HWSW Informatikai Kerekasztal: World of Tanks Generals - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

World of Tanks Generals böngészőből játszható, körökre osztott stratégia

#1 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 26. 08:56

Tegnap kipróbáltam ezt a játékot, lenyomtam két csatát és gondoltam csinálok neki egy totyikot tapasztalat megosztása céljából.
A játék honlapja
Nem kell hozzá semmi, csak egy rövid regisztráció, de ha valakinek van Wargaming acc-ja akkor az is használható.

Eddig nem nagyon látom át a techtreet, meg az egész játék mechanizmust, mivel még keveset játszottam vele.

Időben nagyon hasonló az alap WOt-hoz, tehát egy csata olyan 7-10 perc alatt zajlik le. Amit eddig tapasztaltam, hogy kisebb benne a véletlen szerepe a sima WOT-hoz képest.

Próbáljátok ki és írjátok le a véleményeteket.:)

#2 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 27. 14:43

Hú, de nagy itt a tolongás...:laugh:

Reggel 5-7-ig ráfüggtem a játékra és talán egy kicsit kezdem jobban megérteni az egész mechanizmust.

Szóval két ember játszik egymás ellen. A csata végén XP-t és creditet kapunk. Az XP-t a különböző fejlesztési fákra lehet költeni, kifejleszteni új tankokat, illetve akciókártyákat. A creditből pedig meg lehet őket venni.

Mindenkinek 40 lapból álló paklija van, amiből a csata során random módon adogatja a gép a lapokat. Egy lap, vagy valamilyen tankot ábrázol, vagy valamilyen akciókártya (levesz 2 életerőt egy tankról, javítja a bázist stb..) A tankkártyák 3 számból állnak 1. HP, 2 támadó erő, 3. forrás 4. lap értéke. Ebből talán a forrás (resource), ami magyarázatra szorul. A bázisnak van egy nyersanyag forrás mennyisége, pl. a németeknek alapból: 4. Ez azt jelenti, hogy kizárólag 4-es értékű vagy annál kisebb értékű lapot tehetünk le a pályára. Bizonyos tankok forrás értéke 0, bizonyosaknál 1 vagy 2, ami az alap forrást emelik. Azaz, ha az ellenség köre után az adott mondjuk 1-.es forrású tank a pályán van akkor összesen a forrásunk 5 lesz, így már 5-ös értékű lapot is letehetünk a pályára. Minden tankkártya egyszer mozoghat és egyszer lőhet.

A 40 lapból álló paklit nekünk kell összeállítanunk a nemzeti sajátosságoknak megfelelően. Jelenleg 3 nemzet játszható: német, orosz, amerikai. A német tankos kártyák pl. a németek által használhatók ki teljes mértékben, persze betehetjük őket az orosz pakliba is, de ott korlátozott funkcionalitásúak. Pl. a Mardernek van egy Blitz nevű képessége, ami azt csinálja, hogy erőforrásoktól függetlenül letehetjük a pályára, de ezt csak akkor, ha a német paklival játszunk, ha az amcsival akkor ilyen képessége nincs.

Az egyes tankkártyák 5 csoportra oszthatóak: könnyű tank, közepes tank, nehéz tank, páncélvadász, tüzérség. Mindegyik tank típusnak van spec képessége. Pl. a páncélvadász mindig elsőre lő és ha ennek hatására az ellenség Hp-ja nullára csökken, akkor az már nem is lő vissza.

Elsőre azt gondoltam, hogy nincs olyan nagy szerepe a szerencsének a játékban. Azonban reggel két "emlékezetes" csata is volt.

1. Alapvetően a német paklival játszom, aminek az a sajátossága, hogy a bázis nagyot tud lőni, azonban a nyersanyagforrása nagyon kevés, összesen: 4. Persze az első leosztásban kizárólag 5-ös értékű tankokat kaptam, amiket nem tudtam letenni. Kb. a 3. körre jött egy A7V, ami 4-es értékű tank, de addigra már nagyon csúnyán szétszedtek.
2. A másik csatában a végjátékban az ellenség bázisát több tankkal is megközelítettem és egyetlen kör kellett volna a csata megnyerésére. Sajnos időközben az én bázisom életereje is lecsökkent 3-ra, viszont viszonylag nyugodt voltam, mert az ellenség bázisa csak 1-et tud sebezni és nem volt semmilyen kártyája. A köre elején kapott egy kártyát, ami persze, hogy egy 2 sebzést okozó akciókártya volt, amit rátett a bázisomra, majd a saját bázisával belelőtt az enyémbe: 2+1=3 = Vereség.:mellow:


Így dióhéjban próbáltam összefoglalni a játékot, remélem annyira nem zagyva a leírás, bár szerintem megérteni egyszerűbb, mint leírni. A játék nekem egyre jobban tetszik, júniusban, ha már nem adják a 10 aranyakat a WOT-ban akkor szerintem jobban ráfekszek. Meg majd megpróbálom ráapplikálni a tabletemre, mert oda tökéletes unaloműző játék lesz. Egyelőre azon valamiért nem akar menni.:(

szerk.: mert sajnos még nem támogatott a tablet.:omg:

Szerkesztette: Warton 2015. 05. 27. 15:10 -kor


#3 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 27. 16:15

így leírás alapján hearthstone csak tankokkal :D

Majd rásandítok, ha van időm én is, most amúgy is dúl nálam a WoT nosztalgia.
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#4 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 08. 11:54

Két hét távlatából. Azt érzem a játékon, hogy nem igazán van még kiegyensúlyozva. A kő, papír, olló rendszere valahogy elborul az egyik irányba. A PD Kurmark paklival játszom sokat, persze mint utólag olvastam állítólag ez a leggyengébb pakli.:rolleyes: Többször veszítek mint nyerek, viszont amikor nyerek akkor az ellenségnek esélye sincs arra, hogy győzzön, amikor veszítek pedig nem látom azt, hogy hol hibáztam és nagyon elvernek. Egyszerűen csak az ellenség paklija jóval erősebb volt. Pedig az adatok alapján nekem voltak összességében erősebb lapjaim. A lényeg az, hogy nagyon ritkák a kiélezett csaták, amikor tényleg csak apró nüanszokon múlik a győzelem/vereség.

#5 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 15. 18:13

https://www.youtube....ROj9QPGsDw#t=44

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó