HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Androidos játékkonzol a Huaweitől - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Androidos játékkonzol a Huaweitől

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 01. 14. 12:16

Az Ouya vetélytársának szánt olcsó, androidos játékkonzolt jelentett be a Huawei. A cég a készüléket elsősorban Kínába szánja, és jól időzített: az országban épp január elején oldották fel a konzolok gyártására és kereskedelmére vonatkozó tilalmat.
https://www.hwsw.hu/hirek/51605/huawei-tron-android-konzol-jatek-kina-ouya.html

#2 Felhasználó inaktív   killerbee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 438
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 14. 12:16

Ez a tilalom legalább a helyi pc gyártóknak jót tett, többek közt határozottan a Lenovonak. A konzolgyártóknak meg miért érné meg a kínai piac, mikor az konzol maga általában veszteséges, és a játék eladás hozza a profitot, ami meg kínában (a 10-15.000 hufos játékokat figyelembe véve) khm...khm...inkább megy ott warez.

#3 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 14. 12:39

Remélem 2014-ben a hwsw fórum is piacra dob egy androidos konzolt...

Szerkesztette: map 2014. 01. 14. 12:40 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#4 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 14. 12:41

@killerbee: Ez egy kínai cég, szóval helyben van. Ennél a konzoltípusnál pedig nemcsak a játékok eladása hoz profitot hanem a konzoloké is. Az OUYA csak egy kommunikációs hibát követett el akkor amikor túlzott magasságba állította fel önmaga számára a lécet. Valójában siker az OUYA, garázscégből kevesebb mint egy év alatt látható brand lett több android doboz eladásával mint bármelyik kicsi kínai android pc gyártó. Máig a legjobb nagy lapos lcdtv alá rakható androidos doboz.
Az hogy nem tarolta le a teljes konzolpiacot eleve irreális elvárás volt. Én inkább filmet nézek rajta mint játszok. Így tökéletes, mondhatnám az Isten is médialejátszónak tervezte.

#5 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 14. 12:52

Ügyesebben csinálta a Raspberry Pi akik nem akarták egyből és egy menetben meghódítani az egész világot. Így minden mérföldkövet sikerként és győzelemként ünnepelhettek.
Gondolkoztam Raspberry Pi vásárlásán én is, végül inkább OUYA mellett döntöttem az erősebb hardver miatt. Nincs olyan Full-Hd tartalom ami megizzasztaná az OUYA-t. A 4k videodömping idejéig jó lesz.

#6 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 14. 23:02

@MásikJános:

Hol vetted az OUYA-t? Csak mert a 99 dolcsi az vonzó, a 99 font viszont már nem..

#7 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 15. 00:32

http://shop.ouya.tv/
Dollárban volt az ár, és PayPallal fizettem.
XBMC nagyon jól irányítható az OUYA controllerrel. Végülis eredetileg erre találták ki, csak még az első Xbox-hoz.
Kemény kódolású HD1080-as videókhoz BSplayer ajánlott. Illetve természetesen jól megy a Plex is ami nagyon kényelmes, de mivel a Plex hajtja rendesen a video-szerver cpu-ját, nem használom. Pont azért vettem OUYA-t, hogy videózáshoz ne kelljen járatni a PC-t.

Billentyűzettel és egérrel böngészésre is jó. Flash-t raktam rá apk-ból, de Youtubera inkább az XBMC-t használom.

#8 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 15. 00:45

Nagyon jó ez a Huawei konzol, csak sajnos van egy komoly hátránya az OUYA-val szemben, nincs rajta ethernet port. Márpedig egy 25GB feletti HD videónál jól jön a vezetékes ethernet kapcsolat a NAS és a videót lejátszó konzol között.

#9 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 15. 01:10

@MásikJános:

de itt nem szállítanak hozzánk. Vagy valamit elnéztem?

#10 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 15. 01:35

@Capri: Én tutira meg tudtam onnan venni. Szerintem checkout helyett paypal-ra kellene kattintanod.
De ha úgy egyszerűbb neked, vedd meg Ebay-ről, és ha európai az eladó akkor áfá-t sem kell fizetni rá a vám-on.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó