HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A Windows XP utolsó mentsvára? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A Windows XP utolsó mentsvára? Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   sony88 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 351
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 14:10

Akkor aki használtan vesz olcsón gépet pl 512MB RAMal ,
az meg is érdemli? A fenti hozzászólásokból erre következtettem? :)
Mert láttam én a Tescoban olcsón jógaris gépet és ettől nemvolt egyikben sem több ram,akkor azok
hűlyék és megérdemlik ha megveszik,mért vettek régi szart ha annyi pénzük volt?

#22 Felhasználó inaktív   kombany25 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 55
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 14:11

@mebefog: van olyan video is ahol a user azonnal vált 8-asra ahogy meglátja és eddig mást használt

#23 Guest_moonman_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2013. 08. 27. 14:18

Üzenet megtekintéseIdézet: sony88 - Dátum: 2013. 08. 27. 15:10

Akkor aki használtan vesz olcsón gépet pl 512MB RAMal ,
az meg is érdemli? A fenti hozzászólásokból erre következtettem? :)
Mert láttam én a Tescoban olcsón jógaris gépet és ettől nemvolt egyikben sem több ram,akkor azok
hűlyék és megérdemlik ha megveszik,mért vettek régi szart ha annyi pénzük volt?

Úgy.

#24 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 14:27

@moonman: "EGYETLEN tabletre alkalmas OS-ben SINCS pl. desktop, fájlkezelés, Flash-, full USB-, printer-, stb. támogatás"

Ubuntu Touch? A kernel tudja, ha megfelelő appot megtalálod/hozzáfejlesztik, akkor öröm-boldogság IMHO.

#25 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 14:43

@moonman: mondjuk ha valaki a sarkok helyett a billentyűzetet használja az még gyorsabb...

#26 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2013. 08. 27. 14:53

@bogdan: 2008 júniusa óta elvileg nem lehet a kiskereskedelemben XP-s desktop gépet/notebookot árulni és 2010 óta már netbookot sem szabad eladni XP-vel. Tehát az "egy-két éve" az inkább legfeljebb három, notebook esetén pedig öt.

#27 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 14:59

@bviktor: ,,Vagy de. Amikor reinstall utan 1 napon belul hasznalhatatlanra fertozik a gepet, az meglepoen nagy motivalo ero tud lenni, hidd el."

?? most sem fertőzi konkrétan semmi a nem upgradelt winXP-ket

#28 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 15:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2013. 08. 27. 15:53

@bogdan: 2008 júniusa óta elvileg nem lehet a kiskereskedelemben XP-s desktop gépet/notebookot árulni és 2010 óta már netbookot sem szabad eladni XP-vel. Tehát az "egy-két éve" az inkább legfeljebb három, notebook esetén pedig öt.
konkretan netbookrol irtam. ha ugy jobban tetszik legyen 3. a mondanivalomon nem valtoztat.

de "bedobhatom" a vitaba a hasznalt gep kerdeset. mit rakjon ra az, aki olyat vesz?
mondjuk felmegy az Amazonra, es kinezi maganak ezt:
http://www.amazon.co...7614781&sr=1-10

raadasul meg refurbished-kent is meglehet venni (amerikaban!), igy nem egeszen vilagos az allitasod a 2010-ota tiltasrol sem..

Szerkesztette: bogdan 2013. 08. 27. 15:49 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#29 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 15:45

Üzenet megtekintéseIdézet: moonman - Dátum: 2013. 08. 27. 14:54

A szakmai válaszom az, hogy az XP-t életben tartani a netbookok miatt (vagy épp fordítva) ordas nagy hiba volt,

viszont ezt a hibat a microsoft kovette el. igy tehat az a jogi(!) kerdes, hogy miert lesz 3-4 ev mulva a frissen vett oprendszer kotelezoen cserelendo es tamogatas nelkuli igenis jogosnak tunik.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#30 Guest_moonman_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2013. 08. 27. 15:48

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2013. 08. 27. 16:45

viszont ezt a hibat a microsoft kovette el. igy tehat az a jogi(!) kerdes, hogy miert lesz 3-4 ev mulva a frissen vett oprendszer kotelezoen cserelendo es tamogatas nelkuli igenis jogosnak tunik.

Dehogy jogos, hol élsz? Le van írva, hogy meddig van rá támogatás, háromszor kitolták már a határidőt, elég legyen végre.

Szerkesztette: moonman 2013. 08. 27. 15:48 -kor


#31 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 15:55

Üzenet megtekintéseIdézet: moonman - Dátum: 2013. 08. 27. 16:48

Dehogy jogos, hol élsz? Le van írva, hogy meddig van rá támogatás, háromszor kitolták már a határidőt, elég legyen végre.
te mirol beszelsz? szerinted a kereskedo, amikor vett valaki ilyet, akkor szolt, hogy ugye tudja holgyem/uram, hogy 3 ev mulva kidobhatja a kukaba?

en konkretan eladasrol beszelek (2010-ben), ami teljes mertekben legalis, es NEM valaszthato hozza masik oprendszer. nincs valasztasi lehetoseg, azt felfogtad? ebben az esetben akarhogy is csurjuk csavarjuk, akarhaly bejelentett vagy nem bejelentett hataridorol beszelunk (amirol szerinted persze a vevonek kellett volna tudnia... tudom, tudom, a szomszed csillagrendszerben meg lehetett volna tekinteni a dokumentaciot es ne pampogjak..), ez bizony jogilag nem szep. sot, csunya.

te meg nezz sarga buldozert fogmosas kozben!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#32 Felhasználó inaktív   gabro.cornellan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 94
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 15:56

@moonman: Bazmeg, a saját jelszavát nem tudja. Szellemi fogyatékos mindenki?
Ők az úgynevezett felhasználók. Őket kellene kiszolgálni. Ők azok, akiknek a számítógép minden nap kín és probléma. Emellett fogalmuk sincs róla, hogy lehetne másképp is, de ez rendben is van, mert amitől még a számítógép-nél is jobban rettegnek, az bármiféle változás.

#33 Guest_moonman_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2013. 08. 27. 16:00

Üzenet megtekintéseIdézet: gabro.cornellan - Dátum: 2013. 08. 27. 16:56

@moonman: Bazmeg, a saját jelszavát nem tudja. Szellemi fogyatékos mindenki?
Ők az úgynevezett felhasználók. Őket kellene kiszolgálni. Ők azok, akiknek a számítógép minden nap kín és probléma. Emellett fogalmuk sincs róla, hogy lehetne másképp is, de ez rendben is van, mert amitől még a számítógép-nél is jobban rettegnek, az bármiféle változás.

Az ilyennek a konyhában a helye, bár oda sem engedném be, még a végén elfelejti kikapcsolni a turmixot, mielőtt belenyúl és még engem perel be.

#34 Guest_moonman_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2013. 08. 27. 16:01

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2013. 08. 27. 16:55

te mirol beszelsz? szerinted a kereskedo, amikor vett valaki ilyet, akkor szolt, hogy ugye tudja holgyem/uram, hogy 3 ev mulva kidobhatja a kukaba?

en konkretan eladasrol beszelek (2010-ben), ami teljes mertekben legalis, es NEM valaszthato hozza masik oprendszer. nincs valasztasi lehetoseg, azt felfogtad? ebben az esetben akarhogy is csurjuk csavarjuk, akarhaly bejelentett vagy nem bejelentett hataridorol beszelunk (amirol szerinted persze a vevonek kellett volna tudnia... tudom, tudom, a szomszed csillagrendszerben meg lehetett volna tekinteni a dokumentaciot es ne pampogjak..), ez bizony jogilag nem szep. sot, csunya.

te meg nezz sarga buldozert fogmosas kozben!

Senkit nem érdekel, hogy mikor mit vettél, a Windows-oknak van egy előre bejelentett támogatási ciklusuk. Pont.

#35 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 16:14

Üzenet megtekintéseIdézet: moonman - Dátum: 2013. 08. 27. 17:01

Senkit nem érdekel, hogy mikor mit vettél, a Windows-oknak van egy előre bejelentett támogatási ciklusuk. Pont.
te most jatszod a szellemi fogyatekost, vagy mi?

konkretan a Microsoft maga adta el azokat az XP-ket.

az elore bejelentett tamogatasi ciklusra meg mar valasozltam, de neked a sarga buldozert sikerult nagyszeruen ignoralni.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#36 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 16:16

Üzenet megtekintéseIdézet: moonman - Dátum: 2013. 08. 27. 17:00

Az ilyennek a konyhában a helye,
most irjam le, hol lenne szerintem a helyen annak, aki ilyen velemenyt megfogalmaz..?

tetszik vagy nem tetszik, a mai vilagban kotelezo a szamitogep hasznalata a munkahelyek 98%-ban. es az atlag felhasznalo ilyen.

ha netan te az informatikai iparban dolgozol, akkor igen szomoru bizonyitvanyt sikerult kiallitanod magadrol es a muveltsegedrol..
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#37 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 16:53

Az a helyzet, hogy a W8 egy olyan OS, ami egy nagyon parányi rétegnek készült. Általában a fórumon mindenki szénné van fikázva, ha nem szereti/imádja/isteníti a W8-at, és persze ő a "hülye 1 bites userek".

Ez igaz. Az 1 bites userek 10 évig tanulták a Windows-t és most hogy megtanulták, nem akarják elölről kezdeni, meg hát ugye nekik 2 év mire megtanulják, ha arrébb tesznek egy gombot. De... én nem vagyok 1 bites user, mégis utálom. Azért mert lassítja a munkát. A használat során itt-ott minden tovább tart egy klikkel, egy egérmozdulattal, egy másodperccel. Plusz össze vissza keverték a beállításokat, plusz a charm bar ha gondol egyet bejön, mikor nem kértem, és nem jön be ha akarom. Plusz ellentétben a marketin hazugságokkal nem hogy nem stabilabb, de instabilabb, mint a W7, és nem is gyorsabb, sőt... Ezen felül a metro felület ronda, és primitívebb, mint egy C64-es, tehát használhatatlan. Asztalin és tableten is. Akkor mink bele? És ha már bele rakták a faxé kényszerítik rá az embert, hogy akarva, akaratlan találkozzon vele?

Nekem személy szerint kb. 100 okom van, amiért utálom, de ez most irreleváns. Ami a lényeg. A kb. 300 ismerősömből kb. 1!!!! használ W8-at. Ő is classic shell-el.

Ami a lényeg: a user a hülye, mert nem tudja használni. Mert buta.
Csak hát ott van az az érdekes jelenség, hogy aki ért hozzá, az meg azért utálja. Aki rendszergazda, és ez a szakmája, az azért utálja. Érdekes módon minden felhasználó csoportnak megvan az oka utálni a W8-at.
Aki nem ért hozzá azért, aki ért hozzá azért, aki tweekeli azért, aki nem, azért. Aki játszik azért, aki nem játszik azért. Így vagy úgy, de valamiért mindenki utálja, mert mindet elbaszkuráltak benne, ráadásul úgy, hogy rosszabb lett tőle a rendszer, nem pedig jobb.

Egyetlen csoport van, aki szereti: az újdonságokra fogékony, kalandvágyó, mazochisták (és a fizetett MS kommentelők, de őket hagyjuk).

Ezek után továbbra is azt hangoztatni, hogy a user a hülye... nos el kéne gondolkozni... Ma már a rendszergazdák, és az IT-biztonsági szakemberek is hülyék ugye, meg egy bitesek, mert ők sem szeretik.
Ezen kéne agyalni az MS-nek a Prizmásított W8-ával együtt.

Jah és még valami. Tegyük fel, hogy mindenki hülye. Ha olyan világban élünk, ahol mindenki hülye, egy világméretű cégnek nem az lenne a dolga, hogy olyan OS-t írjon, amit szeretnek a hülyék????
Tehát szép dolog a saját vásárlóidat szénné fikázni, de talán bölcsebb lenne az ő igényeikre fejleszteni.
Még szebb lenne, ha olyan szoftvereket fejlesztenének, ami az általuk deklarált célra kényelmesen használható. Mert hát mint tudjuk a W8 a tablet OS, mégis azon a legkényelmetlenebb használni, és ott perecelt a legnagyobbat.


#38 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 16:54

@bogdan: te most jatszod a szellemi fogyatekost, vagy mi?
ő legalább csak jácca.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#39 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 16:58

Ez valahol jó hír magánfelhasználóknak is. Hiába lesznek fizetősek a frissítések, meg hiába illegális, ki fognak szivárogni. Így még jó darabig vastagon használható marad az XP. Mondjuk tényleg röhej, hogy egy 2001-es OS még mindig életben van. Hiába sajnálják le, hogy a részesedése 12 meg 20%, a linuxnak 10 év múlva sem lesz ekkora (sajnos). Szóval még bőven talpon van az XP, messze nem szabad leírni. Sok gyengébb, 32 bites gépre teljesen jó lesz még egy darabig. A M$ még azzal sem tudta az XP-t kinyírni, hogy a legújabb Office 2013 nem megy XP-n, mert ott vannak a régebbi verziók (2003, 2007, 2010), sokan használják még azokat.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#40 Felhasználó inaktív   georg1945 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 08. 27. 17:33

Maradok az XP-nél!
Van egy másik gépem win7-tel, de az nekem nagyon idegen, ronda ikonokkal és nem tudni mi történik a háttérben.
A beállításokhoz csicsás szimbólumok vannak.
Nem praktikus - nekem.
Van, aki szereti, akinek az az első.
Az XP továbbépíthető, végtelen, határtalan.
A win7 olyan, mintha falak között vezetne az út és olyan mint egy rádiókészülék: kész.

Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó