HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Magyarországra is megérkezett az Epson okosszemüvege - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Magyarországra is megérkezett az Epson okosszemüvege Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 11. 13. 18:09

Hazánkban is elérhető az Epson binokuláris okosszemüvege, a Moverio BT-200. A tervek szerint hamarosan számos kiterjesztett valóság appnak otthont adó eszközzel a gyártó elsősorban az vállalati felhasználókat veszi célba.
https://www.hwsw.hu/hirek/53165/epson-moverio-bt-200-okosszemuveg.html

#2 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 13. 18:09

"A terület talán legismertebb modelljével, a Google Glass-szal ellentétben ez az eszköz nem a konzumer piacot veszi célba, a gyártó sokkal inkább a vállalati felhasználásra szánja." Ezzel szemben az EPSON bemutatója tele van konzumer felhasználással...
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#3 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 13. 18:12

+ "hands-free", majd kiderül, hogy mégse.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#4 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 13. 18:44

@philcsy: Oszt? Még pár év, és a vásárlók kitalálják mire lehetne jó. Addig is üzlet :D

Szerkesztette: map 2014. 11. 13. 18:45 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#5 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 11. 13. 18:48

@philcsy: "Ezzel szemben az EPSON bemutatója tele van konzumer felhasználással..."

Pl?

#6 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 13. 22:41

@Bodnár Ádám: Kivetíti a közeli éttermeket. Repülőn nézhetem a filmet anélkül, hogy a szomszéd is lesekedne. Segít az autó meg bicikli szerelésben. Fordít.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#7 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 13. 22:47

És az árképzés is arra enged következtetni, hogy a konzumer piac (pontosabban az erre a piacra fejlesztők, hiszen jelenleg alkalmazás nélkül nem sok mindenre jó) is célkeresztben van.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#8 Felhasználó inaktív   FossilCodger 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 14. 00:57

Nekem egy ilyen tök jó lenne, amennyiben képes volna kiváltani egy e-book readert... Olyasmire gondolok, hogy a laptopomról feltöltöm rá az ekönyvet (lehetőleg csak simán USB kábelen keresztül, mindenféle hülye eyecandy proprietary szoftver nélkül, csak úgy parasztosan mountolva a fájlrendszert oszt" csókolom), aztán amíg az edzőteremben lefutom a magam mérföldjeit a futópadon, közben szépen olvasom a szemüvegen keresztül az ebookot... tök jó volna, de tényleg! Hát még ha extra szolgáltatásként közben háttérzenét is tudna a fülembe sutyorogni, persze abból is azt, amit én töltöttem fel rá...

Ha ezt tudná, azonnal loholnék megvenni ezért a pénzért.


#9 Felhasználó inaktív   asola 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 311
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 14. 10:08

Ezek a szemüvegek a jelenlegi állapotukban már talán használhatóak arra, hogy kiváltsák az okostelefonod képernyőjét, de munkára egyenlőre kevésbé tűnnek megfelelőnek. (persze bizonyos szakmákban, bizonyos munkafajtákban biztos jelentős többletet lehetne elérni velük, pl autószerelés).

Egy komolyabb, fix telepítésű, 2-3 fullHD monitoros munkakörnyezetet nyilván nem tud ma még kiváltani a nevetségesen alacsony felbontás miatt (még 1 db fullHD-s monitort sem). Ha el tudnának ezek jutni oda, hogy legalább 1db 24"-os fullHD monitort kiváltsanak úgy, hogy közben a laptopod képernyőjét is tudod tovább használni akkor megérné ilyen kütyüt venni azoknak, akik sokat utaznak. (pl.: ingáznak vonattal) és szeretnék munkával tölteni az utat.

#10 Felhasználó inaktív   jeriko2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 154
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 14. 12:05

Vállalati szinten pár év alatt nélkülözhetetlen lesz, mint ma a mobiltelefon. Még pár év, és konzumer szinten is.

#11 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 14. 22:14

@FossilCodger: Azt leszámítva, hogy nincs benne SIM kártya, meg nincs Google Play, ez egy sima Androidos telefonként viselkedik. Futáshoz viszont jó erősen szíjazd a fejedre.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#12 Felhasználó inaktív   FossilCodger 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 50
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 15. 04:51

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2014. 11. 14. 22:14

@FossilCodger: Azt leszámítva, hogy nincs benne SIM kártya, meg nincs Google Play, ez egy sima Androidos telefonként viselkedik. Futáshoz viszont jó erősen szíjazd a fejedre.


Hát, egyelőre az lett a dologból, hogy vettem egy ilyet:
https://onyx-boox.co...gle-play-store/
Ez ugyan nem okosszemüveg, hanem csak egy ebook-olvasó, de annak szerintem kiváló. Még mp3-at is le tud játszani ha épp háttérzenét akarok... Ez nekem amiatt jó, mert ugye a futópadnak igencsak széles pereme van (ott elölk ahol a mindenféle biofeedback infókat jelzi ki, meg a megtett távot, sebességet stb), megvan jó 3 centi vastag de lehet hogy 4 is, oda simán ráteszem, oszt' bámulom amíg futok. Onnan nem esik le az tuti...
Na és nem azért hogy ez legyen a reklám helye, de most összehasonlítva egy Kindle-vel, hát ha azt megveszed, hozzá vagy láncolva az amazonhoz, mert csak annak a formátumait olvashatod vele. Sőt amennyire tudom, arra még csak rá se tölthetsz fájlokat a saját számítógépedről. (Bár ebben nem vagyok teljesen biztos). Ez meg tud egy rakás fájlformátumot... Már alig várom hogy megérkezzen! Sajnálom azt az 1 órát elvesztegetni amíg futok. Nem látom be, hogy amíg dolgozik a lábam, aközben miért lustálkodjék az agyam, amikor annyi rengeteg tanulnivalóm van még...

#13 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 15. 23:02

Kikapcsolva és elnézést!

A szemüvegről és a nem számít a vonzó külső együttesről az alábbi, a cikkhez talán hamvaiban kapcsolódó eset jutott eszembe.

Egy nagynevű cég vezetőjére vártam és a titkárnője nagy odaadással olvasta a Blikket.
Pofátlanul elolvastam a főoldalt, Ágica összeveszett Leoval!
Mondom a hölgynek, értem én, de ők kicsodák?
Erre a korántsem vonzó hölgynek a csodálkozástól az orrnyergén elkezdett csúszni a szemüvege,
majd idegesen próbálta visszatolni az orrán megfolyó vakolatára!

Tisztelettel, Dr. Hortobágyi Zsolt

Bekapcsolva!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó