HWSW Informatikai Kerekasztal: Heroes of the Storm - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Heroes of the Storm Új MOBA a Blizzardtól

#1 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 04. 21:36

Kép

Nos kaptam Beta meghívót, gondoltam indítok neki topicot.

Aki nem ismerné új MOBA, avagy multiplayer online battle arena játék, kis hősökkel kell egymást gyilkolni és különböző erőforrásokat gyűjteni, taktikai pontokat elfoglalni, majd elpusztítani az ellenfél bázisát. Blizz játéka egyedinek ígérkezik a két nagyhoz (DOTA, LoL) képest, elhagyja az itemeket, a goldot, minion farmot és sokkal változatosabb helyszíneket biztosít, legalábbis videók alapján.

Heroes of the Storm @ Blizzard

MOBA kezdőknek alapok a játékról

Összehasonlítás LOL-al by Athene
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#2 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 05. 14:04

Úgy érzem saját napló jellegű topic lesz, nem baj szeretek írni :) (az más kérdés, hogy mennyire tudok :) )


Kb 4 gamet toltam, eddigi benyomásaim.

Pozitívumok:
- sokkal akció dúsabb a game, mint a többi MOBA, amit próbáltam, könnyebb megtanulni
- a 3-4 féle pálya nagyon jó ötlet volt, pont azt a változatosságot biztosítja, ami hiányzik a többiből (még úgy is, hogy igazából megtartották ugyan azt a 3 lane, jungle felállást, amit a többiek is használnak). Az extra mini célok, gyűjthetőek, az interaktív világ mind-mind növeli az élményt
- a design jó, a motor is jól működik, nem akadozik egyáltalán


Negatívumok, vagy csak még szokatlan dolgok
- a karakter fejlődése és sebzése szinte teljesen a lvl-től függ, emiatt viszont ha a game elején kicsit is hátrányba kerülsz szinte lehetetlen fordítani. 2 szintnyi különbség könnyen összejön 1-1 rosszabb teamfightból, ami viszont garantált bukót jelent
- súlyos balance problémák, már-már nevetséges különbségek vannak azonos kasztba tartozók közt is (ezt sokan jelezték is ill. bétában nem meglepő)
- a karakterek ára... 3 és 10 EUR között mozog, ami khm rohadt sok, LoL starter pack (8 vagy 10 championnel) összesen kerül ennyibe emlékeim szerint és akkor még szintezni is kell őket, hogy minden talentet kioldj.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#3 Felhasználó inaktív   ldave 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 79
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 05. 14:25

Én még csak gép ellen játszottam, nem ugrottam bele a rendes, pvp játékmenetbe. Ami nekem így tetszik az elején, hogy könnyebb felvenni a fonalat, mint mondjuk a Dota2-ben, ott kezdőként szinte semmi sikerélmény nincs.
Shaine - One chance is all I need.

#4 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 05. 15:31

Na ja, DOTA2-be nekem is beletört a bicskám, pedig vagy 4-5 órát rászenteltem, de rohadtul nem fogott meg.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#5 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 11:02

Lassan formálódik a kép.

Első benyomásaimnak csak részben tudok igazat adni, Kb 20 gamen vagyok túl, ami nem sok tekintve, hogy az átlag battle úgy 10-15 percig tart. Az első néhány csata után úgy voltam vele, hogy ezt azoknak találták ki, akik nem akarnak a többi MOBA-val játszani, mert nincs idejük, kedvük stb. és gyors, látványos csoport gamere vágynak. Ez mostanra megváltozott arra, hogy remek alternatívát kínálnak minden casual MOBA játékosnak: pörgős, élvezetes és igencsak komplex játékot alkottak ismét a blizzes srácok.

A balance problémák, ahogy kezdesz belerázódni a játékmenetbe, elkezdenek eltűnni, háttérbe szorulni és egyre inkább előjön a csapat koordinációs képesség fontossága.
Tény: van néhány champ, akik egyszerűen túl erősek, pl. Illidan nevetséges mobilitása és állandó dodge képessége kombinálva szürreális sebzésével elég problémás tud lenni. Szintén hasonló eset Nova is. Ugyanakkor az egyéni karakter és játékos erőssége kb. semmit sem ér, ha nincs jó csapatmunka.

A pályákon elfoglalható objective-k és merc. campek akkora hatást gyakorolnak, hogy akár 2 szintnyi hátrányt is le lehet dolgozni, egy jókor megidézett sárkánnyal, vagy temple esetén a lézerágyúkkal. Az első és legfontosabb tapasztalat, hogy ha játszottál MOBA-t korábban, felejts el minden egyéni teljesítmény fontosságát hangsúlyozó beidegződést. Személyes példa: első 10 meccsből 8-at buktam, rájöttem, hogy nem jó a solo action, azóta a csapatra figyelek és kapásból 60% körül van a winrate.

LoL, DOTA és társai három alapvetésből indulnak ki:
- lane: van egy pálya szakasz, ami a tiéd - jobb esetben - úgy választottad a karaktered, hogy a helyhez megfelelő adottságokkal rendelkezik, a lane-t meg kell nyerni, az ellenfél oda osztott champjét minél többször legyűrni, ill. minél több farmot (minion last hit) összeszedni
- arany/itemizáció: legyen minél több az előbbiből (champ killek, minion last hit, hogy minél többet vehess az utóbbiból, válaszd az ellenfélnek és championodnak megfelelő itemet és nyersz(hetsz). Értelem szerűen, ha jól csinálod az első pontot, akkor sok lesz belőle és beindul a lavina, mert pl. egy erős mid laner, vagy adc képes az egész további játékot dominálni.
- fázisokra épül a játékmenet: a fenti kettő miatt tagolódik a játék és mindegyik fázisban más-más karakterek erősek (scaling), kezdünk a lassú lane phase szakasszal, mindenki a saját kis helyét védi, a jungler próbálja előnyhöz juttatni az egyes laneket. Ez akár 10-20 percig is eltart, utána jön a roam szakasz, amikor már mindenki el-elhagyja a saját helyét, de minden roam után visszatér azért. Majd jön a lategame, ami nagyrészt már össznépi csatákról szól.

Mindezt teljesen kidobja HoS. Nincs itemizáció, csak talentek, nem kell goldot farmolni, last hitelni, nincs jungle, nincs exkluzív lane. Szinte csak teamfight létezik és főleg azért, mert míg LoL-ban 1-1.5 percbe telik, mire eljutsz a pálya egyik végéből a másikba (már ha nincs épp teleport stb.) és mire odaérsz a harc már rég eldőlt, addig HoS-ban 30 mp alatt a két legtávolabbi pontot is elérheted (van mount, amitől gyorsabban mész, diablo a rózsaszín szívecskés pónin muhahahha), ami egyedülálló dinamikát biztosít a gamenek.

Negatívumok:
- szerintem kevés az igazán értelmes, valóban használható talent, az adott szinten választható 4-ből ált. 2-nek van értelme, a többi felejtős, ezért viszont nem annyira változatos a játékélmény, mint lehetne
- néhány pályán az elfoglalható fix spawn idejű objective-k túlzottan is erősek (egy dragon, ha jól védik akár 2 tiernyi védelmet is bedarál és ad 1-2 szintnyi előnyt a csapatodnak)
- jelenleg erősen lineáris a pálya design, egyetlen map van, ahol már van egy második tier is (bánya), ebből több kéne, ill. igazán lehetne SF témájú helyeket is csinálni (most csak fantasy jellegűek vannak)
- nagyon, de nagyon drágák az új championok. Persze van különböző questekből, lvlingből kapott jutalom (500 gold pl lvl5 elérése bármelyik championon), de azért egy drágább hős megvétele hetekbe is telik, ha meg ki akarod fizetni az 10 EUR... ouch.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#6 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 12. 10:19

Kedves naplóm... meh

Nem tudom mi történt, lehet kiosztottak néhány ezer új meghívót, de az utóbbi két napban teljesen szétesett a játék. A csapattársak veszett fejetlen csirkék rendezetlen hadaként szaladgálnak a pályákon, akut vakságban szenvednek és nem reagálnak semmilyen inputra. Ráadásul mintha a random map választó algoritmus is meghalt volna, mert csak a temple pályát osztotta a game.

Az új free champ rotáció sem tett jót, legtöbbeknek fogalma sincs mit nyomkodjanak. Alapvetően továbbra is jó szórakozás, sokkal kielégítőbb és pörgősebb élmény, mint a többi MOBA, bár egyre inkább úgy érzem, hogy ez igazából nem illik bele a műfajba.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#7 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 16. 11:15

Úgy látom azt a kijelentésemet, miszerint eltűnnek ezek, ahogy egyre jobban megszokod a gamet ismét jól megehetném. Ebben a körben is számos olyan champ van, akit szimplán lehetetlen megölni, vagy annyira dominálja a játékteret, hogy ha van egy a csapatban szinte instant win.

Szintén gond, hogy Tyrael + 2 support kombinációval voltaképp elég ha csak beloggolsz már nyertél is, ami azért elég elkeserítő...
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#8 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 17. 09:27

Tegnap nem tudom mi volt, de vazze...

Végre volt egy estém kockulni toltam 6 gyors gamet, amiből egyetlen egyet sikeredett megnyerni. Bár úgy látom, hogy nem mindegy milyen szinten van a championod, amivel que-ba lépsz. Ha a lvl1 karakterekkel mentem a questekért folyamatosan hasonló szinten lévő, nagyon kezdő társakat kaptam.

Ha esetleg valaki játszana vele, akkor ajánlom megvételre Sonyát, nagy poén az a champ :)
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#9 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 19. 11:20

Mennyivel tisztább, szárazabb élmény csapatban tolni... MOBA klánomból többen kaptak meghívót, így teljes 5 fős teamben+TS nagyon király gameket lehet játszani...

Cserébe majdnem 5 szintnyi előnnyel zártuk az első gamet, nagyon sajnáltam az ellenfél csapatot... premade vs. premade a que-ban még úgy tűnik nem működik.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#10 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 16. 09:42

Na nem mintha bárkit is érdekelne, de azért megosztom a képzelt nagyérdeművel tapasztalataimat.

Szerencsére javítgattak a karaktereken és az űber domináns champeket szépen nerfelték (illidan pl.). Új hősök még nem érkeztek, pedig ráférne a játékra, mivel a népek 90%-a a heti free rotáció champjeivel játszik, így folyamatosan mirror matchupok vannak, ami azért kissé unalmassá teszi (bár nem tudom a rendszert hogy lehetne jobbá tenni).
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#11 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 29. 10:20

Kaptam 4 beta kulcsot, lehet jelentkezni érte, ha valakit érdekel a game.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó