HWSW Informatikai Kerekasztal: War Thunder - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

War Thunder

#1 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 20. 13:29

Startolom a War Thunder topicot.

A játék elérhető Steamen, ingyenesen.
http://store.steampo...com/app/236390/

Néhány trailer:

https://www.youtube....h?v=pzgPXOw2plI


https://www.youtube....h?v=_YphXeKtc84

Remélem itt is kialakul egy kemény mag, mint a WoT topikban.
Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#2 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 21. 08:26

Lőttem pár képet, de a fos fórummotor nem igazán kezeli jól.

Szerkesztette: von_Wolf 2015. 01. 21. 08:28 -kor

Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#3 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 21. 09:27

Tegnap előtt toltam vele egy gamet, meglehetősen szokatlan volt az irányítása a kis tier I német tanknak, amit adott a játék fizikája jóval fejlettebb, mint a WoT-é. Az egész még picit átláthatatlan, de gondolom csak szokni kell, főleg az zavart, hogy a kis gyorstüzelő ágyú nem jó semmire közelharcon kívül.

Lehet a járgányon különböző lőszert fejleszteni, de karakterisztikában nem látom a különbséget, leírás alapján sem, pen érték nem nő stb. Ez mire jó?

Sajna az OSX port meglehetősen silány, eléggé le kell venni a beállításokat, hogy rendesen fusson és nem a HW-vel van a probléma....

A fejlesztés pontosan hogy van? El akartam indulni heavy és TD ágon, mindkét tier 1-es tankra, ezeken az ágakon azt írja, hogy under research és van egy progress bar alatta, ez mi alapján töltődik? A különböző valuták sem teljesen érthetőek, van kék és zöld kis buborék, ami free és normal xp ha jól láttam, de a normalt nem írja a játék sehol, vagy csak vak vagyok.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#4 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 21. 12:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevl - Dátum: 2015. 01. 21. 09:27

Tegnap előtt toltam vele egy gamet, meglehetősen szokatlan volt az irányítása a kis tier I német tanknak, amit adott a játék fizikája jóval fejlettebb, mint a WoT-é. Az egész még picit átláthatatlan, de gondolom csak szokni kell, főleg az zavart, hogy a kis gyorstüzelő ágyú nem jó semmire közelharcon kívül.

Lehet a járgányon különböző lőszert fejleszteni, de karakterisztikában nem látom a különbséget, leírás alapján sem, pen érték nem nő stb. Ez mire jó?

Sajna az OSX port meglehetősen silány, eléggé le kell venni a beállításokat, hogy rendesen fusson és nem a HW-vel van a probléma....

A fejlesztés pontosan hogy van? El akartam indulni heavy és TD ágon, mindkét tier 1-es tankra, ezeken az ágakon azt írja, hogy under research és van egy progress bar alatta, ez mi alapján töltődik? A különböző valuták sem teljesen érthetőek, van kék és zöld kis buborék, ami free és normal xp ha jól láttam, de a normalt nem írja a játék sehol, vagy csak vak vagyok.


Lőszereknek más az átütése. A fejlesztettnek több, mint az alap lőszeré. A tank tulajdonságainál (modification, asszem ez a neve), az ágyú ikon mellett van egy lenyitható lőszer ikon. Ha lenyitod, akkor látod a különböző lövedékek átütését (még akkor is, ha nincs kifejlesztve). Bár itt az is meggondolandó, hogy melyik lőszertípust éri meg a legjobban használni. Sokszor belefutottam abba, hogy a sima AP lövedék betöri a páncélt és repesszel árasztja el a küzdőteret, amíg az APCR dárdaként döfi keresztül a tankot, de ha nem talál el valamilyen modult/személyzetet, akkor hatástalan.

Csatában ugyanúgy kapsz XP-t, mint a WoT-ban. Ezt az XP mennyiséget beleforgatja abba a tankba, ami alatt a "progress bar" van. A kék bubi az, amivel a következő tankot fejleszted ki, a zölddel pedig a tank moduljait húzod (motor, sebváltó, lánctalp, etc.)

Számomra sem világos sok minden. Például, ha meccs közepén átváltok repcsire, akkor mi határozza meg azt, hogy mennyi ideig irányíthatom a repülőt. Jelez a földön többféle objektumot, mik azok, mit kell velük csinálni, stb...
Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#5 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 09:15

Kipróbáltam a repülős részt is, az is fun, egész könnyű irányítani és remekül néz ki, ahogy kergetitek egymást az ellenfelekkel :D

A tankozás érdekes majd még este szórakozom vele, alapvetően jobban átgondolt, mint a WoT, viszont van benne 1-2 elég amatőr hiba, pl. sniper nézetben semmilyen módon nem jelzi a találatokat rajtad, csak ha már égsz/megsemmisülsz.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#6 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 10:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevl - Dátum: 2015. 01. 22. 09:15

Kipróbáltam a repülős részt is, az is fun, egész könnyű irányítani és remekül néz ki, ahogy kergetitek egymást az ellenfelekkel :D

A tankozás érdekes majd még este szórakozom vele, alapvetően jobban átgondolt, mint a WoT, viszont van benne 1-2 elég amatőr hiba, pl. sniper nézetben semmilyen módon nem jelzi a találatokat rajtad, csak ha már égsz/megsemmisülsz.


Sőt, nem csak sniper módban. Néhányszor előfordult, hogy csak a sebzés indikátor jelzett (felvillant 1 másodpercre), de sem hangjelzés, sem kommentár a személyzet részéről, hogy eltaláltak vagy valami. Aztán amikor lőnék, akkor veszem észre, hogy a löveget bizony ellőtték. De, elméletileg ezen változtatni fognak, legalábbis ilyen híreket is hallottam.
Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#7 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 25. 12:09

Tegnap elérhetővé vált az M6 és az M24 Chaffe az amerikai tech treen. Hirtelen felindulásból meg is szereztem az M6-ot, de néhány meccs után itt is nyilvánvalóvá vált, hogy ez a tank az amerikai harckocsi gyártás egyik zsákutcája. A Tigrisek, Párducok, IS-sek ellen kb hatástalan, egy kisebb löveggel szerelt PZ3 is halálos veszélyt jelent rá, bármelyik irányból keresztül tudja lőni. Hála istennek, nem kell vele szenvednem, visza vettem az előtte lévő Shermant, azzal megyek tovább.
Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#8 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 09:14

Az azért érdekes, hogy creditet, vagy mit (oroszlán ikon) rogyásig kapsz, beloggolásért járt kb 20K tegnap is, aztán toltam egy air battle-t és újabb 20K...

Megvettem a STUGIII-t, egész jópofa itt is. Még azt nem értem, hogy a realistic battle-ért miért kell gamebe lépésért is fizetni?
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#9 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 10:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevl - Dátum: 2015. 01. 26. 09:14

Még azt nem értem, hogy a realistic battle-ért miért kell gamebe lépésért is fizetni?

Hogy John Bloody Jr. ne lepjen be, vagy ha belep, akkor komolyabban vegye?
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#10 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 16:49

Üzenet megtekintéseIdézet: gazdi - Dátum: 2015. 01. 26. 10:14

Hogy John Bloody Jr. ne lepjen be, vagy ha belep, akkor komolyabban vegye?


Igen, a realisztikus csatákban egy kicsit komolyabb a hozzáállás.
Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#11 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 20:51

Csatolt kép: aces 2015-01-26 20-46-15-69.jpg

Így már érthető a sok ammorack... :D
Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#12 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 08:34

Kipróbáltam az amcsi tier kettes légvédelmi félhernyótalpast. Hát elég beteg. Egy gyengébb tankot lederpel 3-4 másodperc alatt. Tegnap az egyik meccsen megleptem vele egy T26-ot, M3 Lee-t és a végén sikerült vele ledarálni egy M22-őt. Igazság szerint a földi járművekre nagyobb veszélyt jelent, mint a légi célpontokra. Egy árva repülőt sem sikerült vele még csak véletlenül se eltalálnom, hiába lőttem oda ahová a gép jelölte.

Szerkesztette: von_Wolf 2015. 01. 27. 08:35 -kor

Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#13 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 09:29

Repültem pár kört arcade módban, viccesek ezek a két fedelű járgányok :D Az ammo folyamatos kifogyása miatt (kb 10 mp tűz alatt kiürül a tár és várni kell kb 10-15 mp-t, hogy új lőszer manifesztálódjon a tárakba, mert hogy nem tárcsere, szimplán elfogy) vannak vicces szituációk, mint, hogy 3-an kergetnek miközben épp kilőnék egy gépet és nincs lőszerem befejezni így egy éles fordulóban jobbnak láttam szimplán lerammelni a kollégát :D

Arcade azért hülye biztos, így is le lehet zuhanni, de intenzíven dolgozni kell rajta, kb olyan involváló repülni, mint egy 2000-es évek elején készült játékban :)
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#14 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 09:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Nevl - Dátum: 2015. 01. 27. 09:29

Repültem pár kört arcade módban, viccesek ezek a két fedelű járgányok :D Az ammo folyamatos kifogyása miatt (kb 10 mp tűz alatt kiürül a tár és várni kell kb 10-15 mp-t, hogy új lőszer manifesztálódjon a tárakba, mert hogy nem tárcsere, szimplán elfogy) vannak vicces szituációk, mint, hogy 3-an kergetnek miközben épp kilőnék egy gépet és nincs lőszerem befejezni így egy éles fordulóban jobbnak láttam szimplán lerammelni a kollégát :D

Biztos, hogy akkor kifogy? En rovid sorozatokat hasznalok, es soha nem kell varnom a fegyverre. (Csak ha eldurran az agyam, es egyenes vonalban megyek ra a legvedelmi agyura folyamatosan love, de az meg ugye nem rovid sorozat.) En ugy ertettem, hogy az inkabb valami tulmelegedes-fele.
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#15 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 13:39

Az más, amivel eddig találkoztam: elakad a lőszer (gun jammed), kifogy teljesen, ilyenkor várni kell a "resupply"-ra (ezt konkrétan tutorialban mondja is). Szimpla újratöltés is van, az rövidebb ideig tart.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#16 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 14:15

Ezek szerint keveset lovok. :)
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#17 Felhasználó inaktív   LightBringer 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 18:03

Csak az én gépem süvít idióta módon ha WT-t futtatok? OK, hogy ultra beállításon játszom, de semmi más játéktól nem csinálja ezt...
"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan
Kép

#18 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 28. 20:50

Üzenet megtekintéseIdézet: LightBringer - Dátum: 2015. 01. 27. 18:03

Csak az én gépem süvít idióta módon ha WT-t futtatok? OK, hogy ultra beállításon játszom, de semmi más játéktól nem csinálja ezt...


Nem, nálam is ugyanúgy csinálja. Nézegettem az Afterburnert játék közben és meglepő módon eléggé leterheli a CPU-t és a VGA-t.



Az amcsi ág felejtős. Egyszerűen nem érzem azokat a tankokat. Azt meg végképp nem értem, hogy miért kap némelyik a szintjéhez képest kettővel magasabb battle tiert.
Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#19 Felhasználó inaktív   Ooorky 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 07:53

WoT-tal ellentétben már a legelső béta is támogatta a 2 magos processzorokat, a PS4-es verzió óta meg "up to 8 cores".
A következő major patch-ben (tavasz közepe-vége-nyár eleje) jönnek a rombolható épületek, azok még egy adagot rá fognak terhelni a CPU-ra.

Amcsi tank ág jó, kb. egy szinten vannak a szovjetekkel, szóval ugyanúgy rommá lövik őket a németek ha normális pályán játszódik a meccs :-p .

#20 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 12:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Ooorky - Dátum: 2015. 01. 29. 07:53

WoT-tal ellentétben már a legelső béta is támogatta a 2 magos processzorokat, a PS4-es verzió óta meg "up to 8 cores".
A következő major patch-ben (tavasz közepe-vége-nyár eleje) jönnek a rombolható épületek, azok még egy adagot rá fognak terhelni a CPU-ra.

Amcsi tank ág jó, kb. egy szinten vannak a szovjetekkel, szóval ugyanúgy rommá lövik őket a németek ha normális pályán játszódik a meccs :-p .


A szovjetektől rosszabb, mert azok legalább vissza tudnak lőni.
Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó