HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Közönséges PC-nek tűnnek a Steam Machine konzolok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Közönséges PC-nek tűnnek a Steam Machine konzolok

#21 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 11:23

Egyébként szerintem is logikusabb lett volna egy AMD APU, ha már "PC-konzol hibrid", mert hogy hol ebben a konzol nem tudom...
Persze lehet hogy az akar a stratégia lenni, hogy aki Steam-es játékot fejleszt, az ne ácsingozzon PS vagy XBOX babérokra csak úgy, végülis mernek nagyot álmodni, csak szeerintem jobban jártak volna ha elsőre mernek kicsik lenni...
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#22 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 11:25

@bogdan: az hardverek határozottan erősebbek ez 100%-ban igaz. De arról nem volt szó, hogy a játékok ezt ki is használják és jobb-szebb selymesebb érzés lesz :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#23 Felhasználó inaktív   sz.attila 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.752
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 11:26

@bogdan: Az a piaci szegmens nem fog Linuxos játékokkal tökölődni és nem azért mert Linuxos hanem mert nincsenek rá komoly játékok, tetrixet játszani senki sem fog erőgépet venni.
1.GA-MA790X-UD4 Phenom II X3 720, 4 GB A-Data,Sapphire HD 4670 512Mb/GDDR4, Samsung HD 501LJ, Recom RC-450.
2.P55-GD80 I3 530, Kingmax 2GB/1600,Sapphire HD 4670 512MB

#24 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 11:28

@bogdan#19: lehet hogy klauzális akar lenn! Vagy a Klauzál téren van egy PC bontó nem? Ars lehet hogy tud valami mühelytitkot hol gyártják a steam machine-t :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#25 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 11:30

map, sz.attila: en csak annyit allitottam, hogy ez egy vallalati dontes. sem a software-ekrol, sem arrol, hogy jo dontes-e nem beszeltem.

mont dontes ketsegkivul ertelmes, letezo alternativa. hogy merre haladnak majd tovabb a software tekinteteben, illetve a vevok meggyozeseben majd meglatjuk.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#26 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 11:32

@map: vagy kazuár gémer, az egy olyan madár, amelyik néha játszik is. :)

#27 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 11:36

@szabo attila oli: Igazából a gyártónak a linux alapú SteamOS pont annyira jó, mint a MacOS. A lényeg a gyártó szempontjából a másolásvédelem, a felhasználó szempontból pedig az hogy két neuronnal is használható legyen. Kb. ez a két faktor az, ami magát a konzolt mint műfajt létrehozta, ha ezt a kettőt produkálni tudja a cucc akkor sikeres lehet.

#28 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 11:55

@bogdan: Na ja, pontosan látszik, hogy sz.r a pozicionálás. Mivel egy olyan piacra pozicionál, ami jelenleg is szűkül, és már így is van rajta 200 gyártó, amiből 50 biztosan jobb ajánlatot fog adni, mint az övék. Ennek a pozicionálásnak köszönhetően 12 egy tucat a Steam "konzol" a PC piacon. Mégis ki a f.sz fogja ezt megvenni? Talán senki?

#29 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 12:03

@bogdan: hát igen a vállalatok döntései általában vállalati döntések, ez már csak így megy :D
Mondjuk az hogy én stratégiát probálok elképzelni mögötte az az én bajom :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#30 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 12:17

@Pitbull: "a Steames játékok 99% csak Win only. "

A Steames játékok 5% Linuxos.

#31 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 12:26

@MásikJános: Ezen mondjuk elég könnyen lehet változtatni. Kb. az összes opengl alapú dolgot viszonylag könnyű portolni. Ami azt jelenti, hogy kb. azt ami macos-re megjelent azt biztosan, de szerintem a konzolosok egy részét is.

#32 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 12:28

@szabo attila oli: " Az a piaci szegmens nem fog Linuxos játékokkal tökölődni és nem azért mert Linuxos hanem mert nincsenek rá komoly játékok, tetrixet játszani senki sem fog erőgépet venni."

Bedobja a Valve a Half-Life 3-mat SteamOS-only játékként, erről egyre többet írnak, és egyből ott van alsó hangon legalább 30 millió játékos Steamboxon. Nekik már érdemes játékot kiadni linuxra, azaz SteamOS-re.
A nem máról holnapra élő országokban mint kishazánk, ha valakinek kell egy játék akkor az KELL. Meg fogja venni hozzá a megfelelő cél-hardvert ha csak azon megy. Van határ természetesen, 2500 dolcsi felett már megcsappan a játékosok száma. 1200 dolcsit körül van imho az a határ ahol hajlandók kinyitni a pénztárcájukat a gamerek egy Steamboxért annak ellenére, hogy 2x, 3x drágább mint egy PS4.

#33 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 12:30

@LCoder: Egyet értek veled.
Arra utalam csupán, hogy Pitbull alaposan mellélőtt a "99% Win only" becslésével, mert ez már ma sem igaz.

#34 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 12:34

@MásikJános: "Bedobja a Valve a Half-Life 3-mat SteamOS-only játékként"
Na ja, tökre érdekük az, hogy egy olyan játékot, ami minden platformon sikeres lehetne, így csomó játékoshoz elérhetne SteamOS only játékként jelenítsenek meg - hátha ezzel el tudnak üldözni abból a 30 millió vevőből, aki egyébként megvenné 28 milliót. Ennyi erővel simán égethetnék is a pénzt, mert túl sok van nekik.
A HL sorozatból él a cég. A SteamOS-es bohóckodás meg egy próba project. Nyilván kockáztatják a cég jövőjét azért, hogy megvalósuljon egy próba projectjük, ha bele is döglenek.

#35 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 12:39

@NancsiBacsi: Így működnek a platform-exkluzív címek. Számtalan cikkben le lett irva már.

A Microsoft szerinted pénzégetési céllal tette Xbox exkluzívvá a HALO-t???

Bőven megtérül ez a befektetés a saját platform megerősödésén.
60 milla Steam user van ma. Nagyon alul becsültem a várható hatást a 30 millióval.

#36 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 12:52

@MásikJános: azért ne adj annyi sört amennyivel kevesebb lesz 30 milliónál.

#37 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 12:55

@MásikJános: Na ja, csak amit szabad (lehet) Jupiternek, azt nem lehet egy kis ökörnek. M$nek anno annyi KP-ja volt, hogy B tervként megvehette volna a Sony-t. Valve hogy is áll ezen a téren? Megengedhetik maguknak, hogy a biztos fejőstehenüket levágják azért, hogy a többiek sz.rul érezzék magukat? Kétlem. Meg azt is, hogy Vér Istvánt, aki megvettem az eddig HL-okat rá lehetne kényszeríteni +1 k.rva drága ( ugye i7, nVidia Titan és társai) gép vásárlására / 1 új oprendszer telepítésére 1 db játék miatt.

#38 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 13:07

@NancsiBacsi: Értelme nem lenne semmiképp, akit tényleg érdekel addig felrakná magának dual-boot-ba a steam os-t és amint végzett a HL3-al azzal a lendülettel delete partition + resize.
Ez csak az ilyen elvakult linugz mániás fanboyok lázálma hogy majd steamos excluzív lesz a HL3 (ha egyátalán megjeleni kaddig, mert hát ugye pont most lett törölve a név bejegyzés)
Portal 3 al inkább megcisnálnák az is "kultikus" de annyira mégsem nagy volumenű, ráadásnak most ezt jegyezték be. Mint mondtam meglátjuk mi lesz ebből de nagy sikerre én nem számítanék.

#39 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 13:09

@NancsiBacsi: Kezdjük ott, hogy a Valve ugye nem is hisz a 3. részekben. :)
Pedig a rajongók évek óta várják a HL3-at, Portal3-mat...
Most az új Steam platform miatt kivételt tesz a Valve. Egyébkén el sem készítette volna.

A Microsoftnál más volt a helyzet, mert nekik kemény pénzért meg kellett vásárolni a Bungie-t, hogy kezükbe kerüljön a HALO.
Nincs szüksége annyi pénzre a Valve-nak mint amennyibe a Sony-nak vagy Microsoftnak fáj egy új konzolgeneráció.
A Linux ingyen van nekik, a PC készen van, nem kell konzolhardvert fejleszteni. Nem fognak ráfizetni a Steamboxokra mint a többiek PS4-re vagy Xbox Onera. Ehhez képest a HL3 fejlesztési költsége eltörpül, ráadásul még SteamOS exkluzívan is megtérül nekik mert akkora a rajongótábora.

Szerkesztette: MásikJános 2013. 10. 07. 13:11 -kor


#40 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 07. 13:25

@Virus9AX: Dual-bootolni inkább a csóringer kelet-európaiak fognak, gazdag és elégedett társadalmakban inkább kész megoldásokat vásárolnak.
De így is legalább adott a lehetőség, mert hiába lesz PC a PS4 és Xbox One is, Playstationt vagy Xboxot aligha fog bootolni egy magyar gamer.
Magyarországon és a szegényebb vidékeken minimálisak lesznek a PS4 és Xbox One eladások addig még fel nem törik az egyiket. Érezhető volt a durva aránytalanság az Xbox 360 és PS3 között is azokban az években amikor csak az Xbox 360 volt feltörve és a PS3 nem.

Nekem te tűnsz elvakult old-pc windows fanboynak. A hozzád hasonlók pár hónapja még a Steambox név hallatán is csak trollkodtak. Erre tessék: lesz Steambox.

Én realista vagyok, nem is használok linuxot bár már láttam olyat. A Steambox valóság lesz hónapokon belül, aki nem veszi komolyan az nincs tisztában a realitásokkal. 60 milliós Steam bázis konzolvilágban is jelentős.
A Nintendo annyira szarul áll a Wii U-val, hogy hiába lépett elsőként szinten tálcán adott a 3. hely a Steamboxnak a konzolok között.

Szerkesztette: MásikJános 2013. 10. 07. 13:29 -kor


Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó