HWSW Informatikai Kerekasztal: Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth

#1 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 28. 11:11

Elvileg 2014.10.24-én jelenik meg.

firaxis.com/?/games/single/sid-meiers-civilization-beyond-earth

Ami a fenti hivatkozáson érdekes volt:

Idézet

For the first time, players will lead factions divided by contrasting cultures and evolve their new civilizations to reflect their chosen destiny.


Khm, izé, a Sid Meier’s Alpha Centauri nem erről szólt?

Az is érdekes, hogy a firaxis.com oldalán sem az "all games", sem a "Sid's legacy" rovatban nem szerepel az előbb említett SMAC, mondjuk az "about" rovatban legalább a borítója szerepel.

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2 Felhasználó inaktív   Péntek 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.026
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 17:04

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2014. 09. 28. 12:11

Elvileg 2014.10.24-én jelenik meg.

firaxis.com/?/games/single/sid-meiers-civilization-beyond-earth

Ami a fenti hivatkozáson érdekes volt:



Khm, izé, a Sid Meier’s Alpha Centauri nem erről szólt?

Az is érdekes, hogy a firaxis.com oldalán sem az "all games", sem a "Sid's legacy" rovatban nem szerepel az előbb említett SMAC, mondjuk az "about" rovatban legalább a borítója szerepel.



SMAC azt hiszem az EA tulajdonában van, ezért nem használhatja Sid bácsi tovább a nevet. Kb. ez most egy reboot lesz, csak a trademark miatt új néven :)

#3 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 04. 10:27

Kiprobaltam. Haaaat... Valahogy nem a Civilization elmeny.

Elso negativum az volt, hogy a tech "tree" egyreszt atlathatatlan, masreszt az elnevezesek miatt nagyreszt nem igazan tudod, hogy mit fejlesztesz (elfogadhato angoltudas mellett sem).
A masodik az volt, hogy levertek az "uj barbarok". (Ja, es nincs unit stacking.)
A harmadik is.
A negyedik az, hogy ha a erositek es a barbarok nem vernek le, akkor nem jutok elore.

Ami tetszett, az a tengelyek szama, amelyek menten mozoghatnak strategiai donteseink. Persze ezek egy reszet orokolte a jatek a korabbiakbol. Katonai, gazdasagi, tudomanyos vagy joleti fejlesztesek, idegenek asszimilalasa vagy epp asszimilalodas kozejuk, es aprobbak, amik szinten az emberiseg jovojenek iranyat jelolik ki, pl. mit kezdjunk a robotikus testreszek vagy a genmanipulacio kerdesevel.
A problemam itt az, hogy a dontesek tobbnyire egybitesek, ahogy a gyozelmi strategiak is.

Ha mar gyozelmi strategiak, akkor visszaterek az elso kijelentesre, miszerint nem a regi elmenyt adta a jatek. A kezdeti problemak megmutattak, hogy mire kell figyelnem, igy azokat eszben tartva egy hatarozott tervvel kezdtem az ujabb jatekokat. Tudtam, hogy milyen uton akarok haladni es melyik gyozelmet akarom elerni. De megis, onnan kezdve, hogy a poziciom biztosnak latszott, atment a jatekelmeny egyfajta vak parancskovetesbe. A varosok tul sok mikromenedzsmentet nem koveteltek, a birodalom vedve volt kivulrol-belulrol, igy annyi maradt nekem, hogy megnezzem, hogy mi a gyozelem kovetkezo lepese, es kifejlesszem/legyartsam, johet a kovetkezo, fejleszt/gyart, johet a kovetkezo, kb meg 2-3 oran keresztul, mikozben tulajdonkeppen semmi sem tortent.

Szoval viszonylag gyorsan elultette a jatek a fejemben azt a gondolatot, hogy elovegyem valamelyik regi Civilization-t. Mondjuk a negyet, esetleg a harmat.
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#4 Felhasználó inaktív   Péntek 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.026
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 04. 19:29

Nem vagy egyedül, sokan írják, hogy csalódás számukra a játék.
(btw unit stacking hiánya Civ 5-től van, ez is arra a motorra épült)

Nekem amúgy pont az a bajom az alienekkel, hogy túl passzívak :) Ha te nem bántod őket és a megfelelő 2 mező távolságot meghagyod a fészküktől, akkor szinte nem is találkozol velük. Kereskedelmi konvojra meg workerre rámásznak, igaz, de ezek ellen a kerítés megvéd, és amint ez megvan, úgy szinte mindegy, hogy vannak-e körülötted, vagy sem, mert abszolút nem szólnak bele a játékba. Jópár fejlesztés után, amikor a terjeszkedésed miatt esetleg útban vannak, meg már annyira erős vagy, hogy simán bedarálod őket.

Az lenne a jó, ha leszállás után jönnének és támadnának, pl. x körönként kisebb csapatba verődve próbálnák megvédeni a területüket (és nem csak azt a 2 mezőt).

A győzelmi opciók nagyon lehangolóak...a többiek leverésén túl a maradék 4 mind arról szól, amit írsz...kutasd ki, építsd meg, várj 20 kört, grat nyertél. Nincs benne semmi izgalom. Ha rámész az egyikre, és beásod magad a városaid környékére, akkor ki sem tudnak robbantani onnan - mivel még pl. atom sincs :( - viszont beleunsz az egészbe, úgy meg mi értelme játszani?

A tech web nekem tetszik, annyi nyűgöm van viszont, hogy normálisan kéne színezni a fejlesztéseket (pl. wonder, épület, egység, buff, stb.) és a keresőn kellene még sokat fejleszteni (hogy pl. tundra szóra kiadja azt, ami a tundra mezőn lévő kaját növeli meg - egyszer láttam valahol, na azóta sem találom).

A másik, ami jó ötlet, az az affinity. Csak kár, hogy sajnos elcseszték, hogy a pontok 90%-a fejlesztésből jön, s nem questből. Így most kb. az van, hogy megnézed, hogy melyik stratégiai erőforrásból van a legtöbb, és csak a kapcsolódó affinity-t fejlesztő kutatásokra állsz rá, függetlenül attól, hogy épp mi jönne jól, vagy melyik fejlesztés tetszik. Ha küldetésekből jönne a pontok jó része, akkor megmaradna a fejlesztés szabadsága, és a questes döntések miatt esetleg talán jobban beleélnéd magad a játékba.


Mindent összevetve szerintem azért nem ment annyira félre a játék, nyilván nem olyan, mint Civ 5 a maga 2 kiegészítőjével, de ha egy kis munkát még beledobnak, akkor egy jó patch-csel akár egy remek játékot is ki tudnak hozni belőle. Szinte biztos vagyok, hogy ez legkésőbb az első kiegészítővel meg fog valósulni, viszont csak remélni tudom, hogy nem kell majd addig várnunk...mert akkor már késő lesz.

Szerkesztette: Péntek 2014. 11. 04. 19:35 -kor


#5 Felhasználó inaktív   LightBringer 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 05. 00:08

En ugy tudom, az idegenek viselkedese valamennyire random, de alapvetoen az elejen ha nem bantod oket, akkor ok se bantanak. A tech web nekem is jobban tetszik, mint a tobbi Civ elegge linearis szinte kerulhetetlen technologiakat tartalmazo megoldasa.
"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan
Kép

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó