HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kína aktívan szűri a VPN-t is - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (9 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kína aktívan szűri a VPN-t is

#41 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 14:12

Hosszú rádióhullámokkal? Hogy miért nem jutott ez még senkinek se az eszébe... Balfasz!
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#42 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 14:33

@"Geri": "de a hatótávolsága csak néhány/néhány tíz km a polgári felhasználásra engedélyezett teljesítménytartományban, tehát ha ennél hoszabb az út, akkor a kettő között kell mégvalaki, akinek be van kapcsolva a gépe. "

Nem kell feltalálni még egyszer azt, amit már kitaláltak. Ez már 40 éve működik...

"programozó"

Azt ne találd már ki, hogy villamosmérnök is vagy. Programozónak is csak hobbi.

#43 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 17:01

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2015. 01. 24. 14:12

Hosszú rádióhullámokkal? Hogy miért nem jutott ez még senkinek se az eszébe... Balfasz!


miért, kinek jutott eszébe? miért nem azzal netezel? azért ne járj táncot a saját fosod körül


Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2015. 01. 24. 14:33

Azt ne találd már ki, hogy villamosmérnök

hülye vagy? már nincs is villamos

Szerkesztette: 'Geri' 2015. 01. 24. 17:02 -kor


#44 Felhasználó inaktív   b0rZ 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.093
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 17:43

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2015. 01. 24. 17:01

miért, kinek jutott eszébe? miért nem azzal netezel? azért ne járj táncot a saját fosod körül


Kinek? Használta (használja?) például a posta, a vasút, az áramszolgáltatók, etc.. Szerintem az n*100bps maximális elméleti adatátviteli sebesség elegendő korlátozó tényező lehet az internetezési lehetőségek tekintetében. De ha nektek sikerült valamilyen újfajta modulációs eljárást kitalálni a 70-es 80-as évek óta működő megoldásokhoz képest, akkor szívesen látnám az elméletet.
-= ZenészHUB :: the one and only =-

#45 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 17:43

@"Geri": Össze kellene állnod Gyulával, ő is ezen fáradozik a borgőzös éjszakákon.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#46 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 17:53

Üzenet megtekintéseIdézet: b0rZ - Dátum: 2015. 01. 24. 17:43

Kinek? Használta (használja?) például a posta, a vasút, az áramszolgáltatók, etc.. Szerintem az n*100bps maximális elméleti adatátviteli sebesség elegendő korlátozó tényező lehet az internetezési lehetőségek tekintetében. De ha nektek sikerült valamilyen újfajta modulációs eljárást kitalálni a 70-es 80-as évek óta működő megoldásokhoz képest, akkor szívesen látnám az elméletet.


az n*100 bps stimmel, az én kalkulációim szerint is annyi (talán néhány kbyte/sec). levelezgetni meg beszélgetni elég.
továbbá fel kell hívnom a figyelmed, hogy ez csak egy része annak a szoftver/hardverspecifikációnak. ez egy szabad számítógépes platform lesz saját operációs rendszerrel, és ahhoz szánom ezt a kommunikációs protokolt.
ez lesz az utolsó, sokadlagos, n-edleges dolog, amit megcsinálok bele, és kizárólag akkor fogok vele érdemben foglalkozni (tehát akkor fogom látni, hogy a gyakorlatban hány bps-re képes) ha már maga a rendszer és a platform működik, bebootol, használható. hálózati rész specifikációjának nem része a frekvencia megjelölése, tehát olyan antennát raknak hozzá, amilyet akarnak, én azonban egyelőre a hosszúhullámú rádiójeleket javaslom, pláne úgy, hogy max a városban lesz mondjuk két embernek ilyen, akik randomra chatelnek vele, tehát nem nagyon lesznek közbülső gépek, akik routolják nekik a jelet. lehet természetesen a frekvenciát majd később növelni, de nem a végtelenségig, például a wifi féle 56ghzig messze nem lehet elmenni, az a megengedett teljesítménytartományban már a második falon sem jut keresztül. szóval én egyelőre a magam részéről maradnék az alacsony hullámhossznál, mert azzal működni fog a dolog, és ezt ajánlom hozzá, hogyha valaki implementálja a hardvert, akkor így tegye. aztán majd meglátjuk. ha népszerű lesz a rendszerem, és sokan fogják használni, és igény is lesz a frenvencia növelésére, akkor majd a piac úgyis átáll kisebb hullámhosszú polgári frekvenciákra.

ha bővebben érdekelnek a rendszer részletei, dobj egy skype címet, és elmagyarázom, hogy pontosan hogyan fog történni ez a kommunikáció.

#47 Felhasználó inaktív   b0rZ 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.093
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 17:55

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2015. 01. 24. 17:53

az n*100 bps stimmel, az én kalkulációim szerint is annyi (talán néhány kbyte/sec). levelezgetni meg beszélgetni elég.
továbbá fel kell hívnom a figyelmed, hogy ez csak egy része annak a szoftver/hardverspecifikációnak. ez egy szabad számítógépes platform lesz saját operációs rendszerrel, és ahhoz szánom ezt a kommunikációs protokolt.
ez lesz az utolsó, sokadlagos, n-edleges dolog, amit megcsinálok bele, és kizárólag akkor fogok vele érdemben foglalkozni (tehát akkor fogom látni, hogy a gyakorlatban hány bps-re képes) ha már maga a rendszer és a platform működik, bebootol, használható. hálózati rész specifikációjának nem része a frekvencia megjelölése, tehát olyan antennát raknak hozzá, amilyet akarnak, én azonban egyelőre a hosszúhullámú rádiójeleket javaslom, pláne úgy, hogy max a városban lesz mondjuk két embernek ilyen, akik randomra chatelnek vele, tehát nem nagyon lesznek közbülső gépek, akik routolják nekik a jelet. lehet természetesen a frekvenciát majd később növelni, de nem a végtelenségig, például a wifi féle 56ghzig messze nem lehet elmenni, az a megengedett teljesítménytartományban már a második falon sem jut keresztül. szóval én egyelőre a magam részéről maradnék az alacsony hullámhossznál, mert azzal működni fog a dolog, és ezt ajánlom hozzá, hogyha valaki implementálja a hardvert, akkor így tegye. aztán majd meglátjuk. ha népszerű lesz a rendszerem, és sokan fogják használni, és igény is lesz a frenvencia növelésére, akkor majd a piac úgyis átáll kisebb hullámhosszú polgári frekvenciákra.

ha bővebben érdekelnek a rendszer részletei, dobj egy skype címet, és elmagyarázom, hogy pontosan hogyan fog történni ez a kommunikáció.


Nekem ez a pár mondat elegendő volt, köszönöm. Sok sikert kívánok a fejlesztéshez, várom a fejleményeket! :)
-= ZenészHUB :: the one and only =-

#48 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 18:05

Soha se hallottál még rádió amatőrökrők? R helyett c-vel írták a nevedet, mikor ők már hosszú hullámú számítógépes hálózatokkal játszottak.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#49 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 18:08

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2015. 01. 24. 11:59

ne aggódj, egyszer majd belőled is lesz valami. pl komposzt :D

Szeretnél te az lenni ami én :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#50 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 18:09

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2015. 01. 24. 18:05

Soha se hallottál még rádió amatőrökrők? R helyett c-vel írták a nevedet, mikor ők már hosszú hullámú számítógépes hálózatokkal játszottak.

Kérdezd meg a scene véleményét geriről, skypeon mindig szóbajön az oprendszere :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#51 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 18:18

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2015. 01. 24. 17:53

az n*100 bps stimmel, az én kalkulációim szerint is annyi (talán néhány kbyte/sec). levelezgetni meg beszélgetni elég.
továbbá fel kell hívnom a figyelmed, hogy ez csak egy része annak a szoftver/hardverspecifikációnak. ez egy szabad számítógépes platform lesz saját operációs rendszerrel, és ahhoz szánom ezt a kommunikációs protokolt.
ez lesz az utolsó, sokadlagos, n-edleges dolog, amit megcsinálok bele, és kizárólag akkor fogok vele érdemben foglalkozni (tehát akkor fogom látni, hogy a gyakorlatban hány bps-re képes) ha már maga a rendszer és a platform működik, bebootol, használható. hálózati rész specifikációjának nem része a frekvencia megjelölése, tehát olyan antennát raknak hozzá, amilyet akarnak, én azonban egyelőre a hosszúhullámú rádiójeleket javaslom, pláne úgy, hogy max a városban lesz mondjuk két embernek ilyen, akik randomra chatelnek vele, tehát nem nagyon lesznek közbülső gépek, akik routolják nekik a jelet. lehet természetesen a frekvenciát majd később növelni, de nem a végtelenségig, például a wifi féle 56ghzig messze nem lehet elmenni, az a megengedett teljesítménytartományban már a második falon sem jut keresztül. szóval én egyelőre a magam részéről maradnék az alacsony hullámhossznál, mert azzal működni fog a dolog, és ezt ajánlom hozzá, hogyha valaki implementálja a hardvert, akkor így tegye. aztán majd meglátjuk. ha népszerű lesz a rendszerem, és sokan fogják használni, és igény is lesz a frenvencia növelésére, akkor majd a piac úgyis átáll kisebb hullámhosszú polgári frekvenciákra.

ha bővebben érdekelnek a rendszer részletei, dobj egy skype címet, és elmagyarázom, hogy pontosan hogyan fog történni ez a kommunikáció.


:nevet2: Neked érdemes lenne standuposnak elmenned, nem gondoltál még rá? Csak vigyázz, hogy amikor ilyeneket mesélsz, el ne nevesd magad közben! :) :nevet2:

Szerkesztette: Nevergone 2015. 01. 24. 18:18 -kor

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#52 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 18:54

@philcsy: "R helyett c-vel írták a nevedet, mikor ők"

:) ez beszarás..:)

#53 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 24. 19:03

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2015. 01. 24. 17:01

miért, kinek jutott eszébe? miért nem azzal netezel?


Elég sokunknak, akik modemet, ethernetet, soros portot dugott rá úgy a 90es évek elején. Amúgy azért nem, mert lassú és divatját múlt. Mondjuk ha ez a kérdés felmerül, akkor pláne érdekes az egész hisztid, látszik milyen jól körbejártad a témát.
Make love not Wor.

#54 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 24. 19:05

Üzenet megtekintéseIdézet: b0rZ - Dátum: 2015. 01. 24. 17:55

Nekem ez a pár mondat elegendő volt, köszönöm. Sok sikert kívánok a fejlesztéshez, várom a fejleményeket! :)


Azt mondta nem fog eltűnni, mint más idióták, oszt majd letesszük az állunkat, ha 1 év múlva bejelenti a cuccait. Bár nem tudom mit akar ethernet helyett és ha az egész szar nem tetszik, akkor miképpen terjeszti el azt a chipsetet, amire egyedi protokollt fejleszt, de ez legyen más baja.
Make love not Wor.

#55 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 19:19

@Jahno: "1 év múlva bejelenti a cuccait"

Sok mindent bejelentett már, aztán látjuk mi lett belőle.

De ne legyünk ennyire gonoszak, tegyük fel, hogy összerakja. És? Nem igazán látom a piaci rést.
Mert mondjuk a katonaságnak meg a tengerészeknek már 50 éve van ilyen rendszerük, de hát leginkább kivezetés alatt van az is..

#56 Felhasználó inaktív   evone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.368
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 19:20

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2015. 01. 24. 18:05

Soha se hallottál még rádió amatőrökrők? R helyett c-vel írták a nevedet, mikor ők már hosszú hullámú számítógépes hálózatokkal játszottak.


:taps:
macbook air 2014

#57 Felhasználó inaktív   b0rZ 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.093
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 20:42

Üzenet megtekintéseIdézet: philcsy - Dátum: 2015. 01. 24. 18:05

Soha se hallottál még rádió amatőrökrők? R helyett c-vel írták a nevedet, mikor ők már hosszú hullámú számítógépes hálózatokkal játszottak.


Az év kommentje. Köszi. :D
-= ZenészHUB :: the one and only =-

#58 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 21:26

Geri abban az évben fogja kiadni az oprendszerét, amikor gyula a közösségi netjét, és persze abban az évben lesz dex által megjósolt világvége
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#59 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 24. 21:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 01. 24. 21:26

Geri abban az évben fogja kiadni az oprendszerét, amikor gyula a közösségi netjét, és persze abban az évben lesz dex által megjósolt világvége


Világ végére ezekhez képest túl sok esélyt látok, így inkább ne kavarjuk ide.
Make love not Wor.

#60 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 24. 22:17

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2015. 01. 24. 11:58

az, hogy a kontextusban a ,,gépek routolják egymás között'' kifejezést nem voltál képes dekódolni, arra utal, hogy a szülészorvos felnyitotta a koponyádat, amikor születtél, és az agyadra szart.

Na de most is ez van. Gépek rútolják egymás között.
Mi lesz a különbség?

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2015. 01. 24. 11:58

anyukádnak nyújtok szexuális szolgáltatásokat

Egyem az ízlésedet. Mondta is a mutter, hogy mostanában már alig jön ki a nyugdíjából, na már tudom, hogy rád szórja el a lóvét.

Téma megosztása:


  • (9 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó