HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Op3ndott: saját márkás okostelefon és tablet a Tescótól - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

• (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Op3ndott: saját márkás okostelefon és tablet a Tescótól

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

• HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2014. 11. 05. 08:40

Saját márkás okostelefont, táblagépet és fitneszkarperecet jelentett be a Tesco. Az Op3ndott névre hallgató termékcsalád belépőszintű készülékeket vonultat fel, amelyek ennek megfelelően szerény képességeket kínálnak.
https://www.hwsw.hu/hirek/53120/op3ndott-tesco-okostelefon-tablet-fitneszkarperec.html

#2 Felhasználó inaktív   tothjani 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2014. 11. 05. 08:40

A most kapható 256-512 megabyte memóriájú gépekhez képest ezek még egész jónak tűnnek, gondolom MTK chippel épülnek, csak az a kérdés lehet-e majd buherálni őket és lesz-e egyedi ROM.

#3 Felhasználó inaktív   Unstable 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 08:41

"...a memória mérete azonban mindenképp aggasztó lehet hosszabb távon..."
Azért ez egy kicsit durva megfogalmazás, amikor manapság még mindig 512 mega van a legtöbb telefonban, ráadásul drágábban...

#4 Felhasználó inaktív   Ytse 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 08:52

@tothjani: a cikkben is le van írva hogy Intel :)

#5 Felhasználó inaktív   antyg 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 08:54

@Unstable: Én még azért ezt is sokallom egy 4,5 colos telefonért, annak tudatában, hogy a neten, kicsit jobb felszereltségű készülékeket lehet kapni 100 dolláros áron (és mint tudjuk 200 dollárig még vámot sem kell fizetni. :)).

#6 Felhasználó inaktív   Ytse 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 08:58

@antyg: Például milyet?

#7 Felhasználó inaktív   antyg 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 09:00

@Bodnár Ádám: Legyél önálló! Nézz körül ezeken az oldalakon, hagy ne én keresgéljek már!
http://www.minideal.net/
http://flosmall.com/
http://www.tinydeal.com/

#8 Felhasználó inaktív   Ytse 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 09:02

@antyg: Ok, ismerem ezeket az oldalakat csak gondoltam van rögtön egy-két konkrét tipped is.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 09:05

@Bodnár Ádám: Szóval nem az volt a kérdés hogy hol lehet ezeket megkeresni, hanem hogy melyik modellek azok, amik 100 dollárért lényegesen jobbak szerinted.

#10 Felhasználó inaktív   antyg 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 09:07

@Bodnár Ádám: Konkrétan hirtelen nincs, nem szoktam 100 dolláros változatokat nézni... De ha van aki ezeket szereti... azok is találnak jó készülékeket...

#11 Felhasználó inaktív   DemonDani 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 09:33

@antyg: Never go full retard. A szájkaratétól szvsz nincs rosszabb ezeken a fórumokon.

http://www.tinydeal.com/laude-pulse-s800-5-qhd-mtk6582-quad-core-android-442-3g-phone-p-134261.html

Én ezt találtam, ami működne is itt. Azt csak remélni tudom, hogy tisztában vagy azzal, hogy mi annak a feltétele, és nem nóta szóval friss mosollyal leskelődsz a CDMA 850-es gépek palettáján ;)

#12 Felhasználó inaktív   Makula 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 09:40

@Bodnár Ádám:
http://www.pandawill.com/mobile-phone-c1/android-os-phone-c551.html?phone_cpu=297&phone_ram=162

Ha rátolod a 0-99usd szűrést is akkor is marad 5 db, de 119usd-ért már egész pazar a kínálat.
egyébként 20usd-ig nem kell fizetni felette áfa már van ha kiszúrják a csomagot....

Egyébként ez a 30Ft egy jó ár ezért a telefonért itthoni viszonyok között, bár nem tudom, hogy ez az intel chip mit tudhat az MTK6582 kifejezetten jó szintén sgx 544-el.
De fontos lenne az az akksi amiről nem esek szó egyik eszköz esetében sem.
Csak a cikk író fanyalgását nem értem. amikor telefonban a 4x1,3 szerinte kevés a 2x1,2 pedig milyen nagyon jó.
Az SGX544 nagyon jó vga megoldás, de két maggal kissé karcsú próbáltam már ezért szerintem a tablet lesz itt a fostalicska...

#13 Felhasználó inaktív   Makula 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 09:45

De momentán ne, vennék meg mást mint ezt ha ilyen környéken kellene telefon:

http://www.pandawill.com/lenovo-p780-smartphone-mtk6589-android-42-50-inch-gorilla-glass-screen-3g-gps-otg-p78042.html

#14 Felhasználó inaktív   Necross 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 09:49

"Ezért az összegért a
viszonylag friss szoftver és a szép
kijelző akár jó vételnek is tűnhet"

Nemcsak annak tűnhet, de az is. Ennyiért ez teló a benne lévő hardverrel teljesen korrekt. A telefon formaterve ugyan borzalmas, azokból a szélekből fent és lent is lehetett volna azért még lecsípni.

antyg! Az egy dolog, hogy lehet rendelni 100 dolcsis telókat is, de mi van ha garanciáztatni kell? ( Igen, tudom, hogy nem szarok azok a kínai telók, de belefuthatsz egy kevésbé jól sikerült példányba ) Mert ha ezt netán szükséges lenne, csak beviszed bármelyik Tescóba ( amiből azért van néhány:) ),azt el van intézve. Sokaknak már csak ezért is jobb választás, és az áruk is fog még 1-2k esni az biztos.

#15 Felhasználó inaktív   galffy 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 10:24

@Makula: Nem érted, hogy a 2x1,2 Atom miért jobb, mint a 4x1,3 kis Cortex? Komolyan?

#16 Felhasználó inaktív   Unstable 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 10:28

@Gálffy Csaba: Nem kevered a telefont és a tabletet? :)
A telefonról ez áll a cikkben: "A kütyüt egy négymagos, 1,3 gigahertzes Intel processzor hajtja."

#17 Felhasználó inaktív   galffy 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 10:30

@Unstable: Lehet félreértettem, én az Lenovo P780-ban található procira értettem a négymagosságosságot. Bocs.

#18 Felhasználó inaktív   dikki 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: 2014. 11. 05. 10:47

hat ez a felhozatal mar 2-3 eve is bohozatnak szamitott volna.

#19 Felhasználó inaktív   Makula 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 10:51

@Gálffy Csaba: Valóban a tabletre gondoltam...
Egyébként a saját eddigi tapasztalataim szerint az atom processzorok elég satnyán teljesítettek az asus padfonokat kivéve (bár dicsekedni ott sem kellett mert 3-4nap max 1hét használat után szépen akadt már az is., lehet, hogy maga a proci jó lenne, de az optimalizálás x86-ra sokkal rosszabb az android esetében, mint az ARM-oknál.
Konkrétan egy szimpla Ki-Be tömörítés 1,5x annyi ideig tartott a 2x1,2ghz-es A Z2520-al, mint a saját P780-asommal a 6589és cortex-el, pedig egy szaros kis 120mb-os zip volt jpeg fileokkal.

Példa ként a Mali 400mp-hoznám fel amiről megvoltam győződve, hogy egy fos mert mindenen szaggatott míg jött egy neve nincs kis tablet fullhd felbontással RC3188-al és lássanak csodát minden gond nélkül futott mert valaki hozzányúlt és nem a standard fos drivereket pakolta alá.
ugyan ez a SOC képes már sima HD-vel is szaggatni egy böngésző görgetést egy komolyabb weboldalon.

#20 Felhasználó inaktív   Makula 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2014. 11. 05. 10:59

@dikki: Ha arra szoktad kiverni, hogy milyen vas van a telefonodban akkor mindenképpen, de ha csak használni akarod arra pont elég még ma is bármelyik.

Egyébként ha szerinted 2-3 éve is bohózat volt a lista akkor felmerül, hogy egyáltalán éltél e már akkor, mert tapasztalaom szerint ekkora baromságokat 2-3 éves gyerekek szoktak elkottyintani csak úgy, hogy mások is hallják.
2-3éve az Xperia S volt, meg a Galaxy s2-s3 ha azokkal veted össze ezeket akkor már csak magaddal viccelődhetsz.

Téma megosztása:

• (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó