HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itt a Samsung-javítás a hallgatózó tévékre - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itt a Samsung-javítás a hallgatózó tévékre

#21 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 13. 08:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Totó779 - Dátum: 2015. 02. 12. 16:11

@Sparow2: Amint azt altoto fórumtárs már megmondta: "nagyon beszűkült látásmódra vall!".

Meg is mondom, mi az, ami miatt 200 méteres szemellenző van a fejeden: "És? Nem kötelező a netre dugdosni mindent." - MÉG. Ez itt a probléma. Hogy MÉG nem kötelező. 1-2-5-10 év múlva viszont igen is kötelező lesz, net nélkül ugyanis majd nem indul el. Azt fogja minden csipogni, hogy "nem tudom betülteni a konfigurációs fáljlokat, kérem csatlakoztassa a készüléket az internetre".

Egyre inkább erre halad a világ. Lásd Xbon One. Eredetileg az sem volt hajlandó elindulni az "Always Spying" Kinect nélkül. Csak akkor hátráltak ki a 24/7-es kémkedés mögül, mikor látták, hogy a felhasználók sokasága nem hajlandó ezt lenyelni. Teszem hozzá itt is csak egy szűk kisebbség (max minden 4-5. ember) volt hajlandó lemondani az X-box-ról azért, hogy megvédje a privát szféráját, de az az 1-2 millió ember is eléggé fájt az MS-nek. Persze anyagilag.

És hidd el, hogy a jövőben egyre inkább erre fog menni a világ. Ma a felhő, holnap a Web Based oprendszerek (tehát már az elvi lehetőségét is el fogják venni, hogy saját OS-ed legyen), aztán meg lövik majd a bőrünk alá a chippet, mint a birkáknak, és mehetünk bólogatni, vagy "véletlen" ránk pottyan egy bomba egy drónról.
És mindezt miért? Mert az emberiség nagy része hozzád hasonlóan gondolkodik, és csak kevés ember van, akit akár csak egy minimális szinten is képes egy kicsit tovább látni az orránál, és legondolni, hogy milyen lépések hova vezethetnek. És mindenkinek addig jó, amíg ez a mondat feltételes módban marad.

És? Ha nem játszol, akkor az xboxot is kikapcsolod. Én pl. a PC-t is áramtalanítom, ha nem használom.
Ha nem tévézel, akkor a tévét is kihúzod.
Ennyi.

Egyébként meg tévé se kötelező, nekem most sincs, és sok év múlva se lesz, amikor szerinted majd csak netről fog menni. De kikapcsolni akkor is lehet majd.

Saját OS-ed most sincs. Az hogy helyi hardveren fut, vagy felhőben totál mindegy. Ha olyan, akkor kémkedni lehet mindkét esetben.

#22 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 13. 09:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Csula kapitány - Dátum: 2015. 02. 12. 19:23

nem is tudom, én azért még mindig jobban tartok az értelmi fogyatékosba hajló funkcionális analfabétáktól, akik hivatásos rettegőként, mint takonyra a gyöngytyúk seggébe szorult fürdőskurva jönnek orwellirettegni, mint a samsung okostévéjétől.
meg persze a gyuláktól és egyéb paranoid skizofrén állatfajtáktól.

Na ez az, nem fogják fel, hogy senkit nem érdekel, hogy mit mondanak.
Senki le nem szarja, hogy mit gondolnak, vagy miről beszélgetnek otthon.
Kivéve egy-két "fontos embernél", de azokat meg enélkül is kihallgatták már az ókorban is.

#23 Felhasználó inaktív   ha3flt 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 62
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 16. 14:45

Egy másik Samsung-típusú őrület: http://www.extremetech.com/computing/199152-samsung-smart-tvs-inject-ads-where-they-dont-belong

Röviden: "Samsungs new plan for its advertising partnership with Yahoo appears to be showing you ads at any time, regardless of your current activity."

Hehe.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó