HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Samsung: tévé előtt ne beszélj személyes adatokról! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Samsung: tévé előtt ne beszélj személyes adatokról!

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 02. 09. 15:07

Harmadik félnek is kiadja a Samsung a mindig aktív mikrofonok által összegyűjtött hanganyagot. A helyzet nem tragikus, de a vállalat nem vállal garanciát a személyes adatok védelmére.
https://www.hwsw.hu/hirek/53543/samsung-teve-nuance-hangfelismeres-harmadik-fel.html

#2 Felhasználó inaktív   simcax 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 637
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 15:07

"Attól a ponttól fogva, hogy a Samsung ennek lehetőségét nem zárja expliciten ki, ezzel a lehetőséggel bizony valós lehetőségként kell a vásárlónak számolnia."

Mik a lehetőségeink?
"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect. "
-- Linus Torvalds

#3 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2015. 02. 09. 15:12

@simcax: Uh, ezen még rágódom egy picit :D

#4 Felhasználó inaktív   ha3flt 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 15:40

"Mit gondolsz? Mondd el!" Nem mondom, mert kitiltanak.

Amúgy szövegfeldolgozásnál ez általános probléma; több okból sem helyben történik, az adott eszközön.

#5 Felhasználó inaktív   Symbiote295 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 15:45

Biztos nagyon drága lett volna +1 chipet beletenni és elkülöníteni az internethez hozzáférő részt attól, ami a tv funkciók vezérlését végzi.
Ezekkel az eszközökkel nem lesz nehéz senkit lehallgatni. Lassan már a szomszéd gyereknek sem. Elég az aktuális exploitot megtalálnia és tud mindent.

#6 Felhasználó inaktív   ha3flt 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 15:46

Különben szerintem műszakilag a probléma simán megoldható: a parancs előtti figyelemfelkeltő szöveget (nem ismerem az idetartozó szakkifejezéseket), mint pl. az "Ok, Galaxy" és hasonlók, lokálisan is ki lehet értékelni, és csak utána szabad aktiválni bármiféle rögzítést/továbbítást az eszközben. Vagy hülyeségeket mondok, és kizárólag a szerződési feltételeken múlik minden?

#7 Felhasználó inaktív   ha3flt 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 15:48

Ja, látom a képen, hogy "Hi TV"-vel kell kezdeni. :-) Inkább csendben maradok.

#8 Felhasználó inaktív   delphijos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 16:35

Nem mondasz hülyeséget, mert nem biztos hogy ennek a kiértékelése helyben történik. Vagy ez le van írva valahova? Mert ha nincs, akkor simán lehet hogy minden megy kifele...
PS3 ID: delphijos , PC: Éppen hogy csak AT, kizárólag netezésre

#9 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 16:50

Értem. Tehát a Samsung okostelefonok (és más gyártók okostelefonjai) esetén hívásrögzítésre gyárilag nincs mód, mert az adatvédelmi problémákat vet fel. Ahhoz, hogy ilyet fel tudjon tenni az ember, kellett pár dolog (mostanában nem tudom, ez hogy megy, de S3-nál még így volt).

Nem baj, Samsung TV esetén már nem probléma, nyugodtan szídhatod tolvaj kormányunkat pl,. aztán jön a TEK. Oszt" jónapot.

EPIC! Köszönjük Emese (akarom mondani Samsung).

#10 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 19:23

Üzenet megtekintéseIdézet: Koxminator - Dátum: 2015. 02. 09. 16:50

Értem. Tehát a Samsung okostelefonok (és más gyártók okostelefonjai) esetén hívásrögzítésre gyárilag nincs mód, mert az adatvédelmi problémákat vet fel. Ahhoz, hogy ilyet fel tudjon tenni az ember, kellett pár dolog (mostanában nem tudom, ez hogy megy, de S3-nál még így volt).

Nem baj, Samsung TV esetén már nem probléma, nyugodtan szídhatod tolvaj kormányunkat pl,. aztán jön a TEK. Oszt" jónapot.

EPIC! Köszönjük Emese (akarom mondani Samsung).

És ha itt szidod a kormányt, akkor nem megy a tek?

#11 Felhasználó inaktív   zetor2000 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 555
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 19:31

Koxminator:

Azért az nem ilyen egyszerű... mert ahhoz, hogy kiküldd a TEK-et, először tudni kell, honnan gyött a mondóka. Egy MAC és egy IP azért szerintem még eléggé kevés infó a 100% hoz.
Persze, lehet, hogy az a cím is közte volt :-)

A másik, hogy a 100 éves Nokia készülékek is tudtak annyit, hogy gombnyomásra, de felhívta a hangminta alapján a spanomat. Kis gyorstalpalóval szerintem meg lehetett volna a Samu TVket is tanítani erre. Csatorna fel/le, kikapcs/bekapcs, hangerő fel/le szerintem bőven elég kezdetnek.
A kamera ki/be, internet cím, skype hívás, fácse, meg a többi szerintem megoldható lett volna úgy, hogy na akkor innen megy a netes felismerés, és egy figyelmeztetés, hogy most mások is hallhatnak, szerintem így még jobb is lett volna.

Oda lehetett volna írni, hogy a drót végén nuance-nyi kici kínai biodroidok vannak, azt hangot ismernek fel. :)
Ki az a Mailer Daemon, és honnan tudja az e-mail címem?

#12 Felhasználó inaktív   pret83 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 503
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 21:41

Es az senkit nem zavart eddig, hogy az okosTV-je itt-ott bekapcsol es valamit csinal? Peldaul elkuldi a fajlok listajat, amikhez hozzafer a halozaton. En is hallom, amikor kattan a rele es kb 1 perc mulva kikapcsol. Rendszeresen csinalja, ejszaka is. Engem igazabol nem erdekel.
Ha Cortanat vagy Sirit vagy google now-t hasznalsz akkor is kuldi a hangodat es ugyanugy belemondhatod a szupertitkos infojaidat...

#13 Felhasználó inaktív   Koxminator 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 21:45

@Sparow2: de persze, jöhet, csak rá akartam világítani, hogy ez mekkora baromság már a Samsung (vagy bárki más) részéről, aki ilyet csinál.
Egyéni paranoia szint függő, ki és mit gondol ebből tovább :D

Zetor2000: tudom, hogy nem ilyen egyszerű, de nem is olyan túl bonyolult...

De szomorú azt látni, hogy egy világcég ilyen nyíltan és pofátlanul ezt csinálja...bár ha csak Koreába küldik azokat a bizonyos infókat, nem érdekel, messze vannak. :)))

#14 Felhasználó inaktív   Yv@n 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 09. 21:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Koxminator - Dátum: 2015. 02. 09. 17:50

Értem. Tehát a Samsung okostelefonok (és más gyártók okostelefonjai) esetén hívásrögzítésre gyárilag nincs mód, mert az adatvédelmi problémákat vet fel. Ahhoz, hogy ilyet fel tudjon tenni az ember, kellett pár dolog (mostanában nem tudom, ez hogy megy, de S3-nál még így volt).

Adatvédelmi szempontból a mobil szerintem azért nagyobb para, mert az hát ugye...mobil. A tv helyhez kötött jellemzően, azzal max önmagad hallgattatod le, ehhez képest egy mobil telefon amivel bármerre rohangálsz nagyobb probléma, mert olyanokat is rögzíthet, akiknek fogalma sincs erről (és nem azért, mert nem olvasták el a tv prospektusát, hanem mert esélyük sincs elkerülni ezt)

#15 Felhasználó inaktív   sir ny4 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 10. 00:37

csupasechole-os TV-k, kikapcsolhatatlan mikrofonok, ajaj, konteós lettem :)

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 02. 10. 01:32

Üzenet megtekintéseIdézet: delphijos - Dátum: 2015. 02. 09. 16:35

Nem mondasz hülyeséget, mert nem biztos hogy ennek a kiértékelése helyben történik. Vagy ez le van írva valahova? Mert ha nincs, akkor simán lehet hogy minden megy kifele...


Vagy mintát tol és kint ellenőriz, mint pld. a Shazam.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   kekoma 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 10. 04:50

Na végre hogy elkészült!

#18 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 10. 09:21

Jé, itt a telekép!

,,- Smith! - sivította a fülsértő hang a teleképből. - Smith W. 6079! Igen, te! Mélyebbre hajolni! Jobban is meg tudod csinálni! Miért nem igyekszel? Mélyebbre! Így már jobb, elvtársam! Most pihenj az egész csapatnak, és figyeljetek rám!"

#19 Felhasználó inaktív   ChipKng 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 10. 11:03

@pret83: Gyanitom Panasonic-od van, annak kattog a releje. Megnyugtatlak, nem kuldozget semmifele file listat, hanem megprobal online frissitest letolteni. Ha kikapcsolod az automatikus firmware update-et, megszunik az ejjelenkenti kattogast. Jo pihenest!

#20 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 10. 14:15

Üzenet megtekintéseIdézet: VIC20 - Dátum: 2015. 02. 10. 09:21

Jé, itt a telekép!

,,- Smith! - sivította a fülsértő hang a teleképből. - Smith W. 6079! Igen, te! Mélyebbre hajolni! Jobban is meg tudod csinálni! Miért nem igyekszel? Mélyebbre! Így már jobb, elvtársam! Most pihenj az egész csapatnak, és figyeljetek rám!"

Na igen. Már amikor olvastam is anno, akkor gondoltam, hogy ehhez vagy kurva nagy apparátus kell, vagy kurva kicsi az esély, hogy észreveszik, hogy a reggeli tornánál nem hajolsz eléggé mélyre.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó