HWSW Informatikai Kerekasztal: World of Warships - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (15 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

World of Warships A harmadik WARGAMING.NET játék, ezúttal a hadihajók világából

#1 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 06. 16:16

A népszerű World of Tanks és a World of Warplanes megalkotójának a WARGAMING.NET-nek harmadik online játéka a World of Warships lassan Béta verzióra érett.
A béta megjelenését 2014 végére ígérték a fejlesztők.
Hogy ez zárt vagy nyílt béta lesz-e még nem egyértelmű.
Azok az emberek akiknek módjában állt kipróbálni a zárt Alfa állapotú játékot, mind nagyon látványos és meglepő módon kiforrott, élvezetes játékmenetről írnak.
A fejlesztők nem akartak ugyanabba a hibába esni, mint a World of Warplanes esetében, amikor is egy nem kellően kiforrott játékot indítottak el.
A World of Warships fejlesztése már évek óta zajlik. Reméljük egy nagyon remek játékot sikerül összerakniuk.
Mivel a nyílt felszíni hadihajók világában meglehetősen kevés játék jelent meg eddig, én már nagyon várom ezt a hiánypótló, ráadásul ingyenes játékot.

Addig is itt a hivatalos honlap, ahol bővebb infókat találtok a játékról: World of Warships

Pár kép ízelőtenek:
Kép
Kép

Itt pedig egy 360°-os panoráma kép a játék világából: Panorama

Szerkesztette: Sendrov 2014. 11. 06. 16:18 -kor

Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#2 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 07. 04:40

Ha lesz Blitz, játszok vele :)

#3 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 07. 06:55

Jaja, legyen blitz is, vagy egy osx port :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#4 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 07. 09:26

Eddig mindkét játékban sikerült bekerülni a Closed Beta-ba, így remélem most is beválogatnak majd, ha jelentkezek :)

#5 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 10. 09:48

A játékban 4 hajóosztály lesz:
-Csatahajók
-Cirkálók
-Rombolók
-Repülőgép-hordozók
Íme a 4 osztály és azok leghatékonyabb fegyverei:
Kép

Természetesen majd több nemzet (egyenlőre Japán és USA) hadihajóival játszhatunk összesen 10 tierben. Ezeket a Word of Tanks-ban megszokott módon lehet kifejleszteni és megvásárolni.

Nagyon kíváncsi vagyok a sebzés és sérülés mechanikájára, mert a hadihajók jóval összetettebbek a tankoknál Páncélzat és fegyverzet terén is:

Kép

Kép

Kép

Kép



Kép

Kép

Forrás:DEVELOPERS BLOG
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#6 Felhasználó inaktív   Cellular 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.789
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 11. 20:43

Erdekes az is, hogy mivel fogunk lőni. Ugye eddig csak az agyuval, na de itt? Lehet majd váltani? Jópofa.

#7 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 12. 10:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Cellular - Dátum: 2014. 11. 11. 22:43

Erdekes az is, hogy mivel fogunk lőni. Ugye eddig csak az agyuval, na de itt? Lehet majd váltani? Jópofa.

Biztosat nem tudok mondani, de mintha korábban azt olvastam volna valahol, hogy elsődlegesen a fő tüzérséget lehet irányítani. Ha a cél a kisebb, másodlagos tüzérség lőtávába is bekerül, akkor ez utóbbi automatikusan bekapcsolódik a küzdelembe. Hogy lehet-e egyszerre több célra tüzelni és ha igen, akkor miként, azt nem tudom megmondani. Torpedóval külön is lehet célozni (remélhetőleg eközben a tüzérség folytatja az előzőleg lőtt cél lövését). A légvédelmi tüzérség és a kisebb univerzális lövegek (ha jól emlékszem) teljesen automatikusak lesznek.
Gondolom az automatikus cuccok hatékonysága jelentősen függ majd az adott modul fejlesztettségi szintjétől. A fegyverzetet és a modulokat külön kell fejlesztgetni, úgy , mint a tankoknál a WoT-ban. A különbség csak annyi, hogy itt grafikailag látványosabbak lesznek a fejlesztések. Míg a tankoknál ez optikailag kimerült a torony és a löveg változásán, itt lesz olyan, hogy a kimaxolt hajó alig fog hasonlítani a stock verzióra (új lövegtornyok, új távmérők, új árbocok, új és több légvédelmi fegyver stb.)

A csatahajók erőssége az elsöprő tűzerő és a strapabíró páncélzat. Továbbá a legerősebb a légvédelmi fegyverzetük is így alkalmasak a gyengébb hajók (Pl. repülőgép-hordozók) légvédelmi oltalmazására is.
Hátrányuk lesz a nehézkes, lassú manőverezés, a nagy célfelület és a nagy merülés. Ez utóbbi megakadályozza, megnehezíti a partközeli segély vizekben manőverezést.

A cirkálók tűrhető, nagy tűzgyorsaságú tüzérséggel, némi páncélzattal, jó légvédelemmel és méretükhöz képest jó sebességgel, fordulékonysággal fognak rendelkezni. Típustól függően el lesznek látva torpedóvetővel és katapultról indítható felderítő repülőgéppel is. Afféle mindenesek lesznek.

Érdekesnek ígérkeznek a rombolók. Főtüzérségük és légvédelmük a leggyengébb a játékban, de gyorsak és fürgék lesznek, hogy afféle huszáros rohammal meg tudják torpedózni a lassú és nehézkes nagy hadihajókat.
Páncélzatuk gyakorlatilag nincs, így legnagyobb védelmük a sebesség a jó manőverező képesség és az alacsony merülés, amelynek segítségéve a part közeli sziklák között is elmanőverezhetnek. Felderítésre is kiválóak, valamint ezek füstfüggönyt is tudnak majd generálni, így rejtve el saját magukat vagy a csapattársakat az ellenség tüzérsége elől. Rombolózni elég komplex és érdekes feladatnak ígérkezik.

A repülőgép-hordozó ugyanazt a szerepet fogja betölteni, mint a WoT-ban az artyk. Távol az ütközettől fog bujkálni, a csapattagoknak érdemes megvédelmezniük, mert nagyon sebezhető, ugyanakkor repülőgépeivel sorsdöntő támogatást tud nyújtani a csapatnak. A repülőgépeket egyenként szimulátor szerűen nem lehet majd irányítani, de három féle repülőcsoport lesz(bombázók, torpedóvetők és vadászgépek), amelyeknek akár külön-külön is lehet célpontot adni.

A fejlesztők úgy döntöttek, hogy a jelenleg használt grafikai motor és a már egyébként is összetett játékmenet miatt tengeralattjárók semmilyen formában sem lesznek a játékban.

A saját repülőgép-hordozó megóvása illetve az ellenfél csapat repülőgép-hordozójának felderítése, megsemmisítése kulcsfontosságú lesz.
Ez ugyebár komolyabb csapatmunkát igényel a játékosoktól, minta WoT esetében. Sajnos ez elég kritikus része lehet a játéknak, ha a abból sok idióta játékosból indulok ki, akiket gyakran csapattagként kapok a WoT-ban. Tisztelet a kivételnek.
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#8 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 19. 14:06

Most postázzák a meghívókat a pár hete meghirdetett Alfa tesztre.
Ebből az idén már nem lesz Béta :-(
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#9 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 28. 11:28

Újabb Zárt Alfa Teszt Toborzás! KLIKK IDE
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#10 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 09:44

Gameplay videó, ha még nem láttátok:
http://ftr.wot-news....meplay-trailer/

#11 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 13:24

A hétvégén ha szerencsés az ember, akkor kipróbálhatja a játékot (lehet kódra vadászni, de enged anélkül is feliratkozni, aztán reménykedni):
http://worldofwarshi...-weekend-event/

#12 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 14:23

Én jelentkeztem, de az eljárást gyorsító kódot még nem kaptam, csak visszaigazolást a jelentkezésről, meg hogy köszönik a részvételi szándékom és amíg elbírálják olvassam a fórumot.
Ha valami csoda folytán mégis kapnék kódot, úgy látom azt utólag is lehet csatolni a kérelemhez.

Innentől csak türelem.

Azért, ha valakinek elfogadják a jelentkezését és meghívják a zárt bétába, az leírhatná a tapasztalatait.
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#13 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 14:43

Valamelyik fejlesztő bejegyzésében olvastam, hogy a mostani USA és Japán tech treen felül biztosan lesz Orosz, Német, Angol, Francia és Olasz ág. Valamint a nagy érdeklődésre tekintettel erősen gondolkodnak egy vegyes ágon, amelyben Osztrák-Magyar, Brazil, Argentin és még pár ország hadihajói lennének.
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#14 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 17:11

Nyertem :)
Az előbb jött meg a visszaigazoló email. Lehet hogy otthonról fogok "dolgozni" szombaton :D

#15 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 18:05

Nekem is megjött az e-mail. Találkozunk a tengeren... :)
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#16 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 11. 20:27

Tegnap leszedtem a Beta weekend csomagt és feltelepítettem a játékot. Természetesen a szerver még inaktív. Kíváncsiságból ma is kipróbáltam és még mindig inaktív, de a kliens program ma frissítette magát. Készülődnek a srácok...
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#17 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 12. 22:03

Péntek este 10 órakor már felengedett a zárt bétára. Megy a teszt :)
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#18 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 12. 23:41

4 ütközeten vagyok túl. Jó lesz ez gyerekek. :dance:

Első benyomások:
-Látvány, hang, hajó modellek, szerintem mind nagyon rendeben van.
-Fizika szintén (hajónak van tehetetlensége, sodródik stb.)
-Célzás mechanika kicsit szokatlan a tankok után, de szerintem élvezetes és jól ki van találva
-Több mindenre kell figyelni egyszerre, ezért nagyobb a kihívás, mint a WoT-ban. (Mondom ezt úgy, hogy még tier1-ben vagyok, ahol még se torpedó, se repülőgép-hordozó)
-Minimapot egész képernyőre lehet nagyítani az "M" betűvel és itt ki lehet tűzni irányt a hajónak. Ez hasznos, ha nem akarsz célzás közben a navigálással is bajlódni.
-Egyedül halott vagy, de ha nem szakadsz el túlságosan a zömtől, vagy ha ki tudod használni a szigetek fedezékét nyert ügyed van.
-A magas röppálya miatt akár egy sziget túloldalán lévő célpontot is lehet lőni, ha valamelyik csapattársadnak közvetlen rálátása van a célra. Ha ez megszűnik, az ellenfél hajó köddé válik, mint a WoT-ban.
-Tier1 és 2 ellenfelek ellen a HE lőszer sokkal hatásosabbnak tűnik, mint az AP.
-A javító készlet és a tűzoltás egyben van és az "R" gomb kelti életre. A javítás-tűzoltás darabszáma nincs korlátozva, de a kárelhárítás mértékétől függően várni kell, mire a javítókészlet újra használható lesz (az ikonján közben látni a visszaszámlálást).
-A hajókat a WoT-hoz hasonlóan XP és Credit segítségével lehet fejleszteni.

Kimaxoltam a Katorit (Tier1 könnyűcirkáló). 140mm-es lövegekkel már egész jókat lehet mókázni.
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#19 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 13. 10:37

Én sem bírtam ki, és mentem egy kört reggel.
Kétszer gyújtottak fel mire rájöttem a javítás/tűzoltás kombóra - egy kicsit lassú voltam 3 óra alvás után :)

Mindenesetre hasonlóan pozitívok a tapasztalataim, gyakorlatilag nem tudok hozzátenni (még).
Grafikánál nem kellett annyi mindent butítani mint a WoT-ban, hogy játszható legyen, így igen látványos a lövöldözés.
Ha az ünnepekre kijönne a closed beta, akkor tuti ezzel pötyögnék a szabadidőmben :)

#20 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 13. 18:52

Ha a japán ágon indultál el, a Chikumánál javaslom, hogy az 1918-as hullt is fejleszd ki, mert plusz 4 löveget ad és a kimaxolt Chikuma nagyon élvezetes hajó tud lenni. Nekem eddig ez a kedven. Gyors, fordulékony és az 5x150mm-es oldalsortűz már elég hatékony is saját tierjében.
Megvan a Kawachi csatahó is, de eddig nem nagyon érzem ezt a csatahajó témát. Lassú, esetlen, fényév míg újra tölt, bár ha talál, akkor a 305-ös lövegek azért szakítanak rendesen. Tény, hogy jól bírja a gyűrődést, de hiába, ha mindenki engem lő. Első csatámat csúnyán buktam vele. Aztán rájöttem, hogy nem volt bekapcsolva a másodlagos tüzérség, pedig az önmagában is másfél cirkálónyi sortűz, jó tűzgyorsasággal. Én meg e nélkül, félkézzel mentem csatába.
Sajnos most hétvégén nincs annyi időm játszani, mint szeretném. Most látom, hogy ma délután kaptunk free XP-t. Én meg még free XP nélkül, standard acc-al fejlesztettem ki a Kawachit.
Gyakorlatilag minden ütközetet élveztem eddig. A játékmódok is rendben vannak, bár azt nem mondom, hogy mindegyiket értem. :)
Volt, hogy ementálivá lyuggatva vészeltem át a csatát, de volt olyan is, hogy egy földnyelv mögül előbukkanó ellenféllel nem bírtuk kikerülni egymást és lehasította a hajóorrom. Mindketten elsüllyedtünk. :)
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

Téma megosztása:


  • (15 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó