HWSW Informatikai Kerekasztal: World of Warships - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (15 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

World of Warships A harmadik WARGAMING.NET játék, ezúttal a hadihajók világából

#261 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 28. 18:17

:D Jó leírás :)

Cruiserrel nem élvezem én se, amikor egy lehetetlen szögből érkező a felépítményt csak súroló lövedék 99%-t elviszi a HP poolomnak, de sajna ez egy WG játék :) A másik oldalon ülve viszont nem picit idegtépő, amikor full broadside salvo 8km-ről tökéletesen vezetve teljesen elhibázza a kiszemelt célpontot, mert ilyen is megesik, nem is ritkán.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#262 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 29. 08:29

Na igen, mindkét oldalon rossz tud lenni, a hétvégén volt, hogy szinte az első találattól megpukkant a Königsbergem, és volt, hogy 8km-ről 2 teljes oldasortűz a NewYorkkal egy Clevelend-be kevés volt, mert hiába jött össze 14 találat, ha összesen 1db citadel lett belőle. Ami középre ment, az előtte/mögötte esett le, csak az talált ami az orr/tat felé ment... Persze eközben ő egy hatalmas égő roncshalmazzá amortizált :)
Viszont Minekaze-val mentem egy ultramákos kört: összeakadtam egy Farrragut-tal és nagyon nem álltam már jól HP szinten, így inkább a 9km-re lévő álló anyahajójukra eresztettem el a torpedókat, és utána próbáltam valahogy túlélni. Aztán valahogy egymás hajkurászása közben valószínűleg figyelmetlenségből, de belemászott a torpedóimba, kettő is eltalálta, így ment a hullámsírba, pedig már csak 600HP-m volt :) Ekkor észrevettem, hogy egy Fuso jön majd ki a mellettem lévő sziget mögül, mondom de jó, még egyet magammal viszek, erre látom, hogy még 40mp a torpedó újratöltésig, ő viszont 4km-re lesz, és felém néznek a lövegei... Na mondom ennyit erről, de úgy tűnik azon a meccsen minden velem volt, mert összesen 1 lövedéke talált el, és úgy néz ki AP volt betöltve, mert nem sebzett semmit, cserébe én újratöltöttem és be is kapott 4 halacskát :)

#263 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 29. 09:16

Mákos... :D

Ellenben engem és haveromat elért a végzet nagy wargaming kardja (nem csak itt WoT-ban is). Képtelenek vagyunk csatát nyerni az utóbbi 3-4 napban. Csupa nevetséges MM, béna csapattárs és RNG fail. A tegnapi csúcspont az volt, amikor a new orleans-al a következő csatába rakott be minket:
nálunk: 3 db tier 9, sok-sok tier 8 és talán 1 tier VIII
ellenség: 6 db tier 9(2 battleship, 3 cruiser, 1 destroyer), 1 tier 10 battleship és 0 db tier VII csak 8-as

Öt percen belül elvesztettük kb, esélyünk sem volt, ekkora MM fail azért ritkán jön össze, de az rendszeres, hogy a mi csapatunkban sokkal kevesebb magas tiert sorol be, mint az ellenfélébe.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#264 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 30. 12:08

Ooooo ez a Königsberg... picit lomhább, mint az Omaha és ugyan olyan papír, de a lövegek... ermagerd, ha végig ilyen lesz a német ág meg se veszem a baltimore-t.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#265 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 03. 30. 12:27

Igen, elég vicces hajó, volt csata amit 230 bevitt találattal fejeztem be: csatahajókat lehet sorozni rendesen, ha nem veled foglalkoznak :)

#266 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 03. 19:46

Ez a Bogatyr elég fasza. Lehet megtartom fun shipnek.

Kép
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#267 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 04. 08:16

Orosz járgányokba nem kezdtem még bele, eddig nem hoztak lázba, annyira nem látom az előnyt bennük. Német át érdekesebb, amcsit abbahagyom, nem veszem meg baltimore-t, míg nem javítanak rajta valamit.

Ez az april fun event elég vicces, de 1-2 csata után elég is volt belőle :)
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#268 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 04. 12:15

A Bogatyrt is Németországban építették. :) (Nem vicc)
Szóval elég jó kis hajó. Mindent ropogósra lehet vele sütni. Olyasmi, mint a St. Louis, csak egy kicsit mozgékonyabb és gyúlékonyabb. Én megtartottam hozzá a 150mm-es lövegeket, amelyek elég magas röppályán tüzelnek, de cserébe elég pontosak.
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#269 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 05. 07:19

Végre eljutottam addig, hogy kipróbáljam az április1-i kishajókat. Az első csata után felugrott egy ablak, hogy adnak 3 nap prémiumot ingyen, mondom okés :)

#270 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 07. 10:30

Összelőttem a maradékot a Haruna-hoz, amihez megint egy elborult Königsberg-es csata kellett: 243 találat, 3 kill :)
A többi küldetéshez esélyem sincs, mivel nincsen tier7-es hajóm, plusz annyi időt kellene beleölni amennyinek még a töredékét is sajnálnám rá...

#271 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 08. 08:04

Mire jó ez a Haruna? Ez is olyan lányos-mangás rózsaszín tirke-tarka izé?
Játékban még sohasem találkoztam ilyenekkel (nem mint ha hiányozna). Vagy ezeket a manga cuccokat külön ütközetbe rakja?
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#272 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 08. 09:32

Olyan, csak ez most sárga, nem lila :)
Amúgy normál csatákban nem látszik, hogy milyen Kongo-val kerülsz szembe. Csak ha a Yokosuka dokk van beállítva, és onnan indítasz az egyik ilyen hajóval indítasz csatát, akkor lesznek az effektek animeszerűek. Ha Yokosuka-ból normál hajóval mész, akkor is marad a normál kinézete mindennek.
Ergo sok mindenre nem jó, mivel normál parancsnokokat nem tudsz belerakni ezekbe a hajókba, és dokkot sem ad, ha eladod (már ha el tudod egyáltalán adni), nincsen prémium szorzója, stb. Szóval csak ha megunod a normál kinézetét a játéknak, akkor tudsz menni egy pár "rajzfilmes" kört.

#273 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 09. 21:53

Értem. Akkor nem kell félnem, hogy sárga, lila, rózsaszín anima hajók jönnek velem szembe.

Ma lett egy Tirpitz skalpom. Ez azért érdekes, mert nincs tier6-nál nagyobb hajóm. Az egyébként elég tűrhető MM valamiért berakott tier8 meccsbe. Próbáltam gyújtogatni a csatahajókat, de az Aoba nagyon papír. Alig kaptam 1-2 találatot és már csak 10% hp-m maradt. Erre egy sziget mögül elém toppan egy 80%-os Tirpitz. Fasza! Gondoltam mielőtt kinyiffanok ráküldök egy adag HE gránátot. Az összes torpedót is kidobtam, igaz majd 11km-re volt, a torpedóim meg csak 10km-re mennek. Aztán persze megjött a komplett oldalsortűz is a Tirpitztől. A 8db 380mm-es gránátból 7 telibevert. Azonnal végem volt. Közben a HE sorozatom is odaért. 6-ból 2 betalált és felgyújtotta a Tirpitzt, de szinte azonnal el is oltotta. Egyenlőtlen küzdelem volt. Át is váltottam spektatorba, néztem, hogy a csapattársak mit művelnek a pálya túlsó felén. Egyszer csak jön az üzenet, hogy az egyik torpedóm betalált. Nofene. Eltelik még egy kis idő és jön a következő üzenet, hogy elsüllyesztettem a Tirpitzt. Valószínű enyhén felém tartott mikor elengedtem a torpedókat és pont beleért a torpedók hatótávjába, mielőtt azok lesüllyedtek volna. Talán nem volt már visszatöltése, a javítást meg elnyomta akkor, amikor felgyújtottam. Szóval elsüllyesztettük egymást. :)
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#274 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 11. 15:54

Hát igen, a jó kis messzire sikló japán torpedók már csak ilyenek, nem egyszer volt már nálam is meglepő találat, amikor egy közelebbi célpontra lőttem sikeretelenül, aztán egy 2-3km-el mögötte hajózót sikerült elsüllyesztenem :)

#275 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 18. 16:13

Sajna haverom rábeszélt, hogy mindketten vegyük meg a tier 9-s járgányt, nála Kagero én Baltimore.

Bárcsak ne tettem volna. Egyrészt el kellett adnom new orleanst, mert közben megvételre került Köenigsberg és a Colorado is így ki kellett egészítenem a pénzt, másrészt nem volt elég free xp-m, hogy kimaxoljam. Csak egy tipp, ha valaki akar tier 8+ hajót minden free xp-t tartalékoljon és tier 9-ben használja el.
A hajó egyébként egy picit nagyobb és több HP-s verziója a New Orleans-nak, sokkal rövidebb lőtávval. A csaták nagy többsége úgy telik, hogy próbálok elrohanni a DD-k elől, akik lőtávomon kívülről eregetnek felém torpedókat tucatjával, majd kerülgetem radar távon kívülről lövöldőző csatahajók salvoit... Anyahajók olyan ritkán vannak, hogy az AA képesség pont mind1.

Teljesen át kell gearelnem a járgányt (5 milliónyi kiegészítő) és akkor még nem upgradeltem semmit, ami önmagában 6 mill. A kaptiánynak pedig 40K xp mire a képességei újra működnek (500 goldba kerülne egyébként hahaha...).

Összességében tényleg igaz, amit írtak róla, béna kacsa a versenytársakhoz képest és a 150K-s repair költség...
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#276 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 19. 13:48

Tudom az élmény leírások replay nélkül absztrakt témák, amibe nehéz beleélnie magát egy harmadik félnek, de tegnap azt hiszem lejátszottam WoWS karrierem eddigi legkielégítőbb csatáját a coloradoval :D

Összefoglalóként: 2+1 solo dogfight DD kill, az utolsót leszámítva nulla segítségem volt és mindegyik 3-4 km-re megközelített.

Stock a járgány, bár ki van fejlesztve a hajtás és a nagyobb lőtáv, de még nincs megvéve. Cap pontok nélküli game, csupa tier 5-6 és 2-3 db t7. Mindenki elindul jobbra én két cruiser és egy DD után támogatni balra, középen nagy üres tér. Kemény 18 mérföldes sebességemmel kb a szükséges táv negyedét tettem meg mire észrevettem, hogy középen tőlünk nincs senki, ellenben 2 ellenséges DD is arra jön + 1, akit gyanítottam, hogy a hozzám közeli szigetet kerüli meg éppen, ezért váltottam HE-re és ráfordultam a témára.

Így is lett, tőlem 7 km-re kibukkant egy tier VI dd, azt hiszem valamelyik prémium járgány volt. Jöttek is a torpedók, amibe belefordulva csak 1 kapott el, viszonzásul az első lövegekből a salvom kicsinálta az összes torpedó csövét. Némi kölcsönös egymás körül fordulászás végeredménye, hogy a hátsó sortűz meg is ölte. Közben kigyújtott, azt hagytam leégni tudva (anyahajó spot), hogy már jön a haverja, aki ugyan annak a szigetnek a másik oldaláról közelített. Mielőtt kibukkant volna, a srác kellően vagánynak tartotta beírni chatre, hogy "Good bye colorado", majd kivillant előttem 3,2 km-re és nem tüzelt azonnal, azért én igen...

Miután majdnem sikerült lerammelnem (kb 5 méter volt köztünk) dobta csak a torpedókat, amivel az egyetlen probléma, hogy arm távolság DD-nél is van, úgy 50-70 méter lehet gondolom, így azok szépen elhúttak a hajótörzs alatt. Gondolom itt átértékelte korábbi izmozását és gyorsan menekülőre fogta, de ilyen távolságnál full broadside volt nekem, össztűz a lövegekből, detonation kill bumm. Válaszoltam neki, hogy ez meglehetősen kínos pillanat lehet neki, de addigra kilépett :D
Persze egyetlen értelmes hozzájárulásként még felgyújtott. Mire meghalt ért oda hozzánk a harmadik spanjuk egy japcsi DD, talán a tier VI-s volt az is. Ő már jobbnak látta 6 km-ről ködfelhőbe burkolózni és onnan felgyújtogatni, az egyetlen probléma a ködfelhőből álló helyzeti lövöldözéssel, hogy bár a hajót nem látni a torkolattüzet és a lövedékeket igen, újabb full salvo, 6 találat, de nem halt meg. Megérkezett a felmentő sereg is, egy saját cruiser képében, aki felspottolta a gaz DD-t egyben megszabadítva maradék kb 1000 életétől.

Prémiummal, de 260K credit és valami 4K xp, nem kicsit vigyorogtam :D

Utána Köenigsberget szerettem volna duplázni, de 4 csatából 4-ben kikaptunk, mindegyikben én voltam a legjobb a saját csapatunkban 60K+ sebzésekkel, ami kicsit elkeserítő volt.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#277 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 20. 10:04

Hehe, jók az ilyen csaták :)
Teszt szerveren játszottam egy kicsit, ez a vihar mód elég vicces tud lenni. Anyahajóval egyszer csak azt látom, hogy a térképen nem látszik senki, normál nézetben tudtam csak támadni a repülőkkel, teljesen sikertelenül. Aztán rombolóval is sikerült elkapni egy viharos csatát, na az durva volt: épp felderítés határon ólálkodtam amikor lecsapott, így próba szerencseként közelebb mentem 1 csatahajó+cirkáló duóhoz: 3km-ről kapták a torpedókat, amik hála a +5 csomós skillnek 67 csomóval mentek, így esélyük nem volt kitérni előlük, egy salvoval mindkettő elsüllyedt (a double strike nem jött össze, mert a BB "csak" a vízbetörések miatt). Elég kellemetlen lesz ez sok embernek, de jó kis taktikázásra ad majd lehetőséget :)



Bogatyr-t is megvettem időközben a normál szerveren, elég durva a B testtel, és az eredeti ágyúkkal. Első csata teljesen stock-ként is jól sikerült, mindent ki tudtam rá fejleszteni, aztán a fejlesztett test+lőtávval egyből 5 kill, Confederate a következő csatában :)

#278 Felhasználó inaktív   Sendrov 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.973
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 20. 10:50

Nevl, Grat a dd killekhez! Úgy kell nekik! :)

Myrsky, a Bogatyrt én is a B hajótesttel és az alap ágyúkkal használom. Ok, hogy a valóságban a 150mm-es lövegeket később modernebb 130-asokra cserélték, de a játékban semmi értelmét nem látom, hogy gyengébb lövegre cseréljem a jó kis békebeli 150-eseket :). Pláne, hogy a 130-as minden paraméterében gyengébb. Valószínű a fejlesztett löveg alacsonyabb röppályán tüzel ezért könnyebb vele a célzás, de nem próbáltam.
Kép
Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

#279 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 20. 14:56

Hogymihogymihogymi??? Lesz VIHAR???? VÉÉÉÉGRRREEE!! :D

Erre rá kell néznem! Király!
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#280 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 23. 19:41

Nnah, a 0.5.5-ös verzióval átcsomagolják a klienst, és ezért kompenzációként 3 nap prémiumot fogank adni, ha a patch kiadása és május 10 között belép a játékba:
http://worldofwarshi...e-free-premium/

Téma megosztása:


  • (15 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó