HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A Microsoftnak nem tetszik a Google-önkény - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A Microsoftnak nem tetszik a Google-önkény

#41 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 13. 22:41

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2015. 01. 13. 17:39

A 90 is rohadt sok, én adnék rá max 30-at, oszt osszák be.

Az azért lehet kevés. Lehet hogy a javítás megborít valami mást, aztán annak a javítása megint valamit, és stb., aztán amikor már minden jónak látszik akkor meg kiderül, hogy a szuahéli nyelvű windows server-en elhal a patch-től a jre.

A 90 nap szerintem kb. elfogadható, azért egy negyedév alatt illik az ilyet befejezni...

#42 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 13. 23:02

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2015. 01. 13. 19:52

Vannak rá elegen. Amúgy ha nem tesznek bele hibát, akkor nem is kell javítani. Dolgozzanak jobb minőségben, ez egy ilyen szakma. :)


Vagytok elegen. Csak így analógia mentén. Igen, direkt beletették. Linuxba is direkt beletesznek hibákat. Meg bármibe.
Make love not Wor.

#43 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 13. 23:40

@leslie: "Nálunk az éttermi rendszeren ha vmi komoly hiba van, akkor 1-2 nap alatt kész a javítás."

1-2 nap? Nálunk 4 órás a hibaelhárítás és javítás. De szar helyen dolgozol!
Én a helyedben adnék nekik 8 órát, aztán ha nem sikerül kijavítani nekik, akkor törölném az éttermi rendszert és a számukat is a telefonomból!!!44

#44 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 13. 23:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2015. 01. 13. 23:40

@leslie: "Nálunk az éttermi rendszeren ha vmi komoly hiba van, akkor 1-2 nap alatt kész a javítás."

1-2 nap? Nálunk 4 órás a hibaelhárítás és javítás. De szar helyen dolgozol!
Én a helyedben adnék nekik 8 órát, aztán ha nem sikerül kijavítani nekik, akkor törölném az éttermi rendszert és a számukat is a telefonomból!!!44


Gondolom az éttermi rendszer is annyira összetett, mint a Wines OS, valamint legalább annyi nyelven is beszél. Ha már viszonyítunk valamihez. Aztán lehet sokan vannak, lehet tesztelni és csiribiri, de nem annyira egyszerű ez sem, hogy 9 terhes nőnek 1 gyerek csak 1 hónapig fog tartani :-)
Make love not Wor.

#45 Felhasználó inaktív   hacsi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 01:02

Ez egy ideális szituáció volt a guglinak.
Egyrészt demonstrálhatta, hogy hajthatatlan.
Másrészt tudott róla, hogy kész a javítás és csak néhány napot kell várnia, Így abban is bízhatott, hogy túl sok veszélyt nem fog okozni. (Kivéve azoknál, akik nem telepítik a frissítéseket és egyébb védelemről sem gondoskodnak. De azoknak úgyis mindegy.)

Egyébbként én az Ms-nek is igazat adok. Mindenki jön, hogy 4 óra alatt megvan a javítás, de nekik nem kell százezer féle harver és szoftverkonfiguráción tesztelniük.



#46 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 08:39

@hacsi: Naiv dolog az elvarni egy olyan cegtol ami abbol el hogy szazezer fele gepre gyart szoftverek, hogy ne jelentsen nekik kulonosebb problemat negyed ev alatt javitani egy sulyos hibat a rendszerukben, ugy hogy az mukodjon az alltaluk megcelzott szazezer fele gepe? Naiv dolog elvarni hogy ha mar ez a fo beveteli forrasuk, akkor legyen egy bejaroatott rendszeruk ami kezeli a tobbszazezer fele gep prolemat?

#47 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 14. 09:22

Üzenet megtekintéseIdézet: gsar - Dátum: 2015. 01. 14. 08:39

@hacsi: Naiv dolog az elvarni egy olyan cegtol ami abbol el hogy szazezer fele gepre gyart szoftverek, hogy ne jelentsen nekik kulonosebb problemat negyed ev alatt javitani egy sulyos hibat a rendszerukben, ugy hogy az mukodjon az alltaluk megcelzott szazezer fele gepe? Naiv dolog elvarni hogy ha mar ez a fo beveteli forrasuk, akkor legyen egy bejaroatott rendszeruk ami kezeli a tobbszazezer fele gep prolemat?


Van bejáratott rendszerük, én meg láttam már szoftvert, aminél vakarták a fejüket, mert csak.
Make love not Wor.

#48 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 10:12

@Jahno: Noh akkor meg sirni se tessek. Vihar a biliben.

#49 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 10:42

@hacsi: "Mindenki jön, hogy 4 óra alatt megvan a javítás, de nekik nem kell százezer féle harver és szoftverkonfiguráción tesztelniük."

Amit eddig lattam security bug eseten, az tobbsegeben kb. tenyleg 1 nap alatt javithato volt, es semmi koze nem volt a sokfele hardverhez. Persze ez nem mindig igaz.

De amig a Microsoft nem ad ki informaciot a forrasrol (sem a javitas mertekerol), addig feleslegesen vitatkozunk errol.

#50 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 11:16

A megfelelő válasz erre a M$ részéről, hogy ha kihasználó kóddal együtt publikál pár olyan Android hibát, amelyeket a Google nem fog soha se kijavítani.

http://www.engadget.com/2015/01/14/google-security-bug-billion-android-phones/

#51 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 14. 11:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Szerzetes - Dátum: 2015. 01. 14. 11:16

A megfelelő válasz erre a M$ részéről, hogy ha kihasználó kóddal együtt publikál pár olyan Android hibát, amelyeket a Google nem fog soha se kijavítani.

<a href="http://www.engadget.com/2015/01/14/google-security-bug-billion-android-phones/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.engadget.com/2015/01/14/google-security-bug-billion-android-phones/</a>


Esetleg a gyártók a saját hangulatra reszelt szarjaikkal, amit fél év múlva már akkor sem támogatnak, ha Googlénál lenne is frissítés.
Make love not Wor.

#52 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 13:18

@Szerzetes: Szerintem a megfelelo valasz a Microsoft reszerol az lenne, hogy bocsanatot ker a felhasznaloktol akik FIZETNEK a termekukert (mint peldaul en), amiert nem kepesek egy biztonsagi rest, annak ellenere hogy arrol reszletes leirast kaptak egy harmadik feltol, 90 nap alatt javitani. Ezen kivul nincs mas megfelelo valasz.

#53 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 13:30

@Szerzetes: Sot, amennyiben kiderul hogy van egy biztonsagi res az Androidban, ami az eppen tamogatott Nexus eszkozoket is erinti, abban az esetben a Googletol is elvarom hogy 90 nap alatt foltozzak is be azt a rest, es legyen elerheto gyartoi frissites formajaban!
Ha a Microsoft letrehoz egy hasonlo projectet, ami talal egy ilyen rest, es 90 nap utan nyilvanossagra hozzak ugy hogy a res nincs foltozva, ugy a Googletol is bocsanatkerest varnek el minimum.

#54 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 14:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Szerzetes - Dátum: 2015. 01. 14. 11:16

A megfelelő válasz erre a M$ részéről, hogy ha kihasználó kóddal együtt publikál pár olyan Android hibát, amelyeket a Google nem fog soha se kijavítani.

<a href="http://www.engadget.com/2015/01/14/google-security-bug-billion-android-phones/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.engadget.com/2015/01/14/google-security-bug-billion-android-phones/</a>

Miután a ms arcon fosta magát muszáj a szart másra is kenni, szóval hajrá, linkeljétek még be százan.

Amúgy erre a "milliárdokat érintő sebezhetőségre" workaround nyilvánvalóan van: tessen firefox-ot vagy chrome-ot használni, sztennyi. Abban nem használható ki ez a sebezhetőség.

És tfh a gugli meggondolná magát és javítaná, akkor vajon a vendor-ok kihoznának javított fw-t a készülékekre? Hát persze...

#55 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 21:45

@gsar: Ezzel mindenki csak jól járna, már ketten vadásznának egymás bugjaira. Spártában is két király volt hogy egymást ellenőrizzék.

#56 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 15. 10:21

@egymajom: A gorog demokracia mintajara megalkotjuk a spartai kapitalizmust! :)

#57 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 15. 18:58

Üzenet megtekintéseIdézet: egymajom - Dátum: 2015. 01. 14. 21:45

@gsar: Ezzel mindenki csak jól járna, már ketten vadásznának egymás bugjaira. Spártában is két király volt hogy egymást ellenőrizzék.


Bár ez nem olyan súlyos hiba, de ha egyszerű, akkor miért ne? Éppen egyik haver morog az orra alatt:

"Kezdem érteni, hogy miért olyan az Android, amilyen. Találtam - ismét - egy hibát a forráskódjukban, amivel nagyon érdekesen tudják szivatni a népet, ha épp belefut valaki - mint pl. én. Néhány sor a javítás, gondoltam le is jelentem nekik, hátha megmentem egy-két ember hajszálát a jövőben. Kiderült, ezt már valaki 2 éve észrevette, a pár soros javítást is beküldte, most decemberben viszont lezárták a témát, "Obsolete" hivatkozással. A jelenlegi publikus android forrásban még mindig ott a hiba, évek óta nem módosítottak abban a file-ban. Nem tudom mit szóltak volna bármelyik cégnél, ha 2 évig ülök egy lejelentett hibán, majd lezárom azzal, hogy ez már régi... smile emoticon

A Google tényleg sofőr nélküli autókat engedne az utakra? grin emoticon
https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=41821"

Make love not Wor.

#58 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 16. 20:15

@Jahno: Igen, gondolom a haverod nem Microsoft alkalmazott, és nem publikált példakódot :D Szerintem két ilyen kaliberű cég sokkal nagyobb nyomást tud helyezni egymásra, mint random topicnyitások, ha megnézed, erre a hírre is hogy mindenki felkapta a fejét, meg az androidosra is, és 3 hónappal ezelőtt még azt sem tudták hogy léteznek ezek a hibajelentések. Ha nem a Google hanem valaki más jelzi a Microsoftnak lehet úgy végezte volna mint az ismerősöd hibajelentése. Ezért engem őszintén nem zavarna, ha akár a Microsoft vagy más nagy techcég is átvenné a mentalitást, mert mint fogyasztó, ezzel én csak jól járnék. Ők meg dolgozzanak meg a pénzükért.

#59 Felhasználó inaktív   hokuszpk 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 415
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 17. 14:38

@Jahno #62 : a cimbid rossz helyen keresgel, kuldje a hibat az ms-nek :)
AMD 64 ? Ugyan már ! A 65-ös az igazi.

#60 Felhasználó inaktív   Lorinser 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 12:55

Gondolom, hogy a Google és az Android VérPistik ezt is meg tudják magyarázni:

http://pcforum.hu/hirek/16799/Elmondta+a+Google+hogy+miert+nem+javitja+az+Android-sebezhetosegeket.html


Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó