HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itt az Apple okosórája - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (6 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itt az Apple okosórája

#101 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 09:39

@Bodnár Ádám: "Azért 100 ezerből már a legjobb vízálló, GPS-es triatlonórák is megvannak, Garmin XT9XX meg hasonlók. Igaz, nem "okosak"."

És? Számít az ha tényleg fitnesz miatt kell?

#102 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 09:54

@attila9988: "Számít az ha tényleg fitnesz miatt kell?"

Futás közben a legtöbben zenét hallgatnak, így egy zenelejátszó mindenképpen szükséges. Ha zenelejátszó van, akkor már mobiltelefon is lehet, legalább fel tudod venni, ha hívnak. Ha viszont a mobil nálad van, akkor egy okosóráról
- tudod vezérelni a zenét amit hallgatsz
- meg tudod nézni ki hív, és fel tudod venni ha szükségét érzed
- csipognak az email, sms, facebook stb. értesítések, engem például érdekel, hogy kik írnak és mit futás közben is

Szóval számít.

#103 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 09:55

@Szerzetes: " A hwsw.hu toronymagasan a legszínvonalasabb magyar technológiai oldal, "

Na azért nem túlozzunk...

#104 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 09:56

@Szerzetes: És akkor a fentebb részletezett hátrányokkal meg nem foglalkozunk mi? :)

#105 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 10:26

@Szerzetes: "Egy év múlva már szépnek fogjuk találni, és a versenytársak is ezt fogják kopizni."

Ha a te szépérzékedet könnyen lehet állítgatni egy pár reklámmal, az a te bajod.... ami nekem most ronda, az ronda lesz mindig, reklámozhatják amennyit akarják. :)

#106 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 10:31

@Fiery: "Es hogy miert erdekes a "felso tizezer"? Mert oket figyeli mindenki"

Én pl leszarom hogy ők mit hordanak, vagy mit nem... :)

#107 Felhasználó inaktív   java786 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 279
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 12. 14:20

Jobs úgy jellemezte tegnap az iPad-et (aminek már a neve is nevetségesen hangzik) hogy az megreformálja majd a számítógépek piacát.

A Guardian szerint: Az Apple azt ígéri, hatékonyabbá teszi mindennapjainkat. Első ránézésre ez egy túlméretes, ormótlan iPhone, de ha jobban szemügyre vesszük akkorja nem. Ez valóban csak ennyi.. Jogos. Én sem értem kinek van szüksége iPad-re ha egyszer van egy iPhone-ja. Teljesen ugyanazok a funkciók vannak mindkettőn.

Gizmodo: 8 dolog ami miatt az iPad az utolsó amit venni szeretnék. Ronda, vastag keret. Csúnya. Johny Ive ezt elszúrta. Az érintőképernyőn való gépelés szuper kényelmetlen. Nincs HDMI kimenet. Miből állt volna egy HDMI kimenetet tenni az iPad-re könyörgöm? Mi van ha a TV-n szeretnénk videót nézni vele? Itt jegyezném meg hogy ha már csinálnak egy tábla gépet, miért nem 16:9 a képarány? Melyik filmet készítik ma már 4:3 -as aránnyal? Most emiatt a képernyő alján és tetején nézhetek szép fekete sávokat. Újabb fatális hiba.

A Wired cikkének címe: 10 dolog ami hiányzik az iPad-ből.


És gye tudjuk mi lett...


iPod bemutatása után:
- Sírok. Azt hittem, valami értelmeset mutatnak be.

- Fasza, a világnak pont erre volt szüksége, egy újabb rohadt mp3-lejátszó. Steve, hol a Newton?

- Hát ez aztán őrülten forradalmi. Ahelyett, hogy ócska játékokat fejlesztetek, nem lehetne inkább, hogy rendbe tegyétek a drága és ócska szerverkínálatotokat? Vagy szerintetek tényleg az a jó irány, ha hülye fogyasztói termékeket dobtok piacra?

- El sem hiszem! Ennyi hype egy nevetséges kis kütyüért? Kit érdekelnek az mp3-lejátszók? Miért kellett ez? Ez annyira rossz irány! Annyira ostoba!

- Megnéztem a boltban. 399 dollárt akarnak ezért? Uh!

- 400 dollár egy mp3-lejátszóért! A kutya nem fogja vásárolni és valószínűleg elég hamar leállítják a gyártását!

- Mindez egy zenelejátszóért? Forradalmi eszköz? Jobs valóságtorzító mezeje elkezdte felfalni az agyát, ha egy másodpercig is elhiszi, hogy ebből sikeres termék lehet.


És gye tudjuk mi lett...

#108 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 13. 08:41

@attila9988: Az lehet, hogy tudatosan sokan **rnak ra, de tudat alatt a donteseinket igenis befolyasolja az, hogy mit latunk magunk korul vagy epp a tv-ben. Bejon egy virsli reklam a tv-ben, lehet hogy nem fogsz ugyanolyan markaju/tipusu virslit venni, de furcsamod masnap este virslit akarsz vacsorara enni :) Stb. Es akkor me"g nem beszeltunk azokrol, akik tudatosan majmoljak Angelina Jolie-t, Al Pacino-t es mas sztarokat, hiressegeket. Komplett forumok vannak arra, ahol a hiressegekrol keszult hivatalos vagy kevesbe hivatalos fotokat targyaljak ki az arra erdemesek, hogy epp melyik sztar mikor milyen ruhaban, taskaval, telefonnal, oraval jelent meg. Baromira nem mindegy, hogy a sztarok, hiressegek lerakjak-e a jol megszokott mechanikus orajukat, vagy sem. En mar az iPhone 5 megjelenesekor is azt mondtam, oke, ez nem rossz irany, de me"g mindig hianyzik egy igazan draga iPhone. Most meg azt mondom, a draga iPhone melle" tessek fejleszteni egy igazan draga orat is. Vannak olyan korok, ahol mar mindenkinek a legujabb iPhone-ja van, ott mivel tunik ki az ember a tomegbol? :)

#109 Felhasználó inaktív   domel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 13. 12:56

Majd ha már 20-25e Forintért meg lehet venni, akkor mindegyikőtöknek lesz egy ilyen :) Futáshoz - kerékpározáshoz kiváló, látatlanban nem tudom mi másra lehetne még használni

#110 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 13. 20:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2014. 09. 11. 14:46

Hol irtam en ilyet? Eszem agaban se volt megbantani az orat hordokat, sot elismerem: divatcikk. Ertelmet mar nem keresem, de azt elfogadom hogy divatbol, onkifejezesi celbol vagy egyszeruen csak hagyomanybol masok hordanak meg karorat. Annyit irtam, hogy funkcionalisan ma mar nem szukseges, hiszen telefonja van mindenkinek, azon meg van ora. De nem hulyeztem le emiatt senkit.

Samott

Nekem spec 2 mobilom is van, mégis ragaszkodom a karórához. Kurva kényelmetlennek tartom előkapni a mobilt csak azért, hogy megnézzem, mennyi az idő. Pláne, hogy én használom másra is kezeimet, tudom, manapság sokak életmódja ezt már nem követeli meg. A karórát látom akkor is elég sokszor, ha a kezeimmel valami mást csinálok, pláne olyant, amiből kifolyólag nem tudnám elővenni a mobilt annak ellenére, hogy erre lenne időm és lehetőségem. És nem divatcikk nekem az óra, abban az értelemben, ahogy sokan azt képzelik manapság. Nem érdekelnek a márkák, tkp. fogalmam sincs hogy ott, ahol ez státuszszimbólum, hogyan képesek megállapítani messziről, hogy milyen márkájú, mennyibe került, milyen szinten áll a sátuszlistán, meg ilyenek. Ha órát keresek magamnak, akkor viszont nagyon sokat kell keresgélnem, hogy a megfelelőt megtaláljam. A legfontosabb szempont, hogy azonnal lássam rajta, mennyit mutat. Na, ez a mai óráknál nagyon necces. A sok hülye sötét számlap miatt, meg sok felesleges cifraságok miatt, amivel képesek felcicomázni őket. Nem érdekel, hogy milyen márka, hogy 3e Ft-s piaci áru, vagy tízszer annyiba kerül, ha jól néz ki, pontos, strapabíró, jól olvasható, akkor az nekem való. Van vagy tucat karórám, amiket ajándékba kaptam, márkásak, drágák, és ott vannak a fiókban, mert szépek, dizájnosak, elegánsak, de sajnos egyet nem tudnak, nem látom rajtuk egyből a pontos időt. A legtutibb órám valamikor egy piacról származó Sharp karóra volt, pöpec, ízléses világos számlappal, kis LCD kijelzővel, amin a dátumot mutatta (arra állítottam be), addig hordtam, amíg el nem kopott a mechanikája. Azóta is keresek hasonlót, de nagyon nehéz. Pont olyan már nem lenne jó, a szemem annyit romlott, hogy nem látnám a piciny LCD kijelzőjét. Láttam már egy megfelelőt, Analóg számlapos, de ki tudja vetíteni a plexire nagy karakterekkel a dátumot, időt, meg akármit, na majd egy ilyent fogok szerezni. Most elvagyok egy 36e Ft-os Casioval, amin a dátum mezőt nem látom, csak azt, hogy hány óra van.

#111 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 15. 13:12

@hkpk: Hihi, én pont fordítva vagyok, nekem a sötét számlap világos mutató kombináció jön be, azt mindig jól látom. Értelem szerűen éjszaka is, mert foszforeszkálnak a mutatók is, meg a számlap szélein a "rovátkák" is a számok helyén.

Én is néztem egyébként (kirakatban) hogy a drága óra vöröses arany színű számlapján hogy a fenébe lehet észrevenni a kecses vékony sima arany színű mutatókat? IMHO használhatatlan egy színösszeállítás, mert nem elég kontrasztos.

Eddig egyébként az jött le akomentekből, hogy az okos óra akkor hasznos ha futok.
Na, hát én nem kezdek el rohangálni, hogy lehessen okosórám... Mi vagy én, mérgezett egér?

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó