HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Még decemberben megjelenik itthon a PlayStation 4 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (6 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Még decemberben megjelenik itthon a PlayStation 4

#61 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 21:46

@vers: Érdtsd már meg hogy a jpg sem a jpg2000-nek nincs fix tömörítési aránya mert változó.
Egy jpg, vagy bármi betöltése más az s3tc-n kívül úgy történik, hogy a cpu kitömöríti, és majd a kicsomagolt tömörítetlen képet bemásolja a ramba és azt használja. Az S3TC-nél meg egy az egyben kicsomagolás nélkül megy a ramba. Így az S3TC-vel pontosan nyolcad akkora hely kell ugyan akkora textúrának a memóriában, mint egy jpg vagy bármi másnak.

Emellett azért nettó hülyeség ez a jpg-s agymenésed (mert ilyet carmack nem állít, mert ő azért ért a 3d-hez), hogy amellett hogy egyik jpg sem tud alphát, de még egy fontos dolgot nem tudnak, mipmappingot sem.
Tehát a jpg vinyón foglal kevés helyet, video ramban sokkal többet, ráadásul hiányoznak a 3d-ben alap dolgok.
Viszont az S3TC tömörítésű vinyón nagyobb helyet foglal, de ramban is pontosan ugyanannyit ( nyolcad annyi helyet mint a tömörítetlen egyéb textúra), van alpha channel, is, és mipmap is.

Ha picit értenél a 3d -hez, akár egy játékba való modellezés textúrázás szintjén nem találnál ki ilyen marhaságokat. Tudod ha lenne értelme már régóta más formátumot használnának, de az S3TC az egyetlen ami megfelelő minőséget, tömörítést, elérési sebességet, és funkciókat biztosít.
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#62 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 21:46

Üzenet megtekintéseIdézet: java787 - Dátum: 2013. 10. 11. 22:27

@philcsy: Semmilyen egyedi processzor nem fog AMD Jaguarra épülni. Ugyanaz kerül mindegyik szilíciumra. Legfeljebb AMD Jaguar mellé kerülhetnek más chipek, de olyan Jaguaron belüli GPU maggal szoros együttműködést igénylő funkciót ellátó chipet amiről vers írt nem lehet hatékonyan kivitelezni. Ahhoz annak is be kellene kerülnie az AMD Jaguarba.

Az AMD Jaguár nem egy chip, hanem egy mikroarchitektúra, amire sokféle chipet lehet építeni, mert ugye van kapásból a Kabini és a Temash, tehát fogalmam sincs miről beszélsz...
Az előző geenráció IBM Power architektúrára épült, mégis teljesen egyedi volt. A különbség annyi, hogy IBM->AMD, Power->Jaguar.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#63 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 21:50

@philcsy: de elvileg az a lényege, hogy egybe van. Az s3tc, és és DXT pedig mindig is 16x16-os blokkonként olvasható volt és mindig is így használták, így ezzel nincs gond.
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#64 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 22:02

@Sanyix: miert a jpg nem blokkos?

az xbox azt csinalja, hogy a memoriabol beolvassa a jpg texturat, bekuldi a kitomorito egysegbe, majd onnan a beagyazott 32 MB-ba kerul a chipen, innen olvassa a texturazo egyseg

ez tipikus carmack megoldasra epitett technologia , nem mondom hogy tokeletes, de egynek elmegy

ettol fuggetlenul nekem egyik konzol sem tetszik , de legalabb a grafikai szinvonal nem valtozik olyan nagy mertekben az elozo generaciohoz kepest, igy nem kapok szivinfarkust


M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#65 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 22:05

@philcsy: Ugyanaz a Jaguar AMD chip kerül bele mindkét konzolba. Csak a memóriavezérlő lesz különböző az eltérő memóriatípusok miatt.
Az előző generáció valóban egyedi volt. Ott csak az architectúra volt IBM Power de teljesen más cpu került az Xboxba mint Playstationbe. PS3-ba került az innovatívabb Cell amiben 1 PPE és 6 bekapcsolt SPE egység van. Az Xbox 360-ba került Xenon cpuban három általános célú power mag van, ami az Sonys Cell PPE egységének egy enyhén módosított változata, de abban egyetlen SPE egység sincs.
Az AMD Jaguar már ugyanaz a két konzolban, sőt pckbe is kapható lesz.
Nincs lényeges különbség egy AMD mikroarchitektúrán belül, a Cell és Xenon rossz példa mert ott jelentősek a különbségek. A Kabini subnotebookot célozza a Temash a tableteket, itt pedig konzolokról beszélünk. Azonos feladatra azonos AMD chipek kerülnek mindkét konzolba.

#66 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 22:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Sanyix - Dátum: 2013. 10. 11. 22:50

@philcsy: de elvileg az a lényege, hogy egybe van. Az s3tc, és és DXT pedig mindig is 16x16-os blokkonként olvasható volt és mindig is így használták, így ezzel nincs gond.


Elvileg igaza van versnek bizonyos értelemben. Te is azt állítottad, hogy a jpg a diszken kevesebb helyet foglal, a RAM-ban viszont ki kell tömöríteni, vagy át kell konvertálni pl. s3tc-re. Ha kicseréled a diszket RAM-ra, a RAM-ot pedig ESRAM-ra, akkor az van amit vers mond. Ennek lehet előnye, elvileg, ha megfelelő méretű RAM és ESRAM van, és akkor megkapjuk a magyarázatát, hogy eddig miért nem csináltak ilyet. Szerintem koncepcionális probléma ezzel első körben nincs. (Mert attól, hogy a szabványos jpg nem tartalmaz alfa csatornát, ki lehet arra is terjeszteni. A mipmap nem támogatása pedig nem olyan nagy baj, attól még meg lehet vele oldani a mipmapot, szintenként külön képpel...) A legnagyobb problémám az, hogy sehol nem olvastam erről az egészről.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#67 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 22:11

@vers: Ez pedig akkora overheadet jelent ami lenulláz minden előnyt, sőt a végeredmény lassabb grafikai teljesítmény lesz.

#68 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 22:24

@philcsy: Akkor lehetne elvileg igaza versnek ha az AMD chipen belül lenne ez a rejtélyes tömörítő egység. Még akkor is maradna számtalan kérdőjel.

#69 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 22:29

Üzenet megtekintéseIdézet: java787 - Dátum: 2013. 10. 11. 23:05

@philcsy: Ugyanaz a Jaguar AMD chip kerül bele mindkét konzolba. Csak a memóriavezérlõ lesz különbözõ az eltérõ memóriatípusok miatt.

Meg más lesz a GPU. Meg az xboxéban lesz ESRAM, ami még ha nem is kerül ugyanarra a chipre, a processzort módosítani kell hozzá. Vedd már észre, hogy teljesen más processzorok ezek, hiába ugyanaz a feladatuk. Mindkettő egyedi. Mindkét konzolgyártó egymástól függetlenül megmondta, hogy mi kell nekik, és az AMD tervezett nekik egyedi chipeket, ugyanarra az architektúrára építve.

"Azonos feladatra azonos AMD chipek kerülnek mindkét konzolba."
Nem! Azt rakja a processzorba amit kérnek tőle. Ezt jelenti az egyedi.

Szerkesztette: philcsy 2013. 10. 11. 22:32 -kor

geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#70 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 22:38

@java787:

chipen belul van ez a tomorito egyseg, abu is irt rola

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#71 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 22:49

@philcsy: A hivatalos bejelentések és hírek szerint ugyanaz az AMD GCN adja mindkét konzolnak a GPU egységét.
Elképzelésem sincs honnan származhatnak vers rejtélyes információi. Carmack pont a PS4 képességeit dícsérte, http://www.eurogamer.net/articles/2013-02-22-ps4-pc-like-architecture-8gb-ram-delight-developers

#72 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 22:51

@vers: Erre nem ártana valamilyen forrást megadnod, lehetőleg abu-nál hivatalosabbat.

#73 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 22:51

És nem csak abu írt.
Az viszont még mindig nem biztos, hogy arra is akarják használni amit vers mond.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#74 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 23:02

Üzenet megtekintéseIdézet: java787 - Dátum: 2013. 10. 11. 23:49

@philcsy: A hivatalos bejelentések és hírek szerint ugyanaz az AMD GCN adja mindkét konzolnak a GPU egységét.

És még mennyi minden más épül GCN-re... ettől függetlenül a két GPU különböző lesz.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#75 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 23:04

Üzenet megtekintéseIdézet: java787 - Dátum: 2013. 10. 11. 23:51

@vers: Erre nem ártana valamilyen forrást megadnod, lehetőleg abu-nál hivatalosabbat.

Kép
Szerintem ez elfogadható hivatalosnak, tehát elvileg képes arra amit vers mond.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#76 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 23:16

@philcsy: Érdekes cikk, de itt elsősorban esram cache képességére építik a lassabb memória ellensúlyozását. A jpeg tömörítés csak a Kinect megsegítésével kapcsolatban merül fel.

#77 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 23:27

Tökmindegy ez az egész tudományoskodás, azt fogják jobban venni a népek, amelyikre hamarabb kint lesz a crack...
A PS3 eladások is akkor lódultak meg, és előzték meg az X360-at, amikor kijött a jailbreak PS3-ra, előtte az x360 közelébe se tudott érni.
Akármennyire cigány dolog a warez, még tőlünk nyugatabbra is megfontolják, mire b*sznak ki x*100 EUR-t a népek...
Ez van.




Kép

#78 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 11. 23:52

a beagyazott ram onmagaban 200 GB/sec -ez tud, ugyhogy sebessegben biztos nem lesz lassabb mint a ps4, plane jpg texturakkal, de ahogy lathato LZW tomorito is van a chipen , ig tomoritett adatokat olvashat, aminek a tomoritesi aranya 1:2 , tehat a memoria 65GB/sec-je elerheti a 130-at is

persze a ps4 architecturaja egyszerubb es tisztabb , de sebessegkulonbseg nem lesz
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#79 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 12. 00:00

mondjuk en tobbet vartam, mert az xbox 360 beagyazott memoriaja is kepes volt 200GB/sec-re , igy az 1 TB/sec elvarhato lett volna :D
nade a ps4-ben is gyengebb a processzor mint az elozo generacioban :D

1. 6 GHZ edes istenem hova fajul a vilag, az elozo generacio 3.2 volt, az a csoda hogy mar bejlenteskor nem buktak meg a picsaba


M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#80 Felhasználó inaktív   fgyuri 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 298
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 10. 12. 00:39

@vers: LZW tomorito is van a chipen , aminek a tomoritesi aranya 1:2

Honnan jött az 1:2? mind1.

cáfolat pl itt: http://hu.wikipedia.org/wiki/LZW



Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó