HWSW Informatikai Kerekasztal: Steam gift kérdés, és GOG kérdés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Steam gift kérdés, és GOG kérdés Steam gift kérdés, és GOG kérdés

#1 Felhasználó inaktív   wiesztdani 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 15. 04:23

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy unokaöcsémnek vettem ajándékba (gift) játékokat steam-en. Nem tudtam, hogy pontosan mi van meg neki, és természetesen belefutottam, hogy a három játékból az egyik épp megvolt neki. Utána néztem, és láttam, hogy Vaterán, Ebay-en is árulnak Steam kódokat, gondoltam, én is felteszem valahova. A kérdésem az lenne, hogy ez így legális? Nagyon sok játék kód volt felrakva az Ebay-en. Nem lesz nekem ebből bajom egyik részről se (se a Steam se az Ebay részéről)?
Teljesen más téma, de gondoltam ezt is megkérdezem. A GOG-ról hogyan kell vásárolni? Az ugyanúgy működik mint a Steam? Ott is van egy kliensünk, amibe aktiválni kell a kódot, vagy az teljesen máshogy működik? El tudná valaki ezt magyarázni?
Előre is köszönöm a válaszokat.

#2 Felhasználó inaktív   BoGab 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.399
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 16. 14:01

GOG kicsit más, mint a Steam. Nincs igazi kliens, weboldalon vásárolsz, a játékok DRM freek. Aztán vagy letöltöd a böngésződdel vagy van a GOG Downloader és azzal szeded le egyben az egészet, elég barátságos kis tool, nincs túlbonyolítva egyszerű és könnyen kezelhető. Ha lejött a telepítővel oda telepíted, ahova akarod.
Khef: ebből az lesz, hogy nem lesz semmi értelmes...

We are the swarm. But we are becoming ... much... much more. For the final metamorphosis, has only just begun.

Nem őszinteségre, meg bizalomra kell alapozni egy kapcsolatot, hanem tcp/ip-re!

#3 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 05. 18. 07:50

Üzenet megtekintéseIdézet: wiesztdani - Dátum: 2014. 05. 15. 05:23

Utána néztem, és láttam, hogy Vaterán, Ebay-en is árulnak Steam kódokat, gondoltam, én is felteszem valahova. A kérdésem az lenne, hogy ez így legális?

Nem legális. Vagyis nem büntetendő, csak szerződésszegés. Ha a Steam rájön, akkor szépen letiltja azt a fiókot. Benne van a Steam szerződési feltételeiben, hogy nem lehet továbbértékesíteni, sem eladni. Igazságtalan, de ez van.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó