HWSW Informatikai Kerekasztal: PS4 vs. XBOX ONE - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

PS4 vs. XBOX ONE Tapasztalatok, vélemények

#1 Felhasználó inaktív   hacker 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 16. 16:12

Sziasztok!

Arra az elhatározásra jutottam, hogy veszek egy konzolt, mert meguntam a PC-n való játékot.
PS4-et v. XO-t szeretnék. Tehát, akinek van ezek közül valamelyik, legyen olyan szíves és írja le a tapasztalatait, véleményét vagy valami értelmes tesztet linkeljen(google-t tudom használni, csak hátha elsiklottam valami felett) ezekről.

Az egyik legnagyobb kérdés számomra a Mo.-i támogatás, hogyan megy az egyes konzolokon és miért kell/lehet fizetni.
Nem szeretnék flame war-t indítani, úgyhogy kérem csak az írjon akinek értelmes véleménye van a témával kapcsolatban.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Dani

#2 Felhasználó inaktív   crashpipi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 19. 19:23

Szia!

Nem tud más dönteni helyetted, nem egyértelmű a választás a két új konzol között, a saját szempontjaidat kell szem előtt tartanod.
Én 2007-től játszom 360-on PC mellett és tavaly a megjelenés napján vettem PS4-et.

Az akkori szempontjaim nekem ezek voltak:
- a két gép közül az XO-t már látatlanban temették a minimálisan gyengébb hardver miatt (azóta ez már csupán nüansznyi hátrány)
- csak a PS4 jelent meg itt hazánkban, én pedig elzárkózom a szürkeimportos holmiktól (idén az XO is kapható már nálunk)
- nekem PS3 hiányában kimaradtak a PS exklúzívok és anno a streamelt PS3-as játékoknak a lehetősége baromi jól hangzott (ma már körvonalazódik, hogy nagyobb volt a füstje, mint a lángja, mivel egy ideig még nem is érhető el, magyar viszonylatban túl drága és a hozzá szükséges stabil és gyors net is probléma még sok helyen)
- olcsóbb volt a PS4 (akkor még csak Kinect-el árulták volna az XO-t, ma már anélkül kb egy az ár)

Ha semmilyen konzolod nem volt az előző két generációból, akkor kicsit könnyebb a választás. Én speciel biztosan veszek egy XO-t is hamarosan, mivel ha jön az új generációra Halo, Gears of War, stb, semmiképp nem akarom kihagyni, ráadásul a PS-re nincs olyan színvonalas autós franchise, mint a Forza vagy a Forza Horizon. A GT és a most kijött Driveclub sajna nem nőttek még fel a konkurenciához.
Amit én kipróbáltam friss Ps tulajként, az a Killzone, az Infamous, amik feledhető középkategóriás játékok, viszont még nagyon várom a God Of War-t és az Uncharted-et...

Szóval nem hiszek benne, hogy csupán az egyik konzol birtokában elégedetten dőlhetne hátra bárki is!

Az XO kontrollere jobb, vagányak a rezgő ravaszok. Nem rossz a PS kar se, de elég gyenge az akkuja, szóval nem árt 2 db otthonra, ha nem akarsz időnként kábellel játszani. A beépített hangszóró egyelőre nem sokat adott a feelinghez és a tapipad sem.

Fizetni nagyjából ugyanannyit kell havonta a Live-ért is, mint a Plus-ért. Ha nem multizol, nem lényeges, mivel az előfizetéshez járó játékok még igencsak értéktelen lomok. Az Xboxnál örökbe kapod és előfizu nélkül is játszhatóak maradnak, míg PS-en csak akkor játszhatsz az aktuális hónapban letöltött ingyen játékkal, ha később is van aktív havi előfizetésed.

Szerintem a manapság a sajtóban olvasható konzol fikázással ne foglalkozz és az se befolyásoljon, hogy jelenleg az Xbox alacsonyabb felbontással esetleg kevesebb fps-el futtatja ugyanazt, mint a PS. Ez csak idő kérdése. Egyik gép sincs készen még szoftveresen, sem a Microsoft, sem a Sony nem tette még elérhetővé azt a fejlesztőkörnyezetet, amivel a leghatékonyabban lehetne játékot írni a gépekre és kihasználni a benne lévő hardvert. Nagyon sok kraft van még bennük.

Lásd:
http://prohardver.hu...ystation_4.html

Nagyvonalakban ennyi, ha volna bármi egyéb kérdés, szívesen válaszolok!
További szép napot!
Pipi

#3 Felhasználó inaktív   hacker 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 20. 07:14

Crashpipi köszönöm a választ.

Én is nagyon az XO felé húzok, pláne úgy hogy bundle-ben sokkal jobb és több játékot adnak hozzá mint a PS-hez.
Ha jól értelmeztem a szavaidat, akkor ahhoz, hogy multizhassak fizetnem kell a Live-ért? Nem elég, ha eredeti a játék?

Esetleges meghibásodásokról nem tudsz, mind PS mind XO terén?
A magyar XO oldal elég szegényes információkat ad, hátha van infód arról, hogy hogyan megy a tévézés XO-n, itthon is működik?

Köszönöm
Dani

#4 Felhasználó inaktív   crashpipi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 20. 11:52

Igen, a multi fizetős, most már Playstation 4-en is. (régen ott ingyen volt)

Itt az infó:
http://www.xbox.com/...bid=YhNqrylB_kw

Nem tudok meghibásodásokról. Nekem egyszer fagyott csak le a PS4 is a közel egy év alatt.
Amit tapasztaltam, hogy a beépített wifije a PS4-nek kicsit cinkes, ugyanabban a szobában, ahol a telók, tablet, laptop és Xbox360 hibátlanul veszi a jelet, ez gyakran belassul és megszakad, de nem vészes.

Nem hinném, hogy nálunk működne a tv-zés XO-n, de lehet. Annyit tudok csak, hogy pl. Xbox 360-on is az odakint elérhető extra szolgáltatásoknak az 1/3-a se működik nálunk.

#5 Felhasználó inaktív   hacker 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 08:51

Ha minden igaz akkor csak digitális adás kell és egy HDMI kimenet a tévén, össze kell kötni a TV-vel a XO-t és már van is TV. Ez nekem nem fog menni, mert nincs HDMI kimenetem.

Várható amúgy árcsökkenés karácsonyig vagy karácsonyra? Mert akkor várok még egy kicsit.

#6 Felhasználó inaktív   crashpipi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 10. 21. 13:07

Ilyet megjósolni kevesek vagyunk. :D

#7 Felhasználó inaktív   hacker 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 03. 12:54

Na XBOX-ot vettem, eddig teljesen megvagyok vele elégedve.
Kontroller is kényelmes, fagyásról eddig szó sem volt.

FIFA+Forza 5 járt hozzá, mielőtt teljesen letöltődött volna már játszhattam vele.
Sajnos a PC-ről való streamet még nem sikerült az én szájízem szerint beállítani. Plex lenne a legjobb hozzá, csak az meg pénzbe kerül, talán egyszer ingyenes lesz...

TV-t nem tudtam kipróbálni, mert nincs HDMI kimenetem.

#8 Felhasználó inaktív   ati44 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 25. 21:09

Üdw

Konzol vásárlás előtt állok rengeteg tesztet videót néztem. Arról is olvastam hogy a ps4 jóval gyoraabb mint a One a játékok mind a két konzolra kedvezőek számomra:), de mégis bajba vagyok hardverileg tisztaba vagyok azzal h erosebb a ps de viszont a grafikai szemszögből nézve gyönyörűen produkál mind a két konzol. De mivel az Undercover volt az utolso jatek amivel jatszottam, és ez nekem nagyon is újdonság. Mégis jól szeretnék dönteni, valóban élőben is észrevehetőbb az fps különbség? Jobban néznek ki psen a játékok egyenlőre, vagy pedig a ps tartani fogja a helyét? Válaszokat előre köszönöm

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó