HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Mit adott a játékiparnak a Doom? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Mit adott a játékiparnak a Doom?

#41 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 08:48

@dikki: Egészségedre! Termeld csak a GDP-t! Bár azt nem tudom, nekem ehhez mi a közöm.
Kép

#42 Felhasználó inaktív   anatoly korenchkyn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 191
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 08:58

DoomRL-t!
Legjobb roguelike forever! (Amiben lőni lehet legalábbis :D) Chaosforge - DoomRL

Blizzard purposely removed all depth from D3. They wanted it to be simple and mindless or as they like to call it "accessible"
"Accessible" is the PC industry buzzword for watered down, streamlined crap that any idiot can play.



#43 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 09:14

A Blood is asszem valahogy azidőtájt jelent meg, az se volt rossz :) Ha már nosztalgiáról van szó. Vagy A Redneck rampage vagy mi volt mgé a neve. Volt sok "klón" szerűség legalábbis FPS terén.
Vagy amit említettek Hretic, Hexxen.
Emlékszem hogy eleinte nem bírtam az ilyen típusú játékokat mert kb fél óra alatt megfájdúlt tőle a fejem.
Descent ből nekem csak a Descent 3 rémlik abból si cska a reklám amradt meg bennem mert az kb ennyiből állt: Descent 3!!! Vedmeg NOWWWW!!!

Jó volt anno szórakozni velük, volt ezerféle variáció, akkor történet annyira még nem érdekelte az embereket csak az újdonságok a játékokban és a darálás.

Q2 hatalams volt, emlékszem cska a single részét játszottuk addig mint ma 3-4 FPS hosszának felelne meg. Aztán mutiba jött az UT classic de ezt lenyomta a Q3 elég erőteljesen.

Doom3 jól nézett ki de ahhoz képest eléggi irreális votl a gépigénye.

Q4 szép nagy bukás lett, semmi maradandót nem alkotott szinte semmi Quake érzés nem volt benne, és akkortájt a felturbózott D3 motor se ütött, sőt nagy tereknél kifejezetten ronda volt ami meg inkább votl jellemző a Q4-re.

Remélhetőleg a D4 nagyot fog majd alkotni.

Dehát ez van megöregedünk lassan, ami nekünk a Q1-2,D1-2-3,DN3D, volt az ma már COD X meg BF X.

#44 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 09:15

@azopi: Te meg éljél csak segélyen más által megtermelt GDP ből....sokkal jobb vagy...

#45 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 09:44

@Dan(td): Igen, C64-en megvolt minden mai játék (elődje) - legföljebb nem együtt, hanem külön-külön.

3D-ben az Incentive játékok (plusz ne felejtsük el a szimulátorokat sem), belsőnézetes akciójátéknak meg pl. az Operation Wolf.

Ámbár ne feledkezzünk meg pl. erről sem: http://www.youtube.com/watch?v=X3Oqz5WjDPI. :)


#46 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 09:55

@azopi: ,,@dikki: Egészségedre! Termeld csak a GDP-t! Bár azt nem tudom, nekem ehhez mi a közöm. "

Á, seeemmi, ne is törődj vele, ne hagyd, hogy megzavarjon...!

#47 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 09:57

@Virus9AX: Hát ez nem talált, több adót fizetek be egy év alatt, mint amennyit te az egész életedben fogsz. Ha fogsz egyáltalán adózni valaha, mert az anyucitól kapott tízórai pénz, akármennyire jövedelemnek tűnik neked, nem adóköteles, mivel az már adózott jövedelemből származik.
Egyébként minek köszönhetem megtisztelő személyeskedésed, kisköcsög?
Kép

#48 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 10:37

@azopi: Ugyanannak amiért te is vered a nyálad. És köszönöm szépen de már rég nem anyuci és apuci lát el. Szal nyasgem.
Nem tetszik a rednszer el lehet takarodni egy szigetre azt éldegélhetsz ott GDP-n kívül.

#49 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 11:49

Nálam UT99 volt a favorit, Q3A kanyarban sem volt. :cool2:
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#50 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 12:05

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 12. 13. 09:14

Vagy amit említettek Hretic, Hexxen.


Úú nekem is eszembe jutottak ezek, ahogy olvastam a cikkeket, régi szép idők, flopyról telepített játékokkal és netscape commanderrel...
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#51 Felhasználó inaktív   Misi_D 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.463
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 12:33

@Virus9AX: Minden tisztelettel, megkérdezhetem, neked mi bajod? :)
Nekem úgy tűnik, mintha te szóltál volna bele két másik ember csörtéjébe, személyeskedéssel.
Másrészt, mintha nem a GDP-re értette volna azt a mondatot, hanem a szituácóra...

Na mindegy, bocs, ha megbántottam valakit.
A katonai behívó azt jelenti, hogy a fehér ember elküldi a feketét a sárga ellen harcolni azért a földért, amit a vörösbőrűtől lopott el.

A halott Jedi a jó Jedi!  (Sith közmondás)

#52 Felhasználó inaktív   Misi_D 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.463
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 12:33

@Virus9AX: Minden tisztelettel, megkérdezhetem, neked mi bajod? :)
Nekem úgy tűnik, mintha te szóltál volna bele két másik ember csörtéjébe, személyeskedéssel.
Másrészt, mintha nem a GDP-re értette volna azt a mondatot, hanem a szituácóra...

Na mindegy, bocs, ha megbántottam valakit.
A katonai behívó azt jelenti, hogy a fehér ember elküldi a feketét a sárga ellen harcolni azért a földért, amit a vörösbőrűtől lopott el.

A halott Jedi a jó Jedi!  (Sith közmondás)

#53 Felhasználó inaktív   Bitbohóc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 14:40

@MásikJános: Több embernél már kell külön management a feladatok szétosztásához, kommunikációhoz stb. Amúgy meg Romero 200 meberrel se tudott megoldani olyan engine, mint amit Carmack egymaga, szóval a létszám nem feltétlenül jelent minőséget is.

#54 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 14:51

@Nevl: Az nem NortonCommander volt? :)

#55 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 16:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 12. 13. 14:51

@Nevl: Az nem NortonCommander volt? :)


Fene sem emlékszik, de úgy rémlett, hogy netscape commandernek hívták a böngészőt, vagy csak szimpla netscape? Franc se tudja már.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#56 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 16:43

ÁÁ, ekkor már megjelent a Norton Commander 5, ami sokaknak nem jött be, így váltott a fél világ Dos Navigator -ra, illetve Volkov Commanderre. :-)

Szerintem már léteznek olyan emberkék, akik a Norton Commander -t hallván hamarabb gondolnak játékra mint bármi másra... :-)

De a böngésző az a netscape volt, meg később az explorer.

#57 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 13. 17:35

@YleGreg:

Off:

Egészen pontosan "Netscape Navigator"-nak hívták a böngészőt, később (a hanyatlás időszakában) - ha jól emlékszem, a 4-es verziótól felfele, átnevezték Netscape Communicator-ra, de akkor már az emberek többsége Internet Explorert használt. Egyrészt, mert az OS-hez kezdte csomagolni a MS, másrészt abban az időben az volt a legjobb, leggyorsabb megoldás, (Igen, bármilyen hihetetlen, ilyen is volt :-) ) Bár a szabványokat akkor is egy kicsit sajátosan értelmezte e MS, és az is kérdéses, hogy milyen eszközökkel érte el, hogy annyira gyorsabb volt windowson az IE, mint a Netscape böngészője, sokan azzal vádolták, hogy rejtett, nem nyilvános API-kat használ, ment is erről a pereskedés hosszasan, már nem emlékszem, mi lett a történet vége. Bár ennek némileg ellentmond, hogy használtam annak idején Linux-ot is (ha jól emlékszem SuSE-t, meg RedHat-et ), és a Netscape azokon is egy elviselhetetlenül lassú dög volt. Bár ez lehet, hogy nem feltétlenül a Netscape számlájára volt írható ;-) On
Kép

#58 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 14. 13:02

Üzenet megtekintéseIdézet: zyrobs - Dátum: 2013. 12. 12. 20:48

Egy mai, "realisztikus" játék túlságosan változatos ahhoz hogy ilyen elven lehessen tárolni. És a töltési idõ is gigantikus lenne ha pl. a Call of Duty valós idõben generálná ki a modelleket egy négyzetbõl.

Valóban, de elég sok olyan gagyi, alig animált fps játék van, ahol lehetett volna / lehetne használni.

Üzenet megtekintéseIdézet: zyrobs - Dátum: 2013. 12. 12. 20:48

Quake volt az elsõ full 3d cucc, és tartalmazott sok szép technológiai optimalizálást: pl. minden pálya bezárt terem volt, így spórolva a látótávolsággal. De abban is még voltak 2d sprite effektek, pl a robbanások. Quake II-ben már a robbanás is 3d volt.

Ez igaz, megkövetem magam, a lövésbecsapódás, robbanások tényleg sprite-ok voltak, tehát ha szigorúan nézzük, nem teljesen 3D, így a Quake2-nek kell odaadni az első teljesen 3D játék címet. Mégis, a szakma a Quake1-et szokta úgy tekinteni, mint teljesen 3D-s játék.

A Descent nekem is kedvencem volt, hogy a tér minden irányába lehetett menni, és jó kis bonyolult pályák voltak benne, meg az egész hangulata is nagyon jó lett. Ennek van valami modern folytatása? Emlékszem volt a Forsaken, amit mindig ki akartam játszani, de nem került rá sor végül.

Szerkesztette: Raynes 2013. 12. 14. 13:18 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#59 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 14. 15:16

Egyébként már a modern Quake1 motorok (amik mennek Windows, Linux és egyéb alatt modern, natív OpenGL grafikával, pl. nQuake) már 3D-sítették a lövéseket és robbanásokat is. Mondjuk nem is volt nagy szám megmoddolni, és így már teljesen 3D-s.

Mondjuk még azt nem értem, hogy maguknak a játékoknak a forráskódját közzétették, elérhető ingyen, de a pályákat, texturákat, hangokat miért nem adják ki ingyenesen? Most mit fájna az az id-nek, ha a mai kölök warezolás nélkül próbálná ki a Doomot, Quake 1-2-őt? A Q3-at felesleges kiadni, mert annál csináltak jobb tartalmat azonos motorra. Úgyse lehet már ezeket a régi játékokat eladni, annak ellenére, hogy pl. a Quake1-et még a mai napig rendesen játszák multis közösségek, vannak új pályák és elég profik tolják rajtuk az ipart, rendesen vannak szerverek meg minden.

Szintén nem értem, hogy pl. ugyanígy, a DN3D-t miért nem teszik ingyenessé.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#60 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 14. 20:13

Quake 1-hez van egy jó kis grafikai tuning mod: Quake Epsilon
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó