HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Idegen helyen nehezebben nyílna az Android - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Idegen helyen nehezebben nyílna az Android

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2013. 08. 23. 18:53

A Google benyújtott egy Androidhoz kötődő új szabadalmat. A cég olyan módszert ír le, amivel különböző helyszíneken a mobil feloldása különböző módon történhet. A kényelmi-biztonsági képesség akár már az ősszel megjelenő új Androidban is megjelenhetne.
https://www.hwsw.hu/hirek/50821/google-android-helyfuggo-gps-lokacio.html

#2 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 23. 18:53

ez jól hangzik. Végre valami értelmes újítás, ritkán történik ilyen

#3 Felhasználó inaktív   erdesz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 24. 00:55

Létezik egy új plugin Taskerhez, ami a Google motorját használja helymeghatározáshoz, AutoLocations a neve. Anélkül tényleg egy roppant kompromisszumos dolog, vagy nem túl pontos, vagy zabálja az akkut.
Ráadásul, ha jól tudom, az Android 4.3 óta kikapcsolt wifi mellett is fel tudja használni a környező hálózatokat helymeghatározásra, így még barátibb az akkuval.

#4 Felhasználó inaktív   bereg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 120
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 24. 11:49

Én már akkor marha elégedett lennék, ha nem oldaná fel állandóan a screen lockot a zsebemben! A sima oldalra húzós dolog könnyen összejön, ha meg valami bonyolultabb lockot állítok be (például PIN kód), akkor meg megjelenik a vészhívás gomb a screenen, és állandóan megcsörgetem a 112-t. Zseniális.



#5 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 25. 08:58

@bereg: milyen telefon az? Velem az évek során még egyszer sem fordult elő ilyen.

#6 Felhasználó inaktív   bereg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 120
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 25. 13:22

@lugosi: Xperia Pro. A kijelző síkjában is vannak fizikai gombjai, amiknek nem lehet letiltani azt a funkcióját, hogy alvó módból bekapcsolják a screen-t. Ha megnyomódnak, onnan már gyerekjáték a screenlock feloldása zsebből. (Tudom, legközelebb nem szabad ilyet venni, de a nagy méretű, kihúzható QWERTY sajnos nem terem minden bokorban.)



#7 Felhasználó inaktív   bereg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 120
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 25. 13:40

És hogy még világosabb legyen, mi itt a probléma azon kívül, hogy a Sony nem gondolta át a fizikai billenyűk működését: a gyári screen lock nyugodtan működhetne rendesen is, még annak ellenére is, hogy valami ostoba jogszabály miatt kötelező odarakni a vészhívás gombot a lelockolt képernyőre. Ha például PIN kóddal nyílik a screen, akkor a vészhívás gombra nyugodtan kiírhatná, hogy nyomd meg az 1234-et, aztán vészhívhatsz. Bátran vállalható az a kockázat, hogy majd egy olyan ember akar megmenteni engem, akinek 1) nincs saját mobilja a vészhíváshoz, feltétlenül az enyém kell neki, 2) nem tudja beütni az 1234-et.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó