HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A Microsoft odaadja Európát a Sonynak a konzolháborúban - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A Microsoft odaadja Európát a Sonynak a konzolháborúban

#41 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 14:13

@vers: mert az átlag vásárló konzolvételkor a GHz-et, meg processzor, GPU típust nézi, és még véletlenül sem azt, hogy legyen rá szebb a kólofgyuti, a gírszofvór, meg az áncsártid...

#42 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 14:45

@vers #38: látod, ezért nem programoztál te sem konzolra, de most itt az esélyed...

#43 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 14:48

Üzenet megtekintéseIdézet: bviktor - Dátum: 2013. 08. 15. 12:01

az olcso gagyi AMD konzol nagysagrendekkel jobban teljesit a csucs PC-dnel a kozvetlen HW eleresnek koszonhetoen, ami PC-n elerhetetlen a driveres pluszreteg miatt, ami nehol akar szazszoros(!) overhead-et jelent. Nem veletlenul nem fog megjelenni az EA Ignite engine-je PC-re, csak evek mulva.


azért tegyük hozzá, hogy opengles-t használva kb ugyanakkora a driver overhead, és ha valaki nem akar duplán/triplán dolgozni a különféle apikra, akkor alapvetően ezt fogja használni.


Üzenet megtekintéseIdézet: bviktor - Dátum: 2013. 08. 15. 13:13

Az elmult 10 evben MINDEN asztali processzor az 1-3 GHz tartomanyban mozgott, megse allt meg a teljesitmeny novekedese


azért a pontosság kedvéért tegyük hozzá, hogy az amd már 4 ghz fölött jár az asztali processzoraival.

Szerkesztette: 'Geri' 2013. 08. 15. 14:56 -kor


#44 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 14:55

Üzenet megtekintéseIdézet: bviktor - Dátum: 2013. 08. 15. 12:29

ja ertem, a GHz es a FLOPS utan most mar az szamit, hogy hany Watt? Akkor tehat az ipari klima a legjobb jatekfejlesztesre?


sőt, a porszívó is jobb, mint az nvidia titan, mert az több wattos :D

#45 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 15:06

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2013. 08. 15. 14:48

kulonbseget kell tenni a processzorok kozott abbol a szempontbol hogy a tehetsegtelen programozok szamara keszul avagy a zsenikepzobe jartak fogjak programozni,


mindenki a nagyvállalati fejlesztésből lecsöpögött konvenciók alapján a szépen layerelt és/vagy objektumorientált kódot, több szinten elmaszkolt, magas szintű, tisztán algoritmikai programozást használ már legalább olyan 10 éve mindenféle komoly szoftverhez, amely valaha is megjelenik. egy fordító az adott platformra ezt kell, hogy minnél gyorsabban futtatható bináris kóddá alakítsa, az architektúrának ezt kell tudnia minnél gyorsabban futtatnia, esetleg több magon, monolitikusan, az SMP konvenciói szerint. a cell az alapoknál bukik el, mert ezt képtelen biztosítani. arról nem is beszélve, hogy a valódi teljesítménye az elméleti számokkal köszönőviszonyban sincs. persze az x86 sincs, viszont ott az általános teljesítmény nagyon jó, és könnyen lehet threadolni, ami megmenti a platformot.

#46 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 15:09

@"Geri": 4 titannal nem :XD, ami 16 teraflofs, most bemesz a botba oszt megveheted
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#47 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 15:12

@"Geri": kurvanagy tevedes, meg a cellt is siman lehet asmban nyomni, altalaban a teljesitmeny kritikus reszek 100-300 assembly utasitas , ezt egy het alatt fel lehet optimalizalni , es igy 10-szeres gyorsasagot lehet elerni , a kod tobbi resze mehet vakarcs c++-ban

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#48 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 15:23

nem szoktam mások kódját nézegetni, de amikor valaki megmutatja az övét, esetleg egy opensource szoftverbe nézek bele valamiért, vagy ha valakinek megrendelésből kódot írok, vagy ilyen kódba segítek bele, nem is tudom, hogy mikor láttam utoljára inline assemblyt akármelyikben is, de bő 10 éve biztos, hogy van már. amikor nagy ritkán látok, akkor is valami konkrét részfüggvényt írnak meg ebben, amire a compiler még épp nincs optimizálva, de azt is csak átmenetileg tartják a kódban. én utoljára tavaj próbáltam inline SSE assemblyt rakni az egyik kódomba, de töröltem, mert egyszerűen alig gyorsított valamit, és minden egyes compiler verzióval teljesen máshogy bugzott. lehet, hogy ez az én hibám, lehet, hogy a compiler hibája, nem tudom. mindenesetre én ilyesmivel nem szopatnám magam, és úgy tűnik, hogy mások sem igazán.

#49 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 15:32

@"Geri": az asm mar csak konzol privilegium, legalabbis az volt, ezzel az amd processzorokkal bevegeztetett ennek is, udvozoljuk az optimizalatlan kodokat, szerintem siman oda lehet baszni ennek egy cellel

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#50 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 15:34

magas szintű nyelvben van írva != optimizálatlan

#51 Felhasználó inaktív   Gabbesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 307
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 17:34

Nem értem miért nem dobják ki ezt a trollt. Szánalmas.

#52 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 18:15

@vers: nem lehet, mert cellre nem lehet optimális kódot írni, mert maga az egész gép nem optimális felépítésű, ellentétben a közös memóriás amd APU-kkal ;)
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#53 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 18:56

@Sanyix: nem gyanus hogy az amd -nek meg sose jott be semmi? ez se fog :D

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#54 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 19:07

@vers: mert neked bejött az élet az évek óta, számos platformra írt progijaiddal, mi?

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#55 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 19:19

@vers: az amd-nek nagyon sok minden bejött, nagy részét az intel copy-pastelte is...
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#56 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 20:53

@avmanster: ne bántsd már meg szegényt :)

#57 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 21:12

@avmanster: az neked kurva szarul fog esni ha nekem bejon az elet :XD

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#58 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 21:18

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2013. 08. 15. 14:02

nehez a valosagot cafolni, az eddigi konzol generaciok kozott a frekvencia 10-szerezodott, az alkalmazott tranzisztorszam szinten 10-szerezodott, igy tudtak hozni a 100-szoros teljesitmeny kulonbseget

a jelenlegi generacio nem hozza ezt

hát ja, valóban nincsenek ma 30 GHz-es komplex chip-ek. Szörnyű ez a borzasztóság...

Idézet

ez egy csokott amd generacio , amit mind a sony mind a microsoft benezett, es ennek meg is lesz az eredmenye, az intel ezt a teljesitmenyt mar mobil eszkozben is hozza, jovore tablaban is akar, Iris5200 ugye

Ahha, persze. Kiváncsi vagyok, hogy az intel, de akár a nemzetközi szabadkőműves összeesküvés mikor hozza ki táblában tartósan azt a teljesítményt, amit konzolon legalább 1, de inkább 2 nagyságrenddel nagyobb energiabüdzséből összelapátolnak idén.

#59 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 21:23

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2013. 08. 15. 16:09

@"Geri": 4 titannal nem :XD, ami 16 teraflofs, most bemesz a botba oszt megveheted

Jaham, mások meg hegesztenek 1 kW-ból :D

#60 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 15. 21:26

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2013. 08. 15. 16:12

@"Geri": kurvanagy tevedes, meg a cellt is siman lehet asmban nyomni, altalaban a teljesitmeny kritikus reszek 100-300 assembly utasitas , ezt egy het alatt fel lehet optimalizalni , es igy 10-szeres gyorsasagot lehet elerni , a kod tobbi resze mehet vakarcs c++-ban

Jaj báz, évekig recskáztál a cell-re, tippem szerint legalább 1 heted csak volt összehozni 100-300 asm utasítást. Mutass már valamit báz, mert lassan a világ legnagyobb vicce leszel.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó