emelkedesnek indul a nokia akkor kijonnek majd egy versenytarsal 10 perc alatt ok is, hogy hogy az OS fejlesztesere egy fityinget sem kell kolteniuk. Pozitiv a kezdemenyes a nokiatol, de egyenlore ez is csak papiron adat semmi tobb. Az is erdekelne hogy hogy jott ki nekik a napokig tarto aksiido. Abban a 48 oraban volt-e hasznalva a keszulek, ha igen jatszottak-e rajta, be volt a wifi meg a 3g kapcsolva, fenyero 0an volt-e vegig, volt-e egyaltalan barmifele hatterben futo app (pl facebook linkedin twitter mail kliens) teleptve, hallgattak-e rajta kozben zenet, hany perc beszelgetes fert bele? Megjegyzem en kb 3000 HUFert vettem kulon aksit a Sensationombe, ami huzza ketto - ketto es fel napig gond nelkul, ugy hogy hasznalom is.

Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó