HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Szabad szoftveres kézikönyvek rendszergazdáknak - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Szabad szoftveres kézikönyvek rendszergazdáknak Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   hellfire001 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 13:58

sokaig tartott az oldal:

Error establishing connection to szabadszoftver.kormany.hu

:)

#22 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 14:01

@hellfire001: Biztos szabad szoftver van mögötte!:) Most gonosz voltam... :P

#23 Felhasználó inaktív   hellfire001 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 14:04

@Leni: Vagy csak ok is a sajat kezikonyvuket hasznaltak :)

Najo , lehet hogy egy jo kezdemenyezes kivancsi lennek a tartalmara is ha egyszer majd feleled a honlap.

#24 Felhasználó inaktív   mato.peter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 14:09

Vissza lett irányítva az oldal az eredeti szerverre, most már minden működik.

#25 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 14:09

@hellfire001: Szerintem is jó, én mindig örülök, ha valaki jót akar.
De ebben a topikban is látszik, hogy hiába a jóakaró szándék a szabad szoftveres világban, lesznek olyanok, akik rombolással kezdik!:)

Egy kereskedelmi szoftver esetén legalább seggnyalással és smúzolással kezdenek a felek:)

#26 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 14:12

@mato.peter: "Vissza lett irányítva az oldal az eredeti szerverre, most már minden működik."

Ez tök jó, de
1) miért éppen nap közben?
2) ez miért okoz 2013-ban leállást?:)

#27 Felhasználó inaktív   mato.peter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 14:17

Én üzemeltetem szabadidőmben az ubuntu.hu-t, egy LibreOffice honosító szervert és még pár kisebb honlapot. Az elmúlt években csak fél-egy órás leállások voltak, azok is csak hajnalban. De itt a szervereknek egy előírt szerverteremben kell lenniük, akik akkor kapcsolják ki őket, amikor nekik tetszik. Erre nincs ráhatásunk. Nyilván lehett volna hibamentes az üzem, ha egyeztetünk a HWSW-vel, hogy egy nappal később tegyék ki inkább a hírt, de most fontosabb dolgom is van. Ezen a héten lesz Budapesten és Szegeden is egy konferencia, ahol többen adunk elő. Oda egyébként el lehet jönni, és elmondani, hogy hogy kellene jobban csinálni. :D

#28 Felhasználó inaktív   hellfire001 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 8
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 14:29

@mato.peter: Nem akartam szet trollkodni a forumot, de ez tul magas labda volt. Kivancsi leszek a tobbi tartalomra is kesobb.



#29 Felhasználó inaktív   otherl 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 149
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 15:02

@mato.peter: Tetszik a kezdeményezés. Végre valami mozgolódás van, és nem csak a színfalak mögött.

Végigfutva a keretrendszer témáit, a nem szabad szoftveres környezetbe történő integrációról szólót nagyon hiányolom. Valószínűleg az egyik legfontosabb témája a lehetséges célcsoportnak. (Például DOS-os környezet létrehozása hálózattal és nyomtató támogatással című értekezés meg tudná könnyíteni az életem most.:D)

A hőzöngőknek meg, hogy sokkal több személy van (pl. közigazgatás, hogy csak egyet mondjak), sokkal magasabb pozícióban akiknek ez hasznos lehet, mint gondolnák.:D
Aztán persze kérdés, hogy elfogják-e olvasni.

#30 Felhasználó inaktív   mato.peter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 15:18

Hogy el fogják-e olvasni azok, akinek használa válna? Ha nem lenne ilyen anyag, akkor biztosan nem. Így legalább esély van rá :D

A vegyes rendszerek kezelése és még vagy tíz-húsz téma nem fért most bele, de szándékunkban áll folyamatosan tökéletesíteni ezt az anyagot, szóval bele fog kerülni. Ezért egyébként mindenkit kérnék, hogy ha van ideje és lelkesedése, akkor azokat a részeket olvassa majd át, amiben ő szakértő, és írja meg a véleményét, hogy még jobbá tehessük az anyagot!

#31 Felhasználó inaktív   sls 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 15:48

@ProgServ: Ez még trollkolmánynak is túl sötét amit itt összehordtál!
Ha már alternatívát akarsz akkor: http://linuxakademia.com/
ahol elsősorban video tanfolyamok és élő video-előadások vannak. De ezek fizetősek még az itt linkelt forrás ingyenes. Bár ha időben jelentkezel akkor élőben ingyenesen is megnézheted a Linux Akadémia előadásait.

#32 Felhasználó inaktív   ProgServ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 16:20

@sls: Szerintem gondold vegig amit irtam. Orulok szinten hogy lesz valami...es remelem, hogy azok kapjak meg a penzt az unios forrasbol akik megerdemlik!
Egyebkent ha egy mod van ra, magyar videokat nem nezek.
Kozel 20 evet toltottem a MS fogsagaban, 2 eve masik rendszerre valtottam (UNIX alapura), azota szabadnak erzem magam.
Es teljesen egyetertek abban, amit irtak a sracok, hogy akar tobb szaz oldalas konyvet is vegigkell olvasni, mire megleled azt a temat ami szamodra relevans.

Az meg mar egy masik tema, hogy ha hazai szakirodalomra vagysz, pl egy postfix levelezo beallitasa hogy mukodik, vagy hogy lehet UNIX alapu tartomanykiszolgalot kesziteni, hogy lehet osszerakni egy hoster szervert, aminek van valami baratsagos felulete...nincsenek ilyen magyar konyvek!!!

Kerestem..nagy altalanossagban irnak mindenfelet.. a kernel mukodeset neha tul reszletesen, de, hogy mi a banatra lehet hasznalni ezt a rendszert, arra kevesse ternek ki, pedig pont az a lenyeg.

#33 Felhasználó inaktív   sls 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 16:33

@ProgServ: Ha jól tudsz angolul, akkor nem szorulsz rá úgysem a magyar nyelvű forrásokra. O"Reilly kínálata több mint bőséges, friss és aktuális. Ingyenesen elérhető angol howto is van szinte mindenre Linuxszal kapcsolatban. Ha postfix levelezőt akarsz itt egy részletes howto: http://flurdy.com/docs/postfix/

#34 Felhasználó inaktív   sls 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 16:42

@ProgServ: Unix domain controlról: http://www.samba.org/samba/docs/man/Samba-HOWTO-Collection/samba-pdc.html
http://wiki.samba.org/index.php/Samba_AD_DC_HOWTO
és természetesen: http://it-ebooks.info/book/148/

Linux host alapú megoldások elég általános témakör, itt (névhez hűen) kulcsrakész megoldásokat talált számtalan szerverfeladatra: http://www.turnkeylinux.org/

#35 Felhasználó inaktív   ProgServ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 17:28

@sls: Okeokeoke koszi nem most kell, par eve kellett volna. :)

#36 Felhasználó inaktív   hokuszpk 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 415
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 19:35

@sls:
"Ubuntu + Postfix + Courier IMAP + MySQL + Amavisd-new + SpamAssassin + ClamAV + SASL + TLS + Roundcube + Postgrey "

en hulye meg kitotoztam centos + assp + postfix + dovecot + postgresql + sasl + tls + roundcube komboban.

AMD 64 ? Ugyan már ! A 65-ös az igazi.

#37 Felhasználó inaktív   java786 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 279
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 25. 20:30

Gratula, sok sikert a kezdeményezőknek.

Viszont a cikkben szerintem van egy bődületes barmoság:

"ezeknek a témakörönként 20-30 oldalas anyagoknak az elolvasása után senki nem lesz a terület "guruja", arra viszont képes lesz, hogy szabad szoftveres előképzettség nélkül is összeállítson egy működő rendszert, amelyet egy néhány száz főt foglalkoztató állami intézmény vagy egy kis- vagy középvállalat igényeit kiszolgálja."

Ez egyrészt igaz lehet, mondjuk egy takarító vállalat esetében de nagyon sok olyan iparág van, ahol egy KKV számára olyan megoldások, rendszerek kellenek amihez egy gurura van szükség....
Azt mondani, hogy a KKV -k számára nem lehet szükség jó, modern, maximálisan hibatűrő, stb.rendszerekre felelőttlenség....

#38 Felhasználó inaktív   blash 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.080
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 26. 00:45

a pdf mellett lehetne ekonyv baratabb formatum(ok), esetleg sima html is

#39 Felhasználó inaktív   mato.peter 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 26. 01:51

@blash: Ez tervben van. Most még inkább a tartalommal foglalkozunk, majd pár hét múlva a formával is.

#40 Felhasználó inaktív   thinktura 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 11. 26. 19:02

Nagyszerű kezdeményezés , gratulálok!! Nagy szükség volt már arra, hogy valamennyire ezt is felkarolják, készüljenek mindenki számára szabadon elérhető, színvonalas doksik, amit tapasztalt opensource és Unix-világban jártas emberek készítenek.
És tudjátok mit: ha ennek a megvalósításáért, vagy azért a munkáért (!) hogy szabad terjesztésű formában összeállítják, és a szellemi tulajdonukhoz egyébként fűződő jogaikat köz részére részben átadják (magyarul, szabadon terjeszthetővé teszik), netán pénzt kapnak, vagy bárki, aki ebben részt vesz, munkaként végzi és ellenszolgáltatásban részesül, az egyáltalán nem baj. Sőt, remélhetőleg ez csak a kezdet.
Csak így tovább, gratulálok a résztvevőknek!
http://www.freeoffice.com - Softmaker Office std 2010 alapú, ingyenes Office, Windowsra
http://www.officeviewers.com - Megnyit, megnéz, keres, pdf exportál, nyomtat - 4 - 4MB.
http://www.softmaker...glish/of_en.htm - SoftMaker Office 2012 - Windows, Linux, Android

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó