HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Mit adott a játékiparnak a Doom? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Mit adott a játékiparnak a Doom?

#61 Felhasználó inaktív   lammesnail 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 16. 08:54

"A Q3A alapjául szolgáló id Tech 3 motor olyan címekben teljesít szolgálatot mint a Return to Castle Wolfenstein és a Wolfenstein: Enemy Territory, a Jedi Knight és a Jedi Knight II, a Call of Duty és a Medal of Honor első részei."

Kimaradt a felsorolásból az UrbanTerror, ami teljesen ingyenes, van belőle 2013-as ráncfelvarrás és GameTracker szerint több szerveren lehet játszani, mint az itt megadott többi játékon. És nem mellékesen szintén GameTracker szerint én hosztolok a világ 25 legnépszerűbb UrbanTerror szerveréből hármat itt Magyarországon.

#62 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 16. 09:04

Azért jó hogy a doom-tól eljutottunk a kinek nagyobb a fizuja pöcsméregetésig :D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#63 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 17. 14:26

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2013. 12. 14. 20:13

Quake 1-hez van egy jó kis grafikai tuning mod: Quake Epsilon

Igen vannak ilyenek, anno a Tenebrae Quake is ilyen volt, de az ilyenekhez kell rendesen gép, régebbi gépeken felejtős. Sőt, Doomhoz is vannak ilyenek, high res textúrapackekkel.

Amúgy 1-2 dologra nem emlékszem az FPS játékok evolúciójából. A sérülésmodell mikor lett részletes? Mert a Quake1, Quake2-ben és az azelőtti játékoknál mindegy hol lövöd az ellent, mert ugyanakkorát sebez. Egyedül a golyószórós, kövér csókának lehet külön lelőni a fejét a Quake2-ben. Q3-nál nem emlékszem, de a Q3 motorral működő játékoknál már fejlettebb ez a dolog.

A másik a nyitott pályák, nagy nyitott terek, nem emlékszem, hogy melyik játékban jelentek meg.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#64 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 17. 15:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2013. 12. 17. 14:26

Igen vannak ilyenek, anno a Tenebrae Quake is ilyen volt, de az ilyenekhez kell rendesen gép, régebbi gépeken felejtős. Sőt, Doomhoz is vannak ilyenek, high res textúrapackekkel.

Amúgy 1-2 dologra nem emlékszem az FPS játékok evolúciójából. A sérülésmodell mikor lett részletes? Mert a Quake1, Quake2-ben és az azelőtti játékoknál mindegy hol lövöd az ellent, mert ugyanakkorát sebez. Egyedül a golyószórós, kövér csókának lehet külön lelőni a fejét a Quake2-ben. Q3-nál nem emlékszem, de a Q3 motorral működő játékoknál már fejlettebb ez a dolog.

A másik a nyitott pályák, nagy nyitott terek, nem emlékszem, hogy melyik játékban jelentek meg.


Konkrétat nem tudok, inkább csak tippre van olyan érzésem, hogy ezt talán a battlefield játékok kezdték...
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#65 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 17. 21:51

Doom2, Quake1, Quake2 után Unreal1 számomra sokkal nagyobb-szabadabb volt.

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#66 Felhasználó inaktív   GrandMasTer 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 180
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 20. 10:18

"Amúgy 1-2 dologra nem emlékszem az FPS játékok evolúciójából. A sérülésmodell mikor lett részletes? Mert a Quake1, Quake2-ben és az azelőtti játékoknál mindegy hol lövöd az ellent, mert ugyanakkorát sebez. Egyedül a golyószórós, kövér csókának lehet külön lelőni a fejét a Quake2-ben. Q3-nál nem emlékszem, de a Q3 motorral működő játékoknál már fejlettebb ez a dolog.

A másik a nyitott pályák, nagy nyitott terek, nem emlékszem, hogy melyik játékban jelentek meg."


Szerintem az első, valóban részletes sérülésmodellel rendelkező fps a Soldier of fortune első része volt. Ha lábon lőtted a csókát, ugrált fél lábon egy darabig, ha shotgun-nal hasba, kiömlöttek a belei, ha fejbe, szétrobbant, meg hasonló finomságok. A hullákat is lehetett tovább darabolni, leeső kéz-láb stb. Na le kell mennem a pincébe, etetési idő van :)

Nyílt pálya talán az Unreal első része, esetleg. Itt nem említem az ál 3d játékokat (Blood 1, DNF 1 stb), mert más módon lett megvalósítva a nyitott tér. Ilyen szempontból a Doom2 is tartalmaz nyitott terű pályákat, komplett városrészeket.
master of puppets I'm pulling your strings

#67 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 20. 10:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevl - Dátum: 2013. 12. 17. 15:58

Konkrétat nem tudok, inkább csak tippre van olyan érzésem, hogy ezt talán a battlefield játékok kezdték...

A BF biztos nem az első volt, mert a sokkal korábbi MOHAA-ban is voltak már nyílt terek. Sőt, abban már volt részletesebb sérülésmodell, és csapatmunka is.

Üzenet megtekintéseIdézet: GrandMasTer - Dátum: 2013. 12. 20. 10:18

Szerintem az első, valóban részletes sérülésmodellel rendelkező fps a Soldier of fortune első része volt. Ha lábon lőtted a csókát, ugrált fél lábon egy darabig, ha shotgun-nal hasba, kiömlöttek a belei, ha fejbe, szétrobbant, meg hasonló finomságok. A hullákat is lehetett tovább darabolni, leeső kéz-láb stb. Na le kell mennem a pincébe, etetési idő van :)

Nyílt pálya talán az Unreal első része, esetleg.

Ez a SoF nekem kimaradt, a videók alapján tetszik, bepótolom. Az Unreal nagyon gagyi volt, Q3 Arena utánzat, a nyílt terek elég igénytelenek voltak, ilyen űrszerű semmik vették körül. Nem nevezném őket valódi nyílt térnek.

Szerkesztette: Raynes 2013. 12. 20. 10:39 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#68 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 20. 10:39

Haha tényleg Soldier of Fortune nem is emlékeztem rá, pedig sokat játszottam vele :D

Másik hasonló név Kingpin :D Bár az már későbbi, de mennyire keménynek hatott akkoriban.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#69 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 20. 11:19

Unreal 1 másfél évvel q3a előtt jelent meg.
3x vittem végig anno, hidd el jó játék.
Nálam legalábbis sokkal előrébb helyezkedik el mint q3a.
Kis nosztalgia: Unreal Castle FlyBy

SZERK: Kingpin az tényleg jó volt, sajnos végigvinni nem sikerült, belefutottam valami bug-ba.
A vége felé jártam mikor nem töltött át az új pályára.
Még LAN multiztunk is vele.:)

Szerkesztette: szabi 2013. 12. 20. 11:26 -kor

az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#70 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 20. 11:34

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2013. 12. 20. 11:19

Unreal 1 másfél évvel q3a előtt jelent meg.

Értem már, elbeszéltünk egymás mellett. Én keverem az Unreal 1-et az Unreal Tournamenttel.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#71 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 20. 12:04

q3a és UT99 közül nekem utóbbi tetszett jobban.
Egyszerre jelentek meg 99-ben. Egyik november végén másik december elején.
UT99-ben több volt az újítás. Olyan játékmódokat hozott be amik q3a nem volt, idsoft ezt jóval később a team arena megjelenésével pótolta.
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#72 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 20. 12:36

Jó ez a Soldier of Fortune, végigtoltam egy pályát belőle. Egy baj van vele: egyes részeken a hang beszaggattatja (mindegy mennyire veszem le a grafikát), a többi helyen jó, folyamatosan fut. XP SP3 HUN eredeti, frissített, vírusirtó nincs, nem zavarhat be. Van erre valami patch vagy megoldás?

Szerkesztette: Raynes 2013. 12. 20. 12:37 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#73 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 20. 13:16

A Platinum verzió van meg, de a patchek Gold-ra vannak. Feltegyem őket?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#74 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 12. 20. 13:33

Az első olyan FPS, ahol rendesen működött a sebzés szerintem a Rainbow Six volt. Ott számított a láblövés, a golyóállómellénynél hogy előlről vagy hátulról találtak el. Bár a mai játékokhoz képest rettentetesen nehéz :)

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó