HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Minden WP8-as Lumia megkapja a Windows 10-et - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Minden WP8-as Lumia megkapja a Windows 10-et

#41 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 19:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Baskiria - Dátum: 2014. 11. 15. 22:26

Nekem is volt, de szerintem egy szar, nem masert mint a google szolgaltatsok hianya miatt. Sajnos ez van, a google cuccok jobbak.

Mondjuk, nem függ mindenki a google szolgáltatásaitól.
Az vitathatatlan, hogy keresésben verhetetlen.
(Rendszeresen használom a binget és a yahoo keresőt is, de magyar nyelvű találatok szempontjából teljesen használhatatlanok.)
Viszont a google kereső használható WP-én.
A "TeCső"-vel kapcsolatban sem igazán értem a vergődést, mert amit akartam eddig még a Lumia 800-on is meg tudtam tekinteni, kivéve azokat a "vevo"-s vagy mi a tököm zenei klippeket, ahol aszonta', hogy nem engedélyezett a lejátszás mobil eszközön, de ez meg, gondolom, nem "WP only".
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#42 Felhasználó inaktív   auth.gabor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 16. 23:29

@csozsi: "A gugli szolgáltatásokat épp a gugli korlátozza a wp telefonok piacán."

A Microsoft szoftvereket meg a Microsoft korlátozza Linux oprendszeren. Igaz, nagyjából annyi a WP aránya a mobil és tablet eszközöknél, mint desktopon a Linux aránya.

#43 Felhasználó inaktív   HeheWugu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 07:51

"Az összes Windows Phone 8.x-et futtató Lumia okostelefon megkapja a szoftver legfrissebb, egyszerűen Windows 10 névre hallgató változatát...."

... most hogy az NSA átutalta az MS-nek az 1 milliárd dolláros megfigyelési díjat.

#44 Felhasználó inaktív   HeheWugu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 07:59

http://pcforum.hu/hirek/16637/Felfedtek+a+hirhedt+Stuxnet+fereg+elso+aldozatait.html

"...Azonban azok az adatok, amelyeket az első támadás vizsgálatakor gyűjtöttek, azt mutatták meg, hogy az első féregmintát (Stuxnet.a) alig néhány órával azelőtt kompilálták, hogy felbukkant az első megcélzott szervezett egyik számítógépén.

Ezen szoros időzítés láttán nehéz elképzelni, hogy a mintát készítő hacker átmásolta a programkártevőt egy USB memóriára és pár órán belül elvitte a célszervezetbe. Okkal gondolhatjuk tehát, hogy a Stuxnet mögött álló hackerek más technikát alkalmaztak a fertőzéshez."

Igen, mennyivel egyszerűbb az NSA-nak a Windows beépített trójaiján keresztül intézni a támadást kívülről, lúzer interakcijó NÉLKÜL és utána kitalálni valami hatalmas lózungot az egészhez , Stuxnet vagy a faszom tuggya milyen néven..

#45 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 08:04

@moreecqa: "Ugyan, vesz még valaki vindózos telefont, vagy pc/notebook-ot??? ja, persze a lamerek. :)"

Nem érezem magam lamernek, inkább igényesnek és két android eszköztől szabadultam meg 1 éven belül, mindkettőt WP 8.1 váltotta. ;)
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#46 Felhasználó inaktív   HeheWugu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 08:05

@nhw: "Nem érezem magam lamernek, inkább igényesnek és két android eszköztől szabadultam meg 1 éven belül, mindkettőt WP 8.1 váltotta. ;)"

Fizetett hirdetésünket látták.

#47 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 08:05

@Baskiria: "google szolgaltatsok hianya miatt." Melyik szolgáltatás nem ment rajta?
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#48 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 08:10

Üzenet megtekintéseIdézet: HeheWugu - Dátum: 2014. 11. 17. 07:51

... most hogy az NSA átutalta az MS-nek az 1 milliárd dolláros megfigyelési díjat.

Nem az egész MS-nek, csak a felsővezetőknek és a hwsw MS termékeket használó és arról ide kommentelni nem átalló felhasználóinak is csurrant-cseppent valami.

Szerkesztette: Sipi 2014. 11. 17. 08:11 -kor


#49 Felhasználó inaktív   Nameless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 08:11

@HeheWugu: Nálunk 3 Androidos eszközt váltott a Windows Phone. Amúgy nem tudtad hogy az MS-t utálni már nem menő? Főleg, hogy most tették openszósszá a pontenet.
Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on: http://goo.gl/tXJr34

#50 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 08:40

@csozsi: Mostanában heti rendszerességgel lezárják a belvárost. Állítsd be a HERE-n, hogy ilyen esetben automatikusan keressen alternatívát.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#51 Felhasználó inaktív   HeheWugu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 10:01

@Nameless: "Főleg, hogy most tették openszósszá a pontenet. "

Ami úgy hiányzott, pont, mint egy falat kenyér.

#52 Felhasználó inaktív   HeheWugu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 66
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 10:04

a .NET-be íródott cuccokat, elvből nem rakom fel a gépemre. Ami ebben a trágyában íródott attól érzékeny, fájó búcsút veszek..

Ez a szar, aminek mind a 26ezer alverzióját fel kell telepíteni, hogy menjen, verziónként 1 giga és 26ezer regisztri kulcsot szarik bele a windows legelrejtettebb zeg-zugaiba is, 10-20-szor lassabb lesz tőle a gép és jönnek a biztonsági rés hegyek. a váratlan kék-halálok meg az egyéb random időközönkénti program fagyások, még olyan gépen is amelyen enélkül a minősíthetetlen foshalmaz nélkül egész szépen futkorászik..

#53 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 10:18

@HeheWugu: pedig ez a legfejlettebb fejlesztonyelv manapsag, foleg miota van nativ forditoja is
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#54 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 10:28

@HeheWugu:
szia flesi. viszlát flesi.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#55 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 10:39

@HeheWugu: Nem értem miről beszélsz.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#56 Felhasználó inaktív   T. Almeida 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 13:01

@tefolibo: Miért jobbak? nem kekeckedésképpen, komolyan érdekel. Én egy 525-ös Nokiát használok fél éve, céges telefonként. Activesync működik, mint a kisangyal, sosem fagyott le, nem zökken, nem szaggat, szépen teszi a dolgát. Ráadásul minőségi műanyag ahhoz képest, hogy a legóccsóbb Nokia volt.
Nem értem ezt a nagy WP-gyűlöletet.

#57 Felhasználó inaktív   auth.gabor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.365
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 13:07

@T. Almeida: "Activesync működik, mint a kisangyal, sosem fagyott le, nem zökken, nem szaggat, szépen teszi a dolgát."

Hm... nekem a tapasztalatom az volt a céges Lumia telefonnal, hogy nem szaggatott, mert fekete háttér nem tud szaggatni, csak másodpercek teltek el, amíg valamit csinált.

Tehát például indítottam Here-t, csempék röccenés nélkül elrepültek, fekete háttér, egy másodperc, Here logó, két másodperc, Here logó inverz lett, ismét két másodperc, fekete háttér, egy másodperc... majd végül bejött a program, de kb. hat másodpercig tartott...

#58 Felhasználó inaktív   T. Almeida 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 13:14

Én nem tapasztaltam ilyet, Na, megkérdeztem a két másik kollégát is, akikkel egy irodában ülök, najó, ők többször átéltek néhány másodperces fekete képernyőt :-) (szintén Lumia 525).





#59 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 14:12

Pár másodperc várakozás miért olyan rettentő dolog?

Android alatt is van néha pár másodperces töltés, pölö a maps simán van hogy..
pill, megnézem.

Na. Úgy, hogy nincs bennt a memóriában (nem volt használva, plusz cleareltem a memóriát) ha
rányomok az ikonra, akkor 4 másodpercig fehér képernyő, aztán megjelennek a program vezérlő
gombja, de kellett neki még további 6 másodperc míg betöltötte a térképet, meg hogy hol vagyok.
Mondjuk Wifi nélkül vagyok jelenleg, azzal (vagy tárolt térkép szelvénnyel) valszeg gyorsabb lenne.
Újranyitva az alkalmazást természetesen egyből a pofámba villantja a teljes térképet.

Szóval, a lehető legrosszabb esetben 10 másodpercet kell várni. Most komolyan, srácok, ez nem
a világ vége, vagy már ott tartunk, hogy 10 másodperc türelem az mára már egy kiveszett jellemvonás,
ami csak a velem egykorú 30+ éves őskövületekben van meg?

Megfelelő hardveren midegyik OS ugyanolyan jó, nem megfelelő hardveren meg mindegyik ugyanolyan... nem jó.
Valamint egy nagyobb program, pl: https://play.google....rge.ufoai&hl=en
nyílván több idő alatt töltődik be mint a calculator.
De ez nem oprendszer függő.

Alapfeladatokat jól látja el? Telefon/SMS, valami chat, mail client, ébresztő, jegyzetelés, menetrendek, fényképezés, navigáció satöbbi, apró toolok, vannak, mennek, jók, gyorsak?
Ez az ami számít. És még ebben is vannak különbségek, a nők nagy része nem használja az ipcalc -ot, én meg nem használom a peteérés naptárat. Ennyi.
Na, megyek kávézni, pá.

#60 Felhasználó inaktív   T. Almeida 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 11. 17. 14:24

@YleGreg: Nagyanyókám azt mondta volna erre, hogy "amit szabad Jupiternek, az nem szabad a kisökörnek".

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó