HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows Server 2008 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (12 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows Server 2008 Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 12. 00:45

Nos, készül ez is gőzerővel, és ami számomra a legnagyobb ujitásnak tünik ebbe (sok egyéb mellett) az, hogy végre lehet GUI nélkül is üzemelni...
Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz a végleges köre azoknak a szolgáltatásoknak amik igy is mennek majd, valamint mekkora gépigénye lesz igy...

Tesztelte már ezt valaki?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#2 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 11. 12. 01:08

Igen. Qrvasok újdonság van....
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#3 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 01. 12:21

http://forums.microsoft.com/TechNet/ShowPo...32649&SiteID=17

Ez azt jelenti, hogy virtual pc-re nem lehet feltelepíteni a Core változatban a webszerver kiadást. Egyébként van akinek műküdik már valamilyen virtuális pc-n?

Szerkesztette: zoli62 2007. 05. 01. 12:22 -kor

"Légy szerény mint én..."

#4 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 01. 15:43

Idézet: Nagyika - Dátum: 2007. ápr. 30., hétfő - 15:52

de meg merem kockáztatni, hogy hatékonyabb és átláthatóbb sciprteket lehet vele (majd) írni, mint pl egy linuxos bash-al.

lehet, hogy atlathatobbakat, ezzel nem szalnek vitaba. de hogy hatekonyabbakat? miert is?

ne felejtsd el, hogy egy unix-on minden szoveges file-ban van. igy egy szoveges file-okra kihegyezett parancskornyezet (a bash-on kivul meg legalabb tucatnyi programot hasznal az ember) barmire kepes. ergo hatekonysagban nem szarnyalhatja tul semmi. ez egy logikai kovetkezmeny. (max elerheti.) az persze bizonyara igaz lenne, hogy bash kornyezetben nem lehet mindent beallitani windows-on. (bar okozhatna ez is meglepeteseket.. van egyebkent egy profi konyv az NT uzemelteteserol sokezer felhasznalo eseten. na ott kifejezetten perl scriptekkel oldanak meg mindent, mert a GU alkalmatlan erre a feladatra.)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#5 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 01. 15:47

Idézet: Warrior - Dátum: 2007. ápr. 29., vasárnap - 18:04

hogy unix esetén már 20 éves múltja van a konzolnak, gyakorlatilag mindent UGYANOLYAN egyszerűen meg lehet oldani, távolról is. Na, az MS-nél ez még csak próbálkozás.

az a 20 ev legyen inkabb 30, de monthatunk 40-et is, ha a Multix-ot is megemlitjuk.. 20 eve meg a Microsoft is keszitett UNIXot (Xenix), es 20 eve mar az X is szeles korben hasznalt, melynek funkcionalitasat es sokoldalusagat (hogy mondjak azt, hogy versatility?) meg mindig nem nagyon tudta elerni a Windows..

a cikket elolvasva egyebkent en azon csodalkozom, hogy csak egy felhasznalo, konkretan az Administrator van. (a Guest-et magyarazhatjak akarmeddig, de nem lehet: csunya malor ilyet benne hagyni..) en abban a hitben eltem eddig, hogy a Windows egyik elonye a UNIXokkal szemben, hogy fine-grain modon lehet administratori (es egyeb) jogokat megosztani. akkor ez itten ment a levesbe? nem lehet tobb, kulonbozo szintu administratort alkalmazni?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#6 Felhasználó inaktív   Nagyika 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 01. 17:53

Idézet: bogdan - Dátum: 2007. máj. 1., kedd - 16:43

lehet, hogy atlathatobbakat, ezzel nem szalnek vitaba. de hogy hatekonyabbakat? miert is?

ergo hatekonysagban nem szarnyalhatja tul semmi. ez egy logikai kovetkezmeny

Igaz egyenlőre még csak tesztkörnyezetben használtam, de szerintem ha megfelelő példaprogik és dokumentációk megjelennek akkor éles környezetben is jól használható lesz.

Csak egy példa pszeudó kód, hogy miért nem a szöveges feldolgozás a leghatékonyabb. Nem azt mondom, hogy az oop a legjobb, de szerintem a szövegesnél jobb.

szövegfeldolgozás:
ha `regexpel vágd ki a harmadik sor negyedik betüjét` egyenlő p-vel
akkor írd ki "a file piros"

objektummal:
ha objektum->piros_vagy?() egyenlő igazzal
akkor írd ki "a file piros"

Melyik az átláthatóbb, rugalmasabb?
Mi van ha első esetben megváltozik a kimenet? írhatod át a scriptedet.
Mi van, ha második esetben megváltozik az implementáció? semmi a scriptedet nem érinti, hogy az objektum hogy dönti el, hogy ő piros.

Sokat programoztam bash-ban de egy sok ezer különböző célra kialakított osztályt tartalmazó komplett .net osztálykönyvtárral biró powershell ellen szerintem nem fog tudni versenyezni.

#7 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 01. 23:30

ezzel csak azt mutattad meg, hogy lehet atlathatobb, amivel en nem is szalltam vitaba!

hol derulne ki ebbol, hogy hatekonyabb? (nehogy felreertes legyen, a hatekony itt ugyebar csak azt jelentheti, hogy mekkora azoknak a problemaknak a halmaza, amit meg birsz oldani azzal a modszerrel, es vajon van-e, es mennyi a megoldhatatlanoke.)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#8 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 01. 23:37

delelott nagyon zavart valami, aminek utanaolvasgatva elhessegettem a kerdest magamtol, hogy akkor en emlekeztem ezek szerint rosszul. amit meg most irtal Nagyika, az visszahozta a kerdest...

most akkor van .net, vagy nincs?? a Core-rol szolo cikkek kulon kiemelik, hogy NINCS. es valoban, most mar az remlik neke, hogy a powershell, az .net alapu. (amit se most, sem akkor nem ertettem, de hat a hiba bizonyara bennem van, en meg az OO-t sem birom megemeszteni..)

a fentiekbol viszont csak egy ervenyes logikai kovetkeztetest birok levonni: a Server Core NEM tartalmazza a powershellt! szoval, hogy Bulgakovval szoljak: a helyzet ennel sokkal rosszab! ;) ugy tunik, hogy bar a MS csinalt egy profi shellt, es csinalt egy GUI mentes szervert (mindketto regi adossaga!), a GUI mentes szerverbe pont a profi uj shellt nem rakta bele!!! hat ez kesz kabare.  :omg:

Szerkesztette: bogdan 2007. 05. 01. 23:38 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#9 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 02. 08:57

Idézet: bogdan - Dátum: 2007. máj. 2., szerda - 0:30

hol derulne ki ebbol, hogy hatekonyabb?

Mondjuk használni kéne napi rendszerességgel mindkettőt, nemcsak szóvirágokat gyártani, meg filozofálgatni a lehetőségekről... :)

Pl nekem (és sok más hobbi-szkriptelőnek) már az átláthatósága miatt is produktívabb a ps.

A Core Server pedig jelen állapotában valóban .NET nélküli, és így nem használható a ps. Igény természetsen lenne rá, és ezt elég sokat jelezték is. Több lehetséges megoldáson is törik a fejüket, pl egy a ps futtatásához elegendő lecsupaszított .NET környezeten, majd látjuk mire lesz energiájuk...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#10 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 02. 08:59

hmm, en ugy tudom, hogy eppenhogy powershell van benne...

lehet, hogy a powershell ala nem kell a teljes .net, vagy a coreban egy masfajta .net van?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#11 Felhasználó inaktív   Echo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 02. 09:30

Idézet: charlie - Dátum: 2007. máj. 2., szerda - 7:59

hmm, en ugy tudom, hogy eppenhogy powershell van benne...

lehet, hogy a powershell ala nem kell a teljes .net, vagy a coreban egy masfajta .net van?

Tudtommal nincs Core-on .Net, és emiatt PowerShell támogatás sincs Core alatt még. Ettől függetlenül távolról scriptelhető PowerShellel, de magát a sciptet ilyenkor a távoli gép interpretálja természetesen, és WMI, illetve más módokon éri el magát a Coret.

A .Net portolása egyáltalán nem egyszerű feladat GUI nélküli Windowsra, nagyon sok ponton jelent ez problémát ma még. A következő verzióra (új framework és új Core kiadás) ez már várhatóan változni fog.

#12 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 02. 12:57

Szabcsi: egyszeruen mast ertunk a "hatekony" kifejezes alatt. amirol Te beszelsz, az nalam az atlathatobb, produktivabb, kifinomultabb, stb.. de nem hatekony.

hogy vilagos legyen: a balta igencsak hatekony eszkoz, de sokszor azert nem eleg kifinomult.
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#13 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 05. 02. 12:58

tessek a googleben rakeresni a Server Core .NET-re, es egyertelmuen kiderul, hogy nincs .net benne. (bar nagyon szeretnek, hogy legyen!)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#14 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2007. 05. 02. 17:30

Ehhez nem kellett volna Google, a Longhorn Server Beta 3-ról szóló hírben is benne volt. :)

Idézet

A Server Core-nak egyébként nem lesz része a PowerShell, mivel a működéséhez .NET Framework szükséges, az pedig hiányzik a Core-ból.


#15 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2007. 06. 01. 11:31

Idézet

Egy közel száz kilobájtos kis réteg van készülőben a Microsoftnál: egy mikrokernel, ami képes az erőforrások (memória, processzor, stb.) megosztására több operációs rendszer között. Mindezt a Windows Server 2008 egy szerepköreként kapjuk meg, gyakorlatilag teljesen ingyen. A szervervirtualizáció új generációja ez: a Windows Server Virtualization!


https://www.hwsw.hu/...id=1020&oldal=1

#16 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 01. 13:10

Érdekes lesz, hogy fog működni a gyakorlatban.
"Légy szerény mint én..."

#17 Felhasználó inaktív   Echo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 01. 13:21

Idézet: zoli62 - Dátum: 2007. jún. 1., péntek - 12:10

Érdekes lesz, hogy fog működni a gyakorlatban.

Most sikerült összelőnöm a demókörnyezetet, amin be fogom tudni élőben mutatni a szerdai TechNet Szemináriumunkon, elég meggyőző. Ebben a változatban még a hot add is működik.

#18 Felhasználó inaktív   Echo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 01. 13:40

Idézet: Echo - Dátum: 2007. jún. 1., péntek - 12:21

Most sikerült összelőnöm a demókörnyezetet, amin be fogom tudni élőben mutatni a szerdai TechNet Szemináriumunkon, elég meggyőző. Ebben a változatban még a hot add is működik.

még gyorsan telepítek rá egy ubuntut, meg amilyen disztrót még találok itt éppen.

#19 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 01. 13:46

Webcast lesz?
"Légy szerény mint én..."

#20 Felhasználó inaktív   Echo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 06. 01. 14:14

Idézet: zoli62 - Dátum: 2007. jún. 1., péntek - 12:46

Webcast lesz?

nem, élő előadás lesz a lurdy házban, egész napos windows server 2008 agytágítás.
Utána weben elérhetőek lesznek párperces demók az újdonságokról, de webcastot most nem tervezünk hozzá.

Téma megosztása:


  • (12 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó