HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Szeptemberi haladék a pénztárgépek online bekötésére - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Szeptemberi haladék a pénztárgépek online bekötésére Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 06. 10. 14:13

Szeptemberig haladékot kaphatnak az érintett kereskedők az üzleteikben üzemelő pénztárgépek lecserélésére - egy vonatkozó kormányrendelet értelmében a pénztárgépeket folyamatos online kapcsolattal kell bekötni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal rendszerébe, az eszközök tesztelése és gyártása azonban több időt igényelt a vártnál.
https://www.hwsw.hu/hirek/50415/penztargep-nav-aee.html

#2 Felhasználó inaktív   hilti 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 452
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 14:13

gondolom közvetlenül a Simicska kéróba kell bekötni

#3 Felhasználó inaktív   whyd 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 224
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 14:28

Ha a mobilszolgáltatók megegyeztek volna egymással nemzeti roamingra, akkor lehetett volna belőle jó üzlet mindhárom mobil szolgáltatónak. Ennek hiányában külföldi SIM kell a pénztárgépbe és nemzetközi roaming keretében tud kommunikálni az AEE. Persze az is lehetett volna egy megoldás, hogy LAN csatlakozón vagy wifin keresztül jöttek-mentek volna az adatok, nem tudom ez miért nem tetszett a rendszerspecifikáció összeállítójának.

#4 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 14:39

Mert az egész a 4. mobilszolgátatóra lett volna kihegyezne, de az ugye meg nem lett :)


#5 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 15:08

Üzenet megtekintéseIdézet: whyd - Dátum: 2013. 06. 10. 14:28

Ha a mobilszolgáltatók megegyeztek volna egymással nemzeti roamingra, akkor lehetett volna belőle jó üzlet mindhárom mobil szolgáltatónak. Ennek hiányában külföldi SIM kell a pénztárgépbe és nemzetközi roaming keretében tud kommunikálni az AEE.

Szinte biztos, hogy nem külföldi sim lesz.

Idézet

Persze az is lehetett volna egy megoldás, hogy LAN csatlakozón vagy wifin keresztül jöttek-mentek volna az adatok, nem tudom ez miért nem tetszett a rendszerspecifikáció összeállítójának.

Azért, mert így egy haveri cég folyamatosan tudja ezzel is fejni a kereskedőket.

#6 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 15:25

miután a szólásszabadságot és a véleményszabadságot, a szabad sajtót, az alkotmányosságot, a népszuverenitást, az ország szuverenitását, a parlament szuverenitását, az alapvető emberi jogok nagy részét, a jogállamot, és a demokratikus kontrollt is felszámolta a terrorállam az európai unió passzív támogatásával, a pénzügyek totális megfigyelésére is hangsúlyt helyezett.

szép.

vagyis, akarom mondani, ez typo volt, elírás
azt akartam írni, hogy ÉLJEN A FIDESZ

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 06. 10. 16:04

Üzenet megtekintéseIdézet: HWSW - Dátum: 2013. 06. 10. 15:13

Szeptemberig haladékot kaphatnak az érintett kereskedők az üzleteikben üzemelő pénztárgépek lecserélésére


Addig sem biztos, hogy ki fogják találni mit szeretnének. Elvégre még most sem tudja senki mit is kell pontosan csinálni, mi van a pinyóban ha nincs net, ésatöbbi, oszt lassan nyakunkon a szeptember. Ez ismét egy jól átgondolt történet folytatása, ahogy tavaly az Eurósítás miatt ment a szopás, ez meg már a ki tudja hányadik eltolt határidő.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 06. 10. 16:08

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2013. 06. 10. 16:08

Azért, mert így egy haveri cég folyamatosan tudja ezzel is fejni a kereskedőket.


Azbeszt, nem szoktam polotizálni, meg nem is követem, de kedvenc dohányboltommal már beszélgettem, évek alatt felküzdötték magukat, lett még nagyobb raktár, alkalmaztott, hosszabb távú gondolkodás. Erre most felét be kell csukni, mert nem árulhatnak dohányt. Kicsit nézegettem, csak mellettünk mindenféle építőiparos, festékbolt, használt ruhás helyén meg nemzeti dohánybolt nyílik, vagy akit eddig homlokegyenest nem érdekelt, az felvette a tevékenységi körökbe. Először csak neten nem lehetett rendelni, ott is volt pár kisebb vállalkozás, aki ezt szopta be a webshoppal, mikor csilliárd erőt/pénzt/marketinget belerakott, majd rögtön be is csukhatta. Ezelet még át is lehetett gondolni, szopjon vele a paraszt, csukjon be, heló. Most itt a pénztárgépesnél még senki nem tud semmi, 3 hónappal előtte? Viccnek is kurva szar, ezek meg komolyan gondolják.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 17:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2013. 06. 10. 17:04

Addig sem biztos, hogy ki fogják találni mit szeretnének. Elvégre még most sem tudja senki mit is kell pontosan csinálni, mi van a pinyóban ha nincs net, ésatöbbi, oszt lassan nyakunkon a szeptember. Ez ismét egy jól átgondolt történet folytatása, ahogy tavaly az Eurósítás miatt ment a szopás, ez meg már a ki tudja hányadik eltolt határidő.


Nekünk decemberre igérte a beszállító az apehes nyomtatót. Decemberben már a fű sem nő, januártól kb még legalább 3 hónap, mire a nav engedélyezett nyomtatót a szofferes sráccal hozzá heggesztjük az éttermi rencerhez, úgy, h erre engedély is lesz. Szóval jövő tavasz, ha minden jól megy. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#10 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 17:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2013. 06. 10. 17:08

Most itt a pénztárgépesnél még senki nem tud semmi, 3 hónappal előtte? Viccnek is kurva szar, ezek meg komolyan gondolják.


Szerintem nem tudják eldönteni, h melyik zsebet tömjék agyon. Nyilván ezzel is nagyon jól akarnak járni, q nagy pénz van benne.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#11 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 18:23

@whyd: "nem tudom ez miért nem tetszett a rendszerspecifikáció összeállítójának."
Hát tudod, akinek legmagasabb iskolai végzettsége legjobb esetben is érettségi, és mellé egy narancsra fakult pártkönyv... attól nem várhatod el még azt is hogy naprakész legyen hi-tech témákban is :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#12 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 18:24

Üzenet megtekintéseIdézet: hilti - Dátum: 2013. 06. 10. 15:13

gondolom közvetlenül a Simicska kéróba kell bekötni

:nevet: Ilyesmit akartam írni én is.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#13 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 18:36

OFF:
@Jahno: nem kötekedés, és szó sincs róla, hogy védeném a dohánymutyit, de ezek a sztorik nekem sántitanak.
Állítólag 5% volt az árrés, namost az ha számolunk 50Ft minden elköltött 1000Ft-ra(kis kerekítéssel egy doboz cigaretta), vagyis hogy összejöjjön 50ezer, ropogós magyar forint az 1000 doboz cigi. És 50ezer HUF az még lófütty... akkora tétel ez, vagy csak ebből meg lehetett élni?

Kicsit olyannak hat ez nekem, mint mikor a vendéglátósok panaszkodtak, hogy jaaaaaj mi lesz ha nem lehet bagózni, mindenki bezárhat! Én speciel sem a Budapesten, sem vidéken, ahol lakom nem láttam hogy zárnának be a kocsmák szórakozóhelyek mert nem lehet bagózni. Még az sem, ahová életemben egyszer merészkedtem be, és akkor szó szerint harapni lehetett a füstöt. Mondjuk a szivarbárokkal nemtom mi lett?! :)
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#14 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 10. 22:49

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2013. 06. 10. 18:36

OFF:
@Jahno: nem kötekedés, és szó sincs róla, hogy védeném a dohánymutyit, de ezek a sztorik nekem sántitanak.
Állítólag 5% volt az árrés, namost az ha számolunk 50Ft minden elköltött 1000Ft-ra(kis kerekítéssel egy doboz cigaretta), vagyis hogy összejöjjön 50ezer, ropogós magyar forint az 1000 doboz cigi. És 50ezer HUF az még lófütty... akkora tétel ez, vagy csak ebből meg lehetett élni?

4% volt az árrés, de miután a haverokkal megnyerették a tendert kijött a javaslat, hogy ezt 10%-ra emeljék. Tán már meg is szavazták, fasz se tudja. Nyilván annyira szar biznisz, hogy ha szétnézel a nyertesek között akkor fideszes fideszes hátán, meg a rokonok, meg satöbbi. Vak komondoros szabika is nyert egyet, biztos azért hogy neki szar legyen.
És eredetileg ugye mindenféle ifjúság védelme meg hasonló szar szövegekkel indokolták a koncessziót, aztán már fagyit is lehet ott árulni, meg szép lassan mindent. Aki pedig eddig - többek között - cigit is árult, az sok esetben bezárja a boltot, mert ha cigit venni máshova mennek akkor bejönni se nagyon fognak.
Ja, hallottam olyanról aki rákérdezett, és az arcába mondták, hogy akár te is megnyerheted, 25 miska. Nyilván kurva szar biznisz lehet, ha ennyi az ára...

Idézet

Kicsit olyannak hat ez nekem, mint mikor a vendéglátósok panaszkodtak, hogy jaaaaaj mi lesz ha nem lehet bagózni, mindenki bezárhat! Én speciel sem a Budapesten, sem vidéken, ahol lakom nem láttam hogy zárnának be a kocsmák szórakozóhelyek mert nem lehet bagózni. Még az sem, ahová életemben egyszer merészkedtem be, és akkor szó szerint harapni lehetett a füstöt. Mondjuk a szivarbárokkal nemtom mi lett?! :)

Én konkrétan tudok olyan vendéglátósról, akinek YoY 20%-ot csökkent a bevétele. Pedig ugyanazt és ugyanott tolja, az inflációt se tudja követni, de mégis. Nyilván nem csak a cigi az oka, de azért az is rendesen benne van. Régebben asztalt kellett foglalni télen, most szinte üres a ház, a terasz persze ugyanúgy tele van, már ha van terasz és ha olyan az idő.

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 06. 10. 23:24

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2013. 06. 10. 19:36

@Jahno: nem kötekedés, és szó sincs róla, hogy védeném a dohánymutyit, de ezek a sztorik nekem sántitanak.
Állítólag 5% volt az árrés, namost az ha számolunk 50Ft minden elköltött 1000Ft-ra(kis kerekítéssel egy doboz cigaretta), vagyis hogy összejöjjön 50ezer, ropogós magyar forint az 1000 doboz cigi. És 50ezer HUF az még lófütty... akkora tétel ez, vagy csak ebből meg lehetett élni?


Nem, nem ebből. Vállalkozós topikon meg is mondtuk valakinek, hogy ott csak cigi miatt ne nyisson kisközértet. Ellenben ha már cigi, akkor lehet ez, vagy amaz még beesik. Gondold el az átlagos trafikot, ahol falun a sarkon minden küvecs számít, 100 forintos bolt, kis közért, kenyér, cigi, tej, 2 doboz sör. Most majd cigiért máshova megy és a sört is ott veszi. No meg "csak" 50ezer pénzt vesz ki a zsebéből, attól az még 50ezer pénz, amit nem számolk, hogy bruttó/nettó miféle, de az egy szarul élő családnak a negyed bevétele.

Itt a pipa- és vízipipadohány, amiben én nyomulok, először weben nem árulhatták, így pipudohányért egyenest Németországig mentem. Aztán sok éve abbamaradt a dolog, de majd lehet újra előszedem a készletem, most ráérek :-) Vízipipát webről kitiltották, pár elegáns bolt behozta a dohányt, ott esetleg kóstolni is lehetett, no meg szerzsám, tartozék, jó arc, akkor már egy miazmás is kellene hozzá. Vízipipából szerintem több ezer dobozzal tolhatnak el egy hónapban a nagyobb boltok, itt míg nem volt zárjegyes, addig 900-1200 közt vettük a 250 grammosat. Most 1300 körül van az 50 grammos, 4ezer felett van a 200 grammos. Nem tudom mennyi rajt a nyereség, de azt is jól bekavarták. Holnap meg majd laptopot nem lehet árulni, csak nemzeti PC boltból, vagy hogy?

Sarki közértest megkérdezhetem, úgyis megyek mindegyik felé és kikérdezem mit tolhat el, de szerintem egy kis garázscégnél a dohányforgalom nem elhanyagolható.
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2013. 06. 10. 23:28

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2013. 06. 10. 23:49

Én konkrétan tudok olyan vendéglátósról, akinek YoY 20%-ot csökkent a bevétele. Pedig ugyanazt és ugyanott tolja, az inflációt se tudja követni, de mégis. Nyilván nem csak a cigi az oka, de azért az is rendesen benne van. Régebben asztalt kellett foglalni télen, most szinte üres a ház, a terasz persze ugyanúgy tele van, már ha van terasz és ha olyan az idő.


Én azt sem értem, hogy mindent az únióra fognak, oszt beltéren nem lehet dohányozni, erre idehaza a vízipipás helyeknek is reszeltek, miközben külföldön a dohányzás tilos, vízipipázni lehet, arab teázók élnek és virulnak. Ide meg bejött ez a hülye lével leöntött kavics a dohány helyett, de azt most inkább hagyjuk.

Vendéglátóst nem tudom, én alapban nem bírtam a cigit, sok helyen szarul szeparálták, de mivel nem lehetett értelmesen szabályozni, most inkább mindenkit beszopattak. Az ott lakókat is, mert most a kocsmák előtt kvázi tömegben ott állnak a népek és termelik a zajt. Szivarozásról nem is beszélve.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Yv@n 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 11. 02:49

Üzenet megtekintéseIdézet: map - Dátum: 2013. 06. 10. 19:36

OFF:
@Jahno: nem kötekedés, és szó sincs róla, hogy védeném a dohánymutyit, de ezek a sztorik nekem sántitanak.
Állítólag 5% volt az árrés, namost az ha számolunk 50Ft minden elköltött 1000Ft-ra(kis kerekítéssel egy doboz cigaretta), vagyis hogy összejöjjön 50ezer, ropogós magyar forint az 1000 doboz cigi. És 50ezer HUF az még lófütty... akkora tétel ez, vagy csak ebből meg lehetett élni?

Apai nagyapám volt kisboltos még jó régen az átkosban. Ő mondta egyszer(apám meg azóta többször is, mikor nem kapott a boltban hűtött sört), hogy a boltban két dolognak kell lennie. Hideg sörnek, és cigarettának. Emiatt az emberek bemennek, és ha már ott vannak, akkor úgyis vesznek még ezt-azt. Szóval kisboltoknál olyan ez, mint nagy multinál a beszerzési áron kiszórt akciós fiszfasz. Az az elgondolás, hogy ha már úgyis arra jártál veszel még majd valamit.


Egyébként magamból kiindulva én is kb. akkor megyek le a sarki éjjelnappaliba, ha már nagyon a kiszáradás határán leledzem, és nincs kedvem messzebbre menni egy tuskóig. Különösképp, mert utóbbiban nem nagyon tartanak hütve értelmes italt, így még azt is ki kéne várni hogy fogyasztható legyen.

#18 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 11. 07:49

@map: "lítólag 5% volt az árrés, namost az ha számolunk 50Ft minden elköltött 1000Ft-ra(kis kerekítéssel egy doboz cigaretta), vagyis hogy összejöjjön 50ezer, ropogós magyar forint az 1000 doboz cigi. És 50ezer HUF az még lófütty... akkora tétel ez, vagy csak ebből meg lehetett élni?"
Az árrés emelkedett, illetve az üzletek számát település lakosság arányában limitálták - mint a gyógyszertárakét - hogy biztosítsák a megfelelő profitot. Ezt gyógyszernél még meg is tudom érteni, mert ugye aki az emberek egészségéért felel, az ne haljon már éhen, de bagónál nem.

#19 Felhasználó inaktív   Meister 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 530
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 11. 08:44

@Jahno: biztos, ami biztos alapon, én már beadtam az 50.000-res támogatásra az igényemet a NAV-nak, és meg is kaptam. De nyilvánígy, hogy van tmogatás rá, pont X+50e lesz a pénztárgépek ára...

Egyébként a NAV oldalán kint van, hogy melyik szolgáltatók feleltek eddig meg, s azok közt ott van a 3 nagy magyar mobilcég, így nyilván vagy a nemzeti roaming alól kaptak felmentést, vagy mégis meg tudták oldani, ami várható volt.
http://www.nav.gov.hu/nav/online_penztargepek/tajekoztato_20130510.html


#20 Felhasználó inaktív   bajocsi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 06. 11. 09:45

@"Geri":
az első résszel egyetértek, a vége kivételével:
"a pénzügyek totális megfigyelésére is hangsúlyt helyezett."
Az üzlet forgalmát be kell vallani. Ez a játékszabály. Mindenkire.
A baj az, hogy töketlenül vezetik be, de a dolog ellen nem kellene tiltakozni.


Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó