HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Szigorúbb lesz az androidos gyártókkal a Google - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Szigorúbb lesz az androidos gyártókkal a Google Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 09. 29. 12:14

Szigorúbb követelményeket állít a gyártók felé a Google az Android rendszer külsejével kapcsolatban. A vállalatok továbbra is használhatnak saját felhasználói felületet, azon viszont a keresőóriás szolgáltatásainak a megfelelő helyen kötelező jelleggel szerepelnie kell - legalábbis amíg igényt tartanak a Play Store-hozzáférésre.
https://www.hwsw.hu/hirek/52924/google-android-eloiras-szabalyzat-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   Kecske666 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 12:14

Ez kb senkit és semmiben nem korlátoz.
Íg igazán marginális változás nincs is.

#3 Felhasználó inaktív   goph-R 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 12:21

Szerintem pont a felületet kéne szabályozni - ha lehetne .. . A Nexus 7-emen imádom a gyári UI-t, míg a Huawei P7-emen lévő Emotion UI-t rögtön cseréltem Dodol-ra, hogy legalább valami hasonló élmény legyen ..

#4 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 12:27

@Kecske666: nem korlatozas, uj eloiras.

#5 Felhasználó inaktív   Unstable 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 120
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:00

Inkább azt kéne előírni a gyártóknak, hogy ne adhassanak ki 8 giga belső tárhelynél kevesebbel, telefonokat...

#6 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:27

@Kecske666: Egy Samsungnak, amely saját app-boltot, chatszolgáltatást és egyebeket üzemeltet, ez bizony épp elég korlátozás. A saját telefonján nem tolhatja a saját szolgáltatásait előtérbe.

#7 Felhasználó inaktív   A Herceg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:37

@Gálffy Csaba: A Samsung saját hozzáadott fejlesztései nemhogy kalap szart nem érnek, de kifejezetten károsak. Bugos, bloatware cuccok amik csak lassítják a mobilt és még a stabilitását is aláássák. TouchWiz is egy fos. Ha garancia nem követelné meg a gyári firmwaret, már régen lecseréltem volna a barátnőm SGS5-éről és Cyanogenmod-ot raktam volna a helyére.

#8 Felhasználó inaktív   A Herceg 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:37

-

Szerkesztette: A Herceg 2014. 09. 29. 13:38 -kor


#9 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:45

@A Herceg: Én ezt értem (és amúgy hasonlóképp vélekedek), de ez a Samu számára ettől még masszív korlátozás :)

#10 Felhasználó inaktív   TomiFiu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 86
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 13:53

@goph-R: ááá, pontosan én is így tettem. Nekem ugyan csak egy szutyok Huawei Y300-am van és először még a régi telómról a Go Launchert hoztam át , de hamar felfedeztem aztán a Dodol launchert és most ez van. :) Próbáltam barátkozni az Emotion UI-val, de nagyon nem ment.

#11 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 14:38

@Unstable: Egyetértek. Vicc, hogy beletolnak egy rahedli appot (a frissítéseik is még vagy x-szer ekkorák és a régi verziók mellett az újabb kiadások együttesen is helyet foglalnak), így pont ezek lesznek a soványabb memóriával ellátott telefonok frissítésének gátjai. Nem lesz hely frissíteni vagy új alkalmazást feltenni. Francot használom ezek felét is, de betolja. Ha meg le merném szedni roottal, akkor ki tudja, a többi mennyire fog működni, amit használnék (mennyire van összedrótozva a csomag).

Ha nem lenne ennyi GApps, talán most is jobban elférnék a telefonon, mert nem használok Hangouts, Gmail, Street View, Voice Search, Google Drive, Youtube, Play Store alkalmazásokat, miközben persze használnék Facebook appot (de ezt meg a mérete és a privát hiánya miatt nem teszem fel/szedem le).
Röhej, hogy a telefonom azért lassul le, mert a kártyára kell pakolnom az appokat, amik egy része még így is a telefon memóriájában marad, amit meg nem teszek át, azt azért, mert ha kártyáról menne, szívná az akkut. És Class10-es kártyám van.

Úgyhogy A telefonokba tényleg vagy pakoljanak 8 gigát alapból, vagy esetleg a Google engedhetne, hogy x memória méretig ennyi, afölött meg annyi appot kötelező feltenni.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#12 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 14:49

Ezek a default gugle szarok mint betöltődnek a memóriába (feleslegesen), lassítják az amúgy is szar low-end telefonokat.
Amióta a ZTE Blade 3 telefonomon gyári 4.0.4 droidról Cyanogen 11-re váltottam (4.4.4), szabályosan megtáltosodott. Szabad RAM 80->180mb, és _nem akad_
Egyedül a Mapset és a Calendart tettem fel (külön, kézzel).
Minden másra ott az iPad :)

#13 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 14:54

@Mykee: Nem lesz hely frissíteni vagy új alkalmazást feltenni. Francot használom ezek felét is, de betolja. Ha meg le merném szedni roottal, akkor ki tudja, a többi mennyire fog működni, amit használnék (mennyire van összedrótozva a csomag).

CWM Recovery telepít, teljes mentés (gyári fw), aztán ha a legrosszab bekövetkezik, 2 perc alatt helyreállítod.
Asszem még rootolni sem kell a CWM-hez. Ha rootolod, akkor meg már normális szoftvert is lehet rá tenni. Van benne egy telefon app, egy contacts app, egy sms app, osztjónapot.

#14 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 15:24

@Bástya elvtárs: Ez rendben is van, illetve ott a ROM Toolbox Pro a telefonon, ami részben áthidalja a gondot, inkább a GApps miatt aggódom. Oké, lementem és visszarakom, ha nem megy, de a franc kísérletezget: leszedném és tán ha két appot hagynék meg belőle. Na meg az, hogy egy appnak több része is van fent, tudomisén mit kell leszedni. A Toolboxszal készítek backupot, de volt, hogy az sem szedte le a GAppsot (pl. térkép), pedig ez tényleg tuti cucc...

Váltanék én is Cyanogenre és társaira, de ott sajnos pár alap funkció nem működik a telefonon (pl. rádió), amit időnként használok. A gyári rendszer nálam nem problémás (lekopogom), tehát a csere sem lenne fontos, ha több helyem lenne.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#15 Felhasználó inaktív   macibaci 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 29. 19:10

Munkatársam ma az sgs4 vagy 5 telefonját pufolte élével az asztallapnak mert befagyott valami app. "fos android , fos Samsung fos emosön" felkiáltással. Lehet amit bugnak véltek, az valójában fícsőr. Amúgy meg éljen a Windows Phone.

#16 Felhasználó inaktív   Balaimali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 163
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 08:28

@Unstable: +1

#17 Felhasználó inaktív   Bátorgyáva 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 08:54

@macibaci: Pontosan,a legjobb mobil OS Windows Phone!

Szerkesztette: Bátorgyáva 2014. 09. 30. 08:54 -kor


#18 Felhasználó inaktív   XZoli 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 09:51

Hajrá Windows Phone Nokia Lumia 930
Szia Zoli

#19 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 13:23

Srácok, srácok, lefelejtettétek az (x) -et a sor végéről! 8-D


#20 Felhasználó inaktív   Luftwaffe 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 316
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 09. 30. 14:49

@YleGreg: +1 (touché) :D
May the bastard rest in pieces ;)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó