HWSW Informatikai Kerekasztal: Új telefont vennék - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Új telefont vennék Középkategóriában válogatnánk

#41 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 21. 23:39

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 08. 22. 00:09

Én Huawei P10-t 140.000-190.000,-Ft között láttam szakboltokban.
Lehet, nem jó helyeken néztem.


Én meg két másik márkát írtam, de persze az is forintosítható tényező, ha nem szeretnél Kínából vásárolni, mert csak. Akkor esetleg itt is: https://www.emag.hu/.../brand/doogee/c
Make love not Wor.

#42 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 04:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 08. 22. 00:39

Én meg két másik márkát írtam, de persze az is forintosítható tényező, ha nem szeretnél Kínából vásárolni, mert csak. Akkor esetleg itt is: https://www.emag.hu/.../brand/doogee/c

Akkor meg romániából fog vásárolni...
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#43 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 04:37

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 08. 22. 00:09

Én Huawei P10-t 140.000-190.000,-Ft között láttam szakboltokban.
Lehet, nem jó helyeken néztem.

Nem.
Amúgy 200 alatt vettem újonnan, rendes boltból, független, legnagyobb memóriás iphone se-t tavaly nyáron.
Azérz egy htc-t, na... ne
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#44 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 06:01

Azt hiszem, elbeszélünk egymás mellett.

Értem én, hogy lehet használható, kártyafüggetlen telefont kapni akár 20-30.000,-Ft-ért (igaz, Android 5 vagy 6 op.rendszerrel).
DE
Arra kérdésre még mindig nem kaptam választ, hogy azon kívül, hogy „rühelljük a multikat”, miért jó egy kártyafüggetlen telefonért 150.000,-Ft-ot adni, ha ugyanaz, némi hűségért cserébe, 50.000,-Ft-ért megkapható?
(Azon tényállás mellett, hogy szolgáltató váltás nem várható, tarifacsomag független a készüléktől.)

Szerkesztette: scaurus 2017. 08. 22. 06:02 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#45 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 07:38

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 08. 22. 07:01

Azt hiszem, elbeszélünk egymás mellett.

Értem én, hogy lehet használható, kártyafüggetlen telefont kapni akár 20-30.000,-Ft-ért (igaz, Android 5 vagy 6 op.rendszerrel).
DE
Arra kérdésre még mindig nem kaptam választ, hogy azon kívül, hogy „rühelljük a multikat”, miért jó egy kártyafüggetlen telefonért 150.000,-Ft-ot adni, ha ugyanaz, némi hűségért cserébe, 50.000,-Ft-ért megkapható?
(Azon tényállás mellett, hogy szolgáltató váltás nem várható, tarifacsomag független a készüléktől.)

A te esetedben teljesen jó a szolgáltató függő telefon, ezen ne is rugózzunk :)

#46 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 22. 10:57

Üzenet megtekintéseIdézet: NauTiLUS - Dátum: 2017. 08. 22. 08:38

A te esetedben teljesen jó a szolgáltató függő telefon, ezen ne is rugózzunk :)


Na, ezt írtam én is, csak hosszabban és lenyelte :-) Én telefon nélkül is hűséget kötök, mert az jó, ellenben egyik szolgáltatói vas sem jön be. Vagy ha fél év múlva nem lesz frissítés, eseleg a szolgáltatói cuccok dőlnek (valamelyik Sonynál sokat szoptam vele), akkor azért vakarhatjuk a fejünket. Nekem még jó darabig el lesz a régebbi verziós Xiao, aztán lesz valami.
Make love not Wor.

#47 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 11:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 08. 22. 11:57

...
Vagy ha fél év múlva nem lesz frissítés, eseleg a szolgáltatói cuccok dőlnek (valamelyik Sonynál sokat szoptam vele), akkor azért vakarhatjuk a fejünket.
...

No, ez már érdekesebb.
Az Androidos cuccokra a szolgáltató mindenféléket telepít (a Prérifarkas is utalt erre)?
Csak, mert az eddigi Lumiáiomon a telekomos témacsomagon kívül semmi nem volt, az összes telekomos alkalmazást külön kellett letöltenem/telepítenem.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#48 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 22. 12:32

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 08. 22. 12:19

Az Androidos cuccokra a szolgáltató mindenféléket telepít (a Prérifarkas is utalt erre)?


Jóreggelt... Sőt, van amin az 1 bit átírása miatt az OS is egyedinek számít, így "ugyanolyan" független Samura még pld. pont kijött a frissítés, szolgáltatóira meg nem. Igaz elmúlt fél évben ezekkel lemaradtam, meg nem is érdekel annyira, valami szakcsoportban kell aktuális infót szerezni, ami 2 hónap múlva már úgysem érvényes.
Make love not Wor.

#49 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 13:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 08. 22. 13:32

Jóreggelt... Sőt, van amin az 1 bit átírása miatt az OS is egyedinek számít, így "ugyanolyan" független Samura még pld. pont kijött a frissítés, szolgáltatóira meg nem. Igaz elmúlt fél évben ezekkel lemaradtam, meg nem is érdekel annyira, valami szakcsoportban kell aktuális infót szerezni, ami 2 hónap múlva már úgysem érvényes.

No ezt, látod, eddig nem tudtam, köszönöm.
Szűkebb környezetemben csak buta telefonokkal és Lumiákkal találkozom, iPhone-ok és androidos telefonok csak most volt a kezemben, hogy elkezdtem nézegetni ezeket a szolgáltatónál.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#50 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 22. 14:27

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 08. 22. 14:58

No ezt, látod, eddig nem tudtam, köszönöm.
Szűkebb környezetemben csak buta telefonokkal és Lumiákkal találkozom, iPhone-ok és androidos telefonok csak most volt a kezemben, hogy elkezdtem nézegetni ezeket a szolgáltatónál.


Szolgáltatói szifonnal nincs baj. Droid már zűrösebb, P9/10 van egy ideje a cégnél, de mittomén. Vodás P9ről írtam, hogy eddig pár csak úgy magától resetelődött, aztán később ki tudja még hány ilyen lesz. Vay nem. Vagy Tnél nem.
Make love not Wor.

#51 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 15:49

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 08. 21. 17:06

Ez a veszély nem fenyeget.
Sok helyről rendelek, rendeltem már műszaki cikket az USA-ból, de Kínából nem fogok semmit, legalábbis egyelőre.
Félreértettél. Nem csak a Kínából rendelésnél kell neked visszaküldeni gariztatni, hanem bárhonnan vetted külföldről (kivéve EU), és nincs az adott márkának itthon szervize, vagy nem érvényes M.o.-ra a gari. Ha USÁ-ból rendeled, akkor is neked kell visszaküldeni.

A szolgáltatói okostelefonnál meg gáz, ha belemarmolnak szoftveresen. Beletesznek mindenféle logót, meg saját alkalmazást, amit nem tudsz leszedni, meg frissítést sem biztosan kap, míg a gyári stock rendszer meg adott esetben igen. Nem azért kell kártyafüggetlen telefont venni, mert szolgáltatót akarsz váltani vagy külföldi roamingot szeretnél, hanem hogy ne legyen belebarmolva, meg ha dualsimnél akarsz pl. netezni, akkor akármilyen kártyát bele tudj tenni második kártyának, plusz a kártyafüggetlen telefont könnyebb eladni jó áron, ha már nem lesz rá szükséged. Egyébként a nagyon alap igényeidhez képest egy középkategóriás teló is durván overkill, nem hogy a felső kategóriás P10. Ennek ellenére megvehezeted a P10-et, mellényúlni nem hinném, hogy tudsz vele.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#52 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 22. 16:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 22. 16:49

...
A szolgáltatói okostelefonnál meg gáz, ha belemarmolnak szoftveresen. Beletesznek mindenféle logót, meg saját alkalmazást, amit nem tudsz leszedni, meg frissítést sem biztosan kap, míg a gyári stock rendszer meg adott esetben igen. Nem azért kell kártyafüggetlen telefont venni, mert szolgáltatót akarsz váltani vagy külföldi roamingot szeretnél, hanem hogy ne legyen belebarmolva, meg ha dualsimnél akarsz pl. netezni, akkor akármilyen kártyát bele tudj tenni második kártyának, plusz a kártyafüggetlen telefont könnyebb eladni jó áron, ha már nem lesz rá szükséged.
...

Köszönöm neked is
Most már megértettem, hogy miért ellenjavallott a szolgáltatótól vett készülék.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#53 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 23. 03:42

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 08. 22. 06:01

Arra kérdésre még mindig nem kaptam választ, hogy azon kívül, hogy „rühelljük a multikat”, miért jó egy kártyafüggetlen telefonért 150.000,-Ft-ot adni, ha ugyanaz, némi hűségért cserébe, 50.000,-Ft-ért megkapható?
(Azon tényállás mellett, hogy szolgáltató váltás nem várható, tarifacsomag független a készüléktől.)

A P10 egyébként 122 ezer körül megy normális helyeken, a P10 Lite meg 75 körül. Persze ez is több, mint amit szánsz rá eredetileg. Nyilván, ha mindenképpen P10-et akarsz (bár mint írtam, neked durván overkill lesz), és most nem tudsz egy összegben többet rászánni, akkor nincs nagyon választásod. Azt azért kérdezd meg, hogy frissítést kap-e a szolgáltatói szoftverrel.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#54 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 23. 04:34

Egy kollegám minden második Galaxy S-t megvesz, T-től részletre. Rendesen érkeznek a frissítések.

#55 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 24. 05:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 23. 03:42

A P10 egyébként 122 ezer körül megy normális helyeken, a P10 Lite meg 75 körül. Persze ez is több, mint amit szánsz rá eredetileg. Nyilván, ha mindenképpen P10-et akarsz (bár mint írtam, neked durván overkill lesz), és most nem tudsz egy összegben többet rászánni, akkor nincs nagyon választásod. Azt azért kérdezd meg, hogy frissítést kap-e a szolgáltatói szoftverrel.
Bocs, nem lett világos. Ha csak 50-60-at tudsz most rászánni, és nem mondasz le a P10-ről, akkor viszont csak szolgáltatónál tudsz ennyiért hozzájutni.

Üzenet megtekintéseIdézet: NauTiLUS - Dátum: 2017. 08. 23. 04:34

Egy kollegám minden második Galaxy S-t megvesz, T-től részletre. Rendesen érkeznek a frissítések.
Azért egy utánakérdezést megér. A P10 nem Galaxy S.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#56 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 25. 18:47

Eldöntöttem.
Nem veszek telefont, marad a jó öreg Lumia 930 addig, amíg meg nem döglik (vagy
végképp használhatatlanná válik).
Luke Skywalker se cserélte le az ütött-kopott R2D2-t...
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#57 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 26. 19:46

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 08. 25. 18:47

Eldöntöttem.
Nem veszek telefont, marad a jó öreg Lumia 930 addig, amíg meg nem döglik (vagy
végképp használhatatlanná válik).

Vagy amíg meg nem ismerkedsz a kínai telefonok világával. Nem csak a Hauwei és a P10 létezik. Amúgy Luminát meg Windows Phone-t meg windowsos táblagépet eleve nem volt érdemes venni, már a megjelenésükkor látszott, hogy a MS bele fog bukni, nem tudja megvetni a lábát ezekben a szegmensekben. Igazából hiába a világ legnagyobb multija, a MS mindig is egy kis pont volt az informatikában, csak a PC-k térhódítását jó időben lovagolták meg a DOS-szal, aztán elkezdték tolni időben a GUI-t Windowszal, és az MS Office-szal is nagy sikerük lett, meg jó ideig a PC-s játékoknál is nekik áll a zászló, de ez csak a PC-k home/business szegmense, és azóta sem tudtak innen kitörni.

Én egyébként egy megfizethető linuxos telefont várok nagyon, amire lehet custom disztrót felnyomni, ami frissíthető, meg én tudom összeválogatni rá az alkalmazásokat (nem fingóappokat). Nagyon ráférne a mobilos frontra.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#58 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 26. 20:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 26. 20:46

Én egyébként egy megfizethető linuxos telefont várok nagyon, amire lehet custom disztrót felnyomni,


Csomó telefonon cserélheted, de én a Samus Cyanogenes szenvedésnél feladtam a követését a hasonló cuccoknak.
Make love not Wor.

#59 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 26. 23:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 08. 26. 20:19

Csomó telefonon cserélheted, de én a Samus Cyanogenes szenvedésnél feladtam a követését a hasonló cuccoknak.

Elvileg. Gyakorlatilag Linuxban csak az Ubuntu Phone van, az is nagyon kevés modellt támogat. Plusz nem elég a nyílt loader, driverek is kellenek. Nagyon ráférne a telógyártókra, hogy közös erővel összehozzanak ingyenes ARM-es mobillinuxot, amiért egyrészt nem kéne royalty feet tejelniük a Google-nek, plusz nem lennének tovább a nagy G kénye-kedvének kitéve, meg a vásárlók kezébe is nagyobb szabadságot adnának.

A Cyanogenmodot már Lineage OS-nek hívják, de épp olyan Android-forkos gányolmány, mint előtte.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#60 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 27. 06:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 26. 20:46

Vagy amíg meg nem ismerkedsz a kínai telefonok világával. Nem csak a Hauwei és a P10 létezik. Amúgy Luminát meg Windows Phone-t meg windowsos táblagépet eleve nem volt érdemes venni, már a megjelenésükkor látszott, hogy a MS bele fog bukni, nem tudja megvetni a lábát ezekben a szegmensekben.
...

Nem hiszem, hogy telefon új világot nyitna meg.
Mobil eszközre semmit nem bízok, se naptárat, se levelezést, még webes levelezést is csak akkor nézek, ha muszáj.
A tartózkodási hely alapú szolgáltatások se működnek, mert nem vagy nagyon ritkán engedélyezem őket.
Egyéb szolgáltatások fiókjaiba sem igen jelentkezek be.
(A különböző eszközöket különböző fiókokkal használom, nekem az okostv ne tudja azt, hogy a táblagépen mit mókáztam.)

A Windows-os táblagép pedig az alaplapcsere óta normálisan működik, napi használatban van.

Az asztali pc-én a Win10-t is helyi fiókkal használom, a tököm se fog bejelentkezett outlook fiókkal gépezni.

(Persze, az is igaz, hogy legtöbb fiókomban kamu adatokat adtam meg...)

Szóval, egy mobilban nekem a külső és az ár fontos.
Ahogy a Lumia 930 ránézésre kiemelkedett a többi közül, most nem látok ilyet, esetleg az Xperia XZ-t, de annyi pénzt telefonért nem adok.
(A Lumia 930-t, 2014-ben, amikor zászlóshajó volt, 40.000,-Ft-ért megkaptam, ez volt eddigi életem legdrágább telefonja.)
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó