HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A Mozilla bővíti a Tor hálózatot - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A Mozilla bővíti a Tor hálózatot

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 01. 30. 15:58

Saját szervereiből csinál Tor relayeket a Mozilla. A vállalat több régi eszközét is az anonim hálózat szolgálatába állítja, a tavaly bejelentett Polaris Privacy Initiative keretei között.
https://www.hwsw.hu/hirek/53502/mozilla-tor-halozat-anonim-relay-szerver.html

#2 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 15:58

A Torra, mint anonimizáló eszközre szüksége van a internet közösségének. Jár a plusz pont a Mozillának.

#3 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 16:19

Az a baj a TOR-ral, hogy ha használod, a legtöbb **** honlap még csak azt sem engedi meg, hogy belépjél, nem hogy regisztrálj. Szóval átlagembernek - aki nem bűnöző, csak védeni szeretné a privát szféráját - lényegében használhatatlan. Arról nem is beszélve, hogy bűn lassú. Legalábbis 1-2 éve, mikor kipróbáltam, elképesztően lassú volt.
Akkor döntöttem úgy, hogy ennyit nekem nem ér. Inkább hallgassanak csak le, de nem fogok egy honlap betöltésére fél perceket várni. :(

#4 Felhasználó inaktív   AnonymousX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 20:16

@Totó779: Ez 1: nem igaz, bár az általam ritkán látogatott konzumidióta oldalakon (facebook, twitter, stb) lehetséges, hogy nem lehet belépni azokról a TOR címekről amikről ők tudják, hogy tor exit point.
2: Mi a francnak akarnék belépni mindenféle oldalra?!?! Olvasáshoz nem kell login, biztonságos chatre, voipra ott van a http://tox.im/
3: A TOR közel sem jelent 100% védelmet a privát szféra és szólásszabadság számára, bár kétségkívül a nulla védelemnél lényegesen több a TOR.
Sokkal hatékonyabb megoldást azonban ez jelent: http://freenetproject.org/

#5 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 20:33

@tefolibo: Majd mindjárt jönnek és megmondják neked hogy a TOR-t is lehallgatják, meg gyíkemberek, meg NSA meg patriot act.

#6 Felhasználó inaktív   _svd_ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 112
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 20:58

@egymajom: Igazad van. :-))

Érdekes gondolatot sugalltál akaratlanul is.

Miután elvesztette a Mozilla, a legnagyobb mecénását, valahogyan pótolnia kell a kieső összeget.
Némi havidíj ellenében egy super user szintű felhasználót is oda engedhet hardverekhez. Legalább a szerverek karbantartásával sem lesz gond. megoldja a super user. Sőt a biztonsági mentések is meglesznek a super user saját szerverein. Mindenki nyer az ügyön.
© _sVd_ 2011

#7

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2015. 01. 30. 22:16

Hmm. Ha ez a "leselejtezett" konfigjuk, milyen lehet az éles ? :)

#8 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 23:43

Üzenet megtekintéseIdézet: AnonymousX - Dátum: 2015. 01. 30. 20:16

Sokkal hatékonyabb megoldást azonban ez jelent: <a href="http://freenetproject.org/" target="_blank" rel="nofollow">http://freenetproject.org/</a>


Vigyáznék azzal a Freenettel: https://geti2p.net/e...parison/freenet

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#9 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 31. 10:29

@HEKK_ELEK: "Hmm. Ha ez a "leselejtezett" konfigjuk, milyen lehet az éles ? :)"

Ez egyáltalán nem erről szól.

Ezek 2 generációval korábbi (G6), 3-5 éves gépek. Most G8-nél tart a HP.
Épp most járt le a garanciájuk, és ha tönkremenne a pótalkatrész többe kerülne, mint egy új gép,
plusz a beszerzése se pár munkaóra lenne.
Ezért célszerű ezeket a gépeket levenni a fő funkciójukról, és más kevésbé fontos feladatra áttenni.
Itt is ez történt, addig mennek, amíg meg nem halnak.

Pl. egyik régebbi "munkahelyemen" még mindig fut egy 2001-es Compaq Proliant ml 370 G1. :)

#10 Felhasználó inaktív   Lazio 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 133
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 31. 14:10

@HEKK_ELEK: "Hmm. Ha ez a "leselejtezett" konfigjuk, milyen lehet az éles ? :)"

Na ja pontosan! Ez a procko epp 4 eves es bazira nem rossz. Nalunk van jelenleg is 5-6 HP szerver, ami 5530 es 5540-el van es azokon is jol elfut 5-10 virtualis szerver gepenkent.
Ezek a szerverek meg siman jok komoly melora. Ami engem jobban meglepett az a mennyiseg es nem a minoseg. 2 szerver, ez inkabb egy vicc kategoria. Azt gondolnam hogy adtak vagy 15-20 gepet, erre csak kettot...

#11 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 01. 04:02

Valószínűleg eddig csak toldozgatták/foltozgatták a gépparkot, amit most meguntak, és beruháztak egy egységesbe, ahova a viszonylag újakat se akarták felhasználni.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó