HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Érkezik a Windows Phone 8.1 a régebbi Lumiákra - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Érkezik a Windows Phone 8.1 a régebbi Lumiákra Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 07. 16. 15:22

Hamarosan minden Windows Phone 8-at futtató Nokia Lumiára megérkezik az operációs rendszer legújabb, 8.1-es verziója. A Microsoft már megkezdte a frissítés terjesztését, amellyel együtt számos beépített alkalmazás is megújul. A cég ezzel párhuzamosan megszünteti a Windows Phone 7.8 támogatását.
https://www.hwsw.hu/hirek/52576/microsoft-lumia-windows-phone-okostelefon-operacios-rendszer-cyan.html

#2 Felhasználó inaktív   terminal 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 15:22

A Lumia 800-assal és a többi 7.x-es oprendszerű Lumiával a Nokia és a MS pont az "early adaptor" tipusú, technikai újdonságra nyitott felhasználókból veszítette azt a pár millió főt. Szerettem a Nokiát, szeretem az MS desktop- és szerver programokat, de Winfosos mobilt a büdös életbe nem szeretnék a kezemben látni !!!! Még szerencse, hogy van bőven alternatíva. (Tejfölös poharat zsineggel és a Nokia100-at preferálom.)




#3 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 15:45

@terminal: Én beugrottam és vettem egy 520-ast, négy hónapig bírtam, pedig esküszöm nyitott vagyok. A bedrótozott bing, a google szolgáltatások hiánya beveri ezeknek a félbutatelefonoknak a koporsójába a szöget. Csakis nagyon egybites felhasználóknak ajánlott.

#4 Felhasználó inaktív   pret83 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 503
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 16:09

@Baskiria: Mi hianyzott belole konkretan?

#5 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 16:21

@Baskiria: Milyen google szolgáltatás hiányzik (pont most akarok Lumiat venni)?
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#6 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 16:42

@Tassadar: Kb az összes Google szolgáltatás hiányzik, de engem egyáltalán nem zavar, a Microsoft megoldásai sokkal jobban tetszenek (kivétel a Bing).

#7 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 17:01

@Baskiria: nem csoda, nevetseges egy "telefon"

#8 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 17:37

Üzenet megtekintéseIdézet: terminal - Dátum: 2014. 07. 16. 16:22

A Lumia 800-assal és a többi 7.x-es oprendszerű Lumiával a Nokia és a MS pont az "early adaptor" tipusú, technikai újdonságra nyitott felhasználókból veszítette azt a pár millió főt.
...

Nem feltétlenül.
Anno, én úgy vettem már a Lumia 800-t, hogy tudtam, hogy 8.x-re nem lesz frisstíthető.

Elégedett vagyok vele, ami nekem kell tudja (bár, lehet, hogy alacsonyak az igényeim és bármelyik okostelefon tudná/tudja...), használom még egy darabig, majd, esetleg ha tényleg belefutok olyan szolgáltatás hiányába ami nekem valóban kell és 7.x alatt nem működik, lecsérelem egy újabb Lumiára.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#9 Felhasználó inaktív   Veér István 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 90
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 18:01

Üzenet megtekintéseIdézet: dikki - Dátum: 2014. 07. 16. 18:01

@Baskiria: nem csoda, nevetseges egy "telefon"


Köszönjük trey, tudjuk, hogy te iPhonet használsz.

#10 Felhasználó inaktív   uatu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 15
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 18:50

Engem is érdekelne, hogy milyen google szolgáltatás hiányzik. A Nokia térkép és navigáció (ingyenes, offline) veri a google-t, de ha akarod, telepíthetsz egy Waze-t. A google keresőt használhatod böngészőből. Gmail megy csont nélkül (miért is ne menne?). Lehet, hogy egybites felhasználó vagyok, de a Lumia 925 (930) szerintem egy minőségi, nagy tudású telefon fele annyiért, mint pl. az Android csúcsmodellek.


#11 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 20:17

En se értem mi az a Google szolgáltatás ami annyira hiányzik... A 8.1 es wp lejezeli a google es icloud kontakt listakat leveleket naptárakat az outlookos mellett, navigaciohoz van Google Maps igaz nem google irta, de inkább wazen gyűjtögetem a pontokat. Google now nincs.

#12 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 20:19

Aki nem látta a 8.1et es a 7.8 vagy 8 alapján állít véleményt az inkább csekkolja az ujat es utana szidja...

#13 Felhasználó inaktív   closed 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 20:50

Google Mail, Calendar és Contact szinkronizálás van, maps-re van egy rakás (third party) app, de nem próbáltam őket, a Nokia és a Bing maps mellett böngészőből elérem, ha kéne. Google+ -ra is van valami, azt sem próbáltam. Az IE-ben be tudom a google-t állítani alapértelmezett keresőnek (Nokia 1020), de alternatív böngésző is van pár (Maxthon, UC) gondolom azokon is be lehet. Van hivatalos google kereső app is, de az a vélemények szerint elég gyatra. Youtube-ra valami third party-t használok, nincs vele baj.

Mikor Androidos telefonom lett, szanaszét farigcsáltam, főzött romok, launcherek stb, élveztem, hogy kb bármit meg tudok vele csinálni, de pár hónap után azon kaptam magam, hogy az okostelefonos alapfunkciókat használom csak, nem hoz már lázba a testreszabhatóság. Amikor kezembe került egy 520-as, meglepett, hogy az árához képest mennyire kényelmesen és gördülékenyen haszálható (ami a hasonló árú Androidomról nem mondható el), szóval úgy döntöttem, a következő telefonom Windows-os lesz. És nem bántam meg. Mindenre van app, bár tény, hogy néha csak fizetős, vagy reklámokkal teletömött, de párszáz forint nem vág földhöz. (mellesleg a telefonhoz járt egy 8000 ft-os voucher, abból azért elég sok programot meg lehet venni)
Ami negatívum, hogy nincs USB Mass Storage Device mód, se USB OTG. És mivel minden program a háttértárból csak a saját "sandbox"-át éri el, néha elég kacifántos az állománykezelés (pl. turistatérkép apphoz a térkép feltöltése vagy OneDrive-on keresztülfuttatva megy, vagy asztali gépre telepített segédprogrammal, tracklog leszedése dettó)

Hogy a cikkhez is szóljak: a 8.1-ből a legjobb a lehúzható Action Center és értesítési terület (ez nagyon hiányzott az Android után). Jól jön a plusz csempesor is. A Swype-szerű billentyűzet sajna csak angolul működik, magyarul nem. Cortana-t kipróbáltam, de nem győzött meg, hogy szükségem van rá.

És úgy általában, a 7.x verziók hirtelen szanálása után abszolút pozitív, hogy a 8.1-et a létező összes 8.0-t futtató telefonra elérhetővé teszik. Mondjuk, ha minden igaz, ennek az is az oka, hogy 8.1-re már lehet úgy programot írni, hogy csak a UI átfaragásával Windows 8-as asztali appként is fusson ugyanaz a kód, szóval a fejlesztők dolgát könnyítik meg - már legalábbis azokét, akik látnak fantáziát a metrós appokban.

#14 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 16. 20:57

Üzenet megtekintéseIdézet: k_chris - Dátum: 2014. 07. 16. 21:17

En se értem mi az a Google szolgáltatás ami annyira hiányzik... A 8.1 es wp lejezeli a google es icloud kontakt listakat leveleket naptárakat az outlookos mellett, navigaciohoz van Google Maps igaz nem google irta, de inkább wazen gyűjtögetem a pontokat. Google now nincs.

Esetleg megnyomhatnád a wp8 gyári navigációjának gombját is.
Sajnos a symbianban volt, itt már nincs magyar utcaneves navigálás, remélem visszakapjuk.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#15 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 17. 06:57

@terminal: eh, az "early adaptor"-oknak már hetek óta 930-as van a kezükben...

#16 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 17. 06:59

@iasatan: én még a bing-gel is egész jól megvagyok. Google szolgáltatásokat már a wp-m előtt évekkel se használtam, kivéve a keresőt. Na jó guglizni még most is szoktam, a bing magyarul elég érdekesen viselkedik.

#17 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 17. 07:02

@closed: "nincs USB Mass Storage Device mód" - érdekes én rádugom a gépre, és megjelenik a meghajtók között, és Total Commanderrel már vígan mozgatom is a fileokat.

#18 Felhasználó inaktív   Loui 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 287
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 17. 08:38

@Baskiria: Vettel egy telefont a Google-el konkurens gyarto rendszerevel es az faj, hogy nem a Google szolgaltatasok az alapertelmezettek, nincsenek a vegletekig integral vagy ne agjd isten nem mukodnek.

Te vegiggondolod amit irsz? Lehet a Google-tol kellett volna telot venni, ha az o szolgaltatasuk kell. Csak egy otlet, gondoltam megosztom.

#19 Felhasználó inaktív   nagy.bala 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 47
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 17. 08:58

@Baskiria: en azert feltennem magamnak a kerdest a helyedben, hogy esetleg nem az a szemely egybites, aki nem tud meglenni a google szolgaltatasok nelkul, ugy, hogy alapvetoen van alternativa mindenre?

#20 Felhasználó inaktív   nobela 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 578
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 07. 17. 09:31

@uatu: "A Nokia térkép és navigáció (ingyenes, offline) veri a google-t"

Jesszusom, azért ez már fáj.

Az utóbbi időben a WP fanboyok erősen kezdik alulmúlni az almás ás droidos társaikat.


(Lassan 10 éve napi szinten használok navi programokat, majd" mindegyiket kipróbáltam. Amit leírtál az nem igaz, sőt NAGYON NEM IGAZ)

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó