HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itt a leggyorsabb mobil Radeon - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itt a leggyorsabb mobil Radeon Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 05. 15. 12:35

A Radeon HD 7970M is megkapta az átnevezést az AMD-től, mostantól Radeon HD 8970M néven is megvásárolható, 50 MHz-cel magasabb órajelen. Megjelent az új csúcskategóriás mobil Radeon.
https://www.hwsw.hu/hirek/50278/amd-radeon-hd-8970m-gpu-msi-gx70-notebook.html

#2 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 15. 12:35

Ezt most komolyan gondolják? Csodálkoznak, hogy zsugorodik a piac, ha ilyen a fejlődés üteme.

#3 Felhasználó inaktív   Jocika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 445
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 15. 13:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Murek - Dátum: 2013. 05. 15. 12:35

Ezt most komolyan gondolják? Csodálkoznak, hogy zsugorodik a piac, ha ilyen a fejlődés üteme.


Szerintem meg nem azért zsugorodik a piac. Egyrészt azért, mert most már 'kütyülizálódunk', másrészt meg mert most már elért odáig a fejlődés, hogy a középkategóriás processzorok, videokártyák, és társaik már bőven kielégítenek átlagigényeket (minden játékot visznek normális képminőség mellett; minden apró-cseprő feladatra elegek; ...). Régen, ha újítottál (következő generációjú) CPU-t, vagy VGA-t, akkor jelentős változásokat tapasztalhattál; most viszont akár 2-3 (vagy több) generációt is ki lehet hagyni, mert a jelenlegi alkatrészek több év múlva is jelentős erőt fognak képviselni (és nem azért, mert a fejlődés visszaesett; hanem mert egyelőre nincs olyan feladat, vagy olyan egység, ami ezt megkövetelné - vagyis a játékoknak nem kell erősebb gép, nem kell a napi feladatokhoz olyan nagy VGA, és nem kell már olyan sok memória; mint amennyi régebben kellett). Sőt, a 'kütyük'-nek köszönhetően már az alapfeladatok egy jó részét már asztali gép nélkül is meg lehet oldani; vagyis ismét csak nincs miért új gépet venni.
Egyébként meg talán pont a kütyüknek köszönhetően már a fejlődés iránya nem a minél erősebb, minél többet fogyasztó rendszerek, gépek építése lett; hanem épp a minél kisebb fogyasztás lett a célpont. Vagyis a fejlődés már ebbe az irányba tart.

#4 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 15. 14:36

@Jocika: Értem én, sőt a marketing bullshit hátterét is megértem: kell az embereknek az újdonság és ha nem kapnak új elnevezésű terméket akkor nem is vásárolnak. Ezzel általában be lehet vágódni a kocka nőknél, hogy egyel nagyobb számú a videókártyám, 0,2"-el nagyobb a vágódeszkám stb., viszont ilyen húzásoknak csak brand rontó hatásuk van. Lassan elérik ugyan azt mint nvidiáék, hogy át kell nevezni az egész termékcsaládot, mert 10000 felett már nagyon gáz a számozás és a bevezették a háromjegyű megjelölést.

#5 Felhasználó inaktív   Balázs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 15. 22:39

@Murek: Már egyszer körbeértek. http://www.xgcdb.com/ati/

#6 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 16. 06:11

@Balázs: hehe azthiszem a következő generációt már nem radeonnak fogják hívni :)

#7 Felhasználó inaktív   Jocika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 445
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 16. 14:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Murek - Dátum: 2013. 05. 15. 14:36

@Jocika: Értem én, sőt a marketing bullshit hátterét is megértem: kell az embereknek az újdonság és ha nem kapnak új elnevezésű terméket akkor nem is vásárolnak. Ezzel általában be lehet vágódni a kocka nőknél, hogy egyel nagyobb számú a videókártyám, 0,2"-el nagyobb a vágódeszkám stb., viszont ilyen húzásoknak csak brand rontó hatásuk van. Lassan elérik ugyan azt mint nvidiáék, hogy át kell nevezni az egész termékcsaládot, mert 10000 felett már nagyon gáz a számozás és a bevezették a háromjegyű megjelölést.


Pedig a marketing bullshit tökéletesen működik (lásd a programok oldalán a Chrome, illetve a Firefox verziószámozási példáját; illetve a hardverek világát, ahol a GPU-k átszámozásán kívül a nagyobb memória méretű termékek is kelendőek; pedig ...), még ha van is pár ember, aki átlát ezeken.
Egyébként az AMD-nél sem lépnek akkor, ha nincs versenytárs (megpróbálják a hasznot maximalizálni). Nagyon jó példa volt erre az Athlon 64 vs. Pentium 4 korszak, ahol az A64-ek jobbak voltak, és ezzel drágábbak is - de amint megjött az Intel oldalán az új Core i arhitektúra, azonnal elkezdték csökkenteni az árakat (ahelyett, hogy fejlesztettek volna - ennek következtében ugyan árban versenyképesek maradtak, de fejlettségben meg jelentősen elmaradtak). Ugyanez volt most a Brazos vs. Atom harcban is, mert hiába volt az AMD kezében a Brazost leváltó megoldás, inkább kiadtak egy Brazos 2.0-t (minimális pluszokkal), a több pénzt elvivő (új gyártósorok, ...) új sorozatot meg inkább törölték. Most pedig ugyanezt csinálják. Az NVIDIA is a 700-as sorozatát átnevezéssel fogja megoldani; így az AMD 'megelőzte' őket az "új" VGA-jával.
(Persze, most éppen meg tudom érteni őket, mert nagyon rosszul állnak pénzügyileg; de amikor jobban álltak, és elterjedhettek volna sokkal inkább, akkor meg pont ők állítottak maguk elé egy magas lécet az áraik, és a nem egészen fejlesztés központúságuk miatt.)

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó