HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nincs több előzetes értesítés patch-kedd előtt - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nincs több előzetes értesítés patch-kedd előtt

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 01. 09. 15:40

Minden érdemi magyarázat nélkül eltörölte a patch-kedd előtt hagyományosan kiadott értesítéseket a Microsoft. Az IT-biztonságért felelős szakembereknek ezentúl nem lesz lehetőségük időben felkészülni a frissítések tesztelésére - a cég hárít és "megváltozott igényekre" hivatkozik.
https://www.hwsw.hu/hirek/53407/microsoft-patch-kedd-update-frissites-mybulletin-ans.html

#2 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 15:40

Ezzel csak azt érik el hogy nem a patchkedden fogják telepíteni a frissítéseket hanem csak utána. Eleve ez a havi egyszeri javítás is problémás, a consumer verziók megkaphatnák azonnal a javításokat, elvégzik nekik ingyen a tesztelést, amivel nincs baj az mehet a vállalati verzióba kedden, ha ők arra a napra izgulnak. Ehhez nem kellene Windows 10.

#3 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 16:27

Üzenet megtekintéseIdézet: egymajom - Dátum: 2015. 01. 09. 15:40

Ezzel csak azt érik el hogy nem a patchkedden fogják telepíteni a frissítéseket hanem csak utána. Eleve ez a havi egyszeri javítás is problémás, a consumer verziók megkaphatnák azonnal a javításokat, elvégzik nekik ingyen a tesztelést, amivel nincs baj az mehet a vállalati verzióba kedden, ha ők arra a napra izgulnak. Ehhez nem kellene Windows 10.

Egyetértek, tényleg gáz a havi egyszeri javítás, nagyon kevés. Meg szerintem szarrágás, hogy ha úgyis megcsinálják az értesítést, akkor csak előfizetőknek teszik közzé. Csak azt érik el, hogy így kevesebben figyelnek a frissítésekre, és a Windows terméknév még inkább a botnetekhez és a halomra nyíló böngészőablakok áradatához fog asszociálódni.

Mondjuk ezt a patch keddet sose tartottam számon. Egyrészt úgyis csak csütörtökre voltak elérhetők a frissítések, másrészt meg a Windows Update magától megtalálta őket, nem volt szükség hozzá értesítőre. Aztán mióta kizárólag Linuxszal tolom, még úgy sem érdekel a bzui patchkeddjük.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 09. 16:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2015. 01. 09. 16:27

Csak azt érik el, hogy így kevesebben figyelnek a frissítésekre, és a Windows terméknév még inkább a botnetekhez és a halomra nyíló böngészőablakok áradatához fog asszociálódni.

Mondjuk ezt a patch keddet sose tartottam számon. Egyrészt úgyis csak csütörtökre voltak elérhetők a frissítések, másrészt meg a Windows Update magától megtalálta őket, nem volt szükség hozzá értesítőre. Aztán mióta kizárólag Linuxszal tolom, még úgy sem érdekel a bzui patchkeddjük.


Akkor mit aggódsz ha eddig sem követted? Bár nem értem, egyszeri júzer biztos nem nézegette és nem is érdekelte. ODa való az automatikus frissítés.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 16:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 01. 09. 16:42

Akkor mit aggódsz ha eddig sem követted?

Nem értesz te ehhez. Raynes értünk aggódik. :)

#6 Felhasználó inaktív   Meister 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 530
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 17:47

Nem véletlen nem adják ki a javítást más-más időpontokban a különböző operációs rendszereikhez!
Mostanában, egy-egy javítást a hacker-társadalom már néhány óra alatt visszafejt, és azonnal elkészíti az adott foltot még nem telepítő gépekre a támadókódot.

Ha kiadnák a consumer PC-kre a javítást, a szerverek nagy része veszélyben lenne a szerververziós folt megjelenéséig.

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 18:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Sipi - Dátum: 2015. 01. 09. 16:49

Nem értesz te ehhez. Raynes értünk aggódik. :)

Nem aggódok senkiért. Az MS fog rábaszni, hogy rágta a szart. Mikor nyilvánosságra hozott egy-egy patchkeddet, és kritikus frissítésről volt szó, akkor sok olyan otthoni felhasználó is feltette a szóban forgó frissítést, akinek nem volt automatán a WU. Így csak azt fogják elérni, hogy kisebb lesz a frissítési kedd.

Ha már úgyis megírják egy célcsoportnak az értesítést, akkor nyugodtan lehetne publikus. Ezen már pénzt nem spórolnak Satnyikájék. Nekik érdekük, hogy a warez windowsosok is frissítsenek, és ne éltessen a termékük egész botneteket.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 18:25

Üzenet megtekintéseIdézet: Meister - Dátum: 2015. 01. 09. 17:47

Nem véletlen nem adják ki a javítást más-más időpontokban a különböző operációs rendszereikhez!
Mostanában, egy-egy javítást a hacker-társadalom már néhány óra alatt visszafejt, és azonnal elkészíti az adott foltot még nem telepítő gépekre a támadókódot.

Ha kiadnák a consumer PC-kre a javítást, a szerverek nagy része veszélyben lenne a szerververziós folt megjelenéséig.

Így viszont a consumer PC-k maradnak foltozatlanak, semmivel nincsenek előrébb. AZ meg, hogy visszafejtik a foltot, az nem segít a hackereknek, mert a lényeg, hogy a rés be legyen foltozva.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#9 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 18:41

@Meister: A biztonsági rés amúgy is adott. Szerinted ezeket a réseket a Microsoft találta meg, vagy mások? Mivel mások találták meg, a következő patchkeddig semmi garancia nincs, hogy nem használják már ki őket x idő óta. Mellesleg mivel most a cikk szerint nem tudják majd előre tesztelni a javításokat, nem a patchkedden lesznek telepítve a vállalati gépeken, hanem utána valamikor, a consumer meg ugyanúgy megkapja patchkedden. Vagyis az általad vázolt szituáció szerint a hacker-társadalom visszafejti a consumer alapján és még tudja is támadni a vállalati gépeket vele.

#10 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 20:07

Még egy hibás frissítés, amivel 1 napot opok, és ki fogom kapcsolni a frissítést az üffeleknél, az tuti.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#11 Felhasználó inaktív   cpctcg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 875
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 20:29

vihar a biliben.



#12 Felhasználó inaktív   moreecqa 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 182
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 10. 01:24

Jé.... Van más is aki nem vidózzal nyomul? Hogy lehet így élni kolléga? :)))

Ma megint eggyel több lett a linuxfelhasználók tábora, és eggyel kevesebb a vindózé, (HURRÁÁÁÁ :) miután egy k.belassult, vírusoktól hemzsegő otthoni w7-et gyalultam le, és tettem fel helyette xubuntut.

Nagyon lelkes volt a pár, azonnal használatba vették, mondván: "Pedig azt mondta a benti rendszergazda, hogy csak linuxot ne, mert az szar... De ez jó... és milyen gyors lett a gép... és miért nem kell drájvereket telepíteni? és milyen gyorsan lehetett telepíteni... és tényleg nem kell fizetni érte?" stb...

Ők csak filmet akarnak nézni meg ímélezni...

én meg: "Aztán mióta kizárólag Linuxszal tolom, még úgy sem érdekel a bzui patchkeddjük." +1


#13 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 10. 07:13

Üzenet megtekintéseIdézet: moreecqa - Dátum: 2015. 01. 10. 01:24

Jé.... Van más is aki nem vidózzal nyomul? Hogy lehet így élni kolléga? :)))

Ma megint eggyel több lett a linuxfelhasználók tábora, és eggyel kevesebb a vindózé, (HURRÁÁÁÁ :) miután egy k.belassult, vírusoktól hemzsegő otthoni w7-et gyalultam le, és tettem fel helyette xubuntut.

Nagyon lelkes volt a pár, azonnal használatba vették, mondván: "Pedig azt mondta a benti rendszergazda, hogy csak linuxot ne, mert az szar... De ez jó... és milyen gyors lett a gép... és miért nem kell drájvereket telepíteni? és milyen gyorsan lehetett telepíteni... és tényleg nem kell fizetni érte?" stb...

Ők csak filmet akarnak nézni meg ímélezni...

én meg: "Aztán mióta kizárólag Linuxszal tolom, még úgy sem érdekel a bzui patchkeddjük." +1

Te hős, remélem már attól feláll a kis pöcörőd hogy ezt mind idehánytad.

#14 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 10. 09:03

Egyébként meg az MS csak annyit ér el mindezzel, hogy előzetesen nem értesülnek a patch-keddről, ráadásul csak Amerikának abban az időzónáiban, amelyre ez vonatkozik. Vagy még előtte kiszivárognak, hogy mik lesznek benne, vagy utólag publikálja valaki, hogy milyen frissítéseket tartalmaz, így a többi időzónában már tudni fognak róla. Mire pl. hozzánk elér csütörtökön, vagy pénteken a patch, addigra már tudni lehet majd, hogy mire számítson az ember.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 10. 11:07

Üzenet megtekintéseIdézet: moreecqa - Dátum: 2015. 01. 10. 01:24

Ma megint eggyel több lett a linuxfelhasználók tábora, és eggyel kevesebb a vindózé, (HURRÁÁÁÁ :) miután egy k.belassult, vírusoktól hemzsegő otthoni w7-et gyalultam le, és tettem fel helyette xubuntut.



Ja, két követelményem volt, program akadt rá, azt hittem ha van program Linuxra, azt fel lehet telepíteni. Tévedtünk, innentől akkor szarozhatom?
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 10. 11:07

Üzenet megtekintéseIdézet: NauTiLUS - Dátum: 2015. 01. 10. 07:13

Te hős, remélem már attól feláll a kis pöcörőd hogy ezt mind idehánytad.


Linux alatt nem kell driver. Legjobb.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 10. 11:51

Üzenet megtekintéseIdézet: moreecqa - Dátum: 2015. 01. 10. 01:24

Jé.... Van más is aki nem vidózzal nyomul? Hogy lehet így élni kolléga? :)))

Az itt az igazi kérdés, lehet egyáltalán nyomulás nélkül élni?

Üzenet megtekintéseIdézet: moreecqa - Dátum: 2015. 01. 10. 01:24

Ma megint eggyel több lett a linuxfelhasználók tábora, és eggyel kevesebb a vindózé

Üzenet megtekintéseIdézet: moreecqa - Dátum: 2015. 01. 10. 01:24

Nagyon lelkes volt a pár,

Most akkor eggyel vagy kettővel? :blink:

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 10. 14:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Sipi - Dátum: 2015. 01. 10. 11:51

Most akkor eggyel vagy kettővel? :blink:


"Így nem lettem Linuxos" sztorimat itt, az ígéretes, a Gyulás és az autos topikban olvashatjátok. Pedig cask pár nyüves programot szerettem volna telepíteni, de nem egyszerű. Sőt, az, hogy megtalálod weben, pár fórumon mondják, hogy jó, letöltöd, az még semi telepíthetőségre nem garancia. Aztán ezek szidják a Wint?
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 10. 15:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 01. 10. 14:54

"Így nem lettem Linuxos" sztorimat itt, az ígéretes, a Gyulás és az autos topikban olvashatjátok. Pedig cask pár nyüves programot szerettem volna telepíteni, de nem egyszerű. Sőt, az, hogy megtalálod weben, pár fórumon mondják, hogy jó, letöltöd, az még semi telepíthetőségre nem garancia. Aztán ezek szidják a Wint?

Én nem találom, pedig engem érdekelne.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 10. 16:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Sipi - Dátum: 2015. 01. 10. 15:20

Én nem találom, pedig engem érdekelne.


https://forum.hwsw.h...ml/page__st__15

Valahol ott, hogy 2008 óta használható desktopként. Akkor már végképp ledobta az agyam az ékszíjat, mikor Raynes megfejtette, hogy ne úgy telepítsem, ahogy az le van írva a hozzá adott útmutatóba, mert az hülyeség. És nem értette, hogy én vagyok a hülye júzer, ha odaírják, akkor úgy hiszem azt kell csinálni. Ebből is látszik, mennyire más a Linuxos felfogás, mert meglesem a leírást, avgy katt-katt, next, next fel szeretném telepíteni. Ha már desktopnak is jó. ERre legalább négyen megmagyarázták, hogy miképpen kell, igaz 3 egyforma nem volt közte, de hegeszteni azt kellett, meg 755, jogosultság és ment a szakszöveg.

Azt hiszem más elképzelésünk van a "használható" szóról és a "desktop"-ról is. Addig okés, hogy böngésző van, youtubeot nézek, hú de jó, de a többit ezek szerint hagyjuk már.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó