HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Minden WP8-as Lumia megkapja a Windows 10-et - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Minden WP8-as Lumia megkapja a Windows 10-et

#21 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 15. 09:25

Nálunk a családban van két Lumia 925 meg egy 520 és akinek van, az szereti. Nekem a 925 előtt HTC Radar volt, úgyhogy van tapasztalatom a WP7-tel is. Bár a Radar jó kis telefon, de azért a WP8.1 fényévekkel jobb. A Win8.1-el való integráltsága pedig remek.

#22 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 15. 10:03

Nekem van kollegam aki dacbol vett windowsos telefont, oszt magaval rantotta a platform.:) en a rossz google chat (csak hallomasbol tudom wp tulajoktol) miatt zartam ki a platformot. Epp eleg rossz blackberryn. (En kb szinten dacbol hagytam el az android-ios vonalat... kivancsi vagyok meddig birom.)
Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#23 Felhasználó inaktív   vetur9 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 15. 10:55

ezek szerint a hwsw-sek még nem láttak igazi okostelefont (tisztelet a kivételnek) .én inkább választom ezt + cortana mint a vírústenyészet NSA szimulátor androidot vagy a megfizethetetlen folyton bugos (mert BSD) iphone-t.sok linuxos is csak azért használ androidot hogy mindenütt elmondhassa hogy az android linux.ami önmagában nem is sőt,még szeretném is ha nem lenne a rendszer egy rakás ...

#24 Felhasználó inaktív   jani1701 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 646
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 15. 11:51

@Naszta: Volt ígéret, ezt hallgattuk Verstől is fél éven át, aztán kopp, egy se frissült.

#25 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 15. 18:09

@jani1701: Erről van valami hihető forrásod is vagy csak vers hajtogatta?? Mert én nem emlékszem semmi ilyenre

#26 Felhasználó inaktív   KocZkaZ 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 21
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 15. 22:02

@moreecqa: igen, egyre többen. Miért, te melyik lamer rendszert használsz? A lagdroidot vagy a túlárazott alma "tökéletes" rendszerét? Esetleg te olyan király csávó vagy, hogy külön mobilos rendszert irtál magadnak, ami tökéletes mindenben. Hülyítsél már minket is egy kicsit.
Mellesleg nekem (is) windows-os telóm van, Lumia 1520, és IGEN, nekem tokéletesen megfelel, sőt...

#27 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 15. 22:26

Nekem is volt, de szerintem egy szar, nem masert mint a google szolgaltatsok hianya miatt. Sajnos ez van, a google cuccok jobbak.

#28 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 00:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Baskiria - Dátum: 2014. 11. 15. 22:26

Nekem is volt, de szerintem egy szar, nem masert mint a google szolgaltatsok hianya miatt. Sajnos ez van, a google cuccok jobbak.

A gugli szolgáltatásokat épp a gugli korlátozza a wp telefonok piacán.
Ezért nem megy a jutúb, mert letiltotta a sokkal jobb kliensprogramot, nem megy a waze, csak csökevényesen, és lehet sorolni.
Nem a wp hibája, hanem a kiadóké, akik a gugli kezében vannak.
A nokia maps tökély volt, a bing maps viszont el van maradva az összeshez képest. Hiába frissült pár órája hazánk térképe, a 7-es úti aluljárók, és körforgalmak még mindig nincsenek rajta.
De ettől mér a rendszer stabilabb, mint az eddig megismert konkurensek.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#29 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 00:54

Lehet a rendszer stabilabb, ha nem tudom elvegezni rajta, amit szeretnek. A 3210es rendszere is stabilabb volt. Elfogadom, hogy vannak akik rajonganak a platformert, de sajnos el kell fogadni a tenyeket. Ez egy marginalis reszesedessel rendelkezo rendszer, lassu fejlesztessel, hianyzo vagy funkcionalitasukban korlatozott appokkal. Akinek ez nem problema, illetve tudja nelkulozni gyakorlatilag az osszes google szolgaltatast, annak megfelelhet, de a rajongas erte tulzas. Mondom, volt ilyenem, en eskuszom megprobaltam szeretni, de tul sok volt a szivato aprosag.

#30 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 00:56

Az pedig, hogy a google korlatozza... Hat kerem. Tessek tisztesseges androidos telefont venni, es ne szembe vizelni a szellel, mindenfele periferiara szorult platformmal. Az, hogy az android olyan amilyen, az meg mar mas teszta.

#31 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 01:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Baskiria - Dátum: 2014. 11. 16. 00:56

Az pedig, hogy a google korlatozza... Hat kerem. Tessek tisztesseges androidos telefont venni, es ne szembe vizelni a szellel, mindenfele periferiara szorult platformmal. Az, hogy az android olyan amilyen, az meg mar mas teszta.

Az android nem egyforma azonos gyártó különböző kategóriáin sem. Mennyibe is fáj egy "tisztességes android" telefon? Mennyi ideig működik? Két év és kuka? Köszönöm, nem kérem.
A wp8 viszont ugyanazt tudja szoftveresen mindben, hacsak a hardver nem szab gátat.
A szelet meg ne egy garázscég fújdogálja, ha kérhetném. Pláne úgy, hogy az android által használt szabadalmak java a Microsoft kezében van.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#32 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 01:09

Üzenet megtekintéseIdézet: Baskiria - Dátum: 2014. 11. 16. 00:54

Lehet a rendszer stabilabb, ha nem tudom elvegezni rajta, amit szeretnek. A 3210es rendszere is stabilabb volt. Elfogadom, hogy vannak akik rajonganak a platformert, de sajnos el kell fogadni a tenyeket. Ez egy marginalis reszesedessel rendelkezo rendszer, lassu fejlesztessel, hianyzo vagy funkcionalitasukban korlatozott appokkal. Akinek ez nem problema, illetve tudja nelkulozni gyakorlatilag az osszes google szolgaltatast, annak megfelelhet, de a rajongas erte tulzas. Mondom, volt ilyenem, en eskuszom megprobaltam szeretni, de tul sok volt a szivato aprosag.

Úgy érzem, még nem volt wp8 a kezedben.
Párhuzamosan futtatva azonos készüléken a a guglitérképet, és a nokiadrivet, a gugli bukott csúnyán, pedig annak az útján frissebb volt a rajz.
A waze használatát csak azért fontolgattam, hogy része legyek egy platformfüggetlen közösségnek.
A gyártó/tulajdonosnak nem érdeke a több felhasználó?
A Nokia térkép viszont ingyen és most már talán platformfüggetlenül fut mindenen.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#33 Felhasználó inaktív   Balázs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 02:28

@Baskiria: Ájtatosságot is vállalsz vagy csak gyóntatsz? :)

#34 Felhasználó inaktív   Naszta 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.030
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 09:31

@Baskiria: mondjuk én direkt kerülöm a Google szolgáltatásait. Keresésen kívül szinte mindenben van legalább olyan jó vagy jobb.

#35 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 11:14

@Naszta: A youtubetól sincs jobb. Pontosabban van, de azokon meg nincs (olyan, annyi) tartalom

#36 Felhasználó inaktív   vetur9 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 11:23

az android és az apple fos programozási nyelveiről meg ne is beszéljünk.inkább használok c#-ot,c++-t vagy javascriptet mint: swiftet(ami nem is olyan swift ha rágugliztok) vagy a write once debug everywhere java-t.

#37 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 14:36

Csozsi: Mondom, hogy volt lumiám. Egy hónapig izgi volt, de aztán csak idegesített. Bizonyára az a gond, hogy öreg vagyok már veszett ügyekbe feküdni, és szivatni magam. Majd ha 5 év múlva eléri a 30-40%os részesedést, és a gugli sem tudja végre kikerülni, hogy teljes támogatást adjon rá, talán érdemes lesz rajta gondolkodni. Hardveresen egyébként szuperek a lumiák, azzal nem is volt gond.

Naszta:ont ezt mondtam. Aki direkt kerülina guglit, annak biztosan megfelel, plusz ott a különlegesség varázsa.

#38 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 14:38

Csozsi: azért a guglit garázscégnek nevezni, hehehe :-D Ha meg mégis, akkor az MS is az? :-) :-)

#39 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 16:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Baskiria - Dátum: 2014. 11. 16. 14:36

Csozsi: Mondom, hogy volt lumiám. Egy hónapig izgi volt, de aztán csak idegesített. Bizonyára az a gond, hogy öreg vagyok már veszett ügyekbe feküdni, és szivatni magam.

Volt Lumiád, és nem tudod, hogy működik? Én rühellem az androidos logikát, de azért még elboldogulok vele, ha a kezembe nyomja valaki, hogy mi miért nem megy rajta.
Öreg? Mihez képest.

Idézet

Naszta:ont ezt mondtam. Aki direkt kerülina guglit, annak biztosan megfelel, plusz ott a különlegesség varázsa.

PC-n guglizom, de egyre jobban csökkentem. Bár most épp Chrome alól írok, azt is kivezetem az életemből.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#40 Felhasználó inaktív   Baskiria 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 17:08

Szerintem fejezzük be, a csúcson kell abbahagyni.

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó