HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Így érkezik a Windows 8.1 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Így érkezik a Windows 8.1 Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 11:46

@doxi:
Az asztali gépemen win 8 van, jól megvagyok vele, 10 ujjamon meg tudom számolni, hányszor láttam a modern felületet. Csak frissítő keddek után pár másodpercig...
:) de win8.1-ben megoldhatod, hogy addig se kelljen látnod... Tableten viszont a desktopot nem szeretném látni ,( csak akkor ha nagyon muszáj) és nem szeretném, ha zabálná az erőforrásokat és az aksit. Hibriden vagy convertible-n viszont mindkettőre szükség lehet.
Kép

#22 Felhasználó inaktív   doxi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 12:09

OK űzszünet , persze, én is így használom+Stardock, de akkor is dühít.

#23 Felhasználó inaktív   hunluki 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 14:00

@Tofóka2: Le a kalappal a HWSW vezetősége előtt! Igazán nemes gesztus a hátrányos helyzetű, szellemileg visszamaradtak foglalkoztatása még akkor is, ha társadalmilag nem éppen elfogadott trollként alkalmazzátokk szegényeket. A normális fórumozók nevében pedig köszönjük a gesztust, hogy mosolyt csaltok az arcunkra a bejegyzések között, nagyon jól jön amikor már túlzottan elmélyülünk a szakmai vitákban ;)

#24 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 14:35

Konkrétan tehát ezt úgy kell érteni hogy lesz figyelmeztetés a Blue frissítésről, de az nem a Wup-ról fog majd történni, hanem onnan egyből automatikusan át fog irányítani a Storeba?
"Légy szerény mint én..."

#25 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 14:42

@ARTeomo: Még véletlenül sincs olyan bemutató, amelyben nem érintőképernyős eszközön mutatják be a Windows 8/8.1 működését. :)
"Légy szerény mint én..."

#26 Felhasználó inaktív   Gargamel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 14:44

@ARTeomo:
Ezt miből szűrted le?

#27 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 16:40

@ARTeomo: Csak azért nem volt eddig sikeres sem a Win8, sem a WinRT a tablet-piacon, mert durván túl voltak árazva. és mivel túl voltak árazva, nem nagyon fogytak, így a fejlesztők sem erőtették meg magukat (szokásos tyúk tojás probléma). Az appok hiánya pedig még versenyképtelenné tette a platformot az androidhoz és az ioshez képest. Ördögi kör, szokásos tyúk tojás probléma. Ezt kell megtörnie a MS-nak valahogy, és akkor utána az idő is neki dolgozik, mert a tömegvonzás beindul. Addig viszont széllel szemben hugyozik. A 8 inches mini-k, az azokhoz is járó ingyen office, és a beígért 200 USD-s win8-as táblák kezdetnek nem lenne rossz lépés... Sajnos utóbbinak se híre se hamva.

Amíg 700 USD-t akarnak elkérni egy vacak 64 GB-s Tegra 3-as surface-ért sz*r touch coverrel (type covel még 130 USD plusz), addig nehezen lehet komolyan venni a MS-ot. A Surfece Pro-ról nem is beszélve, amihez még Office sincs, és van képük 1000 USD-t kérni a 128 GB-s verzióért, Pro Bundle-el (Office + type cover + screen protector) 1500 USD-t ! És az OEM-ek is horror árakon indítottak, csak nemrég kezdtek el kijózanodni és az árakat csökkenteni. De még messze nem eléggé.
Kép

#28 Felhasználó inaktív   paleeca 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 19:33

És minek is ebbe bele keverni a Store-t? Windows Updaten keresztül bekopog, de a Store szolgálja ki? Miért nem marad ott és jön azon keresztül?
Tartalomkezelés, CMS rendszerek

#29 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 19:46

Már van róla frankó kis bemutató videó is... annyira szuper újdonságokat hoz, mint pl a háttér megváltoztathatósága.... tök jó. :) Biztos cserélték a programozógárdás ms -nél, és az újak még a 80 -as években élnek... nem szóltak nekik hogy az ilyen fantasztikus dolgokat már felfedezték, sőt mi több... még használják is vagy 15 éve...
Kíváncsi vagyok mikor jutunk el a 90 -es évek közepéig a feature listában.... talán majd a windows 9... :)

#30 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 20:00

Na be is linkelem ide, had nevessen más is rajta... :D
K*a jó ez a videó...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VQb5caeSo00

Na szóval... cloup powered photo frame. Ez hihetetlen... végre tekerheti a mobil netet mindenki akkor is, ha nem is kell.... fantasztikus.. :)
De ez még semmi, mert - tadadadammmm - méretezhető a csempe... azta k*a élet... ez valami hihetetlen. Ilyen újdonság.... azt se tudja az ember hova sz.... na szóval értitek...
Van itt még csoportosítás, mert hogy rájöttek, hogy ilyen is kellhet... ez nem semmi. Ilyet kitalálni. Akármelyik 70 -es évekbeli designer megirigyelhetné...
A közös kereső, ami állítólag nagyon jó, egy hihetetlen baromság. Ugyan had döntsem már el én, hogy hol akarok keresni. Aztán ne köpje oda az összes lehetséges találatot, csak azt amit én akarok...

No de a legjobbat még ki is hagytam.... basszus.... el sem fogjátok hinni. A microsoft mérnökei munkaórát nem kímélve, éjt nappallá téve dolgoztak, és megalkották a hihetetlenül fantasztikus feature -t csakis nektek.... ilyet még nem látott a világ.... MULTITASK.... ahogy a fazon kaján mosollyal a fején bemutatja a videó végén ezt a hihetetlen képességet, az megéri azt a pár percet... hát komolyan mondom... ilyen fantasztikus rendszert.... megyek gyorsan veszek egy winnyócat... mit egyet... vagy hármat.... háttét megválasztása meg multitask.... hát fantasztikus... és akkor még a start gomb szóba sem került... :D

#31 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 20:01

@attila9988: A francba... volt pár helyesírási hiba. Ne haragudjatok érte, csak még mindig a winnyóc hatása alatt vagyok... a lábam is remeg a révülettől... :)

#32 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 20:21

@attila9988: Milrt m elyik tablet OS jobb? A droid vagy az ios? Nem lenne itt semmi gond, csak az árral van probléma, azzal viszonnt nagyon nagy... Messze nem jobb annyival a Win8, nem ad annyi pluszt a droidhoz vagy az ios-hez képest, hogy ilyen brutális felárat épeszű ember kifizessen. Egyedül Win8 esetében az x86 legacy appok futtatásának a lehetősége de ez meglehetősen lényegtelen ezen a piacon. WinRT esetében még az sincs, egyedül az Office és majd az outlook, de mégis a hasonló hardverrel ellátott droidos tabokhoz vagy ipad-hez képest brutális árat kérnek értük. És ez oda vezet, hogy kutya sem veszi a cuccokat, így tablet appok sem nagyon születnek rá...
Kép

#33 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 20:43

@azopi: Azért azt ne felejtsd el, hogy a windows 8 elméletileg nem csak tablet os. A videóban sem hangzik el egyetlen szó sem arról, hogy ez csak tabletre lenne.... tehát, ez a mindenhova szánt cucc, annak pedig marhára nem nagy szám.
Ha úgy lenne ahogy mondod, és ez egy tablet os lenne, akkor egy rossz szót nem szólnék róla.

Ha egy pillanatra elfelejtem hogy ezt akarják rendes számítógépekre is erőltetni, akkor viszont elmondható hogy egy ipad -nél még mindig használhatóbb. Ebben igazad van... volt is erről egy kissé talán erőltetett reklámja az ms -nek nem is olyan régen...

http://www.youtube.com/watch?v=86JMcy5OqZA&feature=player_embedded

Ebben tényleg igazuk van, hogy - ha nem is túl sokkal - de ezeken a fos kis játékszereken jobb lehet egy ipad -nél az windows 8. A gond az, hogy sehol máshol nem jó...

#34 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 06. 21:07

Márpedig a céges piac még mindig húzóerő az Ms-nek.
"Légy szerény mint én..."

#35 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 07. 07:54

Üzenet megtekintéseIdézet: attila9988 - Dátum: 2013. 06. 06. 21:00

Na be is linkelem ide, had nevessen más is rajta... :D
K*a jó ez a videó...

<a href="http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VQb5caeSo00" target="_blank" rel="nofollow">http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VQb5caeSo00</a>

Na szóval... cloup powered photo frame. Ez hihetetlen... végre tekerheti a mobil netet mindenki akkor is, ha nem is kell.... fantasztikus.. :)
De ez még semmi, mert - tadadadammmm - méretezhető a csempe... azta k*a élet... ez valami hihetetlen. Ilyen újdonság.... azt se tudja az ember hova sz.... na szóval értitek...
Van itt még csoportosítás, mert hogy rájöttek, hogy ilyen is kellhet... ez nem semmi. Ilyet kitalálni. Akármelyik 70 -es évekbeli designer megirigyelhetné...
A közös kereső, ami állítólag nagyon jó, egy hihetetlen baromság. Ugyan had döntsem már el én, hogy hol akarok keresni. Aztán ne köpje oda az összes lehetséges találatot, csak azt amit én akarok...

No de a legjobbat még ki is hagytam.... basszus.... el sem fogjátok hinni. A microsoft mérnökei munkaórát nem kímélve, éjt nappallá téve dolgoztak, és megalkották a hihetetlenül fantasztikus feature -t csakis nektek.... ilyet még nem látott a világ.... MULTITASK.... ahogy a fazon kaján mosollyal a fején bemutatja a videó végén ezt a hihetetlen képességet, az megéri azt a pár percet... hát komolyan mondom... ilyen fantasztikus rendszert.... megyek gyorsan veszek egy winnyócat... mit egyet... vagy hármat.... háttét megválasztása meg multitask.... hát fantasztikus... és akkor még a start gomb szóba sem került... :D

Tényleg nagyon kész van ez a videó. Már akkor felröhögtem, mikor megláttam, hogy ilyen hústorony skinheaddel forgatták. Aztán ahogy mutatta az elképesztően egyedülálló fícsöröket, elállt a lélegzetem. Ilyen eszetlen nagy újdonság az appok sorba rendezése, de még a Metrós szarnak is lehet szivárványszíneket adni... csak tudjunk aludni éjszaka. Meg lehet együtt mozgatni csempéket, váo. És még az egy képernyőn max. 2 alkalmazást is lehet konfigurálni, hogy melyik mennyit foglaljon a képből... ilyet sem láttatok meg, szórják a disznók közé a gyöngyöt rendesen. Vagyis nem, mert kemény 3-4 alkalmazás is mehet a képernyőn... azta! Szerintem ezért még flesi is rohanni fog a boltba :banghead: :]

Ez arra emlékeztet, mikor a HUP-on volt egy iPhone-os videó, ahol az épp aktuális fejlesztéseket mutatta meg az epöl valami rendezvényen. Persze minden "újdonságnál" őrjöngött a rajongótömeg, így arra is, hogy az e-mailekben ezen túl dőlt betűket is lehet használni :excl: Most csak annyi az újdonság, hogy a máékröszaaft is ide süllyedt.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó