HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itt az Apple okosórája - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itt az Apple okosórája

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 09. 10. 12:56

Nem oldotta meg a Nagy Okosóra Kérdést az Apple, nincs izgalmas újdonság, sem felhasználói élményben, sem hardverben nem tűnik előrelépésnek az almás karóra. Ennek ellenére szinte borítékolható a sikere.
https://www.hwsw.hu/hirek/52838/apple-watch-okosora-android-wear-smartwatch.html

#2 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 12:56

Lehet, hogy az Apple ismét divatdiktátor lesz, és az ő óráját fogják ezentúl a versenytársak másolni, de nekem ez az óra egyáltalán nem tetszik. Designban sehol sincs egy Pebble Steelhez vagy egy LG G Watch R-hez képest (ez utóbbihoz képest pláne nincs sehol), de még a Moto 360 is ráver két körrel.

Nem egészen értem, a kommentárok miért nevezik ezt egy divatos, jó designú órának.... Körbeszaladtam ma reggel a folyosón vele és végigkérdeztem a kolléganőimet, és mindegyik fintorgott... Márpedig az órának az első számú funkciója, hogy kinéz valahogy. Ez pedig olyan sehogy.

A funkciói miatt nem lehet hibáztatni az Applet, túl nagyok voltak az elvárások, illetve sokkal gyorsabbak voltak a versenytársak. Az a baj ezzel, hogy most az Apple vált követővé, és a Google diktálja a tempót.

#3 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 13:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Szerzetes - Dátum: 2014. 09. 10. 13:56

Lehet, hogy az Apple ismét divatdiktátor lesz, és az ő óráját fogják ezentúl a versenytársak másolni, de nekem ez az óra egyáltalán nem tetszik. Designban sehol sincs egy Pebble Steelhez vagy egy LG G Watch R-hez képest (ez utóbbihoz képest pláne nincs sehol), de még a Moto 360 is ráver két körrel.

Nem egészen értem, a kommentárok miért nevezik ezt egy divatos, jó designú órának.... Körbeszaladtam ma reggel a folyosón vele és végigkérdeztem a kolléganőimet, és mindegyik fintorgott... Márpedig az órának az első számú funkciója, hogy kinéz valahogy. Ez pedig olyan sehogy.

A funkciói miatt nem lehet hibáztatni az Applet, túl nagyok voltak az elvárások, illetve sokkal gyorsabbak voltak a versenytársak. Az a baj ezzel, hogy most az Apple vált követővé, és a Google diktálja a tempót.

Nekem sem tetszik, de a képeken amikor viselik sokkal jobban néz ki. Meg kell nézni élőben mit mutat, mert egy vastag ronda cuccnak néz ki, de lehet hogy ez csak a fehér renderelt környezet okozza. A vezérlésben látni az ötleteket, csak nem volt egy Jobs aki kikukázta volna a hülyeséget. (vagy csak görgő van vagy csak erős koppintás, a kettő együtt káosz és zürzavar)

#4 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 13:35

ilyesmit hordanak a buzik
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#5 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 13:37

Nekem tetszik, formara is - Cook kezen pl jol nezett ki - illetve UI-ra nagyon. Jelenleg csak a fitnessz-funkciok erdekelnenek belöle. 350 dollar szerintem nem gaz. Orakent es fitnessz-kiegeszitökent sem különösebben sok.

#6 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 13:39

Ja, a nevezektan meg erthetö - az iPay es az iWatch is hülyen vette volna ki magat :)

#7 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 09. 10. 13:40

@dikki: Bezzeg az iPhone nem? :)

#8 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 13:40

A vilag mar tullepett a karoran, alig talalni olyan embert aki meg hord ilyet. Ez se tud tobbet mint a telefon, ami kb. mindenkinek van, raadasul telefon mindenkeppen kell hozza (nem valtja ki) igy max divatcikkent ertelmezheto ahogy a cikkben is irjak. Akkor viszont nem a funkcioban versenyez a hagyomanyos orakkal, marpedg azok f.szantos mechanikus cuccok.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#9 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 13:41

Még felül is múlta azt, amit még az első apple óra pletykáknál mondtam. Egy fitness lifestyle kiegészítő, semmi extra, nem irreálisan drágán. Az elvárások persze az egekben, levitál, hologramot vetít, lézert lő, és dolgozni jár, úgyhogy attól, hogy óra, most mindenki csalódott. Közben meg megoldotta a bankkártya és kártyaadatok nélküli paypass-t a világ azon részén, ahol leszarjuk. Itt csak egy drága óra marad, bekerül a boltokba az Apple TV mellé.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#10 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2014. 09. 10. 13:41

@dikki: Hehe... erre nem is gondoltam:D

#11 Felhasználó inaktív   Euro Glass 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 13:49

Faja, csak egy baja van, kár hogy 20 centi vastag... és így kissé kényelmetlenül fogok benne zsebelni a kombínón

:] :pokeas2: :banghead:

#12 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 14:00

@Samott: "A vilag mar tullepett a karoran, alig talalni olyan embert aki meg hord ilyet."

Nem tudom, milyen körökben mozogsz, de az én ismerőseim 100%-a hord karórát.

#13 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 14:10

@Szerzetes: Épeszű körökben. Nekem is van vagy 2 otthon a fiókban porosodik, mert mi a f.sznak. Tavaly még vízibiciklizés közben jó lett volna - amire ez pont alkalmatlan lenne100ezerért, mert nem vízálló -, de idén már arra is integráltak egy 300 Ft-os órát, szóval oda se kellett.

#14 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 14:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Szerzetes - Dátum: 2014. 09. 10. 15:00

@Samott: "A vilag mar tullepett a karoran, alig talalni olyan embert aki meg hord ilyet."

Nem tudom, milyen körökben mozogsz, de az én ismerőseim 100%-a hord karórát.

Nalunk csak egy srac, de o felevente csereli. Igaz neki pecsetgyuruje es nyaklanca is van.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#15 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 14:15

@Bodnár Ádám: az fönev, sztem jo nev. de te pl az iMasturbate vagy az Apple Masturbate közül melyiket valasztanad? :)

#16 Felhasználó inaktív   zoozo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 225
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 14:16

Steve Jobs nélkül kezd visszacsúszni az Apple oda ahol a 90-es években volt.
Ez sugárzik erről az óráról és az újdonságok nélküli új iPhone 6 mobilokról.
Még korábban az Apple alakította a piacot most csak követi a többieket.

Szerkesztette: zoozo 2014. 09. 10. 14:25 -kor


#17 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 14:16

@Szerzetes: ha körülnézek, akkor 10-20%.

#18 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 09. 10. 14:18

@Samott: A svájci óragyártók szövetsége által publikált adatok szerint évente 1,2 milliárd karórát adnak el (2013-as adat), ezzel szerintem le is zárhatjuk a vitát, hogy vásárolnak vagy hordanak-e ilyet az emberek.

#19 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 14:19

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2014. 09. 10. 15:16

@Szerzetes: ha körülnézek, akkor 10-20%.

Jo, hat nem dolgozhat mindenki egy Patek Philippe mintaboltban. ;-)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#20 Felhasználó inaktív   Emvy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 10. 14:19

@dikki: "Jelenleg csak a fitnessz-funkciok erdekelnenek belöle."

Es sajnos az egyetlen, amire nem igazan alkalmas. Triatlozni teljessegel alkalmatlan a GPS hianya miatt -- uszni telefonnal nyilvan nem lehet, futni nem akarnek egy okosorat es egy okostelefont is vinni, bringan meg szinten nem idealis ezer okbol.
while (!sleep) sheep++;

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó