HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Visszatér a legendás Linksys WRT - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

• (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Visszatér a legendás Linksys WRT

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

• HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2014. 01. 06. 16:31

Megérkezett a közkedvelt Linksys WRT54G router 2014-es utódja, a WRT1900AC. A készülék külsőre egyértelműen hozza elődje színeit és vonalait, továbbá 802.11ac támogatással érkezik, és nyílt forráskódú alternatív firmware is hamarabb lesz hozzá, mint gondolnánk.
https://www.hwsw.hu/hirek/51557/linksys-wrt54g-wrt1900ac-wifi-router-belkin.html

#2 Felhasználó inaktív   bodri_ 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2014. 01. 06. 16:31

Az ár nem elírás ? :)

#3 Felhasználó inaktív   bviktor 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: 2014. 01. 06. 16:32

Ennyiert ez meregdraga. Talan idovel a Csicsko is rajon, hogy a nev ide mar keves lesz.

#4 Felhasználó inaktív   dragon1993 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 16:40

@bviktor: Rájöttek el is adták már eladta Belkinnek.

#5 Felhasználó inaktív   sikoly_mester 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 16:41

Üzenet megtekintéseIdézet: bviktor - Dátum: 2014. 01. 06. 17:32

Ennyiert ez meregdraga. Talan idovel a Csicsko is rajon, hogy a nev ide mar keves lesz.

Milyen Cisco? Talán a Belkin.
Lásd: HWSW: Megérkezett a Belkin első Linksys routere

Amúgy a WRT54GL személyes kedvencem volt. Mai napig duruzsol egy fél tucat, ahol én telepítettem Wifit. Panasz sosem volt rá.
Én elsősorban Tomato FW hívő vagyok, főként a remek QoS implementációja miatt. Sajnos a fő fejlesztő megpattant pár éve, és nem sikerült azóta senkinek felvenni a kesztyűt, így megragadt kizárólag Broadcam MIPS processzorok támogatásánál. Kevés lesz az esélye, hogy erre tehát legyen Tomato.

Szerkesztette: sikoly_mester 2014. 01. 06. 17:01 -kor

#6 Felhasználó inaktív   ricsip 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 17:13

@sikoly_mester: az mit jelent hogy "megpattant"? Meghalt v. csak magára hagyta a projectet?

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

• vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2014. 01. 06. 17:16

Üzenet megtekintéseIdézet: sikoly_mester - Dátum: 2014. 01. 06. 16:41

Amúgy a WRT54GL személyes kedvencem volt. Mai napig duruzsol egy fél tucat, ahol én telepítettem Wifit. Panasz sosem volt rá.

Nagyon sok WRTvel és sima WAP54-el viszont rengeteg baj volt. Százalékosan elég szopó volt a helyzet, vitázni meg nem érdemes LinkSys hívővel, mi meg szoptunk és toltuk a szemétbe.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   Makula 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 17:22

Ha ez a motyó megbízható lesz akkor ennyiért nagyon is megéri egy irodában szinte mindent meg lehet oldani vele.
Lehet, hogy én vagyok lemaradva de 350euro alatt eddig sem láttam sata+usb2 vagy 2db usb-s routert és csak befelé volt gigabites a lan csak 100-as volt benne.

#9 Felhasználó inaktív   jeriko2 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 17:32

Persze, de ha azt nézzük, simán kiváltható (sőt, valószínű sokkal jobban) két eszközzel: egy hagyományos routerrel, amire teszel OpenWRT-t és mondjuk egy NAS-al, vagy miniPC-vel (amiből tudsz médiaszervert, nyomtatómegosztást és ezer egyéb dolgot csinálni).

#10 Felhasználó inaktív   sikoly_mester 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 17:37

Üzenet megtekintéseIdézet: ricsip - Dátum: 2014. 01. 06. 18:13

@sikoly_mester: az mit jelent hogy "megpattant"? Meghalt v. csak magára hagyta a projectet?

Hát, senki sem tudja igazából. Megy a találgatás.

#11 Felhasználó inaktív   dikki 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 17:41

@Jahno: a qnx alapu wrt54-ekkel sok gond volt, a linuxosok viszont meltan valtak ikonna.

sajnos valoszinüleg ehhez is jar majd gyarilag a backdoor.

#12 Felhasználó inaktív   kerozoli 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt

Elküldve: 2014. 01. 06. 18:33

@sikoly_mester: Nekem személy szerint ez a kedvenc tomato fork-om : http://tomato.groov.pl/?page_id=81

#13 Felhasználó inaktív   dragon1993 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 19:36

@Makula: TL-WR1043ND
Gigabites LAN / WAN (Igaz wan-on csak 220mbit-et bír.) + USB HUB.
Ennyiért HTPC.

#14 Felhasználó inaktív   zyrobs 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 20:28

Ha tényleg tud wan->lan irányban 1+ gigabitet akkor az ár valamelyest reális.

Kár hogy manapság annyi hercehurca volt a Linksys routerek körül, szerintem a következő routerem Asus lesz... RT-N56U-ot nézem nagyon, árához képest van benne elég sok izom.

#15 Felhasználó inaktív   Leni 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 20:47

Játszani jó lehet, másra nemigen..

#16 Felhasználó inaktív   VKP 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 21:38

Üzenet megtekintéseIdézet: zyrobs - Dátum: 2014. 01. 06. 20:28

Kár hogy manapság annyi hercehurca volt a Linksys routerek körül, szerintem a következő routerem Asus lesz... RT-N56U-ot nézem nagyon, árához képest van benne elég sok izom.

1+ gigabitet tipikusan ilyen dobozokkal szoktak natolni...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#17 Felhasználó inaktív   lacyc3 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2014. 01. 06. 23:14

67khuf nagyon sok.. lehetne egy usb / esata és egyéb sallang nélküli változat mondjuk 25kért, akkor mondjuk erősen gondolkoznék az 54gl leváltásán.
Software is like sex: it's better when it's free. - Linus Torvalds / Weboldalam

#18 Felhasználó inaktív   Giggsy 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 07. 01:27

Üzenet megtekintéseIdézet: zyrobs - Dátum: 2014. 01. 06. 20:28

Kár hogy manapság annyi hercehurca volt a Linksys routerek körül, szerintem a következõ routerem Asus lesz... RT-N56U-ot nézem nagyon, árához képest van benne elég sok izom.

Arról állati gyorsan lebeszélnélek. Már amennyiben az USB részét nem csak dísznek akarod használni... Állati rossz tapasztalataim vannak egy RT-N14U-val, de a fórumok alapján a felsőbb kategóriákban sem jobb a helyzet. Egyrészt (és ez lehet hogy csak az RT-N14U hisztije, mivel csak 10/100-as) a routerre kötött merevlemez elérése siralmas sebességű. Teljesen tétlen hálózat mellett sem éri el a 40Mbit-et, márpedig nekem senki ne mondja, hogy egy elméletben 100Mbit sebességre képes routernél a merevlemezről olvasás sebessége nem mehet 4-4,5Mbyte/sec fölé... De mondom, ez lehet csak az olcsóbb, nem Gigabites kivitel hibája. Van azonban ami nem. Ajánlom figyelmedbe a következő fórumon folyó (angol nyelvű) csevegést: http://vip.asus.com/...page=1&count=94
Amennyiben nem akarod végigmászni az egészet, a lényege kábé annyi lenne, hogy egy DSL N55U tulaj jelezte, hogy nem tudja telepíteni a média szervert a routerére. A topicban aztán többen is jelezték, hogy bizony nem akarja az igazságot a dolog. Szó szót követett, kiderült, hogy úgy alez az ÖSSZES Asus router produkálja ezt a hibát az alap R14U-tól egészen az R66U-ig. Mind. Az Asus megkeresésére értelmes választ nem igazán kaptak, de az egyik fórumozó kinyomozta, hogy azért nem megy a telepítés, mert a telepítő megpróbál leszedni egy fájlt az Asus szerveréről, ami fizikailag nincs is ott. Ezek után természetesen az Asus félelmetesen gyorsan, alig másfél hónap alatt reagált, megoldotta a problémát, így a telepítés lehetségessé vált. A drágább routereken. És a médiaszerver továbbra sem működik, csak legalább lehet telepíteni. Van akinek be sem tölt a médiaszerver oldala, akinek meg mégis, jó eséllyel nem kezdi el vizsgálni a beállított könyvtárat. Igen jól olvastad, könyvtárat, mivel annyira fapados a médiaszerver, hogy csak EGYETLEN könyvtárat lehet beállítani neki.
De nyugi, mert van letöltéskezelő is a routerben, ha nem a médiaszerver érdekelne. Igaz, hogy annál meg az a gond, hogy nem hajlandó seedelni a torrenteket, de ugyan két érdekelnek az ilyen apróságok?

Szóval Asus routert akkor se, ha utánad hajítják. Olvass csak bele az Asus fórumán zajló anyázásba. Az RT-N56U fóruma is tele van vele.

Szerkesztette: Giggsy 2014. 01. 07. 01:30 -kor

#19 Felhasználó inaktív   K.J. 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag

Elküldve: 2014. 01. 07. 07:20

Asusra tomato by shibby. Amire nem megy fel, azt meg sem szabad venni. A gyári fw általában hulladék a SOHO kategóriában mindenhol.

#20 Felhasználó inaktív   sikoly_mester 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2014. 01. 07. 09:25

Nekem Asus Rt-N53 van most, mivel társasházban kell a dual wifi. Arra speciel a Victek féle RAF tomato modot tettem fel végül, mert a shibby tomato modnál a kernel panicolgatott.

Egyébként maximálisan egyetértek, hogy amire nem megy a tomato, azt nem érdemes venni.
Szépen fut most:
openVPN szerver
Vacak T-home ADSL modemet resetelgető script (esténként egy reset)
DNS poisoninggal megoldott ad blocking (nem rootolt telefonon/tableten sincsen reklám így)
Faja QoS

Mindez egy nagyon kiforrt user interface-szel.

Téma megosztása:

• (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó